Skandia - opinie

peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
Bochun / 83.11.229.* / 2013-03-12 10:01
Odradzam te firme. Wszystko pieknie wyglada na ich laptopach. Maja Ci krawaciarze wpojona idee . Wplacilem na konto podstawowe+subconto laczneie 25 tys. Po 3 latach mam tylko 18 tys. Gdzie sa moje obiecywane 8% w skali roku. Odradzam wszystkim i nie dajcie sie oszukac!!!!!!!!!!!!!
pilot helikoptera / 83.7.177.* / 2013-03-12 10:14
to doopa jesteś i tyle:( kup sobie śmigłowiec i się przeleć:) jak nie masz o tym pojęcia toś trup
znismaczony złodziejami / 93.157.117.* / 2013-03-10 20:59
zdecydowanie odradzam skandię. Jak chcieli podpisać umowę, to nie można sie było opedzić. Jak zaczął sie krach zero informacji, zy wczesniej wyjść. Idea jest taka jak zarobimy to się podzielimy, jak są straty to klient płaci, a skandia jeszcze dostaje do łapy za pracę. kur...a za taka pracę to właśnie się z pracy i z rynku wylatuje, co właśnie czynię wycofując ze stratą pieniądze od tych złodzieji
Fakajcie się
Janek810 / 83.17.121.* / 2013-01-25 11:13
Mam duży problem .Mam umowę w Scandi ,wpłaciłem na trzy fundusze (mój i dzieci )do 2006 roku 12 tysięcy .w 2007 straciłem pracę i w skutek kumulacji długu i marnej pracy od 2007 nie wpłaciłem nic. Nie negocjowałem do tej pory z nimi żadnych warunków ,co mogę teraz odzyskać ,Bardzo proszę o pomoc i jakąś radę.
wkrecona / 2014-01-17 12:45
Ruszył proces zbiorowy:
http://www.pb.pl/3519618,44033,pozew-grupowy-przeciw-skandia-zycie-tu-s-a?utm_source=tag_&utm_medium=rss
rafalraven / 2013-04-06 15:29
Kancelaria LWB z W-wy szykuje pozew zbiorowy przeciw Skandii. Ja już złożyłem wniosek, może warto powalczyć przynajmniej o część wpłaconych pieniędzy.

http://www.przywiazanidopolisy.pl/
max1224tel / 83.7.199.* / 2013-01-25 11:58
w takich sprawach, to raczej dzwoni się do "nich" na infolinię, a nie pyta na forum
Agnieszka213 / 193.25.0.* / 2013-03-18 12:00
Oni nic nie pomagaja, taka prawda...
fpp / 80.239.242.* / 2013-01-21 21:25
Najpierw Amber Gold, teraz Remedium, a następnie Skandia- naciągacze i oszuści. Novision i jego doradcy handlowi. Po 3 latach z 18 tys. zł otrzymałem 5, 700 zł.Stanowczo odradzam!!!!!!!!!
Marek77270 / 93.105.220.* / 2013-03-16 21:25
a czemu wypłacałeś wiedząc ze bedzie strata?
Oni oszuści czy Ty baran? a raczej owca co sie sama pcha do strzyzenia.!
Doradca ds. inwestycji / 91.90.160.* / 2013-03-09 11:46
Jak można porównać Skandie do Amber Gold. Ale Polacy gosposie samosie! Nic nie wiedzą ale znają sie na wszystkim.
TOMEKTOMI / 89.75.134.* / 2013-04-09 14:27
Jak by się znali baranie to sami by sie bawili w inwestownie w fundusze a nie robili by tego za pośrednictwem tego typu firmy .
Doradca ds. inwestycji / 91.90.160.* / 2013-03-09 11:46
Jak można porównać Skandie do Amber Gold. Ale Polacy gosposie samosie! Nic nie wiedzą ale znają sie na wszystkim.
darek5674 / 37.31.87.* / 2013-03-05 08:15
popieram ! Uczciwe firmy oferują uczciwe umowy ! Skandia to piramida finansowa i tyle.
jaabaaduu / 213.25.71.* / 2013-02-26 15:36
Podpisując umowę z Skandią przez Novision pewnie wiedziałeś że pieniądze można wyciągać w części, 100% dopiero można wypłacić po zakończeniu umowy - taka jest idea tego przedsięwzięcia!
guillarmod / 2013-01-31 21:16
Nie rozumiem ludzi.Z jednej strony twierdza ze "nie potrzebuja doradcow" a potem narzekaja ze stracili!Umowcie sie z profesjonalista z ktorym nawiazecie wspolprace i ktory bedzie was obslugiwal cale zycie i w kazdym problemie wam pomoze i wszystko wyjasni.Zamiast tego mowicie nie a nagle kupujecie cos od sprzedawcy.Finanse to powazna sprawa i bez zaufanego doradcy finansowego malo kto sobie radzi.
Z powazaniem
Dominik
cvb / 89.72.183.* / 2013-02-11 01:58
Miałem pewien kontakt z pracownikami Novision. I wyjaśnijmy sobie jedno - oni nic nie wyjaśniają, chodzi wyłącznie o ogłupienie klienta. Chyba większość osób piszących tutaj nie rozumie tego mechanizmu. A jest on prosty - podpisuje się umowę z klientem, klient wpłaca, jak już wpłaci trzeba się go pozbyć. W końcu klient rezygnuje, pobiera się opłatę likwidacyjną i jest po sprawie. Jeżeli ktoś wpłaci 20 tyś., a dostanie 12 to Skandia jest 8 tyś. do przodu.
Marek77200 / 93.105.220.* / 2013-03-16 21:28
nieprawda, skandia , aegon, ing czy aviva by zarobić muszą mieć kapitał długoterminowo a nie gdy klient zrywa po roku czy dwóch
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:23
Mam prawie taką samą sytuację! Pięć lat rzetelnego wpłacania składek. W czwartym roku zadzwoniłam do Skandii na infolinię z pytaniem ile bym dostała jeśli zrezygnuję z umowy. Dodam,że do tego momentu fundusz był na plusie. Pewnie ten telefon i pytania o wycofanie to był duży błąd bo jednostki zaczęły od tej chwili maleć w niesamowitym tempie. Rozliczenie roczne dostałam teraz w styczniu i okazało się,ze mam jedną trzecią tego co wpłaciłam. Mimo znajomości tej branży uważam,że to kompletny przekręt! Celowo jednostki spadają przed 5 rokiem aby ludzie rezygnowali i wtedy łapę na większości kasy kładzie Skandia. Nie jest też tak jak zarzucają broniący Skandii,że nie interesowałam się tym co się dzieje bo było to od czasu do czasu sprawdzane ale trudno prowadząc własną firmę ślęczeć całe dnie przy kompie i monitorować co się dzieje z pieniędzmi, które bądź co bądź powierzyłam jak mi się zdawało specjalistom ( teraz już wiem,że specjalistom od wyłudzania w majestacie prawa cudzych pieniędzy )
tedchom / 2013-01-25 23:22 / Tysiącznik na forum
,,, a najlepsze było to: Mimo znajomości tej branży uważam,........ Wybacz ale z twojego wpisu jasno wynika, że nie masz o tym bladego pojęcia. Kiedy do nich dzwoniłeś i w jakim ty funduszu jesteś, że straciłeś 1/3 jak rynki ogólnie rosną?
Doradca ds. inwestycji / 91.90.160.* / 2013-03-09 11:50
Zmien doradce. Kogoś kto wie co to znaczy inwestować.
greg_davo / 2013-01-30 20:36
tedchom ma rację,
ostatnio ciągło w górę, ja doszedłem właśnie do 2% straty w skandii przez prawie 1,5r, (z 14%) i zastanawiam się co dalej będzie, czy usa nas pociagną do dołu,
czy ryzykować dalej,
defstar / 78.9.141.* / 2012-12-28 20:26
jesteście kretynami !!!!! tylko kretyn zakłada coś o czym nie ma pojęcia
po roku w skandii 10 000 do przodu !!!ale pilnuje cały czas co się dzieje i interesuje się tym :) a nie tępo czekam na telefon
dodi1 / 93.154.209.* / 2013-02-24 07:46
Mysle, że jesteś pracownikiem skandii z zadaniem wypisywania takich bzdur
dodi1 / 93.154.209.* / 2013-02-24 07:45
Mysle, że jesteś pracownikiem skandii z zadaniem wypisywania takich bzdur
przywiazanidopolisy / 90.218.161.* / 2012-11-14 23:58
www.przywiazanidopolisy.pl
rolno / 89.78.165.* / 2013-05-10 12:36
serdecznie polecam;) teraz naiwniacy nabija kabze kancelariom prawniczym, ktore naobiecuja klientowi wszystko byleby zerwal polise i zaplacil prawnikom za reprezentowanie;)
Przywiązana do polisy / 80.51.83.* / 2012-09-24 10:03
Witam,
Miałam polisę na życie w AEGON z ubezpieczeniowym funduszem inwestycyjnym. Przestałam płacić i zabrali mi 99% oszczędności. Moja Kancelaria wygrała moją własną sprawę przeciwko AEGON. Teraz przygotowują pozwy zbiorowe przeciwko AEGON, Skandii, AXA i innym ubezpieczycielom. Na mojej stronie www.przywiazanidopolisy.pl znajdziesz wszystkie informacje i kontakt. Pozdrawiam. Ania
Kornel.D / 178.213.166.* / 2012-09-14 22:59
Czy zastanawialiście się co jest największym wrogiem każdego inwestora? Są to oczywiście emocje, to one determinują nasz sukces lub porażkę. Czy nieraz zdarzało się wam stracić kapitał czekając na odbicie rynku? Czy widząc rosnące zyski szumiało wam w głowie, a straty wywoływały depresję? Zamiast inwestować po omacku, wykorzystując intuicję – pozwól aby kwestie zarządzania przejął za Ciebie algorytm inwestycyjny. System pozbawiony jakichkolwiek emocji, stworzony przez profesjonalistów, przetestowany na różnych rynkach. A co więcej – zarabiający prawdziwe pieniądze!
Kornel.D / 178.213.166.* / 2012-09-14 22:58
Czy zastanawialiście się co jest największym wrogiem każdego inwestora? Są to oczywiście emocje, to one determinują nasz sukces lub porażkę. Czy nieraz zdarzało się wam stracić kapitał czekając na odbicie rynku? Czy widząc rosnące zyski szumiało wam w głowie, a straty wywoływały depresję? Zamiast inwestować po omacku, wykorzystując intuicję – pozwól aby kwestie zarządzania przejął za Ciebie algorytm inwestycyjny. System pozbawiony jakichkolwiek emocji, stworzony przez profesjonalistów, przetestowany na różnych rynkach. A co więcej – zarabiający prawdziwe pieniądze!

www.investhelp.pl

Zapraszam do zapoznania się z ofertą
Zastanów się / 89.231.251.* / 2012-09-12 11:11
Powiem tak. Czy skandia czy aegony czy inne TFI to wszystko jedno. Koszty są wszędzie! Ja szukałem przede wszystkim najmniejszych kosztów (dlatego Skandia), a jak ktoś marudzi że przerwał inwestycje po roku lub zaledwie 1/3 czasu ej trwania no to cóż wiedział jakie są koszty i proszę nie płakać.
Jeśli chodzi o zażądanie ja zawsze jeśli zachoruje idę do lekarza, jak mi się samochód zepsuje to do mechanika, a jak mam zagadnienia finansowe to do poleconego doradcy. Jak się człowieku nie znasz na inwestycji, a po jednym udanym zysku uważasz się za mózga w dziedzinie finansów to Ci nawet Skandia nie pomoże.
OPINIA:
Skandia jest produktem doskonale elastycznym i w miarę możliwości dostosowanym do potrzeb inwestorów i osób odkładających. Pamiętajcie że jest tam nie tylko konto "A" na które wszyscy tak narzekacie ale też konto "B". Mimo wszystko 10/10, a Ci co narzekają niech poszukają profesjonalnej porady, a nie narzekają na produkt.
Polecę małą firmę jeśli wolno, która naprawia, reaktywuje upadłe polisy (do 11m i 29dni)
cuf.net.pl
Piotr1979 / 31.182.172.* / 2012-09-05 20:00
Skandia/odradzam!, tak jak tu pisali, dadzą ci wypracowany zysk, ale to co wpłacałeś przepada, jeśli zerwałeś umowę przed terminem.
Takimi praktykami powinna zająć się prokuratura.
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:31
popieram! Nic tylko drugi lepiej skonstruowany Amber Gold! Po tej historii ze Skandią dotarło do mnie wreszcie,że NIKT NIE ZADBA LEPIEJ O WŁASNE PIENIĄDZE NIŻ TY SAM! Uważam,że 100% lepszą inwestycją byłby zakup różowej świnki skarbonki i wkładanie do niej co miesiąc paru stów:-)
Doradca ds. inwestycji / 91.90.160.* / 2013-03-09 12:00
W śwince super działa procent składany.
juska / 46.45.87.* / 2012-12-09 19:39
Wszystkie opłaty są zawarte w ogólnych warunkach. Przed podpisaniem polisy klient wie na co się pisze. Ja zawsze powtarzam swoim klientom, że jest to program długoterminowy i specjalnie jest tak skonstrułowany, żebyśmy te pieniądze faktycznie odkładali a nie wypłacali kiedy chcemy.
Przywiązana do polisy / 80.51.83.* / 2012-09-24 10:05
Witam,
Miałam polisę na życie w AEGON z ubezpieczeniowym funduszem inwestycyjnym. Przestałam płacić i zabrali mi 99% oszczędności. Moja Kancelaria wygrała moją własną sprawę przeciwko AEGON. Teraz przygotowują pozwy zbiorowe przeciwko AEGON, Skandii, AXA i innym ubezpieczycielom. Na mojej stronie www.przywiazanidopolisy.pl znajdziesz wszystkie informacje i kontakt. Pozdrawiam. Ania
rey / 195.8.97.* / 2012-09-10 15:35
nie radzę nawet 1 złotówki im dawac.Ja zamknałem istraciłem za 1 rok.Oni nic nie robią,tylko z Novisionem kasuja ludzi.Novision tez odradzam-uciekać gdzie piepsz rosnie.
Jerzy99 / 2012-08-17 21:44
Pewnych rzeczy nie można pisać publicznie.

Co do Skandii ogólnie, no to cóż, Działa na kiepskim rynku w bardzo fatalnym otoczeniu prawno-podatkowym. Zatem cudów się spodziewać nie należy. Być może nawet firma ta nie upadnie. Jak ktoś chce inwestować, to są różne możliwości i znacznie gorsze od Skandii i lepsze.

Bardzo dużo zależy od tego, na ile rozumie się sytuację finansową. A tego się w szkołach nie uczy, w szkołach uczą rozumienia ekonomii na poziomie zdeaktualizowanym. Żeby nie być ofiarą spryciarzy i grandziarzy, trzeba niestety samemu się dokształcić, nie jest to trudne i można to zrobić za darmo. I wtedy można podjąć optymalną decyzję. Generalnie w czasach kryzysu nie pakuje się wszystkich jaj do jednego gniazda. tdp9@o2.pl


moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?


Piotr, chciałbym się z Tobą skontaktować.

Pozdrawiam
Jerzy
Pac / 193.59.75.* / 2012-08-09 09:50
A co do open finance i tym podobnych to też warto rozeznać się w temacie.
Wystarczy wygoglować sobie opinie na temat ich praktyk i na pierwszej stronie wyszukiwań znajdziemy wystarczająco dużo informacji od których odechce nam się zaczynać z nimii współpracę.
Przecież oni dzialają według strategi - Za wszelką cenę pozyskać klienta a później o nim zapomnieć "
- i tak zobowiązuje go umowa do pozostania z nami przez kolejne kilkanaście lat albo zapłaci wysoką karę za jej zerwanie.

I proszę w tym miejscu nie łączyć produktu (np skandi, axa czy generali) z działaniem open-naciągaczy.
Sam produkt bez względu na firmę jest produktem długoterminowym i tylko przy spełnieniu takiego założenia ma on sens istnienia.

Więc rada dla osób które chcą konsumować swój zysk już po kilku latach - poszukajcie innych instrumentów. Są i mniej i bardziej ryzykowne.
Można np zacząć grać w kasynie albo obstawiać konie na służewcu. co kto woli. Tylko i w tym wypadku konieczne jest rozeznnie się wcześniej w temacie. Oczywiście jeśli chcemy coś ugrać.

Bez pracy nie ma kołaczy - stare ale jare.
Nawet żeby pieniądz robił pieniądz, musimy mu w tym pomóc.
Pac / 193.59.75.* / 2012-08-09 09:36
" "Wielu ludzi mówi że chce inwestować bez żadnej wiedzy o rynku kapitałowym"

to poco nam doradcy i asystenci finansowi?
moja opinia jest bez zmian - choroba-lekarz, auto-mechanik, budowa- inżynier, inwestowanie-doradca - i tego tu brakuje.
nie muszę się uczyć czegoś nowego za każdym razem"

greg_davo,
Z takim podejściem do tematu to mam rozumieć że jak masz katar albo lekkie przeziębienie albo boli Cię głowa albo się skaleczysz to też od razu idziesz do lekarza? A jak Ci się żarówka przepali w aucie albo będziesz musiał wycieraczkę do szyby wymienić albo płynu do chłodnicy nalać to też od razu jedziesz do mechanika? A jak budujesz dom i zatrudniasz "fachowców" to też ufasz im bezgranicznie?
Pytanie ogólne: ilu trzeba przerobić kafelkarzy, murarzy, elektryków i innych majstrów stawiając jeden dom? Co najmniej o 25% więcej niż potrzeba w rzeczywistości. Jeśli nie masz choćby małego pojęcia o stawianiu domu i nie przypilnujesz swoich majstrów to ten dom będzie Cię kosztował dużo więcej niż Ci wyliczali to specjaliści albo sam sobie kalkulowałeś.

To samo z mechanikiem. nie mając bladego pojęcia na temat własnego auta, to i Pan Heniu z garażu nawciska nam ciemnoty co to nie jest do zrobienia, skasuje nas nie mało i jeszcze przy okazji zepsuje inną rzecz.

Uważam że żeby do czego kolwiek dojść w życiu, to nie ważne jest w czym my się specjalizujemy zawodowo na codzień. Ważne jest żeby w każdej dziedzinie mieć względne pojęcie. M.in. po to żeby nas nie rolowali pseudo specjaliści i fachowcy, tylko żebyśmy sami osobiście potrafili zweryfikować i znaleźć tych najlepszych specjalistów, którzy faktycznie znają się na tym co robią i robią to bardzo dobrze.

Więc jak ktoś planuje włożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych w jakiś produkt , to uważam, że bardzo przydatne w tym celu jest zainteresowanie się tematem i poznanie go zanim się go kupi. Proste i logiczne. Łatwy przepis na zdroworozsądkowe podchodzenie do życia, szczególnie w sferze finansów.
Alicja Walker / 89.79.160.* / 2012-08-22 18:30
po 4 latach w Skandii.po jakims roku agent doradca sie rozplynal a dostepnosc do zmiany opcji zostala zablokowana i obiecane wzrosty zamienily sie na stabilny spadek - zerwalam umowe pozdro
hania30 / 83.27.65.* / 2013-03-04 20:35
Skandia to naciagacze i zlodzieje potrafia tylko oszukiwac parzadnych ludzi
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:35
też miałam tak dokładnie po 4 latach! To nie może być zbieg okoliczności, oni to robią celowo,że po 4 latach wszystko traci na wartości bo najwięcej osób w tym okresie rozwiązuje umowy a Skandia się tak dorabia.
greg_davo / 2012-08-16 15:49
"Z takim podejściem do tematu to mam rozumieć że jak masz katar albo lekkie przeziębienie albo boli Cię głowa albo się skaleczysz to też od razu idziesz do lekarza? A jak Ci się żarówka przepali w aucie albo będziesz musiał wycieraczkę do szyby wymienić albo płynu do chłodnicy nalać to też od razu jedziesz do mechanika? A jak budujesz dom i zatrudniasz "fachowców" to też ufasz im bezgranicznie? "

jakoś mnie nie przekonujesz, w skrajnych przypadkach małe skaleczenie się może źle skonczyć, a ciężko wygospodarowane przez wielu ludzi pieniądze na miesięczne wpłaty nie są na poziomie kataru, a co do żarówek, to doszło już do tego, że bez wizyty w serwisie przy pierwszej wymianie się u mnie nie obeszło- teraz jak mnie nauczył serwisant robię to sam - i tu znowu jest doskonała analogia do "naszej" sytuacji.

ale wiesz, trochę mi cię żal, bo w moich stronach jednak jeszcze trochę można ludziom ufać, szczególnie kiedy się im oddaje sprawy na których samemu się nie zna, choć osobiście stosuję zasadę ograniczonego zaufania, to czasem nie ma wyjścia, trzeba zaufać bardziej i koniec, albo wyjdziemy dobrze albo nie,
tak było tutaj.
ro baczek / 194.60.227.* / 2012-08-01 17:53
Płace do skandii 4,5 roku.Jesli chodzi o wynik z infetycji jest ok. Natomiast spotkało mnie cos innego. Jak to w zyciu bywa miałam poslizg z płatnoscią.W skandii jest to 45 dni. jesli sie nie zapłaci likwiduja polise.I rozumiem ,ze sa pobierane koszty.Ale nie rozumiem ,jak bardzo towarzystwo chce sie pozbyć klienta. Wieć nie ma zadnych odstępsw. A pieniadze wysłali przekazem pocztowym. Dzwoniac na infolinie ,dlaczego przekazem to pani wspomniała,ze wysłali pismo oczywiscie listem zwykłym zeby konto wskazać. To mnie tez bardzo rozłosciło bo przez te 4,5 roku tylko z tego konta były przelewane składki.Tak wie po wpłaceniu 13 tys. skandia wypłaciła 6 tys.jest to dla mnie zrozumiałe ze takie sa połaty. Natomiast z punktu klienta jest yo zenujace poniewaz dzis moja sytuacja pozwala mi na uregulowanie dwóch składek zaledwie 500 zł. bo dla mnie jest to korzystne. Jednak dla firmy nie. Wola sobie zostawic 7 tys i miec klienta w d....A tak wogóle to zakładałam umowe na 30 lat.Wiec jak ma sie 45 dni co do calosci? Mam podobny program w AXA. I tam spokojnioe 90 dni.A nawet tak im zalezy na klientach ze umowe mojej kolezanki wznowili po 8 miesiacach niepłacenia.Jestem zdegustowana ze nie ma zadnych odstepstw i podchodzi sie tak restrykcyjnie.Wypłacają, nawet nie interesyjac sie czy moze klient umarł,i wtedy co ? tylko ta kwota......? Jestem zniesmaczona niejasnoscia warunków ogólnych które przeczytałam na stronie inernetowej ,bo niestety nie dostałam ich do polisy.Posrednikiem była firma NOvision.Woda z mózgu!A obsługi zero przez cały ten czas.Zanim podpiszecie sprawdzie jaki moż być poślizg w płaceniu i jakie są koszty likwidacji.
jarek ooo / 5.173.156.* / 2013-01-22 15:37
Myśle ze dzialanośc Scandii jest włąsciwa to nie jest opoznienie tygodnia lecz 7 tygodni rozumiem takze ze przy dużych kwotach mozna miec problem z płatnoscią ale jesli ktos nie ma 500 zł i kreci 7 tygodni to jest to bolesne ze przepadło ale i widac ze firma sie szanuje i dba takze o swoją kondycje finansową.I taka firma ma dzis rację bytu a takie luzne firemki ktore raz wezma pieniazki a potem jak nie ma to beda czekac pol roku to nastepnie sie zabiorą i prysnął w siną dal Wspolczuje iż Panu przepadły pieniązki ale mysle ze umowe w takeij kwestii warto czytać i szanowac terminy. To jest kapitalizm nie do konca uczciwy ale jednak taki jak widać. A Pana list jest powazną przestrogą dla innych
max1224 / 2012-08-01 17:59 / Tysiącznik na forum
w owu masz napisane, że do roku czasu możesz odnowić polisę zadzwoń na infolinię i wszystko Ci powiedzą ... pytanie czy chcesz ją wznowić?
ro baczek / 194.60.227.* / 2012-08-01 18:55
Nie mam takiej informacji w OWU. Chyba masz jakies inne.
tedchom / 2012-08-01 18:33 / Tysiącznik na forum
Dokładnie jest jak napisał Max.
Dla mnie to świadczy o tym że są poważni. Wyobraź sobie, że nie masz środków a firma odwleka wypłatę twojej kasy, też byłaby afera bo nie zgodne z OWU prawda?
Wolę firmy w których wszystko jest jasne, a nie takie które mają w OWU jedno a postępują inaczej.
Pamiętaj masz Rok czasu aby ją wznowić. Ściągasz oświadczenie o stanie zdrowia (skandia.pl/file/F-DOZ-1204.pdf) wypisujesz przesyłasz do nich. Następnie przesyłasz te 6000 plus ewentualnie pieniądze za miesiące które nie płaciłeś, na twoje konto które miałeś przedtem i pojawia ci się 13tys razem z tym co wpłaciłeś za kolejne miesiące.
ro baczek / 194.60.227.* / 2012-08-01 18:48
No ja tez tak myslałam i własnie dostałam przekaz z pieniedzmi .dzis je odebrałam. Miałam do zapłaty składke kwiecień, maj,. Do 5 czerwca uregulowac. Niestety nie mogłam tego zrobić. Teraz jak moge.Zamkneli mi konto i przesłali 6.tys. przekazem.... przykre ale prawdziwe.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-08-01 19:42
Jeszcze raz ... zadzwoń na infolinię i połącz się z konsultantem, powiedz mu, że chcesz aktywować polisę dostaniesz szczegółowe instrukcje i do trzech tygodni polisa będzie działać na nowo ... warunek to pismo, przelew wypłaconych środków, uregulowanie zaległości i 32,64PLN opłaty manipulacyjnej ... wiem bo ostatnio przerabiałem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy