Skandia - opinie

peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
Vito / 188.141.120.* / 2012-03-04 18:20
Nigdy więcej żadnej Skandii, jestem tak w k******* jak chyba nikt. Dałem się namówić na to dziadostwo 10 lat temu, podpisałem umowe na 30 lat a jak, na dzien dzisiejszy suma składek 82000 zł. wartość polisy 69000, przy chęci likwidacji tego gniota dostał bym 62000, czyli 7000 opłaty likwidacyjnej, kpina po 10 latach !!!! Czekam i obserwuję może uda się wyjść z tego z mniejszą stratą.
Zastanawiam się nad zaskarzeniem tego doradcy co mnie omamił, zaprzysięgał się ze po 3 latach bede mógł zrobić z tym co będę chciał.
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:44
Mnie zapewniano (ich agent), że po pięciu latach dostanę nie sumę wpłaconych składek a wartość umowy i to by było ok ale tak nie jest. Agent albo był niedouczony albo chciał tylko złupić prowizję i klepał co mu było wygodne aby klienci dali się omamić. Efekt jest taki,że po 5 latach dostanę 1/3 wpłaconych składek. Po prostu zaj....cie! Ta historia oduczyła mnie na zawsze aby unikać funduszy, OFE, lokat, itp Amber Goldów.
Vito / 188.141.61.* / 2012-08-08 18:54
Dalsza część mojej histori, otóż po 10 latach zamknąłem rachunek ze stratą 20 tysięcy złotych, po kilku mailach zostały mi wypłacone pieniądze, jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem, że została mi pobrana astronomiczna kwota zwana opłatą likwidacyjną, z 10 tysięcy kwoty bazowej wypłacono mi tylko jakies 2 tys. Banda złodzieji, próbowalem sie dowiedzieć parokrotnie jaka bedzie opłata lecz nigdy nie dostałem takiej odpowiedzi, sprawę kieruję do UOKiK. Ico wy na to czy nie uważacie że to cyste draństwo ?
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:46
Vito, czy dostałeś jakąś odpowiedź z UOKiK? Jestem ciekawa bo tez nie zamierzam tego tak zostawić.
Haniolek / 77.65.36.* / 2012-06-19 21:00
Drogi Vito, widzę , że nie jestem sama. Mnie także wmawiano, że z pieniędzmi wpłaconymi po pewnym okresie (u mnie 5 lat) będę mogła zrobić co będę chciała. Doradca zapomniał dodać, że tylko te pieniądze, które wychodzą ponad bazę (a więc ponad te 200 miesięcznie czy 2400 rocznie). Moje oszczędności są mniejsze, ale także dotkliwe. I kolejne 25 lat strat przede mną. Nie polecam tego g***! Więcej bym zarobiła na najgorszej lokacie! Oni zabierają 3,5% z tego co mam na koncie (nie z tego co zarobię!) więc niezależnie czy na giełdzie dobrze czy źle oni mają swoją pulę. Ale to nie wszystko. Oprócz tego miesięcznie pobierają 12,50 pln (plus indeksacja, czyli teraz 14,8). A jeśli przestanę wpłacać co roku 2400 to procent z 3,5 rośnie do 4,2%!!! Jeśli ktoś wam wmawia, że uda wam się cokolwiek tutaj zarobić to nie dajcie się oszukać! Ja mam w placy prawie 4000 i nie widzę możliwości, żeby to odrobić. Krótko mówiąc oddałam im kupę kasy, a na emeryturę, na którą według doradcy zbieram, w rezultacie będę miała znacznie mniej, niżbym wsadziła tę kasę do skarpety i nie interesowałabym się inflacją! Skandal i oszustwo! Moj doradca nie pokazał aneksów do umowy z opłatami i wmawiał, że najkorzystniej jest wziąć na 30 lat kiedy de facto wzięcie na 25 lat jest w tym samym zakresie opłat, a przynajmniej 5 lat krótsza męka! Chętnie powalczyłabym w sądzie o moje pieniądze, ale nie ma chyba czego tu ugryźć... Mogę tylko pluć sobie w brodę i ostrzec innych!!! Nie słuchajcie "doradców" bo sprzedaliby wam własną matkę byleby tylko utrzymać pracę, a Skandii zależy tylko na zbijaniu na nas kokosów, a nie na tym, żebyśmy my zarobili!!! I jak widzę inne wpisy, że to jest długoterminowe i bla bla to mi się nóż w kieszeni otwiera! Czy wy aby macie tę Skandię czy ją ludziom wciskacie tylko? Ja dziś policzyłam zyski i straty z kilkunastu miesięcy i najwięcej zarobiłam ok 6,5%, z czego 3,5 wzięła Skandia (plus opłata stała). W najgorszym miesiącu straciłam 4% i jeszcze te ich zasr***ne 3,5!!! I na te kilkanaście miesięcy tylko 6 było nad kreską na tyle, żeby wygenerować jakikolwiek, groszowy zysk!!!
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:52
Hej, to nie jestem sama bo u mnie doradca był tak samo miły i po 5 latach obiecał to co Tobie. Chamstwo i nic więcej z ich strony ale teraz co sądzić się z doradcą,ze wpuścił kogoś w maliny? Nawet nie wiadomo gdzie taki teraz jest, zmieniają telefony albo już tam nie pracują. Może jakby się wszyscy oszukani zawzięli i działali razem to by zrobiono z tym dziadostwem porządek jak z Amber Goldem!
DoraFin / 77.254.25.* / 2013-01-08 00:02
Prosze o kontakt a pomogę zarabiać na Skandii.
Pozdrawiam
Arek
tel. 606 316 005
rey / 195.8.97.* / 2012-09-10 15:51
zamiast Skandia miało byc Novision
rey / 195.8.97.* / 2012-09-10 15:47
Nigdy na żadne spotkania gdzie krzyczą i klaskają nie chodzic,bo omotaja każdego.Skandia do nich należy.Wszyscy co chcą coś wcisnac są nachalni i bardzo kulturalni,az do bólóóóóóóóó
Ja J / 77.252.190.* / 2012-07-09 21:38
Haniołek czy jak ci tam....
Az zal czytac ze odradzasz ludzia budowania kapitalu w takich czasach gdzie na zachodzie robia juz to od pokolen. My polacy natomiast po obaleniu komuny nie nazarlismy sie wolnoscia i przyjmujemy do siebie do kraju samo g...ale madrych rzeczy jakim jestzabezpieczenia siebie i swojej rodziny nie ale jak widac jeszcze malo wiesz o zyciu. Jak widac jestes typowym polakiem ktory wszystko i na wszystkim sie zna a tak naprawde g... wiesz!
Gdybys umiala czytac albo sie zainteresowala co masz to dzis wiedzialabys ze w okresie kiedy placisz skladki kupujesz jednostki uczestnictwa czyli im taniej tym lepiej, a czas no moze nie 30 lat ale napewno jest potrzebny aby pieniadze mogly zostac pomnozone , ale przypuszczam ze ty pewno chcialabys wplacic 2400 przez rok i najlepiej po tym roku wyciagnac z 5000 prawda??? Zart.
Jesli chodzi o oplaty.... Nooo gratuluje ty napewno robila bys to za darmo... I wiecej juz nie bede pisal bo szkoda czasu na takich "finansistow"
Zal mi cie ....
I dobra rada zacznij czytac i nie wstydz sie zapytac jesli czegos nie wiesz lub nie rozumiesz.
max1224 / 2012-06-19 21:05 / Tysiącznik na forum
eee tam gadanie,
takie zbłąkane owieczki zapraszam na swojego bloga wystarczy w google wpisać "Na zaścianku świata" nie daję żadnych gwarancji, nie pobieram żadnych opłat, ale jak ktoś chce może skorzystać
pozdrawiam:))
tedchom / 2013-02-10 00:25 / Tysiącznik na forum
Tak jest Polecam Jego bloga. Zamiast wmawiać że agent wam nie powiedział (nie wierzę w takie opowiastki, że nic agent nie mówił) Jednak jest to taka zasada. Klient planował 30 lat na emeryturę po kilku latach potrzebuje kasy a tu zong. Zawarł umowę na 30 lat i teraz co?
Kto się przyzna że rezygnuje z własnego kiedyś obranego celu? Kto powie uczciwie, że nie dotrzymał umowy? No kto? Najlepiej to zarzucić wszem i wobec oszustwo i iść w zaparte, że się nic nie wiedziało. To taka metoda na głupca ale widać działa. Z tego właśnie biorą się złe opinie o wszystkim.
Pokażcie mi jedną firmę która działa na świecie której nikt by nie krytykował z naszych rodaków. Czy przychodzi wam na myśl jakaś nazwa? Jeśli już macie to polecam google: nazwa firmy i opinie. I jak poszło? to może inna firma. Spróbujcie wpisać nazwy waszych firm w których uczciwie zakładam pracujecie. I jak poszło? Zawsze są za ale niestety większość przeciw;)
Poważne Decyzje dla poważnych ludzi! / 89.231.254.* / 2012-05-21 13:24
Jeżeli sprawa wygląda w ten sposób iż gość powiedział że po 3 latach to ewidentna wina SPRZEDAWCY (a trzeba ich odróżniać od doradców)

Jako Skandia jest na obecną chwilę jendyn z najlepszych TFI.

Różnica jest tylko jedna. Czy zakładasz ją u SPRZEDAWCY czy u DORADCY.

Niestety wszelkie pretensje do TFI czy to Skandia czy to AXA lub inne to wszelkie pretensje jakie widze kierowane spą do PRO SPRZEDAWCÓW nie do PRODUKTU.
Niestety wszelkie aspekty trzeba analizować łącznie z kosztami jakie ponosimy, a sprzedawca o nich NIGDY nie będzie wspominał.
Pamiętajmy tylko że takie koszty są wszędzie i tego nigdzie nie unikniemy.
Stwierdzenie że jakieś TFI to gniot to tylko pogląd DLACZEGO TO ZAKŁADALIŚMY czy na 3lata (jak pow.) czy na naprawdę przyszłość.
Odradzam TFI jako "zarobisz w 3 lata i wybierzesz" TFI jak Skandia jest produktem wieloletnim więc narzekanie że po 10 czy 3 latach nie mogę wybrać bo...... To wina nie produktu tylko sprzedawcy który nie omówił produktu.
W zaistniałej sytuacji proponuje skorzystać z pomocy Doradcy Finansowego (nie sprzedawcy) który na pewno zaopiekuje się Panem i produktem.
Dopiero wtedy zobaczyć można zalety.
AHA i przypomnij sobie po co to zakładałeś:
- żeby wybrać po 3latach i liczyć zyski
- na stare lata żeby nie żyć jedynie z niby emerytury!

w razie pytań proponuje kontakt
zaw313 / 77.253.6.* / 2012-12-10 10:36
ciagle czytam ze jest to inwestowanie pieniedzy dlugoterminowe. tylko sie pytam co z tego? w ciagu 2 lat wplacilem 4800, ale na moim koncie przybylo 1300. podobno to zawodowcy obracaja naszymi pieniedzmi, jak mam im zaufac, uwierzyc jesli przynosza takie straty. co moze za dziesiec lat odzyskaja czesc pieniedzy ktore utopili przez te lata? bardzo watpliwa jest ta inwestycja. wycofuje sie, wole stracic kilka tys niz marzyc. obligacje i lokaty ( trzeba troche poszukac) przyniosa mi lepszy i pewniejszy ZYSK.
LEX190 / 178.36.208.* / 2013-02-03 23:55
przykre patrzeć na negatywne komentarze, które wynikają z najzwyklejszego braku odpowiedzialności i dojrzałości, kto bronił Ci zapoznania się z produktem i podjęcia rozsądnej decyzji, wniosek prosty albo zaczniesz używać swojego mózgu, albo będziesz wiecznie narzekać, pozdrawiam!! niech świadomość będzie z Tobą;)
robaczek667 / 194.60.227.* / 2012-08-01 18:36
Nie zgadzam się z Toba poniewaz Płace do skandii 4,5 roku.Jesli chodzi o wynik z infetycji jest ok. Natomiast spotkało mnie cos innego. Jak to w zyciu bywa miałam poslizg z płatnoscią.W skandii jest to 45 dni. jesli sie nie zapłaci likwiduja polise.I rozumiem ,ze sa pobierane koszty.Ale nie rozumiem ,jak bardzo towarzystwo chce sie pozbyć klienta. Wieć nie ma zadnych odstępsw. A pieniadze wysłali przekazem pocztowym. Dzwoniac na infolinie ,dlaczego przekazem to pani wspomniała,ze wysłali pismo oczywiscie listem zwykłym zeby konto wskazać. To mnie tez bardzo rozłosciło bo przez te 4,5 roku tylko z tego konta były przelewane składki.Tak wie po wpłaceniu 13 tys. skandia wypłaciła 6 tys.jest to dla mnie zrozumiałe ze takie sa połaty. Natomiast z punktu klienta jest yo zenujace poniewaz dzis moja sytuacja pozwala mi na uregulowanie dwóch składek zaledwie 500 zł. bo dla mnie jest to korzystne. Jednak dla firmy nie. Wola sobie zostawic 7 tys i miec klienta w d....A tak wogóle to zakładałam umowe na 30 lat.Wiec jak ma sie 45 dni co do calosci? Mam podobny program w AXA. I tam spokojnioe 90 dni.A nawet tak im zalezy na klientach ze umowe mojej kolezanki wznowili po 8 miesiacach niepłacenia.Jestem zdegustowana ze nie ma zadnych odstepstw i podchodzi sie tak restrykcyjnie.Wypłacają, nawet nie interesyjac sie czy moze klient umarł,i wtedy co ? tylko ta kwota......? Jestem zniesmaczona niejasnoscia warunków ogólnych które przeczytałam na stronie inernetowej ,bo niestety nie dostałam ich do polisy.Posrednikiem była firma NOvision.Woda z mózgu!A obsługi zero przez cały ten czas.Zanim podpiszecie sprawdzie jaki moż być poślizg w płaceniu i jakie są koszty likwidacji.
tedchom / 2012-03-04 22:53 / Tysiącznik na forum
Zależy bo są różne programy w Skandii, ale jak Ci tak powiedział o tym co masz to cię oszukał bo masz nie krótki tylko taki na 30 lat. Aby odrobić straty to polecam śledzenie wątków z datami tygodni. Tutaj piszą różne osoby co kiedy kupują. Skandia to jest platforma do zarządzania funduszami, no chyba że weźmiesz sobie jakiś PM, SEG20... albo Multinavigatora.Ale twój wynik będzie zależał nie od ciebie tylko tego ustrojstwa
Olek7272 / 89.72.169.* / 2012-03-23 07:25
Ale z drugiej strony - skoro podpisywałeś kontrakt na 30 lat, to chyba widziałeś, co podpisujesz. Nie rozumiem, czemu plujesz na Skandię? Pluj na doradcę, który rzekomo cię wprowadził w błąd.
Ja też podpisałem z nimi umowę 10 lat temu. Suma wpłat 30240, wartość rachunki 41548,67. I nie interesuje mnie wybieranie pieniędzy przed czasem. Albo jestem poważny, albo nie.
Maryś / 77.65.36.* / 2012-06-19 21:04
jak mnie dorwała Pani od Skandii to miałam 18 lat! W zasadzie nie wiedziałam o niczym, co dotyczy pieniędzy, z wyjątkiem kieszonkowego, a moi rodzice (mam starszych, bo późno mnie mieli) to już w zasadzi dziadki i nikt z nas nie wiedział o co pytać. Dopiero teraz, po 10 latach wiem na tyle, żeby wiedzieć jak daliśmy się wykorzystać.
dzery.lu / 77.65.74.* / 2012-02-23 18:17
ja mam od roku i maly ale plusik jest i jestem zadowolony a mam na 15 lat luzik
paqpoint / 93.105.0.* / 2012-03-10 19:26
A wiesz, ile wynosi opłata likwidacyjna i jak jest wyliczana? Jeśli nie, lepiej się dowiedz, bo jak się okaże, że nagle pieniądze będą Ci potrzebne, to jakiś gnój ze skandii powie Ci np. 30% opłaty likwidacyjnej i luzik.
Mateusz_S. / 89.72.169.* / 2012-03-23 07:29
Po 15 latach nie będzie miał opłat likwidacyjnych. Nota bene - o ile mi wiadomo, tylko w Polsce są takie problemy, co świadczy o niedojrzałości ludzi. To jest program długoterminowy, a nie wpłacanie do banku. Chcesz szybko wypłacać kasę i nie chcesz oszczędzać na przyszłość - to nie zawracaj głowę Skandii. Oni bez ciebie nie zbankrutują. Pytanie, czy ty nie zbankrutujesz kiedyś bez nich...
kamikadze68 / 213.92.143.* / 2013-01-25 20:57
Mądra rada tylko ciekawe jak za 15 lat z jednostek które są bliskie zeru coś urośnie, może 1zł na emeryturę ha, ha. najszybciej jak się da likwiduję to gówno. Szkoda było zachodu a doradcę jak dopadnę to będzie bardzo biedny!
tedchom / 2012-03-10 23:17 / Tysiącznik na forum
Dlaczego gnój? Wylewasz na forach swoje żale, żeś niby nie wiedział że to program długoterminowy?
Po odbiorze polisy jeszcze przez 30 dni bez podania przyczyny można zrezygnować i jest dosyć czasu na prześledzenie wszystkich punktów OWU. Ale to lepiej olać prawda?
Każdy doradca Ci powie ile dostaniesz jak zerwiesz przed czasem.
Problem tylko taki, że zakładając taki program ludzie zakładają że wszystko będzie szło jak z płatka podobnie jak z kredytami.
Jak bierzesz kredyt i z jakiegoś powodu nie możesz spłacać to też lamentujesz, że banki to złodzieje i gnoje?
Założę się że tak, bo przecież wszyscy to oszuści i świnie, chamy i złodzieje, a sprawiedliwi jedynie to my, to tylko my jesteśmy tacy w porządku tak? Czy mając kłopot ze spłatą zobowiązania tylko narzekasz? Czy raczej ruszasz coś dorobić, aby zobowiązania spłacić?
Zawsze można tak się ubezpieczyć aby w razie awarii mieć pieniądze, ale po co kiedy nic nam się nigdy nie stanie a jeśli? To cóż wszyscy inni są winni, no przecie nie my.
Dod1 / 93.154.197.* / 2012-03-14 07:29
Aha, mój doradca z OPEN FINANCE akurat nic mi nie powiedział na temat kosztów zerwania umowy. Wprost przeciwnie roztaczał perspektywę zysków z przystąpienia do funduszu
Dodi1 / 93.154.197.* / 2012-03-14 07:25
Gdyby SKANDIA nie przynosiła strat tylko jakiś minimalny zysk, nikt by nie likidował polisy. Przez 6 lat mojej polisy SKANDIA generowała tylko straty, strach pomyśleć co by było za 9 lat (tyle mi jeszcze zostało). Przez 6 lat SKANDIA nie zarobiła 1 (słownie jednego) grosza zysku, ja w ciągu tygodnia operując tymi pieniędzmi uzyskałem zysk w wysokości 100PLN.

I TO TYLE NA NA TWOJE TRELE MORELE
tedchom / 2012-03-14 11:57 / Tysiącznik na forum
Cóż mogę powiedzieć. Niestety tego typu produkty sprzedają ludzie którzy jak i my sami też są niedoskonali. Z drugiej strony dlaczego ty o nie nie zapytałeś? Jak podpisujesz jakąkolwiek umowę to nigdy nie pytasz o nie? Skandia sama w sobie jest platformą przez którą się handluje funduszami.
greg_davo / 2012-03-14 11:07
wszyscy mamy stratę, bo błędnie założyliśmy, że skandia - skoro dajemy im kasę - poprowadzi nas za rączkę, a tak nie jest. niestety mendy agenty nie silą się na uswiadamianie klientów - i upewnienie sie czy rozumieją - co za produkt biora i z czym to się wiąże, czego wymaga, itp.
to jest zasada - złapałeś się, kupiłeś, radź sobie sam.
ja zanim nabyłem samoświadomości finansowej, w błogiej niewiedzy przekimałem dwa zjazdy giełdy - ostatni w sierpniu 2011. stąd większość podobnych ma straty. ale gdyby wartość jednostek podeszła teraz choć do 80% maxa, to byłby plus. ech, daleka droga.

a dziś - poza innymi kwestiami - nie podpisałbym umowy np bez uzależnienia opłat od wyników, i koniec. a nie, to środkowy palec, idę dalej.
tedchom / 2012-03-14 12:27 / Tysiącznik na forum
Kolego nikomu tam nie dajesz kasy. To twoje pieniądze i jeśli nie chcesz się nimi zajmować to włącz sobie jakieś gotowe rozwiązanie np. Rebalansing. Druga sprawa to dostajesz od Skandi na skrzynkę korespondencję tam zawsze są dwa modele sugerowane, dla agresywnego i wystraszonego inwestora. Choć i tak dziwi mnie, że nikt się tobą nie interesuje, prowizja jest od wszystkiego więc ty masz więcej to i agent. Chociaż tutaj nie wiem czy wszystkie agencje wypłacają to doradcom czy nie zostaje to dla nich samych (dla szefów). Co do tej straty to możliwe że budujesz dopiero kapitał więc bezmyślnie dokupujesz,a w takiej sytuacji to powinno cię cieszyć, że rynek spada bo dokupujesz taniej.Na tym portalu z datą tygodni są wątki w których piszemy kto co kiedy dokupuje polecam
ro baczek / 194.60.227.* / 2012-08-01 18:40
Przez 4,5 roku na skrzynke nie dostałam zadnej wiadomosci ,natomiast jak nie zapłaciłam w terminie,to dostałam pieniadze prekazem pocztowym....... I to ma byc front do klienta?
greg_davo / 2012-03-14 19:43
widzę, że raczej nie wiesz o czym piszemy, a wypowiadasz się w tonie znawcy i mentora,człowiek poprosił o opinie, to ma dostarczane opinie nt scandii.
coż, chyba 90% "wkurzonych" piszących tu, dało się wmanewrować w polisę z funduszem.
więc- jak ktoś ma umowę na 15 czy 30 lat, to tylko daje kase, i przez pierwsze lata wręcz traci wszystko albo większość, potem też nie lepiej - przy chęci "rozwodu".
Żadnej korespondencji nie dostaję.
wiem jak działa rynek i nie szukam proroka.
oczekuję min. aktywności ze strony skandii za grube opłaty - bo przez pierwsze lata byłem zielony i nieświadomy, np.telefon - słuchaj pan, nic pan nie robisz z portfelem, może warto się przyjrzeć.
czy to dużo? choćby jeden raz na rok?
czy uświadomienie klienta na początku co dokładnie podpisuje nie jest warte opłat?

może ktoś zastanawiający się nad skandią skorzysta z tej rozmowy, ale wywody nt sytuacji giełdowej i inwestowania to raczej inny wątek.
tedchom / 2012-03-14 22:08 / Tysiącznik na forum
Wiem o czym jest ten wątek.
Ktoś w 2007 roku pytał o opinie na temat tej platformy. Z jego pytania wynikało, że wie po co ona jest, bo chciał przerzucać między różne TFI w zależności od sytuacji na rynku.
A tutaj czytam: ,,wszyscy mamy stratę, bo błędnie założyliśmy, że Skandia - skoro dajemy im kasę - poprowadzi nas za rączkę,,
Więc nie wiem kto pomylił tematy, ale niech będzie że ja.
O kontakt powinien zadbać doradca, co już pisałem, bo dlaczego Oni mieli by to robić jeśli płacą za to doradcom? Chyba to logiczne, że jeśli klient zarabia więcej doradca również, więc chyba ma interes w tym nie?
Samej Skandii spojrzenie na rynek jest na głównej stronie, aktualności i jako pierwsza pozycja jest Miesięcznik inwestycyjny.
I wybacz, ale nie mam się za mentora, jednak widzę że ludzie piszący na temat tego typu platform myślą że to będzie zarabiać samo z siebie. Dlatego tak często przesyłam ich do wątków z tygodniami. Właśnie w tym celu by mogli zarobić a nie narzekać.
tedchom / 2012-03-14 21:19 / Tysiącznik na forum
Jeśli nie dostajesz tych informacji to możliwe, że nie podałeś im emaila
greg_davo / 2012-03-15 17:07
wszystkie kontakty mają, na początku - pewnie z pół roku jakieś maile przychodziły, nawet dostawałem gazetę z nobla (przez skandie) może ze dwa lata.
nie zżymaj się, większość zaczęła "przygodę" z funduszami i pośrednio giełdą przez polise skandii. i wówczas będąc zielonym (ja też :( ) i zajętym innymi sprawami (budowę domu), człowiek myślał, że to taka trochę inna lokata,albo po prawdzie nie myślał nic, tylko wpłacał.
i podkreślam kolejny raz - mam żal do nich, że nie uświadomili mnie co to za produkt i co dla mnie oznacza, 10? 15min więcej?, a potem bez kontaktu kilka lat (poza rocznym podsumowaniem).
teraz jestem o niebo świadomy (bardziej o dwie bessy :( ). mam taką samą kwotę jak w skandii na fundach w tfi bezpośrednio, i przez 3 mce jestem 6% na plus (jestem ostrożny, mogło być 20). ale cóż.
mam nadzieję, że od kiedy świadomie zarządzam tym czyms ze skandii, to odrobię, co w błogiej nieswiadomości straciłem.
Vito / 188.141.120.* / 2012-03-14 12:17
Mądrze piszesz, wyniki i wtedy płacę, koniec kropka.
tedchom / 2012-03-14 12:33 / Tysiącznik na forum
Kolego nie wiesz jak działa rynek. Nigdy nie wiadomo na 100% że już pójdzie w górę, albo że już zaczęła się zwałka. A widzę że poszukujesz proroka, to chyba nie ten wątek;)
Jest taki złoty środek. W czasie kiedy wszyscy mówią o kryzysie kupuj akcyjne (ryzykowne), a w sytuacji euforii kupuj bezpieczne.Teraz mamy czas kiedy większość oczekuje spadków (mówiąc o kryzysie) więc sam uznaj czy jest tanio czy drogo.
tedchom / 2012-03-14 12:38 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa NIE WOLNO KLIENTOWI NIC REKOMENDOWAĆ TO JEST KARALNE. Dlatego sprzedawcy sprzedają, a doradcy mogą ci jedynie napisać co sami robią i tyle, ale i tak ty decydujesz co kiedy kupujesz. Taka jest zasada na rynku na całym świecie!
ruta / 93.154.163.* / 2012-02-23 09:08
To jest tak jak się nie pilnuje swoich pieniędzy.A słyszał ktoś z Was o strategii inwestycyjnej DARWIN-DEFENDER? Autor Maciej Karsznia.W razie pytań służe pomocą
kamil1982 / 46.174.224.* / 2012-02-21 17:02
Ja po 5 latach płacenia i obserwacji likwiduję to h***stwo, miałem super kolegę który był agentem skandi i właśnie obiecywał nie wiadomo co, dawno już tam nie pracuje, wziął prowizję od mojej umowy i się zawinął, a ja zostałem z tym g**nem. Wolę teraz stracić 58% z mniejszej kwoty przy likwidacji niż po 30 latach dowiedzieć się, że firma krzak skandia padła lub moje wpłacane pieniądze nie istnieją.
Dodi1 / 93.154.200.* / 2012-03-07 06:56
Prawie po 6 latach wysłałem wniosek o wykup polisy, stracę 6 tys. ale jestem szczęśliwy gdy pomyślę ile nie stracę przez następne 9 lat. :)
Donald1 / 93.154.200.* / 2012-03-07 06:56
Prawie po 6 latach wysłałem wniosek o wykup polisy, stracę 6 tys. ale jestem szczęśliwy gdy pomyślę ile nie stracę przez następne 9 lat. :)
Donald1 / 93.154.200.* / 2012-03-07 06:56
Prawie po 6 latach wysłałem wniosek o wykup polisy, stracę 6 tys. ale jestem szczęśliwy gdy pomyślę ile nie stracę przez następne 9 lat. :)
zakłopotany / 83.5.79.* / 2012-02-08 23:19
Skandia Multiportfel Zoty Wiek

Podpisałem polisę jak wyżej jakiś rok temu. I wczoraj zacząłem się zastanawiać czy mam jakiekolwiek potwierdzenie że kasa na polisie jest moja.
Jedyny odręczny podpis nie mój na papierach Skandii to podpis agenta ubezpieczeniowego na WNIOSKU. Natomiast potwierdzenie polisy z numerem i podziękowaniem za przystąpienie jest wydrukiem komputerowym.
Czy to jest normalne i czy nie muszę się niczego obawiać? Jak otwieram konto w banku to dostaje umowę do ręki z podpisem fizycznej osoby z którą rozmawiałem w cztery oczy.
Hachiman / 2012-02-18 16:16
Padło tutaj wiele błędnych informacji które w żaden sposób nie pokrywają się z prawdą.


Sam zamierzam otworzyć rachunek inwestycyjny w Skandii i szukałem wielu informacji na temat tej firmy i postaram sie podzielić tym czego się dowiedziałem osobiście. Dodam że w żaden sposób nie jestem związany z ta firmą poza tym że zamierzam wpłacić tam swoje pieniądze.

1. Multiportfele skandii są inwestycjami DŁUGOTERMINOWYMI!!! Jeżeli ktoś liczy na to że będzie płacił składki przez 7 lat i poźniej wyjmie wpłacone pieniądze nie powinien nawet myśleć o otwieraniu tego typu inwestycji!

2. Wielu ludzi mówi że chce inwestować bez żadnej wiedzy o rynku kapitałowym. TAK SIĘ NIE DA!!! Uczciwy doradca finansowy powinien nie wyręczać nas w przenoszeniu aktywów z funduszy rynku pieniężnego na fundusze obligacji tylko powinien NAS nauczyć jak to robić. Skoro doradca ma określoną liczbę klientów nie jest w stanie przez zakładając minimalne 15 lat trwania portfela prowadzić nas cały czas za rączke i szczery doradca powinien powiedzieć nam o co chodzi w inwestowaniu w fundusze przez pierwsze lata trwania inwestycji gdzie nasze akrywa sa jeszcze niskie i nie podejmujemy takiego dużego ryzyka ich utraty. Nie jest to wcale takie trudne, znajomi mają te portfele i po roku regularnego śledzenia rynku sami sa w stanie inwestować te pieniądze w sposób bezpieczny. Jeżeli ktoś mówi że chce inwestować pieniądze i się nimi nie intersować to niech sobie daruje, można to porównać to sytuacji w której chciało by się wygrac wyścig samochodowy nie dotykając kierownicy samochodu, prędzej czy później grozi to KATASTROFĄ!!! I uczciwy doradca powinien nam to powiedziec na początku, ale tu rolę gra czynnik ludzki i żeby trafić na odpowiedzialnego i dobrego doradce też trzeba mieć szczęście. SKANDIA TO PLATFORMA DO INWESTOWANIA W FUNDUSZE A NIE BIURO MAKLERSKIE KTÓRE BEDZIE TO ROBIĆ ZA NAS. INWESTUJEMY MY, NIE DORADCA NIE FIRMA TYLKO MY.

3. Kolejnym przykładem w tym temacie jest to że ktoś sie wypowiedział o odrabianiu strat poprzez włożenie wszystkich pieniedzy w fundusz TEMP 6. I to doskonale pokazuje że za inwestowanie biorą się ludzie w żaden sposób do tego nie przygotowani. Pierwsza i jedną z najwazniejszych zasad inwestowania jest DYWERSYFIKACJA środków. Jeżeli ktoś pakuje całe swoje oszczędnośći w jeden fundusz świadczy to albo o naiwności albo braku wiedzy. Poprzez platforme skandii możemy mieć jednocześnie pieniądze w 10 funfuszach z dowolnym podziałem procentowym. I prawidłowy schemat inwestowania polega na takim podziale funduszy żeby nawet spadkowe ruchy na niektórych giełdach nie odbiły sie na naszych oszczędnościach czyli np część oszczędności w 3 fundusze akcji, jeden fundusz akcji polskich drugi fundusz akcji europa kraje rozwijające się, trzeci powiedzmy świat kraje rozwijające się. Następna część w fundusze obligacji i znowu mamy do wyboru obligacje z wielu częśći świata, ponadto sa fundusze surowców, rynku pieniężnego, metali szlachetnych, fundusz nieruchomości, 2 fundusze indeksowe działające jako odwrotności ruchów WIGu bądz 2krotność działań WIGu także mamy wiele funduszy do inwestowania i możemy dowolnie dobierać proporcje pomiędzy nimi w oparciu o ryzyko inwestycyjne jakie chcemy ponieść. Fundusze akcji sa najbardziej ryzykowne, fundusze rynku pieniężnego to przechowalnia pieniędzy na czas bessy na giełdzie i gdy sytuacja się odwraca na giełdzie znowu możemy zmienic proporcje naszego portfela zachowując podział pomiędzy RÓŻNE FUNDUSZE a nie 1 konkretny.
http://www.skandia.pl/informacje/notowania_funduszy tutaj można sprawdzić wszystkie fundusze dostępne w ofercie skandii, wchodząc na konkretny fundusz można się dowiedzieć gdzie na świecie inwestuje, w co i w jakich proporcjach oraz zobaczyć wykres jego wyników finansowych za dowolnie wybrany przez nas okres.

4. Czytałem też o podobno strasznych opłatach pobieranych przez firme skandia za dostęp do tej platformy co ludzie często mylą z opłatami za inwestowanie naszych pieniędzy, i tu rzeczywiści na początku mnie też zabolało bo jakim prawem ktoś ma brać 3% moich aktywów za nie robienie niczego, i uważam że te opłaty mogły być jednak niższe, jedynym pocieszeniem jest to że nie wiem czy każdy doczytał ale te opłaty są dzielone na 12 miesięcy co oznacza że opłata jest pobierana w sposób taki 3% : 12 = 0.25% miesięcznie i maleją do 2% rocznie w miare wzrostu aktywów, a wiem też że te 0.25% można zarobić w 1 dzień, i jeszcze raz polecam dokładne spojrzenie na liste funduszy skandii ich dzienne zyski.

Mam nadzieje że obaliłem przynajmniej kilka mitów o tej instytucji jak i o wielu pozostałych jej podobnych gdyż zasada działania TFI jest bardzo podobna niezależnie czy to Skandia czy Axa czy jakis inny Aegon.

Najważniejsze w inwestowaniu to przede wszystkim chęci i wiedza jak to robić.

Osobiście współczuje wszystkim wprowadzonym w błąd przed "doradców finansowych", którzy wyrastają teraz jak grzyby po deszczu a tak naprawde tylko niewielka część z nich w
Dodi1 / 93.154.200.* / 2012-03-07 06:59
A jak długo pracujesz w Skandii?
greg_davo / 2012-02-20 21:02
"Padło tutaj wiele błędnych informacji które w żaden sposób nie pokrywają się z prawdą".

nie uważam, żeby było tu ich wiele, pewnie się trafiają. ale wygląda z tego, że nie czytasz uważnie, a większość "poszkodowanych" pisze o polisach z funduszem. a nie o wpłacaniu gołej kasy. polisa oznacza wiązanie się cyrografem pod rygorem utraty znacznej częsci przy wypłacie przed terminem.
"poszkodowani" ulegli namowom i "chłytom marketingowym" (vide tabelki, wykresiki, procenty) przy okazji brania kredytów. poduszki finansowe i inne cmoje boje.

ja mam pretensje i bede mial do konca - bo nie zostałem do konca uświadomiony co robię. pewnie jak większość - zaaferowany kredytem stałem się dojną krową . mnie najbardziej wzięlo na słowo - polisa. sobie myślę, coś się stanie, to rodzina dostanie kasę.
a dziś wiem, że ani to polisa ani fundusz.

"Wielu ludzi mówi że chce inwestować bez żadnej wiedzy o rynku kapitałowym"

to poco nam doradcy i asystenci finansowi?
moja opinia jest bez zmian - choroba-lekarz, auto-mechanik, budowa- inżynier, inwestowanie-doradca - i tego tu brakuje.
nie muszę się uczyć czegoś nowego za każdym razem.

za te pieniądze, ktore płacę co miesiąc chyba można trochę klienta za rączkę pociągnąc? hę?
czy 14% wpłat to za mało?
czy nie wystarczy na przesłanie mailem tego głupiego biuletynu raz na m-c? a raz na kwartał chociaż telefonu?

po 5 latach w skandii jestem 7% do tyłu (nie licząc tego czego nie zarobiłem).
od jakiegoś czasu sam inwestuję swiadomie i jestem 6% na plus (ale to się łatwo zmienia).

i podsumowując- dziś żadnej takiej polisy bym nie wziął.
już potrafię się sam odnaleźć w świecie funduszy, wtedy nie potrafiłem.
100%GPW / 195.117.209.* / 2012-02-18 22:59
nie wiesz jak inwestować dywersyfikuj uśrednisz stratę/zysk
100%GPW / 195.117.209.* / 2012-02-18 22:59
nie wiesz jak inwestować dywersyfikuj uśrednisz stratę/zysk
Haachiman / 62.244.145.* / 2012-02-19 15:53
Rzeczywiście dywersyfikacja prowadzi do usrednienia strat/zysku ale zwiększa tym samym bezpieczeństwo naszych aktywów a czytając na forach o stratach rzędu 50% aktywów, to chyba główny problem w inwestowaniu, poza tym w jednym poście nie mogłem napisać wszystkiego i o wszystkim pamiętać gdyż nawet wiele książek nie wyczerpuje tego tematu.
Hachiman / 2012-02-18 16:26
... tylko nie wielka część z nich wie o co chodzi.

P.S. Pomimo że nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie myśle że zasób wiedzy, jaki przyswoiłem w ostatnim czasie pozwoli mi obiektywnie odpowiedzieć na chociarz część pytań.

90% LUDZI MA RACJĘ, 10% LUDZI MA PIENIĄDZE
majkiii / 83.7.214.* / 2012-02-13 19:16
Z tego co się orientuje właściciel polisy na wniosku składa 3 podpisy własnoręczne, ponieważ w celu wypłacenia jakiejkolwiek kwoty jako dodatkowe zabezpieczenie jest własnie podpis ubezpieczającego. Po wystawieniu polisy ubezpieczony zobowiązany jest do podpisania tzw "odbioru polisy" gdzie również składa swój podpis, wtedy dostaje całą teczkę z dokumentami związanymi z umową.
tedchom / 2012-02-09 01:42 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy dobrze patrzyszsz, ale musi być tam podpis wydrukowany są nawet dwa prezesa Zięby oraz członka zarządu ale z tego co piszesz to oglądasz nie tą kartkę. Musisz patrzeć na : Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką itd. Otrzymałeś od nich w sumie 4 kartki a piszesz jakbyś miał tylko podziękowanie a numery kont? s kąd znasz? musiałeś to gdzieś włożyć poszykaj
zakłopotany / 83.4.218.* / 2012-02-09 11:42
Nie do końca jasno się wyraziłem.

Mam tą kartkę z tytułem "Ubezpieczenie(...)" są podpisy ale jak zaznaczyłem wydrukowane.

Dla mnie liczą się dwa podpisy: odręczny i elektroniczny.

Dlatego pytam czy taki wydruk to jest poświadczenie chociażby dla sądu że mam w Skandii konto?
tedchom / 2012-02-12 12:16 / Tysiącznik na forum
Więc jest ok, wydrukowany podpis jest ok.
Ciężko by im było by każdą umowę podpisywali osobiście.
wojtusnik / 2012-02-10 19:19
powinien pan mieć dostęp do swojego konta przez internet aby móc oglądać jaki jest stan, jakie opłaty są pobierane i w co inwestujemy
wojtet / 79.185.220.* / 2012-02-06 16:23
osobiście korzystam z GENERALI. Jest bardziej korzystne,sam zarządzam tym kontem ponieważ pracuję jako doradca i mam dostęp do wielu funduszy a wybrałem najlepszy jaki jest na rynku z powodu mniejszych kosztów za prowadzenie, mniejszy koszt wejścia i wyjścia a opłaty zależą od składki jaką wpłacamy i jest elastyczna. Inwestuje 500zł/miesięcznie
Bart1974 / 178.42.191.* / 2012-02-04 13:51
Dlaczego złodziejska Skandia ?
Skoro masz kasę , kapitał kup ziemię albo wal na giełdę
tygrys1913 / 193.239.37.* / 2012-02-04 09:39
Witam, tak przysłuchuje się waszej opini i w sumie możecie być zadowoleni i nie. tak naprawde też mam fundusze w aegon i axa, i szczerze powiem że jeśli sami nie przypilnujemy swoich pieniędzy to nikt nam nie przypilnuje, wiec chyba że będziemy się upominać u agenta gdzie założyliście polise aby wam wysyłał portfel modelowy. Ja miałem zaroione pieniądze ok 20% na plusie po 3 latach, niestety nie przypilowałem później i straciłem. Ostatnio odbyłem szkolenie w zakresie zarządzania, dzięki koledze który mnie zaprosił na takie szkolenie i patrzenie na inwestycje mi się zmieniło. teraz zamierzam jeszcze dokupić program właśnie w Skandi, ponieważ mają aktualnie jedną z lepszych ofert na rynku, więc ja osobiście polecam inwestowanie - tylko z Głową, sam nie jestem handlowcem ale mogę pomóc w załatwieniu takiego programu. a jeśli ktoś chce odbyć szkolenie to mogę również pomóc w tej kwestii jak co to piszcie na mejla chętnie pomogę pozdraiwam e mail tygrys1913@interia.pl
tygrys1913 / 193.239.37.* / 2012-02-04 09:39
Witam, tak przysłuchuje się waszej opini i w sumie możecie być zadowoleni i nie. tak naprawde też mam fundusze w aegon i axa, i szczerze powiem że jeśli sami nie przypilnujemy swoich pieniędzy to nikt nam nie przypilnuje, wiec chyba że będziemy się upominać u agenta gdzie założyliście polise aby wam wysyłał portfel modelowy. Ja miałem zaroione pieniądze ok 20% na plusie po 3 latach, niestety nie przypilowałem później i straciłem. Ostatnio odbyłem szkolenie w zakresie zarządzania, dzięki koledze który mnie zaprosił na takie szkolenie i patrzenie na inwestycje mi się zmieniło. teraz zamierzam jeszcze dokupić program właśnie w Skandi, ponieważ mają aktualnie jedną z lepszych ofert na rynku, więc ja osobiście polecam inwestowanie - tylko z Głową, sam nie jestem handlowcem ale mogę pomóc w załatwieniu takiego programu. a jeśli ktoś chce odbyć szkolenie to mogę również pomóc w tej kwestii jak co to piszcie na mejla chętnie pomogę pozdraiwam e mail tygrys1913@interia.pl
mądrzejszy po szkodzie / 178.42.191.* / 2012-02-04 13:47
fakty:
Skandia Spektrum PLus na 30 lat od 2007 (czyli już 5 lat)
opłata 400 pln/mca
suma wpłat: 25.600,00
wartość polisy: 26.200,00

suma pobranych opłat: 4.000,00
Jeszcze trzy miesiące temu byłem na minusie - ok 1000 pln. Zarobiłem ryzykując wrzucając wszystko 100% w fundusz TEMP6 - ale po pierwsze miałem szczęście wrzyucając wszystko w jeden fundusz , kosztowało mnie to nerwy + dodatkowo Skandia zakłada sobie zawsze ok 2-5 dni roboczych na zlecenie sprzedaży jednostek bez możliwości określenie limitu ceny jedn. funduszu przy którym nie chcieliśbyśmy sprzedać aby nie stracić - mi się udało. Ale powiem że mam dość i właśnie piszę pismo o rozwiązanie z nimi umowy. Wiem że będę stratny jakieś 10 tys. jednak czym dalej w las tym wyższa strata. Ja nie mam czasu na śledzenie funduszy i potrzebuję czegoś co pozwoli mi na spokojne odkładanie na emeryturę.
Podsumowując w Skandii zarobiłem sam ok 1000 pln przez 5 lat - 200 pln za rok - to jest masakra !!! Czuję sie oszukany - obietnice wsparcia w zarządzaniu i te koszty - z 400 pln co miesiąc 80pln to tylko opłaty za zarządzanie - w jakim banku 25% zabierają wam za zarządzanie - ponadto jakie zarządzanie - głupawe panienki na infolinii które nie mają pojęcia o niczym ???
Nigdy więcej - ale człowiek mąrdy po szkodzie . Odradzam Wszystkim Skandię!!! Złodzieje. Ja co mam zabieram, zostawiam niestety za free złodziejom 10 tys. ale nie chcę dalej brnąć w tym gównie.
Przeżucę środki jakie mam w zakup gruntu na tym nie traci się czy zarabia 1000 pln przez 5 lat.
dalasia / 78.31.152.* / 2012-02-02 16:17
Wszystkim którzy zastanawiają się nad podobnym rozwiązaniem jak tzw. polisa w Skandii szczerze odradzam. Na początku wszystko wygląda obiecująco agent pokazuje wykresy, perspektywę zysku, wspomina o niewielkich opłatach. Po czym okazuje się że 2 letnia składka jest nie do ruszenia przez wiele lat, opłaty za tzw. zarządzanie wręcz złodziejskie ja obecnie płacę prawie 1/4 składki z 200 zł ok. 46 zł, zabiera skandia, rocznie bagatela ponad 500 zł.Doradztwo żadne, ZA WYRYWANE Ci pieniądze publikują mnóstwo danych tabel wykresów. obliczają wartość polisy. Brak żadnego wsparcia, porady, całe ryzyko ponosi ubezpieczony i traci spoko pieniędzy na zawirowaniach, kryzysach. Strasze złodziejstwo tzw konwersje-tylko oni wiedzą ile na tym zarabiają. Robią zmiany kiedy im to pasuje mają na to 5 dni roboczych a w tym czasie na rynku może zadziać się wiele w sierpniu pow. 20% spadki. Oczywiście konwersja trwała max. liczbę dni, aby wykazać na koncie możliwie najwyższą stratę.Zawsze kiedy robię konwersję przeliczana jest dla mnie niekorzystnie. Zawsze mozna zrezygnować -jasne ale 2 lata składek przepada. ja dałam sie nabrać 10 lat temu dziś na koncie ma 6 tys mniej niż wpłaciłam. Pomimo że nie osiągasz zysków oni ciągle pobierają swoje opłaty. Nie dajcię się nabrać.ODRADZAM Zastanawiam się czy można się zbuntowac przeciwko tak wysokim opłatom, może jakiś zbiorowy protest?
Robert Zgierz / 78.156.181.* / 2012-02-08 16:58
dokładnie się z tobą zgadzam .Zostałem oszukany .6 Lat temu Pojawił się doradca z openfajans i tak mi doradził że podpisałem umowę . Ale głównym argumentem do podpisania było to że po 5 latach mogę wypłacić całą sumę wpłat dokonanych przez ten okres . To też przez ten okres wpłacałem cierpliwie wiedząc że przyjdzie taki moment że będę mógł spokojnie wypłacić chociaż to co wpłaciłem . Oczywiście po podpisaniu umowy DDOorraaddcca nie zadzwonił ani razu żeby cokolwiek podpowiedzieć w tej chwili dowiaduję się że żeby wypłacić maje pieniądze które wpłaciłem pomniejszone o prawie 35 % strat muszę zapłacić im jeszcze 48,99 % od tej kwoty która zostaje czuli odbiorę zaledweie 1/3 kwoty którą wpłaciłem to jest k__rwa skandal. A nie skandia
wojtusnik / 2012-02-08 18:02
Panie Robercie niech Pan nie wycofuje tych pieniędzy skoro będą aż takie koszty zerwania umowy z firmą Skandia. Ile czasu jeszcze Panu została do wygaśnięcia umowy?? a jeżeli jest bezterminowa to ile zostało do momentu zerwania bez żadnych kosztów poniesionych z Pana strony?? To jest bardzo ważne.
greg_davo / 2012-02-07 10:00
do protestu się przyłącze,
a może zasypiemy "centrale" żądaniami obniżenia opłat?
tylko trza by jakąś stronkę zrobić dedykowaną, i tak liścik/m-c aż do skutku.
"Inwestor" / 78.8.96.* / 2012-01-11 19:23
NIE RÓB TEGO!!!To wydrwirgrosze i zwykli naciągacze.Miałem lokatę na 10 lat z portfelem modelowym czyli niby indywidualnie zarządzanym. Po wykupie polisy (po 10 latach)"zarobiłem" netto 26,6 % czyli rocznie 2,66 %. Każda nawet najmarniejsza lokata bankowa dała by wiele więcej.
Mamgorzata / 83.9.57.* / 2012-01-20 10:29
Jestem tego samego zdania,szkoda pieniedzy.Przez piec lat skladam na fundusz emerytalny po 1000 zl miesiecznie i co sie okazuje,po 5 latach nie zarobiman a stracilam 9 tys zlotych.Jak to mozliwe????ze nawet swoich pieniedzy,ktore tak skrzetnie odkladalam ...nie mam Ani grosza dla Skandii"
żal / 178.37.99.* / 2012-01-16 21:02
MAtematyku, 26% przez 10 lat to 26% rocznie.
ajrinify / 94.42.184.* / 2012-02-29 11:38
Orle logiki i matematyki: nie napisał, że zarobił 26% PRZEZ 10 lat, tylko PO 10 latach. Nie kompromituj się swoimi komentarzami.
Pekinp / 83.29.29.* / 2012-01-04 20:28
Andrzej
To złodziejska firma ja straciłem 10.000 tyś złotych kto płaci utrzymuje prezesów firmy ,obiecują złote góry jak płacisz ,potem mają cię gdzieś.Nigdy więcej, dajesz pieniądze a nie masz na nie wpływu.
Pozdrawiam
żal / 178.37.99.* / 2012-01-16 21:04
nie wspomnę, że nie pisze się 'tyś' tylko 'tys'. Jesteś Polakiem?
żal / 178.37.99.* / 2012-01-16 21:04
nie wspomnę, że nie pisze się 'tyś' tylko 'tys'. Jesteś Polakiem?
żal / 178.37.99.* / 2012-01-16 21:03
nastepny matematyk...straciłeś 1o MLN PLN? Ludzie...inwestujecie, a pojęcia o matematyce na poziomie podstawowym nie macie.
wrotkaaa / 2012-01-27 22:26
Nie mamy, poniewaz doradcy skandii obiecuja pomoc w inwestowaniu. Kazdy moze przystapic do programu, nawet najwiekszy laik. Niestety, gdy to zrobisz maja Cię gdzieś, tak bylo w moim przypadku. Pod wzgledem ,, opieki'' nad klientem lepszy jest expander. Przekonalam sie na wlasnej skorze :(
greg_davo / 2012-01-04 20:25
moja opinia jest wybitnie negatywna w temacie doradzania w skandii. Bo nie wydaje mi się, żeby opłaty miesięczne nie pozwalały na co miesięczny lub choćby kwartalny kontakt ze mną tzw doradcy - i faktycznie doradzania.
I tak - kiedy chorujemy to nie zaczynamy studiować medycyny, a kiedy chcemy budowac dom to nie idziemy na budownictwo tylko do fachowców. Podobnie tutaj. Najbardziej mi brakuje tej fachowości w przypadku skadnii i kontaktowania ze mną - typu " proszę się teraz zastanowić nad konwersją bo może być wtopa" itp, itd.
Inaczej jest to proste olewactwo, lekceważenie i ww. brak fachowości.
Za to powyżej - duży negatyw.
Gdybym miał więcej czasu - to pewnie sam wówczas zająłbym się swoimi pieniędzmi - co od pewnego czasu czynię. Plusik jest jedynie taki, że "trudno" się wyciąga kasę przed terminem, więc z tego względu jest mniej narażona na nasze przedterminowe zakusy :).
Mając dzisiejszą wiedzę 5 lat temu - pewnie bym sobie poradził ze stratami, sam układając portfel, ale raczej drugi raz nie zdecyduję się na skandię.
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2012-01-04 14:56
Zeby sie wplatac na 15-30 lat finanswania prezesow Skandii - to tzreba byc slepym i gluchym
nonejm / 83.24.245.* / 2011-12-07 15:37
Ja się przyłącze do głosu krytyki. 6 lat oszczędzania, regularne wpłaty i przez 5 lat zero kontaktu z jakąkolwiek osobą prowadzącą. Jeśli komuś płacę 60 PLN miesięcznie to oczekuję jakiejkolwiek obsługi - maila raz na miesiąc. Po awanturze - kontakt regularny co miesiąc przez 5 miesięcy - później cisza. Nie zmienia to faktu, że konto ciągle wskazuje stan wpłat wyższy od wartości 'polisy'. Oczywiście - kryzys, różne możliwości inwestycji itp. Jednak myślę sobie - odkopię moje notatki z czasów 'sprzedaży' tej 'cudownej polisy'. Stoi tam, że po pięciu latach przy częściowej likwidacji środków wpłaconych mogę bez żadnych dodatkowych opłat wyciągnąć kasę. Wyciągam 4000 PLN znika ponad 8000 ... nawet mi się teraz nie chce dzwonić, pytać, denerwować i wogóle. Po prostu stracę pewnie kupę pieniędzy, ale zamknę sobie ten rachunek, wrzucę reszte kasy na eMaxa i niech sobie leży. Nie będę płacić daniny co miesiąc w postaci 60 PLN za opłaty administracyjne, nie będę czekać na kolejne reindeksacje itp. Po prostu będę wpłacać kasę na konto, z którego nie będę nic wypłacać i założę sie, że będę mieć po 6 latach więcej niż teraz. I uprzedzając złośliwe komentarze pracowników Skandii, którzy zaraz napiszą, że trzeba było pilnować swojej kasy, lepiej inwestować, czytać warunki umów itp. - nie po to wybieram kogoś, kto ma się opiekować pieniędzmi, żeby mu płacić a robotę odwlać za niego. Z mojej strony EOT.
pinocchio / 2011-12-27 10:43
Nie da się zarobić na polisie Skandii. Byłoby to możliwe, gdyby przy spadkach następowała konwersja - z akcji na waluty lub złoto. Trzymanie naszych pieniędzy wyłącznie w akcjach prowadzi do tego, że po 15 latach "inwestowania" wartość portfela będzie zależała tylko od aktualnej sytuacji na giełdzie. Jeśli giełda będzie wtedy w dołku, to z pewnością będziemy mieli mniej niż wpłaciliśmy. Jeśli będzie "górka", to może nie będziemy stratni... Trzeba przy tym pamiętać o tym, że przez ten czas Skandia zabierze nam około 15-20 tys.zł opłat...
A wycofać się nie da - podpisaliśmy bowiem "cyrograf" i przy wcześniejszej rezygnacji Skandia nas oskubie i tak...
Trzeba przyznać, że nieźle to sobie wymyślili i nabijają nas naiwnych w butelkę.
adm57 / 79.191.81.* / 2012-06-07 19:14
Niestedy, tez sie nabralem na Skandie. Teraz nie polecilbym jej nikomu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy