Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski: Jest szansa na poprawę stosunków z Rosją

Sikorski: Jest szansa na poprawę stosunków z Rosją

Wyświetlaj:
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-15 21:22
poczytałem sobie komentarze .. i trochę szkoda .. że .. są takie emocjonalne ..

Rosja sobie bez Polski poradzi .. czy Polska sobie poradzi bez Rosji .. zapewne także .. chociaż już niekoniecznie

podobnie z UE .. Rosja sobie bez UE poradzi .. czy UE poradzi sobie bez Rosji .. zapewne tak .. ale znowu już niekoniecznie

czasami bawi mnie , czasami smuci .. jednostronność komentarzy , już nawet nie wspominam .. o tzw dyżurnych komentatorach .. którzy .. bez względu na komentowaną wiadomość/artykuł zawsze maja podobny komentarz

Rosja nie jest uzależniona od UE , UE jest uzależniona od Rosji i to nie tylko w sprawie .. niby oczywistej czyli surowców energetycznych .. ale także .. o czym się prawie wcale nie mówi .. UE jest uzależniona .. od partnerstwa strategicznego z Rosją w sprawach ekonomicznych .. mam na myśli wsparcie Rosji dla waluty europejskiej .. w rozgrywkach z USA.. czyli o przyszłe transakcje w euro a nie dolarach .. co jest dużym niebezpieczeństwem dla supremacji USA .. ale to potyczki pomiędzy wielkimi.

Energetycznie Rosja nie jest uzależniona lub w najbliższej przyszłości nie będzie od UE .. ma odbiorców w Azji ..

to ze Rosja jest zainteresowana UE nie wynika .. z jakichś dążeń cywilizacyjnych .. ale jest to efekt czystego interesu .. oczywiście interesu Rosji

w takiej sytuacji .. Rosja może sobie pozwolić na ignorowanie Polski .. i czekać aż UE zniecierpliwi się i utemperuje Polskę ..

ale tego nie robi .. warto .. zastanowić się dlaczego .. czyżby .. sytuacja na innych frontach .. doznała przyspieszeń .. na tyle istotnych przyspieszeń .. ze Rosji .. zależy na czasie ?
andowc / 83.30.101.* / 2008-06-15 21:38
Nie liczy się mocarstwo, lecz poziom życia ludzi.
absurd / 83.143.213.* / 2008-06-15 22:05
jakiś czas temu, byłem służbowo w Rosji

nie tylko w stolicy ale tez na prowincji za Uralem

poziom życia .. który miałem możliwość osobiście obserwować .. szybko dogania .. Polskę

oczywiście nie opierałem się tylko na swoich obserwacjach .. ograniczonych z konieczności .. ale także .. na przygotowanych dla mnie analizach

napewno daje się zauważyć duże dysproporcje .. pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi

ale .. to co zaskakuje .. to ze biedy widać stosunkowo niedużo ..może jest ukryta? .. ale, widać rosnącą zamożność .. Rosjan ..

Jadąc do Rosji miałem stereotypowe wyobrażenie .. ba .. nawet znając analizy .. mój stereotyp nie chciał się zmienić ..

no cóż .. jak to mówią .. najtrwalsze są stereotypy
andowc / 83.30.101.* / 2008-06-15 22:10
Uświadomiłeś mnie.
Nie ma tak żle, jak myślałem.
stańczyk / 80.50.237.* / 2008-06-15 21:17
Jak PO objęło władzę to najbardziej byli z tego zadowoleni Niemcy i Rosja. Nieznam w historji takiej chwili kiedy tych dwóch sąsiadów cieszyło się z dobrej sytuacji w Polsce
andowc / 83.30.65.* / 2008-06-15 19:15
Jest szansa na wyruchanie "szympansa".
wojtek34 / 85.221.186.* / 2008-06-15 15:56
A i tak Rosja ma cię gdzieś i rudzielca też. Możesz nawet Putinowi laske zrobić albo se pogrozić palcem w bucie. Jedynie Kaczor umiał się postawić tak że mieliśmy kartę przetargową a teraz ostał nam się ino sznur.
sara324 / 77.252.18.* / 2008-06-15 20:43
BRAWO za tak śmiałą i trafną wypowiedż a na dodatek w 100% prawdziwą !!!!!
Szacunek Wojtku 34
picownik5 / 2008-06-15 13:29 / Bywalec forum
szansa była jest i bedzie, tylko tego muszą chcieć niemcy , francuzi, anglicy a nie tylko rosja i polska
hahaaa / 213.158.196.* / 2008-06-15 12:59
Pawlik Morozow, obmyśliłeś już jak im się nadstawić, aby im dogodzić? Podziel się tą informacją, może jakaś wataha sama się wyrżnie - z pustego śmiechu.
stańczyk / 80.50.237.* / 2008-06-15 12:49
Najlepszym komentarzem na tempo poprawy stosunków jest zdanie " Następne posiedzenie odbędzie się jesienią w Moskwie." ZA min.4 m-ce będzie szansa poprawy. Panie ministrze działania godne ślimaka.Chyba coś pan ma z niego.
Gall# / 213.158.196.* / 2008-06-15 11:14
Ten głupawy Radek Burczymucha już nigdy nie pojmie tego, że Rosja nie chce poprawy stosunków z Polską? Rosja nie chce bo i po co - tumanie!

Najnowsze wpisy