Siła dywidendy

Money.pl / 2006-06-19 17:40
Komentarze do wiadomości: Siła dywidendy.
Wyświetlaj:
littlephobos / 2006-06-20 00:46 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
a Transintur znowu....
kaskadere / 83.20.193.* / 2006-06-19 23:46
Przed wejściem do UE moherowa spekuła wykupowała cukier w sklepach Spożywczo - Przemysłowych, a on staniał zamiast zdrożeć, i to jest prawdziwa przyczyna aktualnej korekty. Za to w związku z rosnącymi od lat cenami otwieram Zamknięty Fundusz Sektora kolorowych sznurowadeł, w ramach którego planuję całkowite opanowanie dystrybucji na targowiskach i podniesienie ceny z aktualnych 10 zł./sznurówkę na 15 zł, co da nam 150% zysku.
admin / 85.89.170.* / 2006-06-20 00:23
Proponuje sprzedawać na raty, co pozwoli wywindować cenę do 100 zł. Aj Waj to dopiero będzie biznes :-) , prawie jak na GPW !!
mysza / 2006-06-20 00:15 / portfel / Bywalec forum
Wchodzę,proponuję dołożyć limitowaną serię nocników giełdowych.
littlephobos / 2006-06-19 23:47 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
chyba 50%
kaskadere / 83.20.193.* / 2006-06-19 23:48
W stosunku do cen fabrycznych. Dobre perspektywy z powodu rosnących cen widzę też na rynku skórzanych smyczy dla psów.
kas... / 83.20.193.* / 2006-06-19 23:49
50 czy 150 co za różnica, wchodzicie w to?
gabrik / 2006-06-19 23:40 / portfel / Wierny Forumowicz
no po takiej sesji w USA to jednego jestem pewny DAŁEM CIAŁA jak nic i jutro będzie trudno dobrze wejsć w rynek
Longterm / 2006-06-19 22:57 / Mostek Zwyciężymy!
nie patrzcie na głowy z ramionami, po dniu niepodległości do odważnych Świat należy
admin / 85.89.170.* / 2006-06-19 22:59
Noo i z kasą ;-)
warren buffet / 2006-06-19 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
anna. bedzie sie opalac nad polskim
morzem :-) ????


przepraszam za moje posty :-)
anna. / 2006-06-19 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy
wybieram się nad morze adriatyckie okolice Ancony
warren buffet / 2006-06-19 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kurde to juz w ogole bedzie mulat. nic tylko kontrakty. BEMWE i juz nic wiecej :)
clever81 / 2006-06-19 22:49 / Tysiącznik na forum
Jutro spadki.
Cena kapusty w Urugwaju jest tak silnie zkorelowana z naszym rynkiem że już tylko pomóc nam może urodzaj bananów w Ekwadorze !!!!!!
Przeanalizujcie wykresy ,nie sposób tego niezauważyć !!!!!
Lechu / 2006-06-19 23:10 / portfel / Po prostu Lechu...
trzeba jeszcze wziac pod uwage wplyw wydobycia wegla brunatnego w RPA, na migracje pingwinow na biegunie...:)
admin / 85.89.170.* / 2006-06-19 22:58
Urodzaj baranów to mieli Ekwadorczycy na boisku w Niemczech !!!
brydzia / 2006-06-19 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
I ty wieczny optymista?
clever81 / 2006-06-19 23:12 / Tysiącznik na forum
Trzeba trzezwo spojrzec na to, kapusta w urugwaju leci na łeb od maja.Ludzie sprzedaja ja za bezscen.tnąc straty z obawy przed bankructwem.Powodem jest niz demograficzny na wyspach urabura i tym samym import kapusty spada z powoodu słabnacej waluty lira kanaryjskiego w łojkach dolnych.
Widac to na wykresie z potrójnym głowa pingwina ale jest nadzieje ze luka w dupie wejdzie w korelacje z dostawa bananów z ekwadoru co przełozy sie na wzrost naszych indeksów.
mysza / 2006-06-20 00:19 / portfel / Bywalec forum
Cała nadzieja w bocianach,ale one ciągle preferują Afrykę-bęcwały.
kaskadere / 83.20.193.* / 2006-06-19 23:37
Dzisiaj kupię 10 kg arbuzów za 1,30 kg. i za pół roku, zimą pójdę na stragan i będę miał czysty zysk.
clever81 / 2006-06-19 23:12 / Tysiącznik na forum
sorry odbija mi
Leonardo / 2006-06-19 22:45
siedzę zapakowany w lentex od jakiegos czasu. troche jestem w plery, ale na pewno nie puszczę go do pp, czyli 20 lipca - wytrzymam. stalowe wydmuszki i zaszyty zwieracz, to podstawa egzystencji w aktualnej sytuacji na giełdzie
mysza / 2006-06-20 00:20 / portfel / Bywalec forum
no chyba ze się ma nocnik giełdowy
admin / 85.89.170.* / 2006-06-19 23:02
Mało wygodne :-)
Gnom / 158.75.237.* / 2006-06-19 21:53
Czy ma może ktoś SIMPLE? Ja niestety kupiłem na górce po 12,40 jakis czas temu i od tego czasu tylko spada więc już sporo na nim tracę. Czy są może na forum inni poszkodowani:) bo chciałbym zasięgnąć języka w tej sprawie.
boma / 2006-06-19 22:19 / Bywalec forum
Witam w klubie :-)
Mam część za 11 zł i część za 10.20 zł. Nie sprzedaję, niech sobie leży.
mysza / 2006-06-20 00:21 / portfel / Bywalec forum
sknera
Gnom / 158.75.237.* / 2006-06-19 22:34
Hmm no właśnie jestem ciekaw czy po tych wszystkich zmianach w firmie (odejście pracowników razem z klientami np.) jest szansa że akcje wrócą na 11-12 złotych... Jedyne co napawa optymizmem to to że branża IT rozwija się wciąż. Ale przy takim rozkładzie może też Simple zbankrutowac jak nie odzyskają klientów:)
brydzia / 2006-06-19 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
a mnie jakoś tak dziwnie od piątku wydaje się że będą wzrosty ale jestem bez akcji , wzrost dzisiaj zrobił orlen i powrót pko bp do kursu z piątku , reszta rynku kiepska
wydaje mi się że fundusze chcą wywołać hossę przez windowanie spółek wig 20 ,bo na reszcie małe obroty
zaczęły się spekulacje typu lentex to może rynek się budzi niedługo koniec miesiąca i
trzeba pokazać coś optymistycznego
admin / 85.89.170.* / 2006-06-19 22:36
Do hossy potrzeba bardzo dużo leszczy ;-) ci co kupowali na górce albo już sprzedali i mają na razie dość giełdy, a ci co nadal trzymają akcję nie mają ochoty i gotówki na dalsze zakupy ;-)))
A2 / 2006-06-19 21:59 / Spekulantka
Ja mam przeciwne odczucie. Miedz tanieje , az o 21% w stosunku do 11 maja. Jak moglam wierzyc w takie dyrdymaly , ze bedzie drozala bez konca.Mysle , ze wyniki za 2 kwartal moga spowodawac wzrost na gieldzie. Euro prawie 4.10 , dolar powyzej 3.21 , wiec teraz moge powiedziec , ze sprzedali zlotowki i kupili waluty.W dalszym ciagu posiadam: getin , comarch , pbg, hoga, ciech , a dzisiaj dokupilam eldorado i polimex.Czarno widze , wiec moze faktycznie beda wzrosty))))
admin / 85.89.170.* / 2006-06-19 22:39
Będą ale na rynku nieruchomości :-)))
brydzia / 2006-06-19 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
po sesji w USA to nie liczę jutro na wzrosty
hajdi / 2006-06-19 21:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Pozdrawiam cierpliwych posiadaczy MNI. Piechocki znowu kupil se pakiecik 50000 akcji po 9,6. No przyznac sie co za gamon tak tanio oddał?
A2 / 2006-06-19 22:10 / Spekulantka
19 czerwca 2006 roku do Spółki wpłynęło zawiadomienie Pana Andrzeja Piechockiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki MNI S.A. treści następującej: Dotychczas posiadałem wraz z podmiotem zależnym tj. Spółką
Dedal Inwestycje Sp. z o.o. 13,349 % akcji spółki MNI S.A. W
wyniku zawartej transakcji stanę się wraz z w/w podmiotem
zależnym, akcjonariuszem 3.063.144 akcji spółki MNI S.A.
(13,555 % ogółu akcji).
A2 / 2006-06-19 21:51 / Spekulantka
Dotychczas posiadałem wraz z podmiotem zależnym tj. Spółką Dedal Inwestycje Sp. z o.o. 13,349 % akcji spółki MNI S.A. W wyniku zawartej transakcji stanę się wraz z w/w podmiotem zależnym, akcjonariuszem 3.063.144 akcji spółki MNI S.A. (13,555 % ogółu akcji).
clever81 / 2006-06-19 22:07 / Tysiącznik na forum
Witam.
Kurde szok, ładnie masz kapusty w tych akcjach.
Ja oczekuje wzrostów choc USa delikatnie na czerwono -0.66%
Jestem załadowanym po uszy w akcjach na górce to nie moge wiescic spadków.
Zobaczymy jak bedzie, moze konsolidacja pare sesjii i do góry lub mały dołek i wtedy jeszcze wyzej.
We will see.
Pozdrawiam.
warren buffet / 2006-06-19 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
delikatnie ? a czy USA dzis bylo delikatnie +3% ? kocham to :-)
czarnytom / 2006-06-19 22:09
to nie A2 ma te akcje tylko Piechocki :-)))
clever81 / 2006-06-19 22:11 / Tysiącznik na forum
aha hehehe napisała tak jakby to Ona je miała ale ja głupi jestem hehehe :)
Tak mi własnie cos nie pasowało.
gabrik / 2006-06-19 21:02 / portfel / Wierny Forumowicz
spadki w USA coraz większe ,ciekawe jak koniec? Jeśli jutro u nas zrobią lukę w dół to znaczy że mnie przerobili -chciałem wejść w krótką ale stwierdziłem że to za oczywiste i zostałem bez pozycji
gabrik / 2006-06-19 20:37 / portfel / Wierny Forumowicz
wielu podnosi krzyk na posty o dalszych spadkach więc może postawmy tezy za i przeciw.
Za wzrostem-wielu liczy na spadek do 2300 byliśmy dość blisko bo jakieś 2460 i poszliśmy do góry.Jeśli ktoś nie pozbył się papierów na tych poziomach to teoretycznie na 2300 powie "tyle trzymałem to teraz tym bardziej nie puszczę bo już stąd na północ"
Ktoś także sporo akcji zebrał na tych niskich poziomach ubiegłego tygodnia.
Wielu trąbi że spadki są pewne (to nie aluzja do Pana Daniela) więc jak coś jest tak oczywiste to może jednak aż za bardzo?

Za spadkami- cały czas jednak patrzymy na sesje w USA i nie wiadomo jakie sygnały napłyną zza oceanu, co będzie na rynku surowców, sporo inwestorów jest wystraszonych i jednak boją się zakupić papiery,prócz USA także na pozostałych rynkach nadal sytuacja jest niepewna(choć to pewnie zasługa amerykanów)
Zapraszam do wymiany zdań i poglądów
samuraj jack / 2006-06-19 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co do argumentów "wykresowych" wypowiedziałem się kilka postów niżej.

Co do argumentów innej natury to na początku pozwolę się nie zgodzić w kilku drobnych miejscach z czarnytom. W pkt 5 (za spadkiem) napisał o braku reform, rozdawanie pieniędzy podatników - z tym się zgadzam. Natomiast jako nietrafiony argument uznaję to, iż przyczyną spadku na giełdzie są oskarżenia o homofobię. Zarzut homofobii to wygodny oręż w walce ideologicznej o kształt Polski, który przez nikogo rozsądnego (zwłaszcza inwestora instytucjonalnego) nie jest traktowany poważnie. Gdyby było inaczej , to giełda np. w Paryżu przestała by funkcjonowanie nie z powodu słownych oskarżeń o homofobię, lecz z powodu mordów na tle rasowym, do jakich dochodzi, zwłaszcza na południu Francji. Nie dajmy się mamy czarnym homofobicznym PR-em.

Co do argumentów za wzrostami czarnytom pisze, że wszyscy przewidują spadki. Otóż nie widzę tych wszystkich. Widzę natomiast większość mniejszych inwestorów, takich jak my, którzy siedzą na akcjach. Takich jak np. ja nie jest wielu i być może też dałbym się w piątek zapakować w akcje z nadzieją na odrobienie strat. Zrobiłbym tak, gdybym nie miał alternatywy w postaci opcji (którymi od 2 tygodni wirtualnie, a od kilku dni realnie się zajmuję).Co do dnia dzisiejszego, to myślę, że wzrost był spowodowany "niewytłumaczalnym" spadkiem na TKO, a póxniej nadzieją na dobre otwarcie w USA (które nie było złe). Wykres DJ prezentował się interesująco i rokował nadzieję na wzrosty.

To wszystko, to były wątki poboczne.

Najważniejsze, czym chciałbym się podzielić napiszę poniżej.
Jeden z dwóch kolegów, z którym odbywam narady "giełdowe":) przeczytał książkę o kryzysie dolara. W kontekście GPW przekazał ciekawą myśl autora.
Zdaniem tego autora hosse powodują pieniądze najogólnie rzecz biorąc z zewnątrz – inwestorzy zagraniczni lub pieniądz sztucznie wykreowany – np. z kredytów.

Teraz zastanówmy się, czy są szanse na inwestorów zagranicznych. Jak się mówi, środki WYPŁYWAJĄ z giełdy poza granice Polski już od jesieni. Jest to związane w dużej mierze z drożejącym pięniądzem – zwłaszcza dolarem i rosnącą rentownością obligacji. Na razie nie widać oznak na potanienie pieniądza za granicą. Co więcej, pieniądz staje się coraz droższy – FED podniesie znów stopy (nie wiadomo o ile), EBC podniósł niedawno stopy euro o 0,25 proc., przewiduje się że w czasie roku bank w Szwajcarii podniesie stopy do okołu 2 proc. (kiedy brałem kredyt we frankach dwa lata temu – było to bodajże 0,73-0,75). Nawet Chiny podrażają swój pieniądz w jedyny prosty, możliwy sposób. Juan jest uwiązany do dolara i to co mogą zrobić, to podnieść stopę rezerw w bankach. Banki przyjmując depotyzy więcej środków będą musiały przeznaczyć na rezerwę, czyli mniej środków pozostaje im do akcji kredytowej. Aby zachować rentowność muszą podnieść oprocentowanie kredytów. Odbierane jest jednoznacznie jako schładzanie gospodarki.
Reasumując, myślę że na pieniądze z zagranicy nie ma co liczyć. Te, które wypłynęły w jakiejś mierze poszły na spłatę zaciągniętych wcześniej kredytów (to piszę za jadną z Pań z forum – zgadzam się).
Dodatkowo mamy do czynienia z dużymi IPO, które dodatkowo wymywają kasę. Niedługo Rosnieft. Zwracam uwagę, że przy obecnych stopach procentowych banków centralnych efektywny koszt pozyskanie pieniędzy na zakup akcji w IPO jest bardzo drogi w kontekście redukcji kupna 90-95 proc.

Co do środków krajowych...
One póki co się kończą. Kończy się akcja zaciągania kredytów hipotecznych, zwłaszcza we frankach, z których część była przeznaczana na zakup akcji, czy częściej funduszy inwestycyjnych i to z dwóch powodów. Pierwszy – od 1 lipca trudniej będzie o kredyt we frankach. A po drugie - jak na giełdzie góra i góra, to nawet mniej się zwraca na koszt kredytu mając przed sobą skalę zysku. Kredyt się zaciąga i już.
Teraz jesteśmy już po poważnym spadku, który mocno nadwyrężył zaufanie do TFI jako pewnego i opłacalnego miejsca na pomnażanie pieniędzy. Pieniądze nie dość, że nie wpływają, to dodatkowo wypływają z TFI. A wystarczy, że tylko nie będą wpływać i już mamy spadek na giełdzie.
Nikt kredytu nie zaciągnie (nikt – mam na myśli osobę, ktora o giełdzie wie tyle, co zobaczy w TV). Co więcej, zahamowany został (tak myśle) przepływ gotówki z lokat do TFI (“lepiej mieć pewne 3 proc. zysku niż 20 proc. straty”).
Na pieniądze drobnych inwestorów (takich jak my) w ogóle nie można liczyć, gdyż działamy w rozproszeniu i dodatkowo większość środków jest zainwestowana w akcjach. Wolnej gotówki nie ma.

Dodatkowym czynnikiem jest sytuacja na świecie. Drogie surowce tak naprawdę nie służą rozwojowi gospodarki. Wysokie stopy procentowe również ostudzą gospodarkę. Otwarcie mówi się, że w II półroczu gospodarka światowa spowolni swój rozwój.

Nie zapominajmy jeszcze o wiszącej nad nami bańce nieruchomościowej w USA i częściowo w Europie (która może nie pęknie wskutek podwyżki stóp, ale której zmniejszanie będzie kolejnym czynnikiem spowalniającym rozwój).

Pamiętajmy jeszcze o wiszącym nad nami - zwłaszcza nad “bogatymi, socjalnymi państwami” - Francja i Niemczy wraz z otoczeniem – nawisem świadczeń emerytalnych, które trzeba będzie wypłacić. Juz powstają problemy (proszę spojrzeć na drugi link – sam jestem w szoku, że dotyczy to nawet Szwajcarii) i te problemy to kolejna kotwica spowalniająca wzrost.

Dodatkowo proszę przeczytać (to tylko z ostatnich dni):
1.http://waluty.onet.pl/14,1342167,,3254,ft.html – EBC przewiduje, że inflacja w strefie euro do roku 2009 przekroczy 2 proc. (czyli stopy procentowe w strefie euro mamy delikatnie biorąc 3,5-4 proc.)
2.http://waluty.onet.pl/14,1342187,,3254,ft.html – centralny bank w Szwajcarii protestuje przeciw “asygnowaniu części swoich dochodów w celu wsparcia systemu emerytalnego”



Poganiamy przez czarnytom pisałem w miarę szybko. Mam nadzieję, że żadnych większych błedów merytorycznych nie popełniłem. A jeżeli tak, to przepraszam i proszę o sprostowanie.
czarnytom / 2006-06-19 22:40
sorrki za poganianie - tak mi sie napisało o tej książce :-)
a co do homofobii to chodzi mi o ogólny klimat wokół Polski (gdzie nawet Polacy występują przeciwko Polsce a tego się nie powinno robić) a nie konkretnie inwestorów instytucjonalnych ale przekonałeś mnie i zgadzam się z Tobą - to nie ma znaczenia w kontekście GPW
a co do większości wieszczących spadki to jak rozmawiam z ludźmi grającymi (i to nie małą gotówką) to przeważają opinie, że do jesieni raczej trend horyzontalny z ewentualnym obsuwaniem się a dopiero od jesieni możliwe jakieś trwalsze wzrosty
samuraj jack / 2006-06-19 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Zgadzam się. To jest obrzydliwe, jak Polacy na zewnątrz opowiadają dyrdymały o swoich rodakach.

A co do trendy horyzontalnego - wielcy tego świata mogą zaplanować wzrost, mogą zaplanować spadek ale nie mogą spowodować trendu horyzontalnego.
Nie wierzę w trend horyzontalny na tym poziomie. Za dużo emocji na rynku.
nefrees / 2006-06-19 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
Czy nie założył nikt tego, iż obecny wzrost może być jedynie ruchem powrotnym ku linii szyi, który będzie dopełnieniem obrazu RGR? Jeśli jutro uda się indeksowi podejść w okolice pi razy drzwi 2700 na małych obrotach to ja zacznę się bać, gdyż będzie to znaczącym sygnałem do ruchu pierwotnego (spadku - obstawiam okolice 2200). Dodam jeszcze, iż ruch powrotny nie musi w RGR występować lub też może być niewielki (dzisiejszy wzrost by wystarczył).
To takie teoretyczne spostrzeżenie.
czarnytom / 2006-06-19 22:04
niżej mówił o RGR samuraj jack a ja też o tym wspominałem ze 3 dni temu ale nie wiedziałem że ten ruch powrotny nie musi występować - na większości wykres omawiających RGR on występuje - dzięki za poszerzenie moich horyzontów :-)
nefrees / 2006-06-19 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy (II miejsce w konkursie giełdowym)
MNIe (hajdi: ta dobra wiadomość dzisiaj nie uchroni jednak nas od spadku) wydaje się, że ludzie zapominają w euforii o tym niezbyt radosnym obrazie na wykresie. Co ruchu pierwotnego i jego braku potwierdzenie moich słów znajdziesz u Murphy'ego w "Analizie technicznej rynków...." - bodajże tam to jest o tym wzmianka.
samuraj jack / 2006-06-19 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
prosze o odrobine cierpliwości - piszę w edytorze - trochę dużo tego
czarnytom / 2006-06-19 21:51
samuraj co ty książkę piszesz ? :-P :-)
samuraj jack / 2006-06-19 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
uf, napisałem:)
czarnytom / 2006-06-19 21:01
Przegapiłem okazję (czy to była okazja to się okaże za jakiś czas) i nie wszedłem na niskich poziomach we wtorek czego żałuję więc teraz czekam na powrót do conajmniej tych poziomów lub niższych. Takich ludzi może być więcej.

1.To pierwszy powód za spadkami. Czekanie na tańsze akcje a jak widać po wtorku można je kupić taniej niż np. dziś.
2. Słabnąca złotówka
3. USA i Brazylia w dół (nie mogą utrzymać wzrostów z początku sesji)
4. IPO Rosnieftu (po IPO może trochę pieniądza przypłynie na GPW bo duża redukcja jest przewidywana)
5. Ogólna sytuacja w IV RP - brak reform, rozdawanie pięniędzy podatników, oskarżenia o homofobię - do tej pory klimat polityczny ostatnimi czasy nie wpływał na GPW ale kiedyś w końcu zacznie - dyskontujemy przyszłość - to już ta IV czy jeszcze III ? - bo przecież w IV miało nie być afer takich jak obecny prezes PZU :-)

Za wzrostami :
1. Wszyscy przewidują, że będą spadki więc więc zgodnie z zasadą "większość się myli" powinny być wzrosty.
2. Sądziłem, że dziś się sypniemy w dół po południu a tu trwały wzrost do końca sesji - no i ten Orlen mnie zadziwił - taka duża spółka i taki wzrost - może więc rynek nie jest taki słaby jakby się wydawało.

Tyle przychodzi mi na myśl. Mam nadzieję, że jest to dość zrozumiałe :-)
Pozdrawiam
brydzia / 2006-06-19 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
przegapiłem okazję z wtorku - ja też , tylko kto wiedział że USA podczas wolnego wzrosną o 3% , równie dobrym momentem był piątek na koniec sesji jak i dzisiaj orlen rano czy lentex - ale po zakończeniu giełdy to ja zawsze jestem taka mądra jak i wszyscy inni
avi / 2006-06-19 23:13 / portfel / Bywalec forum
Was irytuje to, że we wtorek nie zakupiliście akcji- a mnie to, że głupia sprzedałam, po takich zniżkach! masakra! chyba za szybko nie przełkne tej porażki........ a przy moim pehu- kto wie może, może właśnie teraz, kiedy puściły mi nerwy i sprzedałam po takiej stracie, hossa wróci- żeby mnie dobić........!!!! no cóż trzeba będzie zacząć od nowa, na razie nic nie kupuje- cierpliwie czekam, posiadam tylko bioton-( no nie tylko bo 2000szt)) i czekem na zarobek, może nie będzie wcale tak źle.....
czarnytom / 2006-06-19 22:00
nie chodzi o to, że po sesji jestem mądry tylko w ten wtorek podobnie jak w poprzedni gdzie były duże spadki można było zauważyć że jak indeksy lecą na łeb na szyję to potem odbijają trochę więc jakby spadły jakoś mocniej to wchodzę
brydzia / 2006-06-19 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale zobacz jak spadały do 2750 też miał być silny opór a później 2460 więc to nie takie proste , ja już to obserwuję od dwóch lat ale jak są takie zaje....spadki to nie tak łatwo no i oczywiście trzeba być bez akcji tylko mieć gotówkę
dominik 30 / 2006-06-19 21:55 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Witam!
ja natomiast kupiłem w ubiegłym tygodniu, ale gdy w piątek USA w dół to mi serducho z lekkim strachem zagrało.Dziś sprzedałem i powiem szczerze że oczekuję jeszcze niższych poziomów niż w ubiegłym tygodniu bo potęcjał do spadania jeszcze jest, a dzisiejsze wzrosty przy niskich obrotach to mi brzydko pachnie.
anna. / 2006-06-19 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
USA opada z siły, pewnie ta trzecia fala Elliota na GPW jest całkiem realna.
warren buffet / 2006-06-19 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
prosze popatrz jakie sa u nas obroty, jak sie zachowuje zlotowka.


bedzie jazda :-)
anna. / 2006-06-19 20:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Gwałtownym spadkom na GPW towarzyszy równie gwałtowne osłabienie złotówki w stosunku do Euro. Spowodowało to przełamanie linii szyi dużej formacji głowy z ramionami. Jest to zapowiedź osłabienia PLN do około 4,24.
Jak tak dalej będzie to nic nie kupię , coby miec święty spokój podczas opalania się w czasie urolpu:)
warren buffet / 2006-06-19 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zycze ci opalonego ciałka. dasz fotke :) ?
anna. / 2006-06-19 22:13 / Uznany Gracz Giełdowy
może jeszcze w bilini :)
anna. / 2006-06-19 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy
poprawiam literówkę bikini
brydzia / 2006-06-19 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
najlepiej na forum i bez - to łobuziaki
anna. / 2006-06-19 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
to wszystko z nudy :)
warren buffet / 2006-06-19 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
anna. bedzie sie opalac nad polskim morzem :-) ????
samuraj jack / 2006-06-19 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam,
pozdrawiam i komunikuję Panu Danielowi, że poszerza się grono zwolenników RGR - tym razem wykresowej głowy i ramion po bokach - to pół serio;
a na poważnie z RGR mamy do czynienia na GPW i na DJI;
dziś interesował mnie zwłaszcza DJi - bałem się, że linia szyi zostanie przełamana od dołu i formacja zostanie zanegowana; nic takiego nie nastąpiło;
co więcej można powiedzieć, że podjazdem pod szyję i dzisiejszym spadkiem formacja została prawie całkowicie uformowana
czarnytom / 2006-06-19 21:08
Zapytałem któregoś dnia Pana Daniela czy on widzi RGR ale pytanie zostało bez odpowiedzi - z komentarzy wynika, że jest przeciw - za to zostałem zjechany przez innych, że na wykresie tygodniowym nic nie widać i że na patrząc na dzienny zwężamy sobie horyzont - na jakiej wysokości masz linię szyi na W20 ? 2760 ?
samuraj jack / 2006-06-19 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
myślę o 2720
anna. / 2006-06-19 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli minimalny zasięg zniżki na WIG 20, to 2140
czarnytom / 2006-06-19 22:18
tak mniej wiecej wychodzi o ile RGR nie zostanie zanegowane zwyżkami ale w to nie wierzę
admin / 83.26.231.* / 2006-06-19 20:07
Raczej jazdeczka :-))
warren buffet / 2006-06-19 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ooo w domu mnie nie ma i rosnie :-) szkoda ze przy takich obrotach, bo uwierzyłbym w powrot hossy :-)
littlephobos / 2006-06-19 17:57 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
z tym Hutmenem to troszke przesada, przed dogrywką ktoś rzucił 1000 na K i w dogrywce ponownie... co nie zmienia faktu wzrostu
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy