Sesja wypaczona

Money.pl / 2007-09-21 18:02
Komentarze do wiadomości: Sesja wypaczona.
Wyświetlaj:
wladyslaw / 2007-09-23 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ryszard Krauze poprzez swoje spółki jest największym dłużnikiem Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa (ANRSP) - powiedział dziennikarzom podczas Agroshow 2007 w Bednarach koło Poznania minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.
- Dla mnie jest to dziwne, kiedy szukając pieniędzy dla rolnictwa dowiaduję się, że jeden z najbogatszych ludzi w Polsce zalega Agencji kilkadziesiąt milionów złotych. Co robili moi poprzednicy - ministrowie rolnictwa i szefowie Agencji - pytał minister Mojzesowicz.
Minister poprosił Agencję o wykaz spółek zalegających z opłatami za wykup i dzierżawę ziemi. Na wykazie tym spółki Ryszarda Krauzego są dłużnikami na około 10 proc. całego zadłużenia wobec agencji.
- W tym kontekście nie dziwi duża troska Krauzego o każdego ministra rolnictwa. Warto było dbać o kogoś, kto nie wyciągnie ręki, w imieniu skarbu państwa, po należne pieniądze - dodał minister.

źródło: GW
moni / 83.5.231.* / 2007-09-23 16:02
właśnie w ten sposob powstały w fortuny , kupić ziemie nie płacąc za nią , zanim ktoś sie upomni to ziemia tak zdrożala że po sprzedaniu i zapłaceniu za nią w kieszeni zostaje kilkadziesiąt milionow zl. , do tego biznesu kasa jest niepotrzebna tylko układy ,
wladyslaw / 2007-09-23 15:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przepraszam - nie spojrzałem niżej.
drauc / 2007-09-23 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2007-09-23 14:43:20 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (24466 postów) Bloguje na bblog.pl ]
jednak proporcje są proporcjami....


No właśnie - proporcje. Jak ktoś zarabia minimalną pensję w miejscu, gdzie m2 kosztuje 2000, to za tę pensję brutto może kupić nieco ponad 0,5 m2 mieszkania. Jak ktoś zarabia średnią (mediana jest niższa) w Krakowie, czyli ok. 2800 to przy cenie 8000 za m2, może kupić 0,35 m2 mieszkania. Kraków jest akurat miastem z najniższą dostępnością cen mieszkań w Polsce (i przy okazji w Europie).
warren buffet / 2007-09-23 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
uzyjmy przykladu. chlop zarabia 1500 i babka jego zarabia 1500.

przychod: 3000 netto miesiecznie. powiedzmy ze są supermenami.... odkladają 2000 zł ( co jest nierealne ). zalozmy ze mamy liche, powtarzam, liche mieszkanie za 150 000 zł.. ( jakies 40-45 metrow )... 150 000: 2000 = 75 miesiecy odkladania czyli \12 = 6,5 roku prawie.... to jest wariant dla krezusów.... odkladając 1000 zł miesiecznie to juz 13 lat....

stąd biorą sie kredyty..... 15 lat realnego splacania + kolejne 5 na odsetki.... czyli mamy 20-25 lat...

niestety chore to ale świata nie uzdrowie. a szkoda.
yayurek / 2007-09-23 14:54 / Kompulsywny looser na forum
a propos tego co na dole, jak wejdę to wcale nie będę spał spokojnie, palec na spuście, tylko wykresy zamiast minutowych i godzinnych - dzienne i tygodniowe, skończyły się czasy "chłop śpi a w polu rośnie", taki traf fortuny zdarza sie dosyć rzadko, i dobrze, zacznie się normalna giełda i pole minowe
warren buffet / 2007-09-23 14:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz 100% racje.... znow będzie tak jak mowisz ( chlop spi a w polu rośnie ) od nowego cyklu.... potem tylko spekulacja.... olimpiada w chinach sie kiedys skonczy ( nawiasem mowiac to bedzie wspaniale pewnie widowisko ), wybory w USA tez..... a cykl jest cyklem....
superman / 2007-09-23 14:21 / Tysiącznik na forum
Krauze największym dłużnikiem państwowej agencji?PAP

Ryszard Krauze poprzez swoje spółki jest największym dłużnikiem Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa (ANRSP) - powiedział w niedzielę dziennikarzom podczas Agroshow 2007 w Bednarach koło Poznania minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

"Dla mnie jest to dziwne, kiedy szukając pieniędzy dla rolnictwa dowiaduję się, że jeden z najbogatszych ludzi w Polsce zalega Agencji kilkadziesiąt milionów złotych. Co robili moi poprzednicy - ministrowie rolnictwa i szefowie Agencji" - pytał minister Mojzesowicz.

Minister poprosił Agencję o wykaz spółek zalegających z opłatami za wykup i dzierżawę ziemi. Na wykazie tym spółki Ryszarda Krauzego są dłużnikami na około 10 proc. całego zadłużenia wobec agencji.

"W tym, kontekście nie dziwi duża troska Krauzego o każdego ministra rolnictwa. Warto było dbać o kogoś, kto nie wyciągnie ręki, w imieniu skarbu państwa, po należne pieniądze" - dodał minister.
NOVA / 2007-09-23 15:02 / Spekulująca emerytka
Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa wyprzedawała ogromne areały ziemi, rozkładając splaty na kilkadziesiąt rat. Uczciwi nabywcy już dawno pospłacali zadłużenia. Jak się okazuje, jest jednak wielu nabywców, od których Skarb Pańswa nie może wyegzekwować należności. Użytkownicy gruntów rolnych, co roku dostają dopłaty bezpośrenie z budżetu Państwa, czyżby nie można było tych pieniędzy zabrać im na poczet posiadanych zadłużeń. Albo użyć innych sposobów na odzyskanie należnych pieniędzy?
Longterm / 2007-09-23 13:44 / Mostek Zwyciężymy!
Ludzie o czym my wogóle rozmawiamy? Zobaczcie na waluty! Patrzcie na funta...zagranica się ładuje, bo widzi że lepszej okazji dawno nie było. Taki KGHM to najlepsza chyba teraz spółka na Świecie. Śmiejecie się...to poczekajmy z rok dwa...
Kenobi / 2007-09-23 17:31 / Uznany malkontent giełdowy
Trochę Cie fantazja poniosła - koszty produkcji KGHM należą do najwyższych na świecie, a spadek wartości dolara przy drożejącym złotym pogarsza jeszcze sytuację. Di tego dochodzi spadek zapotrzebowania w związku ze zwalnianiem gospodarki. Budowanie balonu, który ma na celu ratowanie niektórcyh spekulantów, spowoduje wzrost inflacji i jeszcze większy kryzys finansowy. Spadek wartości dolara powoduje, że zagranica wyprzedaje aktywa dolarowe, bo nie zamierza na nich więcej tracić. Widać to doskonale po wzroiście rentowności obligacji o dłuższym terminie zapadalności (wzrost do 4,62% z 4,46 tydzień wcześniej). Tak więc obniżka stóp szkodzi realnej gospodarce, szególnie, że oblgacje 10-letnie są benchmarkiem dla kredytów hipotecznych, co już powoduje pogłębienie problemów ich posiadaczy, a skok cen surowców uderza zarówno w producentów, jak i konsumentów i otrzeźwienie powinno nadejść dość szybko.
drauc / 2007-09-23 14:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy zagranica aby na pewno ładuje się w nasze akcje? Nie śledzę rynku obligacji, ale gwałtowny (jak na obligacje) wzrost wartości jednostek naszych funduszy papierów dłużnych wskazywałby na wzrost popytu na te papiery.
h / 89.171.91.* / 2007-09-23 14:20
gdzie ten gwaltowny wzrost,bo nie widze.
Fundusze papierow dluznych to typowy oszukanczy produkt dla szerokich mas.
Najlepszy z nich,Skarbiec depozytowy zrobil przez rok 7,4 %,nastepny AiG FIO Obligacji juz tylko 6,4 a trzeci w rankingu /Arka Obligacji i Alianz Obligacji/ 5,5 %
Najwiekszy miesieczny wzrost /AiG/ to 1,9 % ,a nastepne w kolejce 8 funduszy zrobilo przez miesiac po 0,8 %
h / 89.171.91.* / 2007-09-23 14:32
to sa dane funduszy tego typu inwestujacych w nasze papiery dluzne,bo te ktore inwestuja w papiery zagraniczne,maja wyniki beznadziejne,dla przykladu Legg mason obligacji dolarowych PLN przyniosl przez rok - 9,9 %
warren buffet / 2007-09-23 13:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pol roku temu pisales ze są swietlane perspektywy dla swiata, ze jestesmy w nowej jakosci.... niedawno sie wyprzedawales bo stoimy przed zagladą, a dzis znow jest cudownie :)

lubie to forum wlasnie dlatego :)
Longterm / 2007-09-23 13:50 / Mostek Zwyciężymy!
waren, to nie chodzi o to żebym miał rację bo ja to p******* ale żeby zarabiać do cholery. też lubię to forum ale trzeba nieraz otrząsnąć się i przyznać rację rynkowi...giełda to nie miejsce na dumę, pokazywanie własnej wyższości czy cos w tym rodzaju...trzeba dostosowywać sie błyskawicznie do nowych warunków
warren buffet / 2007-09-23 13:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie ze o to chodzi..... w weekend mozna poczytac o piwie... itp i super. ale czy hossa bedzie trwac w nieskonczonosc ? zwlaszcza po dodrukowaniu setek wagonow pieniadza ? po obnizaniu stop i ropie po 100 dolcow ?
yayurek / 2007-09-23 14:04 / Kompulsywny looser na forum
no może patriotyczny enztuzjazm poniósł Cię Longtermie trochę za daleko, choćby dlatego, że wszystkich spółek na świecie nie znamy, wystarczyłoby napisać, że jedna z najlepszych spółek górniczych i w dodatku mająca zasoby w spokojnym rejonie, tuż pod nosem centrów przemysłowych, cała dyskusja to raczej czy ładować się na ostro od razu, czy raczej spodziewać się wkrótce korekty na metalach. wielcy będą musieli odebrac akcje Billitonów, Rio Tintów, Antofagastów, Anglo Americanów i innych KGHMów maluczkim po niższej cenie, a wtedy i my coś dla siebie uszczkniemy, po prostu na cholerę się ładować na zaawansowanym wzroście, coś w pażdzierniku wymyślą, żeby sprowokować spadki, tak myślę ja, ale zaznaczam i podkreślam, ze ja to głupi jestem
warren buffet / 2007-09-23 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ropa naftowa jest droga jak nigdy dotąd
Wiadomości
23:11:00; 15.09.2007
W środę kurs ropy naftowej na nowojorskiej giełdzie osiągnął historyczny rekord, pierwszy raz w dziejach...

Cena miedzi zbliża się do 8.000$ za tonę
Wiadomości
16:53:45; 21.09.2007
W piątek na LME kurs miedzi rośnie, zbliżając się do granicy 8.000 dolarów za tonę. Metale przemysłowe drożeją w reakcji na kolejne spadki wartości dolara - przez co stają się tańsze dla inwestorów dysponujących innymi walutami.
yayurek / 2007-09-23 14:19 / Kompulsywny looser na forum
Warrenie, ja pisałem na tym forum, że przed decyzją FEDu miałem od cholery szortów, na szczęście sprzedałem gdy dowiedziałem się o poziomie inflacji (dane zmanipulowane, czy nie, to nie ma znaczenia, liczy się efekt), w tej chwili Big Ben zaszachował wszystkie banki centralne, 4,5 % stopa FED to oznacza P/E obligacji amerykańskich na poziomie 22,23, podczas gdy akcji to 17, a jeszcze i dywidendę sporą dają, fakt rośnie bańka, i albo będziemy dyskutować o tym jaka to straszna bańka, albo włączymy się do gry, której reguły Big Ben diametralnie zmienił, choć ja dalej w pażdzierniku oczekuję spadków i wtedy wejdę ostro na dłużej, ale zaznaczam i podkreślam, że ja to głupi jestem
warren buffet / 2007-09-23 14:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko ten będzie felek kto nie zdazy wyjsc zanim czar pryśnie
przewodnick / 2007-09-23 13:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na poprawę humoru - Asia rządzi :D

http://www.chilloutzone.de/files/07070403.html
piciu / 2007-09-23 13:10 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rosja gotowa na zmodernizowanie gospodarki
Financial Times, 22.09.2007
W ciągu najbliższych 10 lat Rosja planuje zainwestować bilion dolarów na modernizację zniszczonej infrastruktury, wprowadzając w nową fazę obserwowane w kraju ożywienie gospodarcze, napędzane zyskami z ropy naftowej.

kupujemy akcje rosyjskich spolek !?
ciekawe jak tam jest na ich gieldzie ale pewnie wieksze zarobki(przekrety) niz u nas

witam
yayurek / 2007-09-23 13:25 / Kompulsywny looser na forum
ostatnio bynajmniej wcale nie rewelacyjnie, zresztą
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=RTSI$:IND
slaw / 2007-09-23 12:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Waren co ma padac na pysk ??? jest taki jeden maly co obiecywał 3 miliony tanich mieszkan ....


a z drugiej srony to ja sie bardziej dziwię tym co biorą kredyt na samochód na 5 lat niż tym co biorą kredyt na dom na 30 lat .....
piotr824 / 2007-09-23 13:38 / Tysiącznik na forum
Witam , pragnę wtrącić swoje trzy grosze
sław , myślę że pamiętasz jak lat temu wiele , nowy FIAT 126 p kupiony na zapisy w POLMOZBYCIE kosztował 150 tys zł , a ten sam "maluch" wywieziony na giełdę był warty już 300 tys zł , natomiast mieszkanie mozna było kupić za kolorowy telewizor przywieziony z ZSRR
pragnę przez to powiedzieć , iż to rynek kształtuje ceny , z uwzględnieniem relacji i inwestycji transgranicznych
drauc / 2007-09-23 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Swego czasu wywnętrzałem się n.t. spadku cen nieruchomości. W mojej ocenie nie ma na razie podstaw do oczekiwania spadku poniżej cen z okolic przełomu 2005/2006 (z największych miast). Przy tych cenach nadal jest spory popyt, bo mieszkań naprawdę brakuje.

Zresztą mam wrażenie, że końcówka wzrostu z 2006/2007 była robiona trochę wirtualnie, tzn. przy malejącej liczbie transakcji, wzroście liczby ofert i transakcji dotyczących luksusowych lokalizacji (zawyżających średnią) itp. Cały problem z naszym rynkiem nieruchomości wynika z tego, że nie mamy wiarygodnych danych. Np. jaka była średnia cena (albo jeszcze lepiej - mediana cen) nieruchomości finansowanych z kredytu. Pozwoliłoby to ocenić szanse wystąpienia u nas jakiegoś poważniejszego kryzysu.
warren buffet / 2007-09-23 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na mieszkanie powinno stać kazdego... bo to dobro podstawowego rzędu....
slaw / 2007-09-23 13:02 / Uznany Gracz Giełdowy
nieosiagalne to jezs z wielu powodow ... wiec nie pisz dla każdego ... niestety nasze panstwo nic nie robi nawet zeby stac było wiekszosc ....
warren buffet / 2007-09-23 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla prawie kazdego.... mieszkania po 300 000 zł a zarobki po 1500 zł.... kpina ( 1500 to juz super )
przewodnick / 2007-09-23 13:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za 1500 to juz prawie nikt nie chce pracowac (zwlaszcza w duzych miastach)...
piotr824 / 2007-09-23 13:40 / Tysiącznik na forum
wykształcony , kreatywny w dużym mieście może nie , ale na prowincji znam takich co za 600 zł pracują
drauc / 2007-09-23 14:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale tam jakby inne ceny nieruchomości są
warren buffet / 2007-09-23 14:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jednak proporcje są proporcjami....
warren buffet / 2007-09-23 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie
sylwo2 / 2007-09-23 12:46 / "Góral niskopienny"
witam wszystkich w niedzielne poludnie.
ale mam ladny widok za oknem. patrze w niebo i widze samoloty krecace roznorakie beczki i inne figury. piknik lotniczy na terenie aeroklubu. tylko ten ryk silnikow ;/
a tu niedziela czlowiek chce odpoczac. przynajmniej fajne widoki na niebie
Aaron / 2007-09-23 16:13 / portfel / Bywalec forum
A czołgów jeszcze nie widać?
kerkorian / 2007-09-23 12:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PRZEPIS NA RECESJE:

Składniki podstawowe:
1 szaleńczy wzrost cen nieruchomości
2 kredyt na który nas nie stać
3 podwyżki stóp zwiększające raty kredytu
4 wprowadzenie kolejnego podatku – od wartości nieruchomości
5 upadki banków hipotecznych

Sposób przygotowania:
Podstawowe składniki wrzucić do swojego garnka i dokładnie wymieszać. Dodać do smaku możliwość utraty pracy i zaprzestania spłacania rat.
Wyłożyć ciasto na blachę i piec na dużym ogniu gospodarczym. Wystawić i polać czekoladą bankructw konsumenckich. Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem z obietnic przedwyborczych. Odstawić na kilka miesięcy i ciasto gotowe.
Życzę smacznego....
-----------------
chyba wyjdzie z tego zakalec :P
kerkorian / 2007-09-23 12:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
widziałem jakiś przepis i nie mogłem się powstrzymać.. ;)))))
warren buffet / 2007-09-23 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nurtuje mnie pytanie:

wypaczona czy wypatrzona......... bo mysle ze paczeć to zle...
drauc / 2007-09-23 12:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak już to "paczyć":

1. «o przedmiotach drewnianych: wyginać się pod wpływem wilgoci»
2. «ulegać niekorzystnym zmianom»
radca p / 87.99.33.* / 2007-09-23 12:23
to dwa rozne czasowniki jednak
yayurek / 2007-09-23 12:28 / Kompulsywny looser na forum
może wypuczona, albo po prostu wydupczona, zawsze wydupczonym być komuś w czasie sesji się zdarza (włącznie z piszącym)
zbig$ / 2007-09-23 11:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
z onetu o gieldze:
Podczas hossy obowiązuje tzw. zasada większego głupca

Psychologia: Boom na giełdę = koniec hossy.
Podczas hossy obowiązuje tzw. zasada większego głupca - Ceny akcji rosną dopóki znajdzie się większy głupiec gotowy je odkupić za wyższą cenę. Einstein twierdził wprawdzie, że ludzka głupota jest nieskończona, jednakże historia pokazuje, że jej zasoby w końcu się wyczerpywały. Ostatni który wejdzie w akcje gasi światło. Inne powiedzenie krążące po Wall Street mówi: Gdy u swojego fryzjera usłyszysz o giełdzie czas na sprzedaż”.

~KOLO, 23.09.2007 10:33
zbig$ / 2007-09-23 11:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
z onetu o mieszkaniach:

Nie dobrze nie będzie - heheh bedzie smiesznie tanio

Prosta sprawa - ceny mieszkań juz tak odleciały w kosmos czeka nas fala bankruct konsumentów - prosta sprawa - rpp podniesie oprocentowanie o 2 procent, a rzad wprowadzi podatek kastracyjny - jakies 2 porcent wartosci nieruchomosci rocznie - daje to 4 % rocznie więcej - czyli od 600 tys jakies 24 tysiace rocznie - pozdrawiam optymistow ktorzy kupuja nieruchomosci na kredyt na 30 lat -heh ktos wam zrobil kuku - bo podatek zapowiadany jest od wielu lat - przyklad londynu na skutek wzrostu wartosci nieruchomosci ludzi nie statac na sam podatek od nieruchomosci - heheh nie powiem rzadzacym ten wzrost jest najbardziej na reke..... no a miesieczny koszt wzrosnie z 4 do 8 tys ciekawe ile osob to wytrzyma - ja kupie od banku :) duzo duzo taniej......
~regis, 23.09.2007 08:11
drauc / 2007-09-23 12:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Paradoksalnie podatek katastralny na dłużą metę przyczyniłby się do poprawy sytuacji na rynku nieruchomości. Np. nie opłacałoby się trzymać ziemi w dobrym punkcie zbyt długo itp.

Ale nie przypuszczam, żeby coś takiego wprowadzili. A jeżeli już, to nie ze stawką 2% rocznie. Ani nawet nie 1% rocznie, bo była by to naprawdę ostatnia decyzja takiego rządu.
yayurek / 2007-09-23 11:43 / Kompulsywny looser na forum
podatku kastracyjnego nikt nie wprowadzi, straszą, straszą, ale zdają sobie sobie sprawę, że moment, w którym dany rząd podatek wprowadzi, będzie jednocześnie momentem, w którym partia rządząca na dłuuuugo pożegna się z rządami, taką mam nadzieję, przynajmniej ja umiarkowany optymista, Kenobi pewnie będzie miał zdanie zupełnie odmienne
warren buffet / 2007-09-23 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niech to spadnie na pysk, bo normalni ludzie musza na 30 lat kredyty brac.... nie braliby gdyby były normalne ceny....
najcz / 2007-09-23 12:31 / Tysiącznik na forum
jak to spadnie na pysk to ci co wzieli te kredyty,nie będą mieli pracy i nie bedą mieli z czego płacić bankowi.Teraz trzeba sobie zadać pytanko czy możliwy jest wielki krach na świecie,który i nas dotknie.
h / 89.171.91.* / 2007-09-23 12:14
w NORMALNYCH krajach bierze sie nawet na 50 i nikt sie temu nie dziwi.Powtarzam,w normalnych.A zeby bylo smieszniej,jeden taki bank wlasnie zacznie takie dawac i u nas.
yayurek / 2007-09-23 08:29 / Kompulsywny looser na forum
ktoś, tak jak ja urodziwy
powinien budzić się szczęśliwy
chyba, że - nie daj Boże
stanąć mu w nocy nie może
zbig$ / 2007-09-23 11:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale jak ma kobite, a jak nie to zaleta
yayurek / 2007-09-23 11:50 / Kompulsywny looser na forum
w łóżku mieć kobietę, każdemu się zdarza,
od gówniarza po dygnitarza
h / 89.171.91.* / 2007-09-23 08:13
Wazna strona dla wyjezdzajacych

http://niemcy.zachlebem.info/transfer.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy