Forum Forum inwestycyjneFundusze

SFI Mbanku - jakaś alternatywa?

SFI Mbanku - jakaś alternatywa?

kuba1 / 85.9.93.* / 2009-10-31 16:51
W zeszłym tygodniu wykonałem konwersję akcji na obligacje w ramach SFI. Trafiłem idealnie w moment (wycena miała być w piątek, czyli po czwartkowych zwyżkach), ale... Bank (lub TFI) wykonał wycenę dzień wcześniej, niż powinien, z którego to powodu straciłem 11tysięcy złotych! Informacja dotycząca terminów realizacji zleceń jest jasno określona na stronie banku i dlatego datę operacji miałem dokładnie dopracowaną, a oni taki numer mi wykręcili... Czy istnieje możliwość zakwestionowania takiej operacji? Czy jakaś konkurencja ma oferty podobne do SFI Mbanku? Na tą chwilę straciłem zupełnie ochotę do dalszej współpracy z tą instytucją.
Wyświetlaj:
wsm / 82.139.16.* / 2009-10-31 17:34
Niestety nie możesz tego reklamować bo zgodnie ze statutami TFI mają do 7 dni na realizację zlecenia.Podane w SFI terminy realizacji są najbardziej prawdopodobne lecz nie do konca.Powiem ci ,że takie TFI jak Allianz,PKO,NONO,Union,PZU realizują konwersję uż następnego dnia a PZU jeśli złożysz do 10 tego samego dnia.Pozostałe TFI po 2 dniach.Szybka realizacja cieszy wszystkich inwestorów,gdyż nikt nie inwestowałby środków w TFI co realizują zlecenia po 3,4 dniach.Przez swoją niewiedzę straciłeś kasę ale nie zrażaj się nie ty pierwszy,ja dokonuję często konwersji i wiem już dokładnie z jakiego dnia będę miał wycenę.Kasę jeszcze odrobisz a MBank jest dobry inne platformy nie oferują nic lepszego lub są gorsze.Powodzenia
kuba1 / 85.9.93.* / 2009-11-06 05:39
Dzięki. Wysłałem zgłoszenie do MB, ale oczywiście odrzucili. Podpisując prospekt zgadzasz się na niemal wszystko, co oznacza, że w okresie wahań na giełdach mogą dokonać transakcji w wygodnym dla nich terminie. To kolejne potwierdzenie teorii, że fundusze służą do długoterminowego inwestowania i wykonując nerwowe ruchy w czasie krótkotrwałych zmian trendów, można tylko stracić (na korzyść TFI oczywiście ). Ale masz rację - trudno o prostsze narzędzie do inwestowania niż SFI.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy