Skandia - opinie

peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
tomitomitomi / 5.60.25.* / 2014-03-19 19:39
Odpuść sobie tą firmę, zanim podpiszesz umowę będą cię mamili 100% zyskami a później mają Cię głęboko w dupie
odradzam / 83.142.140.* / 2014-03-05 18:13
Przez cztery lata bez miesiąca wpłaciłem na skandię 17793,15 zł. Przez ten czas przybyło 1550,75 zł z czego skandia zabrała w ramach obsługi 1247,60 zł. Dla mnie 303,15.
ula_czar / 2014-02-06 10:45
Proszę o pomoc!!!!
Od momentu przekształcenia polisy w polisę bezskładkową notuję notoryczny spadek zgromadzonych przeze mnie środków. Fundusze nie pracują!!! Obawiam się, że gdy dojdzie do okresu końca umowy (jeszcze 24 lata!!!)nic nie zostanie i, że przysłowiowe zbieranie do skarpety, przyniosłoby przez ten okres więcej korzyści niżeli lokowanie pieniędzy w Skandię. Proszę o wskazanie rozwiązania. Obecny doradca nie sprawdza się, gdyż wciąż odnotowuję spadek. Wycofywać to, co zostało : 2? Czy uda się jednak ten stan zmienić?
toprzygnębiające / 87.205.8.* / 2014-05-30 17:43
W niektórych starszych programach tej firmy gdy przekształcisz umowę w opcję bezskładkową twoje koszty mogą wzrosnąć 2x. Polecam lekturę OWU albo kontakt ze swoim Agentem, czy też nowo przypisanym opiekunem ze Skandi
justa972 / 212.14.0.* / 2014-04-04 17:43
Nie wycofuj pieniędzy! podczas trwania programu fundusze odnotowują spadki i wzrosty, na koniec programu się to uśrednia, tym bardziej ze masz 24 lata do konca, nie masz sie co martwić, najłatwiejszym sposobem będzie jak włączysz sobie navigo, i nie bedziesz musiała się tym w ogóle zajmować, tylko na koniec wyjmiesz sporą sumę i bedziesz bardzo zadowolona. Również mam skandie i mam teraz -25% ale zupełnie się tym nie martwię bo wiem ze mam jeszcze 10 lat do końca i spokojnie mi to odrobi 3 razy ;D
jaroleg / 83.24.168.* / 2015-02-11 18:30
NAPISZ KONIECZNIE ZA 10 LAT TO SIĘ POŚMIEJEMY, ha ha
oszukany przez IDEA BANK I SKANDIA / 80.51.214.* / 2014-08-04 19:34
wycofaj natychmiast, to są złodzieje, ja straciłem 3 tys, musisz wpłacać a nie masz gwarancji co odbierzesz, może nic
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 19:03
Hahahaha, ja wpłacam do skandi 7 lat i ani razu nie zarobiłem ... co ty opowiadasz za głupoty, zmień lepiej branżę i przestań ludzi oszukiwać. Weź się za uczciwą pracę. Pobieracie tylko opłaty administracyjne i nic nie robicie, śmieszni jesteście , człowiek więcej zarobi kupując ogórki na giełdzie ,sprzedając na chodniku niż w tych wszystkich " poważnych korporacjach" I jaki prawem jak ktoś chce odstąpić od umowy bo ciągle traci , pobieracie pieniądze , aż 50 % tego co zostało. Oszuści i krętacze jak amber gold
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2014-02-28 16:37
Wynik inwestycji nie zależy od Skandi tylko od rodzaju funduszy w jakich jesteś. Jest program który może to robić za Cienie na podstawie twojego profilu ryzyka. Jeśli Cię t ourządza to włącz sobie Skandia-navigo i po sprawie.
greeeeegorian / 77.242.232.* / 2015-01-21 14:04
taaa a za skandia navigo nastepne opłaty i jedyny co zarabia to Skandia! to wypisz wymaluj Amber Gold! Ja juz przestałem sie łudzic ze odzyskam pieniadze i nie wiem jak zerwac umowe. Gdyby ktoś zechciał pomóc proszę o email kujon-greg@o2.pl
investhelp / 2014-02-09 10:32
Witam!

Fundusze pracują zawsze:) widocznie Twoja alokacja nie jest dopasowana do obecnej sytuacji. Należy zrobić konwersję środków na wyselekcjonowane fundusze i zacząć zarządzać inwestycją.

Pozdrawiam i służę pomocą
misiek71 / 94.42.115.* / 2013-12-18 09:18
Zdecydowanie odradzam. Jestem klientem Skandii od 6 lat. Ciągle na stratach od 30-10%.
Niezależnie od wyniku Skandia bierze te swoje średnio rocznie 3,5% opłaty umarzając udziały. Do tego oczywiście fundusze biorą swoje kilka % które jest w cenach. Zatam mamy rocznie ok. 6-7% kosztu obsługi. Sztuką zarobić na to w czasie bessy. Co więcej wyjść z tego się nie da nie tracąc większości pieniędzy. Można natomiast wypłacić zebraną po 5 latach kwotę wolną i z niej opłacać następne składki, co powoduje, że właściwie już do bagna nie dokładamy. Następne składki też będą wchodzić na kwotę wolną i tą też można nawet co miesiąc wypłacić. W ten sposób nie wzrosną opłaty za zarządzanie, tak jak to się dzieje przy zamianie polisy na bezskładkową.
Ale nowym zdecydowanie odradzam wchodzenie w tą firmę. Zarabia zawsze tylko Skandia.
fd / 178.36.36.* / 2013-12-19 18:28
tez jestem w Skandii od 6 lat i uważam, że to był błąd.
Martula1981 / 89.73.231.* / 2013-12-17 22:42
krew mnie zalewa jak czytam te Wasze głupoty... nie macie podstawowej wiedzy o finansach i opluwacie bardzo dobre rozwiązanie... Najgorsze jest to, że chcielibyście osiągać zyski bez jakiegokolwiek wysiłku bądź skorzystania z narzędni Skandii... przecież jest rebalancing, navigo... Skandia daje Wam możliwości jakich nie ma nikt inny... Mam produkty Skandii dla siebie i swojego dziecka od 2 lat... i jestem bardzo zadowolona, ale najpierw trochę poedukowałam się w kwestii funduszy...
oszukana_Kraków / 193.25.0.* / 2014-08-25 10:13
Mam Navigo od 7 miesiecy i w ciagu tych 7 miesiecy stracilam kolejne 2 tysiace.
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 19:09
Następna Pani agentka skandi. Od 2007 roku wpłacam kasę i co... ?? Gówno. Jedno wielkie iii śmierdzące bo wpłaciłem 20 tysięcy , jest na funduszu 18 tysięcy a przy rozwiązaniu umowy mogę wypłacić 12 tysięcy. I o jakich głupotach mówisz i wiedzy o finansach? Za uczciwą robotę się weź. Następny amber gold
toprzygnębiające / 87.205.8.* / 2014-05-30 17:47
To powinien P/Pani podziękować Skandi za i tak niewielki spadek w porównaniu tego o ile % spadło od tego czasu giełda
pozdrawiam
gienek393 / 31.42.6.* / 2014-02-27 16:59
Brawo! - i tyle w temacie. skandia jest tylko samochodem do którego WY wsiadacie!!! a to jak nim pokierujecie zależy tylko od was!
Ja również jestem zadowolony i polecam każdemu!!!
adam999978 / 89.66.132.* / 2014-04-05 16:37
lepiej kierować samochodem z którego można wysiąść w każdej chwili. w skandi jesteś uwalony na 30 lat!!! nie polecam
Adam Sompolinski / 46.238.102.* / 2014-04-05 14:32
To ja pier..le taki "samochód". Nie po to powierza się pieniądze takim funduszom, żeby trzeba było wdrażać się w materie finansową i "jeździć" samemu.
Agata254 / 31.175.10.* / 2014-02-03 10:02
Skandia to oszuści. Okradają ludzi w białych rękawiczkach. W ciągu 10 lat inwestowania stracili 10 tyś. Gdybym wiedziała, ze tak będzie w życiu nie zainwestowałabym tam pieniędzy. Odradzam każdemu.
wkrecona / 2014-01-17 12:20
Cudowne narzędzie Skandii jakim jest Multinavigator miało automatycznie zarządzac portfelem aby przynosić orientacyjne zyski rzędy 10% po odtrąceniu opłat (informacje ze szkolenia NOVISION
*oczywiście zysk nie jest gwarantowany).
Od 2009 roku (4,5 roku) na koncie (suma wpłat 15000) przyrosło 400 zł (zważywszy na fakt promocji 10% od wpłaconych na wstępie dwóch składek).
Świetny zysk? Ile zarobię na moim programie rentierskim na godną emeryturę?
Kupię dom, wykształcę dzieci?
Czy osoba wyżej wypowiadająca się ma kompetencje do udzielania porad z zakresu inwestowania?
Polecam film pt.: "Wilk z Wall Street"- na końcu wychodzi taki sprzedawca ...
Nie ma skrupułów, jest nastawiony na zysk.
Seba377 / 95.171.200.* / 2014-01-16 17:48
Typowa wypowiedź sprzedawcy polis. Agresja, poniżanie i ośmieszanie ludzi o odmiennym zdaniu - zero argumentów. Byłem na "szkoleniu" finansowym, które okazało się być sprzedażą bezpośrednią funduszy. Pranie mózgu, "inwestorzy" jakby naćpani, zero argumentów tylko puste slogany, których wszyscy się wyuczyli na "szkoleniu biznesowym dla partnerów". Nie dajcie się ludzie bajerować, jak nie zobaczycie argumentów, screenshotów z inwestycji nawet nie zaczynajcie rozmowy, bo słabe charaktery ulegają tej manipulacji. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, mogę opowiedzieć trochę o tym czego doświadczyłem.
bandyta2013 / 2014-01-18 22:54
Skandia to tylko narzędzie i aby odpowiednio mogła ze swojej roli się wywiązać to musi być mądrze wykorzystane. Jak wielu forumowiczów też wydawało mi się że dostałem po dupie, na szczęście nie panikowałem tylko postanowiłem ruszyć główką i zadać sobie pytanie,Dlaczego?
Bo nie przeczytałem umowy, bo się podjarałem,bo emocje wzięły górę, bo słuchałem doradcy itd.
Dlatego postanowiłem że jako laik chcę się uczyć a twarda dupa to najlepszy motywator. Po pierwsze nic nie straciłem bo nic nie wypłacałem, ba jeszcze dokupiłem,poznałem dokładnie prace strony internetowej,charakterystyki funduszy no i co najważniejsze wprowadziłem strategię inwestowania w zależności od własnych możliwości finansowo czasowych i tego co się dzieje na rynkach, po siedmiu latach od kopa w du.. to doradcy nie wiedzą co do nich mówię jak mnie zaczepiają. No i oczywiście śledzę bloga Maxa ale działam trochę inaczej.
meverik / 83.9.60.* / 2014-05-29 13:05
Głupoty opowiadasz Skandia pobiera od nas składkę za prowadzenie rachunku a nic nie robi zarabia zawsze nie ważne czy ty zarabiasz razem z nią ich to nie interesuje ważne ze oni zarabiają.
Gość541 / 93.159.146.* / 2014-01-05 18:57
Pisz jak klient a nie sprzedawca, będziesz wiarygodna
Olga707 / 82.160.150.* / 2013-10-07 17:35
Witam wszystkich "wielbicieli" SKANDII !
Czytając różne opinie na temat tej spółki ,odczuwam ogromny niesmak...
Ludzie piszący,wyzywający od "głąbów" itp.nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji..owszem,możliwe jest monitorowanie swoich inwestycji...hmm,jeżeli można je tak nazwać:(
Moja "inwestycja" zakończyła się klęską.
Skandia oszukała mnie na około 10 000 zł!!!
ZERO poszanowania dla klienta "byłego"...za to ogromne bajerowanie nowych!
Telefoniczne informacje są niewłaściwe,świadome wprowadzanie klienta w błąd! SKANDAL!!
Po "wyżebraniu" nr przesyłki od Skandii (zwrotu pieniędzy,po zerwanej umowie,ponieważ nie zapłaciłam w terminie), dzwoniłam kilkanaście razy z prośbą o nr aby móc monitorować przekaz pocztowy,jednak nikt nie był zainteresowany moją prośbą nawet w 1%,ku mojemu zdziwieniu -18 miesięcy wpłat grubych pieniędzy na konto tego szajsu ,oczom mym ukazała się kwota 200 zł!!!!!
Jeżeli ktokolwiek powie,że jestem idiotką czy głąbem a sam nie był w takiej sytuacji,to jestem gotowa skarcić go najokrutniejszymi słowami!!
Nikomu,nikomu nie polecam!!! Ludzie,trzymajcie się od tej firmy jak najdalej!!!
Nie dziwi mnie fakt,że zostali usunięci z większości terenów...
Kamińska / 82.160.150.* / 2013-10-07 15:53
NIE POLECAM NIKOMU TEGO BAGNA!!!!
Zostaliśmy wraz z mężem oszukani na funduszu emerytalnym,płaciliśmy ponad 600 zł miesięcznie,po upadłości naszej firmy ,Skandia nie mogła odciągać tej kwoty z naszego konta, w związku z tym umowa została zerwana...
Liczyliśmy na zwrot znacznej kwoty (tak,jak nam obiecywano,tłumaczono i wpajano) ,ktoś może myśleć,że jesteśmy idiotami wierząc w takie bzdury...być może nasz błąd ale nie otrzymaliśmy żadnego regulaminu ,uwierzyliśmy w ich uczciwość..
Nie zostawimy tak tego,na pewno...!
amelia666 / 93.181.133.* / 2013-09-17 12:06
jak czytam te p******* to mnie krew zalewa. Po pierwsze jesli zakładacie fundusz inwestycyjny na 15 czy 30 lat to po co chcecie ruszać te pieniądze po 3latach? Po drugie, każdy z inwestujacych dostał na początku przygody z ta firmą materiały na temat umowy, szczególów rozwiązania umowy przedwczesnie czyli ile stracicie w poszczegolnych latach przy wycofaniu sie, koszty wynikajace z prowadzenia funduszu. Skandia to platforma inwestycyjna. Jezeli uwazaliscie ze wystarczy tylko wplacac pieniadze jak na lokate i nic z tym nie robic to ja wam gratuluje.
znajoma agenta Skandii / 213.92.143.* / 2013-12-17 21:40
Krew to by Cie dopiero zalała jakbyś stracił sporo kasy przez parę lat. SKANDIA ( ta polska ) i Novision to nie to samo co Skandia zagraniczna. Polacy to cwaniacy od zawsze i tylko jeden patrzy jakby innych wydoić a ich doradcy, agenci itp to jedno mają we krwi jak dobrze zbajerować klienta żeby go naciągnąć na kasę a z tego prowizja dla siebie i tzw złote odznaki za robienie z innych idiotów. Polecam jak ktoś ma za dużo zbędnej forsy i zastanawia się co z nią zrobić to tylko do Skandii już oni tam dobrze to zagospodarują z dużym zyskiem .......dla siebie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szeffed / 77.65.65.* / 2013-11-21 17:10
zgadza się skoro podpisujesz umowe na np 15lat to nie wymagaj po 18 miesiacach kokosów.ja mam pm4 place po 500zł i jak na razie od ponad dwóch lat maly ale plus ludzie zastanówcie sie co robicie i co podpisujecie to nie lokata bankowa
Joanna 1234 / 94.254.198.* / 2015-08-24 22:38
A ja "oszczędzam" ze Skandią od 2001 roku, czyli 14 lat. Suma wpłat 58 tys zł, wartość jednostek na dziś: 28 tys zł.
Mądralińscy pouczający o zarządzaniu swoimi pieniędzmi pytanie - za co Skandia pobiera opłatę ok 1000 zł rocznie??? (tyle przynajmniej z mojego konta pobiera) Ano niby za zarządzanie tymi moimi pieniędzmi. jakbym sama miała tym zarządzac, to bym poszła na giełde i jeszcze miała możliwość wypłaty srodków w każdej chwili. Po to lokujemy na dłuzej i płacimy nie małe pieniądze za ZARZĄDZANIE nimi, żeby przynajmniej nie tracić.
jeleń / 79.163.35.* / 2014-01-02 18:20
jesteś naiwny sądząc, że z czasem będzie lepiej - będzie gorzej. Opłata za tzw. zarządzanie (nikt tam niczym nie zarządza) jest liczona procentowo od zgromadzonych środków (rosną tylko dzięki wpłatom jelenia - użytkownika) i z czasem wzrasta. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Skandia to zorganizowana grupa przestępcza, która zaprojektowała metodę uzależniania i dojenia klientów - nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka. .. chyba, że w końcu znajdzie się instytucja w tym p.. kraju, która dobierze im się do d...
alessa78 / 2013-09-06 12:22
juz mi Ciebie zal
wplacila 70 teraz to jest warte 29
do czasu konca umowy bedzie warte zero
fornakter / 2013-04-25 19:57
Jak czytam te wasze wypociny to płakać się chce. Nie znacie się, podpisujecie umowy na 20-30 lat, potem pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Przecież to oczywiste, że jak zerwiecie umowę, to koszta będą ogromne. Jeżeli nie ma zysków szukacie winnego wszędzie tylko nie u siebie. Jest taki ktoś jak doradca finansowy. Zresztą doradca wam nie pomoże, jak doradca widzi, że gada z cymbałem co nie ma pojęcia o finansach to co on może zrobić? Pozwy możecie sobie w d... wsadzić, umowa jest umową.
wkrecona / 2014-01-17 12:30
Jeden wpłaca 6 mln złotych, drugi 6 tysięcy złotych. Proszę o informację, dlaczego koszta zerwania umowy po roku będą wynosiły 1 przypadku równe 6 mln, w drugim 6 tysięcy?
1)W przypadku umowy zawierającej klauzule abuzywne można uchylić się od jej skutków prawnych (nieważność umowy).
2) jeśli umowa broni interesów 1 strony rażąco niewspółmiernie do 2, można uchylić się od jej skutków prawnych.
Masowy pozew sądowy był jedynie kwestią czasu.
piotr193 / 79.110.199.* / 2013-04-16 10:51
jestem ich klientem od 6 lat. zacząłem z podobną kwotą. obsługa mnie kosztowała do tej pory dobrze ponad 30 tys. obecnie jestem prawie 10% pod kreską od początkowej wpłaty. wnioski wyciągnij sam. ja czekam tylko na koniec umowy.
letoiv / 2013-04-17 10:35
Witam.
Jeśli chcesz powrócić do zysków, zapraszam na forum finansowe w Warszawie.
25 Kwietnia godz.18:00.
Pozdrawiam.
benek2rek / 77.65.46.* / 2013-04-10 18:57
powierzyłem pieniądze firmie, która miała nimi obracać w ten sposób aby zarabiać. Po 5 latach mam mniej niż wpłaciłem. Skoro tak zarządzają pieniędzmi to po co jet tam lokować. ODRADZAM!
Fakty mówią za siebie. UWAGA- SKANDIe promuje m.in. firma doradcza EFECT. Niezłe doradztwo...
robek460 / 84.10.238.* / 2013-06-19 20:21
ty głąbie komu powierzyłeś otwarłeś polisę inwestycyjną i sam masz sobie zarządzać ...kto ci takich głupot nagadał .Pewnie wpłacasz grosze...
letoiv / 2013-06-11 15:16
Zapraszam na stronę NaviFund.
Tam jest pomoc dla każdego inwestora, dla tego co, zna się na rzeczy, jak i tego, który niema wiedzy.
Jeśli chcesz korzystać z profesjonalnego narzędzia, trzeba się zalogować
podając numer referencyjny: 07908
Pozdrawiam.
benek2rek / 77.65.46.* / 2013-04-10 18:57
powierzyłem pieniądze firmie, która miała nimi obracać w ten sposób aby zarabiać. Po 5 latach mam mniej niż wpłaciłem. Skoro tak zarządzają pieniędzmi to po co jet tam lokować. ODRADZAM!
Fakty mówią za siebie. UWAGA- SKANDIe promuje m.in. firma doradcza EFECT. Niezłe doradztwo...
BoxHill / 83.23.59.* / 2013-03-19 19:34
Jestem agentem ubezpieczeniowym od 2000 roku. Sprzedałem (niestety) kilkaset programów inwestycyjnych Skandii(i bardzo tego żałuję) i NIKT z moich klientów nie odnotował zysków od 2006 roku, gorzej - większość z nich jest na stracie od -10% do -20% w programach regularnych, a w programach jednorazowych ok -30% do -40%. Klienci w programach 30-letnich rezygnują z kontynuowania polis już po 5 lub 6 roku. Opłaty za zarządzanie wzrastają wówczas do 3,9-4,1% rocznie plus koszty administracyjne!!!
Koszty zarządzania jakie pobiera Skandia są najwyższymi na rynku polskim!!!!
Prezes Paweł z AWF na wewnętrznych szkoleniach potwierdzał, że Skandia zarabia głównie na lapsach czyli upadłości polis inwestycyjnych, w wyniku których Skandia pobiera od klienta w pierwszych pięciu latach opłaty likwidacyjne (od 98% do 70%) z wpłaconych przez klienta pieniędzy (przykład: miałeś 100.000 zł, a po wycofaniu się z powodu braku możliwości kontynuowania dalszych składek Skandia ZABIERA klientowi aż 98.000 zł!!!!).
Skandia straciła już rynek sprzedaży swoich produktów w województwie mazowieckim (i to jest super wiadomość), obecnie sprzedaje swoje produkty inwestycyjne głównie przez firmy zajmujące się udzielaniem kredytów hipotecznych (jako dźwignia finansowa) i system piramidowy MLM przez Neovision.
Skandia (firma, której obecnym jedynym właścicielem jest Afryka Płd)straciła swój rynek w Niemczech i Włoszech.
Skandynawowie nie chcą mieć nic wspólnego z obecną firmą.
Adam Sompolinski / 46.238.102.* / 2014-04-05 14:54
Dziekujemy za opinię, ale jedna uwaga: MLMu proszę nie mylić z piramidą, choć strukturalnie wygląda podobnie.
Iwonab / 80.55.160.* / 2013-10-22 14:04
wobec powyższego nie ma możliwości przykrócenia tego procederu ? Przeciez to jawne oszustwo. Gdzie szukać pomocy ?
alessa78 / 2013-09-06 12:24
jestem rowniez bardzo poszkodowana przez skandie
wplacalam na swa emeryture...70 000
w tej chwili to jest warte 29000
za 20 lat kiedy konczy sie umowa bedzie warte zero, nie mam opcji ani wycofac ani doplacic, obiecywali zlote gory, na lokacie najbiedniejszej zarobilabym drugie tyle, a stracilam wtko, ludzie laczmy sie, jakis pozew zbiorowy, niech kazdy trabi na kazdym portalu jakie to gowno, sto razy gorsze niz amber gold! alessa
spoldzielnia mleczarska / 89.78.165.* / 2013-05-10 12:20
i co sprzedajesz teraz AXE?
letoiv / 2013-04-17 10:41

Jestem agentem ubezpieczeniowym od 2000 roku. Sprzedałem (niestety) kilkaset programów inwestycyjnych Skandii(i bardzo tego żałuję) i NIKT z moich klientów nie odnotował zysków od 2006 roku, gorzej - większość z nich jest na stracie od -10% do -20% w programach regularnych, a w programach jednorazowych ok -30% do -40%. Klienci w programach 30-letnich rezygnują z kontynuowania polis już po 5 lub 6 roku. Opłaty za zarządzanie wzrastają wówczas do 3,9-4,1% rocznie plus koszty administracyjne!!!
Koszty zarządzania jakie pobiera Skandia są najwyższymi na rynku polskim!!!!
Prezes Paweł z AWF na wewnętrznych szkoleniach potwierdzał, że Skandia zarabia głównie na lapsach czyli upadłości polis inwestycyjnych, w wyniku których Skandia pobiera od klienta w pierwszych pięciu latach opłaty likwidacyjne (od 98% do 70%) z wpłaconych przez klienta pieniędzy (przykład: miałeś 100.000 zł, a po wycofaniu się z powodu braku możliwości kontynuowania dalszych składek Skandia ZABIERA klientowi aż 98.000 zł!!!!).
Skandia straciła już rynek sprzedaży swoich produktów w województwie mazowieckim (i to jest super wiadomość), obecnie sprzedaje swoje produkty inwestycyjne głównie przez firmy zajmujące się udzielaniem kredytów hipotecznych (jako dźwignia finansowa) i system piramidowy MLM przez Neovision.
Skandia (firma, której obecnym jedynym właścicielem jest Afryka Płd)straciła swój rynek w Niemczech i Włoszech.
Skandynawowie nie chcą mieć nic wspólnego z obecną firmą.

A może należałoby, najpierw podszkolić się z finansów, a później doradzać innym w co inwestować?
Zapraszam do konsultacji.
TOMEKTOMI / 89.75.134.* / 2013-04-09 14:23
Zdecydowanie odrawdzam Skandia. Od 2007 r wpłacam w Skandia po 250 zł miesięcznie na okres do 2027 r w więc na 20 lat. Założenie było takie że te pieniążki mają byc na start w dorosłe życie dla mojej córki ( teraz ma 8 lat). Obiecywali że średnio będą pomnażac te pieniądze minimum o 10 %. Od początku trwania polisy nie zarobili ani grosza tylko ciągle jestem na minusie. Nie moge wycofac kasy bo strace 70% wkładu. Nie inwestuj u nich - po prostu włóż kasę na konto oszczędnościowe. Interweniowałem , powiedzieli że sie skontaktują i od 2 miesięcy cisza. Nie wiem co robić.
Katarzyna385 / 5.184.101.* / 2013-05-12 17:43
Witam Tomku. Jeśli chcesz wyjaśnić sytuację skontaktuj się ze mną, chętnie się spotkam i porozmawiam o Twojej inwestycji. Mój numer kontaktowy: 501-774-695/Katarzyna.
letoiv / 2013-04-17 10:43
Witam.
Jeśli chcesz powrócić do zysków, zapraszam na forum finansowe w Warszawie.
25 Kwietnia godz.18:00.
Pozdrawiam.
greg_davo / 2013-04-10 20:14
ja mam "tylko" 15 lat i jestem prawie w połowie,zanim doszło do ostrych zjazdów giełdowych parę lat temu byłem nawet na plusie, potem juz tylko na minus, teraz w marcu miałem malutkie -1,5%, o ile znowu coś nie kichnie, to daje nadzieję na wyjście z tej "przygody" bez straty.
wkurzają mnie w skandii najbardziej opłaty. a nic dzięki temu nie mam. nawet p...nego telefonu raz w roku, maila.
z innej strony, jak tylko pojawiła się możliwość (po 5 latach) obniżyłem składkę do min - 200zł,(ok.80opłat!!!) resztę pierwotnej składki sam wpłacam na fundusze -prowizja przy akcyjnych 10zł, przy dłużnych 2,5 - to chyba jest różnica, możliwość wypłaty kiedy chcę, no i jestem na 12% plusiku po 1,5roku.
mam nadzieję, że ludzkość już się nie daje łapać na to.
acha, miałem kontakt niedawno od "mojego" agenta - przez jakąś sekretarkę w sprawie lokat (sama menda się bał dzwonić?), i innych ich produktów (bo to grupa nobla). widać mają w portkach teraz, i z pełną satysfakcją kazałem przekazać mu pozdrowienia i sugestie wypchania się ich ofertami najlepiej przez zakończenie jelita grubego.
ach, jaka to była satysfakcja ;), czego i wszystkich złapanym życzę.
letoiv / 2013-04-17 10:30
Witam.
Polecam trzymać się funduszy obligacji i rynku pieniężnego. Będzie to skuteczna obrona przed zjazdami. Jeśli poszukujesz większych zysków w swojej skandii, odpowiedz.
Pozdrawiam
wkrecona / 2014-01-17 12:36
Przecież Multinavigator miał sprawę załatwić automatycznie....
kid 25 / 83.4.92.* / 2013-10-21 18:03
Witam,jakie to fundusze obligacji
letoiv / 2013-10-22 08:29
Zwróć proszę uwagę, ze o obligacjach pisałem w kwietniu. Obecnie informacja ta jest nieaktualna :-) Moje zalecanie na tą chwilę:
50% portfela rynek pieniężny,25% misie i 25% akcje, a jak złoto zjedzie do 1080, to zalecam wejść w złoto całym portfelem i zaczekać aż odbije około 10% Póżniej uciekaj ze złota. 694 646 761.
posiadacz Skandii / 83.7.196.* / 2013-04-11 10:57
a to ciekawe???

newsletter@skandia.pl przez mailing.intercon.pl
22:22 (12 godz. temu)

do Marceli
Aby łatwiej zrozumieć zmiany zachodzące na rynkach kapitałowych oraz ich wpływ na wartość poszczególnych klas aktywów zespół Skandii co miesiąc przygotowuje Miesięcznik inwestycyjny. Przeczytaj kwietniowy miesięcznik inwestycyjny. Link: http://www.skandia.pl/download/centrum-inwestycyjne/Miesiecznik_inwestycyjny_kwiecien_2013.pdf

jedni mają a inni nie??? może trzeba zerknąć tu i ówdzie zanimsię głupot napisze ... POzdrawiam;)
tedchom / 2013-04-09 15:27 / Tysiącznik na forum
Masz kilka wyjść z sytuacji.
Najmądrzejsza to zacznij Pojedź na jakieś szkolenie o zarządzaniu funduszami i zacznij tym sam zarządzać. Skandia to platforma do inwestowania. Na pewno będą dla Ciebie pomocne tutejsze wątki tygodniowe. Albo skorzystaj z jakiegoś programu który będzie Ci podpowiadał co kiedy zrobić, albo napisz na priva dokładnie czego byś oczekiwał. Na pewno coś podpowiem.
Pozew zbiorowy jest dobrym rozwiązaniem gdyby rzeczywiście nie wiedziałeś na ile lat podpisujesz umowę, a na pewno podpisałeś, że znasz regulamin więc byłeś świadom na ile lat to bierzesz. Oczywiście kancelarie takowe się reklamują ale wiadomo wpierw zabiorąkasę za założenie sprawy a mało prawdopodobne że wygrają, (bo każdy kto nie jest ubezwłasnowolniony wie co podpisuje), więc szukają naiwnych krórzy dają im zarobić bez gwarancji a nawet z małym prawdopodobieństwem wygrania.
TOMEKTOMI / 89.75.134.* / 2013-04-09 14:33
Widziałem że było kilka postów odnośnie pozwu zbiorowemu przeciwko SKANDIA. Jak ktoś coś wiem na ten temat to proszę o info na : tomi.w-wa@wp.pl
mam skadie :) / 79.184.233.* / 2013-10-14 16:47
pozwu zbiorowego??? hahaha ludzie ktorzy nie czytaja umów i nie wiedza czego sie podjeli nigdy nie wygraja pozwu - tym bardziej zbiorowego - bo nawet jesli byłby w waszych szeregach MAKLER GIEŁDOWY to musicie udokumentowac ze zrobiliscie wszystko co wam podpowiadal firma w miesiecznych zestawieniach
- a wtedy mielibyscie niezly zysk - tak jak ja
tedchom / 2013-03-19 23:26 / Tysiącznik na forum
No proszę jak się przyznają powoli sprzedawczyki. Szkoda tylko, że się nie podpisałeś.
Właśnie dzięki takim ,,agentom,, jak ty są negatywne opinie.
Przecież ty masz nie tylko prowizję za sprzedaż, ale również z aktywów, więc powinieneś mieć interes nie tylko w tym by klient kupił, ale przede wszystkim by zarabiał nie pomyślałeś o tym?
Jak sądzisz dlaczego klienci tracą? Niestety ale to wina takich sprzedawczyków jak TY. Nawet nie zainteresowałeś się za pewne tym, jak działa rynek prawda? Tylko na hura nałapać klientów zabrać prowizję i tyle a klient?
Gdzie twoje sumienie wiesz w ogóle co to takiego? Tak dla informacji jeśli sprzedałeś kilkaset zakładam 200 najmniejszych programów to zarobiłeś dzięki temu coś ponad 230000zł licząc minimalne marże. Powinieneś się wstydzić takiego postępowania. Zamiast pluć na platformę inwestycyjną która polecałeś, nauczyć się zasad działania rynku i pomóż teraz tym naciągniętym przez Ciebie osobom zarobić na tym a nie skasować i olać. Gdzie ten nasz kraj zmierza jak tacy kretyni sprzedają takie nawiasem mówiąc bardzo dobre rozwiązania?
tedchom / 2013-03-19 23:28 / Tysiącznik na forum
Przepraszam wszystkich, ale mało nie zszedłem z tego świata jak przeczytałem wypowiedź tego gamonia.
Gromit / 83.11.69.* / 2013-03-12 12:05
Oszuści i naciągacze-mi zwinęli 80 %. Odradzam stanowczo. Prokuratura powinna sie tym zająć
Agnieszka213 / 193.25.0.* / 2013-03-18 11:59
zgadzam sie, ja związałam sie umową na 30 lat,wplacilam 30 tys zl. mija wlasnie 7 rok umowy, rezultat jest taki, ze nic nie zarobilam, a co miesiac z moich oszcednosci sa sciagane wysokie oplaty (do 200zl) a moje osczednosci stopnialy przez te 7 lat o 12 tys zl, wartosc wykupu rownoez systematycznie maleje- teraz to 11 tys zl. W 2036 roku kiedy umowa sie skonczy pewnie nie bedzi eco wyplacac....
Kaśka503 / 46.204.221.* / 2014-02-03 12:03
A moze problem polega właśnie na tym ze nic Pan nie zrobił, i na dodateg żle dobrał program inwestycyjny. Sama posiadam Skandię z wpłatami regularnymi oraz kontem dodatkowym do wplat jednorazowych, juz ponad 3 rok ale systematycznie dokonuję konwersacji. wynik jest taki ze wpłaciłam 45 860 zł a wartosc umowy na dzis jest 59 890. Niech nikt mi wiec nie mowi ze nie mozna. Poza tym program jest długoterminowy a nie chwilowy i kazdy o tym wie zakładając go. Pozdrawiam
letoiv / 2014-01-28 14:03
Kup lokal, wynajmij go na kilka lat, nic nie rób i wróć po 7 latach sprawdzić ile jest teraz wart :-)
letoiv / 2013-04-18 10:48
Mogę zoptymalizować te koszty.
tel 694 646 761
wkrecona / 2014-01-17 12:39
masz licencję na optymalizację kosztów?
Agnieszka213 / 193.25.0.* / 2013-03-18 12:05
Poza tym zmiany, czyli tzw konwersje nic nie daja, mozesz tylko patrzec i plakac jak oszczednosci maleja. Ktos powie- wycofaj fundusze, a to jest jednoznaczne z pozegnaiem 19 tys zl...
Xeii / 89.70.233.* / 2013-03-17 12:23
a w którym roku się wycofałeś ??
tedchom / 2013-03-17 22:15 / Tysiącznik na forum
To raczej można na pewno powiedzieć że pomiędzy rokiem 2007 a 2012 ;)
Mrek77 / 93.105.220.* / 2013-03-16 21:21
A umowe czytałeś? dostałeś OWU a tam stoi jak wół !!!! ile zabiorą za zerwanie, jak by byli oszystami to by o tym nie informowali
wkrecona / 2014-01-17 12:42
Jak wół to stanie Skandia kiedy usłyszy wyrok o odszkodowaniach na rzecz poszkodowanych.
Jakby ich nie poinformowali o tym, że zamieszczanie klauzul abuzywnych w umowach jest sprzeczne z prawem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy