Sesja wypaczona

Money.pl / 2007-09-21 18:02
Komentarze do wiadomości: Sesja wypaczona.
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-09-23 03:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do jutra Panie i Panowie.
Dobranoc
bebe / 2007-09-23 03:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dobranoc....i ja także zamykam kompa..jutro Was sobie...jak mi sie uda doczytam....
Pa...pa...pa....Panowie i Panie...
bebe / 2007-09-23 03:27 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
odwrotnie Panie i Panowie.....ot
przewodnick / 2007-09-23 03:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2007-09-23 00:02:42 | *.*.*.* | bebe [ Tysiącznik na forum ]
idż.....a ja za niedługo...cha...ha...cha..

Te kobiety...........

Przypomina mi się dowcip:

Kochanie, notuj na co wydajesz pieniądze....

1. Mleko - 2 pln
2, Chleb 1,8 pln.
3. Inne 798 pln.....

Dobranoc :)
szymon / 2007-09-23 01:01 / Uznany Gracz Giełdowy
sprzedac za kilka miesiacy akcje i kupic dolary? co o tym myslicie?
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:26 / Uznany Gracz Giełdowy
dobrze kombinujesz..ale za wczesniej..korekta bedzie grudzien/styczen
przewodnick / 2007-09-23 02:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przecież kolega napisał: za kilka miesięcy......
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:32 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz..kilka jest od 1-10 :) sprecyzowlem :)
przewodnick / 2007-09-23 02:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"za wcześnie" nie znaczy "sprecyzowałem" w odniesieniu do "za kilka miesięcy" :)
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:45 / Uznany Gracz Giełdowy
ok, powienienem byl napisac: ale TERAZ JEST za wczesnie :) czepialski :P
zbig$ / 2007-09-23 01:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
dolary? człowieku beda coraz tansze, docelowo ok. 1 zł jak bedziemy wymieniac za kilka lat PLNa na eura po kursie 1,5 - 2 zł
przewodnick / 2007-09-23 01:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj czytałem, że dolar ameryjkański zrównał się z kanadyjskim. 30 lat trzeba było czekać...... A jakieś pół roku temu wymieniałem 1-1,3.
zbig$ / 2007-09-23 00:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
Największy kryzys w strefie euro od 11 września
Financial Times, 22.09.2007
Gospodarka strefy euro w tym miesiącu odczuła największy kryzys od czasu ataku terrorystycznego z września 2001 roku. Według przeprowadzonych badań, globalny kryzys finansowy szczególnie zaszkodził sektorowi usługowemu.
-----------------
pisza o globalnym a mialo byc tylko w stanach???to gdzie jeszcze byly te subprime? w Anglii???
Jeck / 2007-09-23 01:08 / "Poławiacz perełek"
niestety, ale chyba przewodnick ma rację. A NIemcy? to samo. W samym systemie amerykańskim straty będą duże, i BB samymi stopami tego nie załatwi. Przecież sam przyznał w kongresie że straty mogą być większe od prognoz (600 bilion $...)
zbig$ / 2007-09-23 01:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
zalatwi jak zrzuci do poziomu 0,25% jak w japonii...potrwa to troche ale w koncu moze wyjda z tego, tylko ze sa jeszcze inne problemy w usa...
przewodnick / 2007-09-23 02:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim skromnym zdaniem - obniżenie stóp nie zmieni niczego. Co za różnica - 2,5 % a 0,25% ? Ci kredytobiorcy byli niewypłacalni już na początku. Ci sprytniejsi w okresie boomu kupili nieruchomość i ją z zyskiem sprzedali..... a dzisiaj..... ceny nieruchomości spadają. To tak jak w Polsce brać kredyt na inwestycje w fundusze.
zbig$ / 2007-09-23 02:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to oblicz od kredytu 500k $, jaka to roznica w racie/mc
przewodnick / 2007-09-23 02:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jestem ekspertem, ale wątpię zeby w tych tanich/ryzykownych kredytach przeważały kredyty $ 500k
A jaka jest wartośc tej nieruchomości obecnie?
halo leute / 2007-09-23 05:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przecietna cena domu spadla o zaledwie 6,5 % ,juz to bylo dzis albo wczoraj na forum
zbig$ / 2007-09-23 02:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
teraz moze byc i zero, a kredyt trzeba splacac i na tym witz polega
przewodnick / 2007-09-23 03:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A upadłość konsumencka. Po co spłacac coś wartego zero ?
zbig$ / 2007-09-23 11:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
racja, jak ludzie to masowo zaczna robic ceny poleca w dol jak kamien
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:28 / Uznany Gracz Giełdowy
domy sie kupuje w przewazajacej wiekszosci po to zeby w nich mieszkac a nie nimi spekulowac :) sie zafixowal caly swiat na punkcie spekulacji zapominajac po co sie cos tworzy i buduje :)
zbig$ / 2007-09-23 02:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
spekulacja x razy przewyzsza normalne obroty towarowe i trend rosnie
przewodnick / 2007-09-23 02:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A czytał kolega o tym co sie dzieje np. w Bułgarii ostatnio?
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:33 / Uznany Gracz Giełdowy
naczytalem sie dzis wiecej :) przeanalizowalem artykuly prasowe dot. oil,gold,usd dollars od 97 do 2005r. :) bulgraia nie ma wplywu na siwatowy rynek :)
przewodnick / 2007-09-23 02:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
JAsne jasne. Tylko, ze mój post

A czytał kolega o tym co sie dzieje np. w Bułgarii ostatnio

dotyczył :

domy sie kupuje w przewazajacej wiekszosci po to zeby w nich mieszkac a nie
nimi spekulowac :) sie zafixowal caly swiat na punkcie spekulacji
zapominajac po co sie cos tworzy i buduje :
zbig$ / 2007-09-23 03:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak pomyslalem, ajkby zrobic zrzute w kilka osob i cos tam kupic, to kazdy by sobie pojechal na 2 tyg co roku w wakacje, a za x lat sprzedac jakby sie znudzilo i znowu w innej okolicy swiata...to by mialo sens...tylko czekaac jak na kubie zmieni sie ustroj...
przewodnick / 2007-09-23 03:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przecież to jest zwykły biznes - wyprodukować/kupić coś i sprzedać z marżą/zyskiem. Inflacja pomaga w sprzedaży za x lat z zyskiem
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:39 / Uznany Gracz Giełdowy
spekulacje to dziecko hossy..koncza sie tak szybko jak zaczynaja :) jeszcze rok...i zobaczysz po ile beda chodzic mieszkania w wawie :-)
przewodnick / 2007-09-23 03:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś uznanym gracem giełdowym i mam wrażenie, ze chcesz sie dzisaj posprzeczac z kimś. Wiesz dobrze, że dzieci hossy znajdą kolejny rynek spekulacyjny
przewodnick / 2007-09-23 02:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnio pisąłem odpowiedż do inwestora w fundusze. Stwierdził, że na taki BPH dynamicznych Spółek od początku istnienia jest na minusie prawie 9%. Ja na nim zarobiłem ponad 80% - od sierpnia 2006 do sierpnia 2006. Kto mi powie, ze spekulacja to nie to? A mieszkania też zdąże sprzedać...
halo leute / 2007-09-23 05:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BPH Dyn za rok ma 70,6 % wzrostu i jest to po PKO C.S. najlepszy fundusz na gieldzie.
Za ostatni miesiac + 7 %
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:50 / Uznany Gracz Giełdowy
zdaza..ale czy za cene ktorej oczekuja...jesli ostatecznie traf ono do zamieszkujacego a nie kolejnego spekulanta to ok..jesli nie to ostatni gasi swiatlo :-)
przewodnick / 2007-09-23 02:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy życie nie jest piekne ? Mam "czujniki ruchu" siwatło gasi "ktoś" za mnie ;)
przewodnick / 2007-09-23 01:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pazerne banki angielske kupowały kredyty od amerykańskich.. Ojjjj Baringda mi to przypomina:
Barings - XX wiek

Wystarczyło kilka tygodni, by jeden makler doprowadził do bankructwa najbardziej renomowany, 233-letni brytyjski bank Barings. Dokonał tego dokładnie dziesięć lat temu Nick Leeson.
zbig$ / 2007-09-23 01:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
widzialem ten film - w pale sie nie miesci - facet gral na futuresach na nikkei - najlepsze bylo trzesienie ziemi - mial chlopak pecha...
przewodnick / 2007-09-23 02:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podaje streszczenie katastrofy:

Wystarczyło kilka tygodni, by jeden makler doprowadził do bankructwa najbardziej renomowany, 233-letni brytyjski bank Barings. Dokonał tego dokładnie dziesięć lat temu Nick Leeson.

Kontrakty terminowe wymyślili 200 lat temu kupcy z Holandii. Można obstawiać poziom kursu akcji, walut, indeksy giełdowe, stopy procentowe, czy wartość towarów. Jeśli zobowiązałeś się kupić za jakiś czas np. akcje po 100 dol., musisz to zrobić, nawet jeśli ich obecny kurs jest kilkukrotnie niższy.

Nick Leeson, syn tynkarza z angielskiego Watford, od 1992 roku był głównym maklerem Baringsa w Singapurze. Zrobił furorę, z powodzeniem handlując kontraktami opartymi na poziomie indeksu japońskiej giełdy Nikkei. Szło mu tak dobrze, że zabrał się za bardziej ryzykowne operacje.

Kiedy szczęście odwróciło się od Leesona, bank nawet się nie zorientował. Od lipca 1992 roku ukrywał bowiem straty na tajnym rachunku, któremu nadał numer 88888. Choć ósemka to szczęśliwa liczba dla Chińczyków, jemu szczęścia jednak nie przyniosła.

W sierpniu 1994 r. straty wynosiły już 150 mln dol. Leeson wciąż liczył, że je odrobi. Na początku 1995 roku zaczął w szaleńczym tempie kupować kontrakty terminowe wierząc, że poruszy rynek i Nikkei wzrośnie. Jego plan pokrzyżowało trzęsienie ziemi, które w styczniu 1995 r. zniszczyło miasto Kobe w Japonii. Nikkei zaczął gwałtownie spadać.

To był już koniec Leesona. "Nie patrzyłem na stan konta od miesiąca, ale wiedziałem, że sytuacja jest coraz gorsza. Próbowałem wyjść z rynku, ale zostałem zmuszony do podtrzymywania go i powstrzymywania spadków. Traciłem coraz więcej pieniędzy" - wspomina w książce "Łajdak na giełdzie" ("Rogue Trader").

Nieświadomy Barings na prośbę Leesona pompował pieniądze do oddziału w Singapurze. W Londynie Leeson traktowany był jako "cudowne dziecko" i ufano mu bezgranicznie.

W efekcie Leeson roztrwonił 1,4 mld dol., pogrążając najstarszy brytyjski bank inwestycyjny. To Barings w imieniu USA sfinansował odkupienie od Francji Luizjany w 1803 r. W 1818 roku książę de Richelieu powiedział, że jest jednym z sześciu mocarstw rządzących światem. Sama królowa powierzała mu zarządzanie majątkiem.

Kiedy 26 lutego 1995 r. bank upadł, Leesona nie było już w Singapurze. Pojechał na... spływ pontonowy na Borneo. Wysłał tylko swym współpracownikom faks z przeprosinami. Żonie powiedział: "Posłuchaj. Trudno ci będzie w to uwierzyć. Zrobiłem w pracy kilka okropnych błędów.

Leesona skazano na sześć i pół roku więzienia. Za dobre sprawowanie po czterech latach mógł powrócić do Wielkiej Brytanii, gdzie witano go jak gwiazdę rocka. Upadłego Baringsa za symbolicznego funta przejęło holenderskie ING.
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:30 / Uznany Gracz Giełdowy
co znaczy upadlosc? czy cos sie zmienilo procz wlasciciela ? :-)
przewodnick / 2007-09-23 02:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Upadłośc znaczy niewypłacalność. Zmienia się wiele i wiesz to lepiej ode mnie - warość marki, obroty przychody........akcje !
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:35 / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie niewiele pamietaja jak zmienisz nazwe..dalej beda tam lokowac pieniadze nawet jesli cos upadnie..to tak jak byla afera z wedlinami Constaru....i co z tego ? ludzie dalej kupowali kielbase..Krakus...nie wiedzac, ze to Constar Ha Ha HA :) takie upadki to przelewanie kasy z jednego wiadra w drugie :) nic sie nie zmienia procz nazwy i szefa :)
przewodnick / 2007-09-23 02:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No, Pedro masz dizisaj zacięcie...

Wędliny Constaru kupowało się w sklepie lub markecie. Otwarcie konta, rachunku maklerskiego itp w tamtych czasach wiązało się z wizytą w oddziale....a to się źle kojarzyło. Stworzenie nowej sieci oddziałow to zaczynanie wszystkiego od nowa.
PedroGonzalez / 2007-09-23 02:42 / Uznany Gracz Giełdowy
jakiej nowej sieci ? :) szyld sie zmienia i kolor scian zeby sie nie kojażył z poprzednia firma :-D zobacz jak nasze banki sie popszeksztalcaly,powhłaniały i szyldy zmienily :) jakbys zapytal kogos na ulicy co to jest teraz big bank albo bank handlowy obe`cni to by ci 90% nieodpowiedzialo :) tak samo myslisz ze jakis kowalski pamieta w anglii jaki bank upadl 10 lat temu ? :) nowe linie kredytowe pod nowym szyldem juz pootwierane i karuzela dalej sie kreci a klauni bawia publicznosc :)
przewodnick / 2007-09-23 03:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A może znajdziemy wspólny "złoty środek". Żaden polski bank nie podniósł się z takiej katastrofy. Nikt nie kupił np. takiego Staropolskiego a przecież wystarczyło szyld zmienić i ściany przemalować...
przewodnick / 2007-09-23 01:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmmmmmmmmm. I o ile pamiętam zmarł na raka żołądka...
lojka / 2007-09-23 00:44 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

nareszcie ;)

pa
przewodnick / 2007-09-23 00:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przynajmniej sobie chłopak szampana wypił ;). Pa pa pa
bebe / 2007-09-23 00:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pa lojka....dobrej i zielonych....
warren buffet / 2007-09-23 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ło ludzie, 1 szpil i tyle czytania :)))
Jeck / 2007-09-23 00:54 / "Poławiacz perełek"
warren, zaGGadaj :-)
lojka / 2007-09-23 00:47 / Tysiącznik na forum
a Ty jeszcze nie śpisz?
przewodnick / 2007-09-23 00:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
warren, czy w okolicy pojawiły sie promocyjne Dębowe ?? CZy polujesz na Janosiki ?
rpp / 2007-09-23 00:42 / Tysiącznik na forum
Jolu - jestem cierpliwy, bardo cierpliwy :)))) mniam ;)
lojka / 2007-09-23 00:45 / Tysiącznik na forum
o widzisz wyżej - idę spać ;)
rpp / 2007-09-23 00:47 / Tysiącznik na forum
no nareszcie ... ha ha chodźmy :)

dobranoc ;)
przewodnick / 2007-09-23 00:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spójrz prawdzie w oczy. Upiła Cie.......Ona kocha tylko cyferki i wykresy...... życie ;). Dobranoc
lojka / 2007-09-23 00:54 / Tysiącznik na forum
z pierwszą częścią zdania zgodzę się :)
ale co do drugiej części : nie tylko a nawet wcale
rpp / 2007-09-23 00:58 / Tysiącznik na forum
całusy Jolu! dobrej nocy :))))))) oj będzie dobra :))))))
przewodnick / 2007-09-23 00:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
taaaaaaaaa? A dlaczego chłopiec słodko zasną a Ty wróciłaś do forum Giełda :P
zbig$ / 2007-09-23 00:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-09-22 23:08:02 | *.*.*.* | bebe [ Tysiącznik na forum ]
przecież to dobrze, że pieniądze idą do ofe.....ale ofe niech dobrze
tym zarządza...tzn...inwestuje...obraca, coby przyszły emeryt miał godziwe
pieniądze .... tak to widzę.... skomentuj
----------------------
zarzadza nie zarzadza, rzecz w tym, ze jest PRZYMYS panstwowy ładowania w PRYWATNE firmy - jesli juz chca, to powinno byc DOBROWOLNE wpłacanie do ofe, a czlowiek sam powinien decydowac, gdzie te pieniadze maja isc...
---------------
2007-09-22 22:53:15 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ "Adept giełdowy" ]
obieg pieniądza wygląda mniej-więcej tak:
pacodawca -> ZUS -> OFE -> obligacje -> Budżet -> dotacja do ZUSu -> emeryci.
podobnie, ale ofe łądują nie tylko w obligacje, a w gielde, a budzet nie sprzedaje akcji i nie zasila emerytow.
---------------------------
ofe nie sa polskie w wiekszosci (moze w ogole) a ida tam nasze pieniadze i ci wykupuja nasze firmy...jak powiedzial mi raz jeden stary gracz "wykupią nas za nasze pieniadze"...- co za majstersztyk cwaniactwa i kombinatorstwa...caly ten mechanizm i tak dziala jak zus na zasadzie łąńcuszka, jak kiedys wyplaty przewyzsza wplaty (niz demograficzny, starzenie sie spoleczenstwa) tak samo to sie zalamie ja w przypadku zusu
bebe / 2007-09-23 00:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
alem się w....a ...zbig......czy to prawda....?

cholera by to wzięła....a gdzie te wszystkie nadzory nad funduszami....cholera...taka jestem, no..., że nawet nie mogę stawiać pytań....ależ mnie roztelepotało....
a niech mnie cholera weźmie jak to prawda...mało...... i ludzie o tym wiedzą.../no nie wszyscy/......ech....i nikt nad tym nie panuje.....kontroluje...sprawdza, rozlicza....?
powiedz,.... że to nieprawda....
zbig$ / 2007-09-23 01:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
to prawda...nadzory???w teorii to pieknie wyglada, a jak przyjdzie co do czego...a i tak ze sporym prawdopodobienstwem mozna powiedziec ze wszyscy decydenci sa kupieni. Jakby nie byla prawda Giertych by tego nie podnosil...
przewodnick / 2007-09-23 01:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie popadaj w skrajności. Partia kobiet walcząca z obrazem kobiety jako obiektu seksualnego....robi takie plakaty..... teraz beda mówili wszystko o wszystkich..
bebe / 2007-09-23 01:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale mnie to rąbie po mózgu........klnę jak szewc..../po cichu.....muszę się zdysansować.....i spokojnie przespać z tematem.....

dzięki zbig....za info....
zbig$ / 2007-09-23 01:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
spij spokojnie, ale tak jest...i wiele wiecej roznych szwindli...w pojedynke nic sie nie zrobi, ale razem...kuz tu ktos rzucal myslll o zalozeniu partii forum...(((
bebe / 2007-09-23 02:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zbig....to na ten czas...to trzeba wzmocnić "jakąś" partię, która to towarzystwo załatwi.....i nie tylko....bo idą duże pieniądze z unii....och żeby...ci sld-lid....z ich wilczymi apetytami i pazurami nie dorwali się do tego.....

"oni" niech się cholera....już zaczną bać................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwłaszcza, że ich "głosy" takie pokraczne płciowo ludzie....czyli dla normalnego życia - to tępe automaty....., którym na czole wypisane...kasa....i......no wiesz.......
wspólczuję cimoszkowi...ale się wkręcił.....
ale ma czas....
przewodnick / 2007-09-23 02:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem zdziwiony, ze Ciebie to poruszyło... Nie bądźmy naiwni, nie słuchajmy populstycznych haseł, odsiewajmy żirno od plew. Gdy widze osoby wykształocne słuchajace Radia Maryja to ręce opadają
zbig$ / 2007-09-23 02:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
jest tam wiele ciekawych audycji tydzien temu byli z tej komisji badajacej prywatyzacje - moze bedzie mozna to znalexc w inecie i sciagnac lub posluchac - wlos sie jezy, a badali tylko 20 firm na razie...
http://www.radiomaryja.pl/query.php?__a=1&__r=R
ale tej akurat nie zamiescili - dziwne...moze jeszcze zamieszczą...albo tez sa w ukladzie...)))
bebe / 2007-09-23 02:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jak to jesteś zdziwiony, że mnie to poruszyło.....itd...przewodnick.....?
albo jestem już zmęczona, że nie rozumię Twoich słów....?...jakie hasła.....
nie wiem, o co Ci chodzi z tym radiem maryja.....nie łapię....ale dajmy spokój..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja takie rzeczy "czuję przez skórę", ze się tak wyrażę....ale za mało wiedzy i infa...
by pokazać fakty....wiele w domyśle....itd....

a śmierć B.Blidy.....daje mi odpowiedź....tak bym skróciła Ci mój tok myślenia....zresztą za duże uproszczenie wogóle tematu, ale nie będę go rozwijać i jak na razie wyjaśniać....wiele faktów i to co widzę odczytuję po swojemu....ot...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
przewodnick / 2007-09-23 02:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestujesz na giełdzie i wiesz, ze tutaj też zdarzaję się przekrety. Więc jeśli GPW jest mikro w skali Państaw - makro, dlaczego Ciebie dziwią kombinacje, machlojki itp. ?
bebe / 2007-09-23 02:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie dziwią mnie, ale wszędzie sie bronią przed tym tworząc struktury zapobiegajace temu, a u nas tych nadzorów na pęczki....dla posadki i za przeproszeniem g.....z tego jest, jest tylko układ.....i dalej w ciula lecą....tak bym Ci po śląsku zakończyła.....

przewodnick.....dlatego wiele ludzi wiedząc o tym ...................nie zgadza się.....i walka trwa.....
bebe / 2007-09-23 03:06 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
idę do góry czytać....

gram na giełdzie...i też kombinuję, ale nie robię przekretów,,,a gram swoimi pieniędzmi...i wkurzam się, jak ktoś komu zawierzyłam pieniądze ofe np...leci w ciula....chyba nie powinno tak być....?
więc moje kombinowanie na gpw...nijak się ma do "kombinowania" tam, o czym zaczęliśmy pisać....
chyba słowo kombinację musimy przyjąć w jakiś jeden sposób.....pozytywny....a przekręt.....wiadomo....
przewodnick / 2007-09-23 00:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem za swobodą. Chcesz - odkładaj w OFE czy w III filarze. Nie chcesz, nie rób tego, ale później nie narzekaj. Pamiętacie tych górników, którzy odebrali odprawy kilkunatotysięczne? Kupili tv, samochody, a mieli firmy otwierać....
zbig$ / 2007-09-23 01:24 / Uznany gracz - weteran 93/94
firmy? ile tych firm? jakich? trzeba miec rynek na firme i zwalczyc konkurencje lub ja wytrzymac - jak prosci starsi ludzie mieli zakladac firmy???
przewodnick / 2007-09-23 01:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ci ludzie mieli po 35 lat i oprócz kasy szkolenia z prowadzenia biznesu, zmiany zawodu itp. A najprościej w świecie przechlali te odprawy.
przewodnick / 2007-09-23 02:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jako uzupełnienie komentarza mogę dodać, że w chwili obecnej brakuje górników a ci z odprawami nie mogą wrócić......nikt nie przewidział boomu chińskiego
zbig$ / 2007-09-23 02:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
przewidzial przewidzial, dlatego tak sie spieszyli z wyprzedaza hut i likwidowaniem kopalń
przewodnick / 2007-09-23 03:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdyby przewidzał to by ręce do pacy zapewnił
inwestor1975 / 2007-09-23 00:45 / Tysiącznik na forum
własnie przeciez jak by dali te pieniądze ludziom to b je wmig roztwonili
a takto przynajmniej cienka emeryturka bedzie
aci coby je roztwonili to na starosc i tak by mówilidaj daj
dobranoc
zbig$ / 2007-09-23 01:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
w Niemczech to fajnie rozwiazali - jak jestes samodzielny i masz firme - sam sobie skladasz na emeryture. jestes na posadzie - bedziesz mial panstwową...
bebe / 2007-09-23 02:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
takie rozwiązania już jako przykład...są po ręką...a tylko u nas wiecznie majstruję i kombinują jak się nieroby mają ustawić......och te zaszłości urzadzania się...
przewodnick / 2007-09-23 02:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba zaczać od kuchni. Dobry, wielofunkcyjny garnek na początek ;)
inwestor1975 / 2007-09-23 00:42 / Tysiącznik na forum
ale jak nie chcesz to w zusie
przewodnick / 2007-09-23 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie, ZUS (lub podobny obowiązkowy klon) musi być. Ludzie bywają beztroscy.......
zbig$ / 2007-09-23 01:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
korwin pisze ze dlatego tacy sa bo sa zusy, obowiazkowe ubezpieczenia itd. ktore za ludzi "myslą" wiec ci sa beztroscy...i jakas racja w tym jest. to tez powod niskiego przyrostu - po co mi dzieci jak panstwo mi zaplaci, a dawnioej dzieci braly rodzicow na starosc
przewodnick / 2007-09-23 01:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Są tacy którzy cierpią gdy maja gotówkę. Wyobraż sobie ilu inwestoró by się znalazło na giełdzie gdyby ZUS nie było? Przeciez do dzisiaj pojawiaja się na forum pytania: "Czy kredyt na zakup akcji to dobry pomysł? Mój kolega tak zrobił trzy lata temu i nieźle zarobił"
zbig$ / 2007-09-23 01:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
czesc by zarobila a czesc stracila...ci co weszli 3 lata temu zarobili, ci co w tym pewnie stracili (na razie)...
przewodnick / 2007-09-23 01:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czyli Ci ciułacze (inwestujacy np z kredytu) to takie mikro OFE ;)
zbig$ / 2007-09-23 02:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko ze na wlasna reke i odpowiedzialnosc, a ofe to rpzymus panstwowy i woda na mlyn spekulantow gieldowyh - nakupili sie tanich akcji iles lat temu i teraz maja komu opychac
moreta / 83.9.171.* / 2007-09-23 00:01
skoro trzezwi ,zaczynają gadać jak narąbani. to juz wystarczy. łagodne delirium? ale,ale- kto je przechodzi ? kto obserwuje? będzie tej zabawy. serdeczne dobranoc!
bebe / 2007-09-23 00:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc moreta....
rpp / 2007-09-22 23:56 / Tysiącznik na forum
lojka, bebe
bebe / 2007-09-22 23:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak...?.... rpp...
rpp / 2007-09-23 00:01 / Tysiącznik na forum
idziemy spać?
przewodnick / 2007-09-23 00:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spać? Gala boksu na Polsacie o 00.30
lojka / 2007-09-23 00:07 / Tysiącznik na forum
kto z kim?
inwestor1975 / 2007-09-23 00:06 / Tysiącznik na forum
naprawde
kto ????//??
przewodnick / 2007-09-23 00:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jakieś płotki, ale od czasu do czasu warto zobaczyć prawdziwych mężczyzn a nie samych księgowych :P

W czasie gali odbędzie się 5 walk. Wystąpią m.in. Jarosław Hutkowski (2 zwycięstwa przez KO) w wadze półciężkiej, Tomasz Hutkowski (8 zwycięstw, w tym 7 przez KO) w wadze lekkociężkiej, Dawid Kostecki (23 zwycięstwa, w tym 17 przez KO, 1 porażka), który zmierzy się z Gruzinem Armenem Azizianem (8 zwycięstw, w tym 1 przez KO, 4 porażki) w wadze półciężkiej, Damian Jonak (13 zwycięstw, w tym 9 przez KO) w wadze lekkośredniej i Paweł Kołodziej (17 zwycięstw, w tym 9 przez KO) w wadze lekkociężkiej o młodzieżowy tytuł mistrza świata federacji WBC.
inwestor1975 / 2007-09-23 00:19 / Tysiącznik na forum
dawid wyszedł ?
kolego zebys zobaczył tych "ksiegowych"to ci podziarani mezczyzni to dzieci
przewodnick / 2007-09-23 00:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No tak, na zlocie nie byłem. A jak sie naraze to na nastepnym nie bede mogł byc :)
bebe / 2007-09-23 00:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
idż.....a ja za niedługo...cha...ha...cha...
rpp / 2007-09-23 00:06 / Tysiącznik na forum
dobra poczekam ;)

wygrzeję pościel ;)
lojka / 2007-09-23 00:06 / Tysiącznik na forum
tak - idź zacznij - a ja zaraz przyjdę ;)
rpp / 2007-09-23 00:07 / Tysiącznik na forum
szampan i truskawki wziąć ze sobą?
bebe / 2007-09-23 00:14 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ok...rpp....szampan i truskawki zmixuj...dobra rada......babuni....
lojka....miałam to samo zacytować....

nie mogę pisać...nie mogę pracować...mogę sie tylko śmiać.....

dobry wieczór przewodnick....
przewodnick / 2007-09-23 00:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuje jakies "wariacje" z tymi truskawkami przed jedzeniem ;)
lojka / 2007-09-23 00:09 / Tysiącznik na forum
truskawki zbędne :)
rpp / 2007-09-23 00:12 / Tysiącznik na forum
w takim razie czekam z szampanem :)
lojka / 2007-09-23 00:16 / Tysiącznik na forum
ok, możesz zacząć pić :)
przewodnick / 2007-09-23 00:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spadnie libido jak za duzo wypije. Lepiej nie rób sie na bóstwo za długo...
lojka / 2007-09-23 00:24 / Tysiącznik na forum
niestety muszę ;)
przewodnick / 2007-09-23 00:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To wejdz w "zrównowazony" im wiecej wypiej tym mniej roboty w łazience :)
bebe / 2007-09-23 00:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobre przewodnick i jakie giełdowe...teraz to chyba nikt tu nie bedzie miał pretensji, że nie na temat się pisze.....cha...ha...cha...
przewodnick / 2007-09-23 00:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
taaaaaaaaa. Z jedna koleżanka z tego forum to aż do portfela przeszliśmy.....
bebe / 2007-09-23 00:59 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przewodnick......brak mi słów....cha...ha...cha...
przewodnick / 2007-09-23 01:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciiiiiiiiiiiiiiii
rpp / 2007-09-23 00:29 / Tysiącznik na forum
żebym nie zasnął bo wtedy nici z zabawy :)
lojka / 2007-09-23 00:33 / Tysiącznik na forum
zobaczę jakiś cierpliwy ;)
rpp / 2007-09-23 00:25 / Tysiącznik na forum
spokojnie jestem cierpliwy
rpp / 2007-09-23 00:22 / Tysiącznik na forum
czeeeeekam ;)
lojka / 2007-09-23 00:25 / Tysiącznik na forum
czeeeekaj ;)
rpp / 2007-09-23 00:19 / Tysiącznik na forum
jeszcze zamruczę
przewodnick / 2007-09-23 00:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ooooo. Droczy sie. To dobry sygnał. Już Ci zazdroszcze.
przewodnick / 2007-09-23 00:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pociągnij jeszcze ze dwa kieliszki..... ;)
przewodnick / 2007-09-23 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A tak w ogole - dobry wieczor :D
nowicjusz1982 / 2007-09-22 23:54 / Dzieciak *€* forum
lece spac bo pora juz
pzdr
spijcie dobrze fajnie dzis na forum spokuj i .....
3majcie sie do jutra :))
bebe / 2007-09-23 00:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pa....
lojka / 2007-09-22 23:41 / Tysiącznik na forum
oooo biełyje rozy ;) - tvp 1

kiedyś się działo ;) przy takich pieśniach
inwestor1975 / 2007-09-22 23:53 / Tysiącznik na forum
to juz se ne wrati
lojka / 2007-09-22 23:56 / Tysiącznik na forum
oj nie :) niestety
nowicjusz1982 / 2007-09-22 23:44 / Dzieciak *€* forum
dawno chyba bo ja nie pamietam takich klimatow bez urazy
kurcze probuje robic AT ale nie mam pojecia .... o co tam biega :-(((
lojka / 2007-09-22 23:48 / Tysiącznik na forum
bez przesady - nie tak dawno ;)
nowicjusz1982 / 2007-09-22 23:49 / Dzieciak *€* forum
no ja nie kojaze ale niech bedzie jak piszesz :))
rpp / 2007-09-22 23:43 / Tysiącznik na forum
nie moje czasy ale zatańczyć możemy haha
warren buffet / 2007-09-22 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.tvn24.pl/-1,1522272.1,wiadomosc.html

Aleksander Kwaśniewski na wykładach na Ukrainie ewidentnie nie był w formie. - Może wypiłem jeden kieliszek wina, a może dziesięć. Jestem wolnym człowiekiem - tłumaczył później "Faktom" TVN były prezydent.
- Mam prawo robić co chcę, jestem wolnym człowiekiem, to są moi przyjaciele - stwierdził były prezydent, a obecnie lokomotywa wyborcza LiD. To nie pierwsza taka wpadka Aleksandra Kwaśniewskiego.
zbig$ / 2007-09-23 00:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
"jestem wolny ale nie wszystko przynosi korzysc" - chyba św Pawel...
inwestor1975 / 2007-09-22 23:43 / Tysiącznik na forum
nie na ukrainie to można nawet trzeba
nie był by w formie jakby na trzeżwo wykładał
czytałem ostatnio w angorze jak sie robi intersey w rosji
i był taki rysunek do tego
siedzi 2 biznesmenów przy stole kieliszki i buteleczka
toznaczy jeden lezy na stole a przy drugim stoji kelner (ochrona)
i ten co siedzi przy stole (ruski)mówi do tego co przy nim stoii
ci inwestorzy zagraniczni to zupełnie nie maja głowy do interesów
zbig$ / 2007-09-23 00:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
potwierdza, znajomy opowiadal, walą spirytus szklankami...tam to naprawdę trzeba miec glowe do imteresow...
szymon / 2007-09-22 23:43 / Uznany Gracz Giełdowy
czlowiek nie wielblad, pic musi. Kwasniewski tez :) szukaja tylko sensacji
warren buffet / 2007-09-22 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niech se wypije, ale kamerowac niech sie nie da :D
inwestor1975 / 2007-09-22 23:51 / Tysiącznik na forum
po wódzi juz nie ten refleks
superman / 2007-09-23 00:06 / Tysiącznik na forum
http://pl.youtube.com/watch?v=AoqWwuKw_HI&NR=1

mocne
moreta / 83.9.171.* / 2007-09-22 23:27
do dupy ,wszyscy nawaleni,a ci trzezwi -jaszcze gorzej! dobranoc..
nowicjusz1982 / 2007-09-22 23:35 / Dzieciak *€* forum
ja nie pilem
tylko czytam :))

pzdr
warren buffet / 2007-09-22 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jam trzeźwy
inwestor1975 / 2007-09-22 23:35 / Tysiącznik na forum
ja tez
rpp / 2007-09-22 23:37 / Tysiącznik na forum
i ja - choć muszę jeszcze dziś dużo uśredniać w dół po wypiciu dwóch piw po 15 zł każde ;)

teraz w domu żubry lecą
warren buffet / 2007-09-22 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez uśredniam w dol :) z kazda minuną nizej siedze na krzesle :)
lojka / 2007-09-22 23:47 / Tysiącznik na forum
;)))) wysiadki nie zrób ;)
ano fakt już po 23 ;)
bebe / 2007-09-22 23:41 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
moreta...ja jeszcze pracuję...podczytuję Was...i jeszcze dopisuję się...czy to mało...?

acha...i jeszcze mam dobry humor....mało..?
moreta / 83.9.171.* / 2007-09-22 23:46
mało! musisz byc najlepsza! jeszcze nie wiem jak. pomogę.
bebe / 2007-09-22 23:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
moreta......dlaczego muszę być najlepsza.....?

jeszcze więcej mam pracować...?....toż ja padnę w biegu....
inwestor1975 / 2007-09-22 23:44 / Tysiącznik na forum
a gdzie ty pracujesz o tej porze w sobote/niedziele?
bebe / 2007-09-22 23:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a tak się właśnie urządziłam, że pracuję w domu, mam nienormowany czas pracy.....i jest mi w tym "do twarzy"...inwestor...
inwestor1975 / 2007-09-23 00:22 / Tysiącznik na forum
w sumie ja tez mam nienormowany czas pracy
moreta / 83.9.171.* / 2007-09-22 23:49
czy moge za Ciebie odpowiedziec, Bebe
bebe / 2007-09-22 23:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
moreta...ok, jestem zaciekawiona....
rpp / 2007-09-22 23:48 / Tysiącznik na forum
niektórzy pracują w domu ... przynajmniej część pracy - dziwne ale możliwe ;)
inwestor1975 / 2007-09-22 23:50 / Tysiącznik na forum
a to tak ja tez czasami musze cos zrobic o 2 rano
bo wczesniej na forum sie siedziało :-)
repepe / 83.24.77.* / 2007-09-22 23:22
2007-09-22 22:49:50 | *.*.*.* | lojka [ Tysiącznik na forum ]
na dziś to tylko pa lulu ;)
a na jutro - kto to wie ??? ;)

=====

a z kim lulu ;)
warren buffet / 2007-09-22 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pikantnie :)
lojka / 2007-09-22 23:25 / Tysiącznik na forum
dzisiaj niestety sama :(
bebe / 2007-09-22 23:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
lojka...chyba w takim razie....Twój mąż się zapytowywuje....czyta to forum..
- ten repepe....
rpp / 2007-09-22 23:35 / Tysiącznik na forum
już się zalogowałem czyniąc taki mały coming out - lojka - niech się o nas dowiedzą ;)
lojka / 2007-09-22 23:52 / Tysiącznik na forum
:)))
rpp / 2007-09-22 23:28 / Tysiącznik na forum
to niedobrze
lojka / 2007-09-22 23:30 / Tysiącznik na forum
pewnie, że niedobrze
rpp / 2007-09-22 23:29 / Tysiącznik na forum
ja w zasadzie jestem alturistą - jutro mogę Ci towarzyszyć - jestem dobrym człowiekiem ;)
bebe / 2007-09-22 23:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no..i co Ty lojka na to.... no wiesz na ten altruizm rpp...

no i jak go tu nie kochać....cha...ha...cha...
lojka / 2007-09-22 23:45 / Tysiącznik na forum
wątpię czy oby to tylko bezinteresowna pomoc rpp ;)
ale możliwe....
rpp / 2007-09-22 23:50 / Tysiącznik na forum
ja zawsze bezinteresownie - z interesem ale bezinteresownie
rpp / 2007-09-22 23:42 / Tysiącznik na forum
"no i jak go tu nie kochać"

ciągle to słyszę ;)
lojka / 2007-09-22 23:36 / Tysiącznik na forum
jutro już mąż będzie ;)
rpp / 2007-09-22 23:38 / Tysiącznik na forum
hmmm jak już mówiłem - to niedobrze :)
TOMOK / 2007-09-22 23:08 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
bardzo Was lubię
Pozdrawiam
Dobranoc!!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy