Forum Forum inwestycyjneForex

Skalpowanie rynku forex. Czy oplaca sie?"3"

Skalpowanie rynku forex. Czy oplaca sie?"3"

mathias100 / 2008-03-07 16:26
Troche o procentach.
Drodzy Forumicze!
Tak jak zwykle, poprzedni artykul znajdziecie na mojej stronie.Dzis tak jak obiecalem, zajme sie satystyka mojej strony,a potem przejde do komentarza sesji dzisiejszego dnia.
Barzo duzo pytan dostalem na temat ilosci zarobionych pipsow,czy to jest tylko jedna para I jak przedstawia sie to procentowo.
Wszystko to co widzicie na mojej stronie, odnosi tylko I wylacznie do jednej pary EUR/JPY. Ja sam pracuje na tej parze- dlatego mam mozliwosc wyslania Wam punkty wejscia.Tak jak zapewne zuwazyliscie,pracuje co drugi dzien. Wiecej nie daje rady. W dni wolne od gieldy zajmuje sie konsultacjami wszystkich par zwiazanych z jenem.
Pytanie nastepne dotyczy sie rachunku procentowego.
Tak jak wspomnialem wczesniej , praca na 4 parach ,ma dac nam mozliwosc rozlozenia ryzyka, a zarazem jest proba maksymalnego wykorzystania rynku. Pamietajcie,nie zawsze mozna otworzyc 4 pary rownoczesnie, sytuacja bywa rozna. Sa tacy,ktorzy mowia mi ,ze to co robie jest niezrozumiale dla nich,bo skoro mam dobre wejscie dlaczego nie zarobic na jednej wiekszej pozycji I nie zamknac komputera. Niestety zycie na rynu forax nie jes piknikiem. Jak wyglada rachunek koncowy inwestorow "x"I "y" opisalem juz porzednio.PAMIETAJCIE nie starajcie sie nigdy zarobic szybko o duzo. Fortune buduje sie powoli. Tylko systematyczna praca malymi krokami I maksymalne rolozenie ryzyka, da Wam rezultaty. Nie zlicze nawet brokerow, ktorzy krytykujac mnie I zarabijac wiecej odemnie, na samym koncu stracili wszystko albo prawie wszystko.
Teraz o procantach. Podaje przyklad
Zaluzmy, ze inwestor x ma sume 4,000 tys przeznaczona na inwestycje w danym dniu. Dzieli ta sume przez 4,co daje mu mozliwosc otworzenia 4 pozycji po1 tys. Zaluzmy tez ,ze suma 1 tys jest wartoscia 60 pips.
W danym dniu inwestor "x" na 4 pozycjach zarobil 320 pips, co daje mu 133% zysku od poczatkowej sumy(4,000) w przeliczeniu 5,320 zysku. Specjalnie nie pisze w jakiej walucie,bo to nie ma znaczenia. Jest to przyklad.
Idac dalej ,jezeli inwestor "x" obracal ta sama suma przez miesiac, doszedl do 500% zysku, tj 20,000 tys.
Moje rezultaty za luty- 10 dni pracy
1,326 pips, co daje 500% od pocatkowej sumy za miesiac.
Rezultat dzienny to 50 % od poczatkowej sumy przeznaczone na inwestyje.

W ten sposob, pracujac powoli I systematycznie,rozkladajac ryzyko, doszedlem do duzych pieniedzy. Nigdy nie rzucalem sie na gleboka wode, nigdy tez nie scigalem sie z innymi. PAMIETAJCIE na ryku forex po otwarciu pozycji, trzeba starac sie tylko o jedno- pilnowac pierwotnej sumy. Zyski same przyjda .
KOMENTARZ DO SESJI
Dzis na samym poczatku stracilem 80 pips na 4 dlugich pozycjach. Po trafnej decyzji, pozycje short przyniosly zyski.
Dzis tez, podczas sesji otwieralem specjalne pozycje, ktore zobaczycie na mojej stronie.Sa one zwiazane z danymi z godziny 14:30.
Jutro przesle na forum artykul pt. "Krotki post na WEEKEND".
W nastepnym tygodniu, zajme sie oscylatorami-jak je wykorzystuje podczas mojej pracy-odwieczny spor miedzy mna ,kolegami moimi z Izraela I Kanady.
Pozdrawiam
Mathias
Wyświetlaj:
mathias100 / 2008-04-02 23:44
Witam Panstwa!

Komentarz do sesji.
Dzis na samym poczatku sesji otrzymalem duzo listow z pytaniem, dlaczego nie otwieram long pozycji?
Otoz wyjasniam, ze po dniu,w ktorym rynek zrobil ruch 2% w okreslonym kierunku,
bez wyraznego sygnalu, nie otwieram pozycji w tym samym kierunku.
Dzis kilka razy rynek probowal zrobic korekte. Niestety, rozne czynniki fundamentalne spowodowaly umocnienie sie dolara,trwajace od wczoraj na parze USD/JPY.
W sumie doszedlem dzis prawie do celu. Sesja zostala zamknieta na +92 pips.
W ostatnim miesiacu dostalem duzo listow z tym samym pytaniem. Dzis publikuje jeden z listow I dolanczam moja odpowiedz.

Nazywam się J...... i mam pytanie gram na parach eur/usd oraz usd/jpy jaka sytuacje na najbliższy tydzień Pan przewiduje ponieważ jestem niedoświadczonym graczem i po kilku naprawde bardzo udanych pozycjach ostatnio troche się pogubilem tracac naprawde duze pieniadze.

Duzo listow o podobnej tresci dostalem w ubieglym miesiacu. Pozwole sobie tym razem opublikowac Panskie pytanie na forum i odpowiedziec na nie.
Problem dotyczy nie tylko niedoswiadczonych inwestorow. Ostatni miesiac byl problematyczny, poniewaz dolar non stop tracil na wartosci. Spowodowalo to nie male zawirowania na rynkach walutowych. Najgorszym etapem byly przejscia, a mam tu namysli pokonywanie oporow. Wiazalo to sie z rynkiem horyzontalnym, a tu wlasnie tracimy najwiecej pieniedzy.
Co do przewidywan to odpowiem w ten sposob.
Ja osobiscie pracuje z swietnymi analistami rynkow walutowych. Potrafia oni rozrysowac i przedstawic graficznie obecna sytuacje i pradopodobienstwo zachowania sie rynku w przyszlosci. Bez watpienia sa lepsi odemnie w tym co robia. Pytanie tylko czy to co robia spelnia nasze oczekiwania i ile mona na tym zarobic?
Praca na dluzsze okresy czasu ma swoje prawa.Wiaze to sie z wiekszymi stop lossam-i. No i zawsze pozostaje ta wapliwosc co bedzie po prawej stronie grafu?
Moi koledzy uwazaja mnie za barzo opanowanego i majacego stalowe nerwy czlowieka, poniewaz wykonuje swoja prace w okreslony sposob. Ja jednak uwazam inaczej. Nalezy miec stalowe nerwy na dlugodystansowe terminy na rynku forex. Nie wyobrazam sobie siebie, idacego spac, majac otwarta pozycje.
Dlatego tez ,nauczony doswiadczeniem moich kolegow i nie tylko, poniewaz sledze rozne pracy roznych analitykow, nie udzielam nikomu porad na temat moich przewidywan. Oczywiscie , ze maja trafne analizy, ale jeszcze raz zachodzi pytanie-- jak to sie ma do naszej(mojej) pracy. Ja pracuje z dnia na dzien, starajac sie wylapywac mini trendy. To jest moj styl i moja metoda.Oczywiscie kazdy tworzy dla siebie osobiste formy pracy na rynku forex. Wszystkie te metody nalezy sprawdzic na "sucho" i jezeli pracuja. mozna wcielic je w zycie

Na dzis to wszystko.Pytania prosze nadsylac na adres mathiasr10@gmail.com

Pozdrawiam
Mathias Rothbard
-------------------------------
free signal forex online
mathias100 / 2008-04-01 01:27
Witam Serdecznie!

Komentarz do sesji; podsumowanie miesiaca; plan na kwiecien.

Dzisiejsza awaria w nocy internetu przekreslila pomyslna sesje. Po oslabieniu sie jena na sesji azjatyckiej, mielismy do czynienia z rynkiem bardzo monotonnym. Jezeli postanowilbym sobie za zadanie sciagniecie 30 pipsow zamiast 50, moze byloby lepiej. Niestety nie mozna przewidziec amplitudy rynku.Sesja zakonczyla sie wynikiem zerowym.
Ogolnie caly miesiac byl bardzo slaby. Moze doatkowe dwa dni ,ktore brakowaly mi w tym miesiacu pomoglyby polepszyc rezultat, a moze nie.Na rynku forex nie mozna byc tego pewnym.
Przyszly miesiac I praca na parze USD/JPY zapowiadam jako bardziej agresywny.
Plan dzienny to srednio 100 pipsow. Powinno to dac rezultat 500% od poczatkowej sumy przeznaczonej do obrotu. (prosze nie mylic z suma depozytu). Ja sumy depozytu nie posiadam. Kazdy dzien biore ta sama sume pieniedzy I obracam nia. Zwielokrotnienie tej sumy ma dac zaplanowane 500% na danej parze.
Pytania prosze nadsylac na mathiasr10@gmail.com
Na dzis to wszystko. Zycze Wszystkim pomyslnego przyszlego miesiaca.
PIPSUJCIE PLUSOWO !!!
Pozdrawiam

Mathias Rothbard

--------------------------------
free signal forex online
mathias100 / 2008-03-28 22:06
Witam Serdecznie!
Dzis opisywalem sesje po raz pierwszy po zmianie pary EUR/JPY na USD/JPY.
Ja zawsze zaznaczam w rozmowach I analizach z moimi kolegami, ze kazda para ma "swoje zycie I swoj specyficzny charakter". Co do nowej pary to moge Panstwu powiedziec, ze nie lubie jej, ale z powodow, o ktorych pisalem wczesniej, bede pracowal na tej parze napewno jakis czas. Jest para ,ktora bardzo lubie. Jest nia AUD/JPY. Niestety w te dni co opisuje swoja prace, nie pracuje na niej.
KOMENTARZ DO SESJI
Sesja mozma powiedziec ze byla srednia, jezeli chodzi o amplitude.
Napewno jednego dzisiaj powinienem uniknac ---- straty 80 pips tj. 20 pips na kazda pozycje--- zaspalem (co zdarza mi sie bardzo rzadko). Niestety moi koledzy , z ktorymi pracuje , nie zareagowali na czas. Dlaczego, tego sam nie wiem,moze uwazali ,ze 20 pips to nic strasznego,ale ja uwazam, ze konkrektnie w tym wypadku, to byl blad.
Analizujac sesje, mysle ze nie wykorzystalem otworzenia 1 short pozycji na poziomie 99.80 ogodzinie 15:30 czasu polskiego . W sumie dzisiejszy zysk to 90 pips.
W poprzednim raporcie zaczalem pisac o trendzie I jego wlywie na moje decyzje.
Kolejna sprawa, o ktorej chce wspomniec jest inwestowanie z kierunkiem trendu.
Otoz jest to metoda bardzo bezpieczna I polecana dla tych, ktorzy nie maja doswiadczenia, albo czas nie pozwala im na" pelno wymiarowa "prace na rynku forex.
Ja nie zawsze tak robie, poniewaz staram sie wyszukiwac mini trendy I na nich zarabiac. Jest to skalpowanie ale czy jest to skalpowanie wedlug definicji, czy to co ja nazywam skalpowaniem jest tym samym co robia inni brokerzy? Otoz nie.
Gdy dostaje zlecenie I mam w dany dzien postarac sie zarobic jak najwiecej, to zamykam sie w pokoju z numerem telefonu, ktory zna tylko dany klijent. Dla reszty calego swiata nie ma mnie. Robie to bardzo rzadko I nikomu tego nie polecam. Dlatego to co ja nazywam skalpowaniem jest metoda posrednia I odnosi sie do rynku forex I danej pary. Prawdziwe skalpowanie tz. skalpowanie pojedynczych swiec, jest bardzo wyczerpujace I szkodliwe dla zdrowia.
Na dzis to wszystko.Pytania prosze posylac na mathiasr10@gmail.com.
Milego Weekendu
Mathias Rothbard
--------------------------------
free signal forex online
mathias100 / 2008-03-27 01:07
Szanowni Panstwo!
Witam Wszystkich serdecznie po przerwie swiatecznej.
Dziekuje Panstwu za dziesiatki zyczen ,ktore dostalem. Niektorzy z Panstwa mieli watpliwosci, czy obchodze Swieta Wielkanocne—otoz dla jasnosci wyjasniam ,ze tak obchodze. Stoje na posrodku dwoch religii I obchodze zarowno swieta zydowsskie I chrzescijanskie. W co wierze to zostawmy to w sferze prywatnosci. Nie zmienia to faktu, ze kocham tradycje polskie I zydowskie.
Komentarz do sesji:
Nie przypuszczalem , ze po swietach sesja bedzie tak wredna dla mnie. Nie ma tu co komentowac------ogolny balagan I sytuacja gospodarcza na swiecie doprowadzila do "wypalenia sie pary" EUR/JPY. Poniewaz stoi ona posrodku pary EUR/USD I USD/JPY. Sytuacja ta dla mnie nie jest nowa. Od kilku miesiecy staralem sie naklonic kolegow na zmiane pary strategicznej. Wyjasniam Panstwu, ze ja glownie pracowalem na parze EUR/JPY generujac najwieksze zyski, a reszta par byla dodatkiem do tego. Dzisiaj wrescie zapadla decyzja I pierwsza para bedzie USD/JPY.
Wiele czasu poswiecilem na to, zeby przekonac kolegow , ze nasze ambicje nalezy schowac . Wazna jest tu strategia, a strategia jest zarabianie pieniedzy, a nie walka z rynkiem. Koniec koncow wszystko ulozylo sie po mojej mysli, I juz z 08.03.27 na 28, opisywal bede nowa pare.
Na Wasze zyczenie zajme sie w kilku kolejnych postach sprawami trendu I obrotow. Glowne pytanie, jak to wplywa na podejmowanie moich decyzji.
Pierwsza sprawa jaka chce poruszyc to trend I okreslenie trendu.
Ja w swojej pracy staram sie znalesc trendy krotkoterminowe I na tej podstawie wchodze na rynek. Niestety nie zawsze trend krotkoterminowy , okazuje sie wlasciwym trendem I sklada sie na to wiele czynnikow. Chce tu poruszyc sprawe srednich kroczacych, poniewaz dostalem wiele pytan na ten temat.
Otoz nie wymieniajac rodzajow srednich kroczacyh--- nie bede Panstawa zanudzal ,poniewaz opisane jest to w prawie wszystkich podrecznikach, chce poruszyc tu jedna ,ale wazna sprawe---- srednie kroczace podazaja za trendem I ma to wiele wad. Najgorsza wada jest ich nieskutecznosc na rynku horyzontalnym, co mialo np. Miejsce dzisiaj na parze EUR/JPY. Co by tu nie powiedzial wedlug wielu obliczen roznych analitykow podkreslam, wszyscy oni doszli do jednego wspolnego wniosku------ skutecznosc srednich kroczacych okreslana jest na 20 -30% nie wiecej, dlatego tez nalezy byc bardzo ostroznym w podejmowaniu decyzji.
Na dzis to wszystko. Pytania prosze nadsylac na adres mathiasr10@gmail.com .
Pozdrawiam
Mathias Rothbard
----------------------------------
free signal forex online
mathias100 / 2008-03-21 14:39
WESOLYCH SWIAT

Serdecznie Wszystkich Pozdrawiam
Mathias
mathias100 / 2008-03-20 01:06
Drodzy Forumicze!
Jak zwykle przypominam Wam ,ze uporzadkowane komentarze I odpowiedzi na pytania,znajdziecie na mojej stronie, a pytania nadsylajce na mathiasr10@gmail.com.
Bede wybieral najbardziej popularne I odpowiadal na forum
Konentarz do sesji 08.03.19
Po wczorajszym pieknym dniu na sesji (szkoda, ze mnie nie bylo), dzis zastal mnie zwykly dzien, na ktorym trzeba wylo walczyc o przetrwanie,
Wczorajsze oslabienie sie jena, doprowadzilo go na sesji azjatyckiej I europejskiej do umocnienia sie . Tuz po godzinie 05:00 otworzylem 2 short pozycje I prawie zaraz po nich nastepne dwie. Niestety rynek nie byl na tyle silny, zeby mozna bylo pracowac wedlug normalnego scenariusza.Doprowadzilo to do zamkniecia 3 pozycji , a zaraz potem 4—ostatniej. Proba skalpowania dodatkowej short pozycji nie powiodla sie ,co doprowadzilo do automatycznego zamkniecia ze strata. Oprocz malych problemow na gieldzie ,mialem dzis problemy z serwerem . Skutkiem tego bylo zbyt wczesne zakniecia I. Dzis koncowy wynik sesji ze wszystkimi problemami byl dobry. Zdolalem podwoic wlozony dzienny capital.
Odpowiedzi na pytania
Tak jak wspomnialem wczesniej, w swojej analizie, nie uzywam zadnych oscylatorow.
Moimi wskaznikami rynku sa, grafy 1h I 15 min + 2 grafy:EUR/USD I USD/JPY.
Na podstawie tych danych, podejmuje decyzje wejsc na rynek.
Na dzis to wszystko—Zycze Wszyskim duzo zarobionych pipsow
Badzcie ostrozni. Pozdrawiam
Mathias Rothbard
mathias100 / 2008-03-13 17:35
Drodzy Forumicze!
Jak zwykle przypominam Wam ,ze uporzadkowane komentarze I odpowiedzi na pytania,znajdziecie na mojej stronie, a pytania nadsylajce na mathiasr10@gmail.com.
Bede wybieral najbardziej popularne I odpowiadal na forum.
Na mojej stronie umiescilem po prawej stronie nowy panel, wyjasniajacy rachunek procentowy. Informuje, ze nie jest on naliczany od wielkosci depozytu(bo depozyt moze miec rozna wielkosc), tylko od sumy, ktora jest codziennie przeznaczna na inwestycje. Jest ona zawsze taka sama. Wynik procentowy ,jest wielokrotnocscia pomnozenia tej sumy. Wynika on z iloci zarobionych pipsow. 100% to 240 pips,poniewaz suma przeznaczona na inwestycje dzielona jest na 4 pozycje. Manipulacja tymi pozycjami daje koncowy rezultat sesji.Nie wiem jak to jest w Polsce, ale u mnie w Izraelu, nie jest wymagana wielkosc depozytu. Kazdy moze wplacic ile chce I pracowac cala suma. Jezeli zachodzi potrzeba uzupelnienia konta, robi sie to natychmiast karta kredytowa.
Komentarz do sesji.
Wczoraj tj 11 marca na parze EUR/JPY, mielismy do czynienia z silnym umocnieniem sie EUR. Pod koniec sesji ,postanowilem wykorzystac ten fakt I otworzylem 1 short pozycje z 4 mozliwych. Otworzylem tylko jedna poniewaz nie bylem do konca pewny, czy zamyslony scenariusz spelni sie. Z tej pozycji udalo mi sie zarobic 50 pips. Miedzy czasie otworzylem nastepne short pozycje, ale niestety zostaly one szybko zamkniete.
W raporcie porusze temat jednego z pytan.Otoz pytacie sie mnie na jaki czas w mojej pracy przewiduje ruchy walutowe. Odpowiadam: nie jest problemem okreslic trend, pytanie tylko ,na ile jest mi to potrzebne. Wlasnie na tej sesji przewidywalem korekte I to spowodowalo popelnienie bledu. Nie otworzylem long pozycji na poziomie 158.20. Niestety w skalpowaniu, dlugo terminowe I srednio terminowe trendy nie maja znaczenia. Staram sie wylapywac krotko terminowe trendy(mam tu na mysli te ktore trwaja do kilku godzin). Ogolnie sesja nie nalezala do latwych, ale to 60-70 % wszystkich sesji.Zarobilem dzis 50% od sumy jaka przeznaczylem na inwestycje. Mozna bylo zrobic wiecej.
Pytanie dotyczace platform
Nie moge polecic Wam zadnej platformy, poniewaz nie moge reklamowac zadnej z nich. Moge tylko powiedziec, ze wybor platform powinien byc bardzo staranny I najlepiej poradzic sie kolegow, ktorzy poracuja na danej platformie. Mozna tez wybierac ja otwierajac rachunek demo.
Pytaliscie sie mnie o zawiesazjace sie platformy. Jest to zjawisko, ktore wystepuje, to fakt. Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. Moze w Posce sa platformy, ktore nie zawieszaja sie – nie wiem. Moge dac Wam dobra rade. Najczesciej przyczyna zawieszania sie platformy jest problem z pamiecia operacyjna. Mam tu na mysli to,ze sa platformy, ktore powoli zapelniaja cala pamiec I to powoduje zawieszenie sie komputera.Jest jedna na to rada:zamykac platforme na kilka minut co jakis czas I otworzyc ja ponownie. Tak robia moi uczniowie I jest ok.
Pytanie o nieuczciwych brokerow---zawsze w jakiejs grupie ludzi znajdzie sie ktos ,kto jest nie w porzadku.Wam to nie zagraza,poniewaz sami kontrolujecie swoje sprawy bezposrenio. Jedynie co trzeba sprawdzic to oferte poszczegolnych firm. Najlepiej poradzic sie tez innych kolegow. Forum jest tu doskonalym narzedziem, ktore moze Wam pomoc.
Co do pary EUR/USD—nie pracuje na tej parze, jest ona dla mnie wskaznikiem rynku, ale o tym przy okazji analizy technicznej.
Pozdrawiam
mathias100 / 2008-03-11 01:13
Drodzy Forumicze!
Jak zwykle przypominam Wam ,ze uporzadkowane komentarze I odpowiedzi na pytania,znajdziecie na mojej stronie, a pytania nadsylajce na mathiasr10@gmail.com.
Bede wybieral najbardiej popularne I odpowiadal na forum.
Dzisiaj temat mial byc inny. Zmienilem go, poniewaz dzisiejsza sesja EUR/JPY, byla bardzo ciezka I swietnie obrazuje sposob mojej pracy. Postanowilem opisac ja nieco dokladniej.
Odrazu chce Wam powiedziec, ze po prawie kazdej sesji, kiedy widze pelen obraz rynku, co dzialo sie,wiele ruchow zrobilbym inaczej. Jednak te refllekse przychodza po czasie. W czasie sesji, kiedy nie wiemy,co bedzie po prawej stronie grafu decyzje podejmuje sie nieco inaczej.
I tak np. Kiedy otworzylem 4 krotkie pozycje I dwie z nich zostaly zamkniete I gdybym wiedzial jaki bedzie rynek dzisiaj, 4 wszystkie pozycje zostalyby zamkniete, co daje 100% zarobku od sumy wkladu. Jednak podczas sesji zawsze liczymy na cos wiecej. Normalny scenariusz mojej pracy jest taki: 1 pozycja zostaje zamknieta po 50 pipsach,od chwili wejscia na rynek, 2 pozycja po 100 pipsach od chwili wejscia, 3 pozycja po 150 pisach no I 4 pozycja- co jest bardzo rzadkie zjawisko po 200 pipsach. Zakladajac taki scenariusz przy tak dobrym rynku, zarobilbym 500 pipsow (z 4 pozycji na jednej parze), co w przeliczeniu na pieniadze, daje mi troche ponad 200% zarobku od sumy przeznaczonej na inwestycje. Suma ta jest zawsze rozdzielana na 4 rowne czesci. Tak jest zawsze I kazdy dzien . Trzymam sie zawsze tej zasady.
Co dzis bylo dalej na rynku.Po zamknieciu 2 pozycji,dwie pozostale byly otwarte,na wypadek, gdyby rynek poszedl jeszcze w dol. No ale pytacie sie dlaczego 2 pozycje zostaly zamkniete razem. Wyjasniam. Poniewaz widzialem ,ze rynek "tanczy" prawie w jednym miejscu, postanowilem nie ryzykowac I zlapac przynajmiej czesc tego co zarobilem.Tak jak mowilem wczesniej, gdybym wiedzial ze dzisiaj beda "schody" 4 pozycje zostalyby zamkniete. Ale jak to sie mowi "madry Polak po szkodzie"
Tak wasnie operuje pozycjami. Daje mi to mozliwosc wiekszej swobody na rynku, a wejscia I wyjscia z rynku macie Panstwo podane na mojej stronie. Jest to tylko kwestia czasu I doswiadczenia, zeby metoda ta dobrze pracowac. Bede staral sie kazda sesje opisywac wlasnie w ten sposob. Tematow I pytan jest duzo. Powoli dojdziemy do wszystkiego.
Pozdrawiam
Mathias Rothbard
mathias100 / 2008-03-08 08:57
Drodzy Forumicze!
Tak jak wspomnialem w poprzednim artykule,postanowilem napisac ten post,poniewaz zauwazylem niepokojace reakcje wystepujace w srodowisku inwestorow. Mam tu na mysli zazdrosc I krytyke innych inwestorow bez uzasadnionych podstaw.
Zyjemy w dobie internetu. Mozliwosc jaka daje nam szybka komunikacja,niektorym ludziom maci w glowie, zamiast tego ,zeby wykorzystac ja do dobrych celow. Staje sie ona przekaznikiem niegodmym etyki.
Jest bardzo nieliczne grono inwestorow(na cale szczescie),ktorzy nie radzac sobie na gieldach,swoja zlosc przelewja na tych co radza sobie lepiej.Co gorsze krytykuja ich.
Moim skromnym zdaniem ,krytykowac mozna tych, co inwestuja pieniadze, narazajac siebie I ich rodziny na ekonomiczne niebezpieczenstwo. Calej rescie nalezy pomagac I udzielac pomocy.
MILEGO WEEKENDU
Mathias Rothbard
agnesz / 83.238.230.* / 2008-03-07 18:32
Mathias100,
Jestem tu nowa - proszę sprecyzuj gdzie można znaleźć Twoją stronę?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy