Forum Forum inwestycyjneFundusze

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

peter29uk / 83.20.40.* / 2007-08-09 12:25
czesc

chcialbym zainwestowac wieksza sume okolo 200k jednorazowo w jeden z tych funduszy. zdecydowalem sie na ten tym poniewarz pozwalaja one przenosci za darmo srodki z jednego funduszu (np agresywnego akcji w czasie hossy) do innego (stabilnego w czasie bessy). korzysta ktos z nich ? macie jakies doswiadczenia?
oprocz tych trzech znacie jakies inne ?
wszystkim dziekuje za pomoc

piotr
Wyświetlaj:
Krystian Żugajewicz / 178.213.166.* / 2013-11-22 22:53
Skandia jak i wszystkie temu podobne ustrojstwa tzn Axa, Aegon itp. nie są lokatami nikt nie może nam niczego zagwarantować ani obiecać, fachowy doradca zwróci nam uwagę na ryzyko jakimi są obciążone te rozwiązania ale także powinien zwrócić uwagę na to że to są tylko narzędzia które dają możliwość zysku ale jak to się mówi nie ma zysku bez ryzyka i pracy, wszystkimi tymi produktami trzeba odpowiednio zarządzać żeby wypracować jakiś zysk nie można tego pozostawić samemu sobie jeszcze raz pisze to nie są lokaty.Sam z Żoną jestem posiadaczem 2 produktów inwestycyjny mamy w portfelach wpłaconego około 45tyś i dzięki jednemu fajnemu narzędziu jesteśmy zadowoleni z posiadania takich rozwiązań jakimi są inwestycyjne polisy ubezpieczeniowe. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Maciek8787 / 88.220.128.* / 2013-03-14 18:47
Po pierwszym okresie inwestycji miało być 0,5% :-)
Maciek8787 / 88.220.128.* / 2013-03-14 18:46
Sami doradcy widzę tu są ja mam dwie polisy jedną w Nordea i jedna w aegon i wszystko jest ok bo interesuje się tym i stale monitoruje, akurat produkt aegon multipin 2.1 ma najkorzystniejsze warunki na rynku. Nie ma opłaty likwidacyjnej w % tylko jest nia składka za 1 rok, opłata za zarzadzanie może być na poziomie 1% a po pierwszym roku inwestycji wynosi 0,5%, a jeśli chodzi o opłate administracyjna to przy inwestycji 300zł/mies.wynosi 10zł i co roku spada o 1zł aż do momentu kiedy będzie 0zł. Wystarczy czytać warunki i troszke sie zainteresowac. Pozdrawiam wszystkich
wieslaw999 / 2013-01-21 09:23 / portfel
CZEMU Wy na siłę pchacie się do czegoś/AXA-SKANDIA-AGEON/,A WIECIE Z GÓRY ,ŻE TO PRZYNIESIE WIECEJ STRAT I PROBLEMÓW-/wystarczy poczytac opinie/
Wszystkie polskie TFI to wysokie opłaty,mierne wyniki.Wyższa półka inwestowania i najtańsza to fundusze ETF,-jest ich ponad 1000,opłaty za nabycie i odkupienie to 15 usd od całej kwoty ,za zarządzanie to 0.65% rocznie,a jak nie masz wiedzy i nie masz czasu to są modele inwestujące w 5 najlepszych ETF wybrane na podstawie analizy opracowaną przez specjalistyczną firme doradcza z USA.Pozatym mamy do wyboru modele inwestujące w sektory gospodarki całego swiata,oraz ETFY w wybrane kraje.TO po jakiego pchacie się pod koła wiedząc ,że zginiecie?
opserwator1996 / 77.253.70.* / 2014-02-14 09:11
a co z ryzykiem kursowym?
investhelp / 2014-02-16 11:44
ryzyko kursowe?:) Jeżeli wykorzystujemy je w odpowiedni sposób to raczej "szansa kursowa" :)

Pozdrawiam!
Gracz12345 / 83.4.12.* / 2013-01-09 14:42
Dlaczego nie wolno bezmyślnie poddawać się presji przedstawicielom Aegon, Skandia, itp.?
Po pierwsze: metody szkoleń i motywacji do pracy pseudo „Doradców” tych firm oparte są na manipulacji emocjami i ukrywaniem przed nimi kluczowych faktów. Chodzi o to aby przedstawiciel firmy jw. był w 100 % przekonany i świecie wierzył w niezawodność produktu, który oferuje równie naiwnemu klientowi.
W ten sposób TU Aegon, Skandia... zdobywają, na krótszy lub dłuższy czas, „wiernych” żołnierzy krzewiących idee edukacji inwestycyjnej opartej na ich programach inwestycyjnych (tzw. Multiportfele itp…).
Po drugie: Do „pracy” rekrutuje się najczęściej desperatów, którzy często samodzielnie nie potrafią myśleć i zarabiać w uczciwy sposób pieniądze na swoje utrzymanie. Są to też często studenci, którzy w swojej młodzieńczej naiwności nie są świadomi w co tak naprawdę się pakują ( a przy okazji na co namawiają swoją rodzinę, przyjaciół, znajomych, znajomych innych znajomych itd. - patrz lista potencjalnych klientów, której żąda się od nich już na początku rekrutacji!).
Po trzecie: Rekrutacja i tzw pranie mózgów „Doradców” opiera się na przykładach „sukcesów” przewodników stada czyli…. właścicieli, dyrektorów i „Diamentów” reprezentujących różne struktury MLM. „Potencjalni doradcy” nie zdają sobie sprawy ze ten sukces dotyczy tylko i wyłącznie prezentowanych im Guru i odbywa się ich kosztem, kosztem ich rodzin, przyjaciół itd. Świeżo schwytani „Doradcy” mają często możliwość zaznania radości życia i skosztowania bogactwa np. na hucznych, prestiżowych imprezach integracyjnych, czy np. poprzez przejażdżkę w Porsche szefa, uczestnicząc w wycieczce zagranicznej z najlepszymi „doradcami” regionu itd.
Świat KASY i bogactwa upaja i porusza serca i umysły (!!!:)
Wszelkie przejawy samodzielnego myślenia i jakichkolwiek wątpliwości gaszone są poprzez górnolotne slogany typu: „Sukces tylko dla wytrwałych, Bierz los w swoje ręce, Od Ciebie zależy ile będziesz zarabiał, Nie ograniczaj się w swoich marzeniach a spełnisz je w dwa lata, Właśnie wkroczyłeś na drogę ekskluzywnego zawodu specjalisty finansowego, To zawód dla wybrańców losu” itd., itp..
Po czwarte: Pseudo doradcy zaopatrzeni są w bardzo dobre narzędzia wpływu na klienta (patrz ofiarę) np. Kolorowe, graficzne prezentacje zaopatrzone w emocjonalne hasła jak: RODZINA, PRZYSZŁOŚĆ, DZIECI, ZDROWIE, INWESTYCJA, OSZCZEDZANIE, itp… Pseudo doradcy skupiają całą uwagę klienta (ofiary) na aspektach emocjonalnych (Czy chcesz być szczęśliwy i niezależny?) po czym uzyskując oczywiste odpowiedzi (kto by nie chciał być piękny i bogaty?) przechodzą do drugiej fazy ataku czyli tematu ZYSKÓW. I tutaj trzeba przyznać iż firmy (jw.) doskonale zadbały o bardzo bogatą mieszankę możliwości inwestycyjnych na wszystkich rynkach finansowych świata! Jak to możliwe? Po prostu! są POŚREDNIKAMI w dystrybucji funduszy inwestycyjnych znanych i często renomowanych TFI ( i nie tylko).
Jak myślisz drogi kliencie - ofiaro? Na czym polega pośrednictwo i na czym zarabia się stojąc pomiędzy klientem i producentem?
Tzw „Plany finansowe” i związana z nimi tzw „Analiza finansowa” stosowana przez „Doradców” nie ma tak naprawdę żadnego sensu i jest marketingowym zabiegiem mającym przekonać potencjalną „Ofiarę” do profesjonalnego doradztwa w firmie, w agencji reprezentowanej dumnie przez delikwenta…X.
Klucz w prezentacji oferty Aegon i Skandii to:
Przeniesienie uwagi klienta na piramidę zysków z inwestycji, która odwraca jego uwagę od drugiej ważnej sprawy – czyli od KOSZTÓW!!!. Chodzi o wszelkie ukryte i jawne obciążenia finansowe dotyczące tych fantastycznych operacji finansowych, nad którymi ONI, profesjonaliści będą czuwali (Profesjonalista: student turystyki, hotelarstwa, pedagogiki, były malarz, obecny taksówkarz, wujek Krzysiek z rzeźni itd…)
Kliencie „OFIARO” wystarczy pomyśleć nad logicznym przykładem inwestycji w Aegon czy Skandia:
Składka 200 pln/miesiąc x 12 = 2400 (rocznie)
Zysk zapewniany przez DORDCĘ (..to minimum!!)10%
Koszty:
- Opłata za zarządzanie średnio 1,5% rocznie od kapitału (pobierane przez firmy jw. Aegon, Skandia Axa itp…)
- Opłata za zarządzanie w TFI w zależności od rodzaju funduszu od 2 do 4 % ( …i tutaj daje głowę iż nie jeden „Doradca” będzie zaklinał się ze opłatę za zarządzanie funduszem pobiera WYŁĄCZNIE jego firma, np. Aegon i wspaniałomyślnie dla klienta –OFIARY- nie jest pobierany żaden inny koszt zakupu jednostek w wybranych TFI. Jest to oczywista BZDÓRA gdyż koszt ten jest już uwzględniony przez każde TFI w CENIE jednostki i wynosi jw. czyli od 2 do 4 % - średnio!!!)
- Opłata administracyjna: ok. 10 – 12 pln miesięcznie (bez względu na to czy ofiara wpłaca regularnie składki czy tez zawiesiła wpłaty bez możliwości wyc
Hubert Osiński / 83.28.194.* / 2013-01-20 13:31
Jeśli chcesz się wycofać z Aegona, Scandii i AXA, Generali zapraszam do pozwu zbiorowego: pozywamy-zbiorowo.pl

Hubert Osiński,
Gracz12345 / 83.4.12.* / 2013-01-09 14:48
Koszty:
- Opłata za zarządzanie średnio 1,5% rocznie od kapitału (pobierane przez firmy jw. Aegon, Skandia Axa itp…)
- Opłata za zarządzanie w TFI w zależności od rodzaju funduszu od 2 do 4 % ( …i tutaj daje głowę iż nie jeden „Doradca” będzie zaklinał się ze opłatę za zarządzanie funduszem pobiera WYŁĄCZNIE jego firma, np. Aegon i wspaniałomyślnie dla klienta –OFIARY- nie jest pobierany żaden inny koszt zakupu jednostek w wybranych TFI. Jest to oczywista BZDÓRA gdyż koszt ten jest już uwzględniony przez każde TFI w CENIE jednostki i wynosi jw. czyli od 2 do 4 % - średnio!!!)
- Opłata administracyjna: ok. 10 – 12 pln miesięcznie (bez względu na to czy ofiara wpłaca regularnie składki czy tez zawiesiła wpłaty bez możliwości wycofania kapitału – a raczej resztek kapitału zainwestowanego w ciągu kilku do kilkunastu lat!!!!)
Pomijam inne koszty jak koszt ryzyka ubezpieczeniowego gdyż w tych programach mimo iż firma nosi miano TOWRZYSTWO UBEZPIECZENIOWE ochrona praktycznie nie istnieje!
„OFIARO” policz proszę:
1,5% + 3,5% = 5% koszt za zarządzanie średnio – rocznie
10 pln/miesiąc tj 5% od składki miesięcznej!!! – uśrednijmy i uznajmy że to koszt roczny 5% od wpłacanych pieniędzy!!!
Rachunek nie jest oczywiście idealny ale…. jak OFIARO chcesz zyskać na tej inwestycji gdy koszty jw. dają procent roczny na poziomie ok. 10%??? A obiecany zysk to… 10%????
W jaki sprytny sposób TU Aegon, Skandia i Axa zadbały o swój biznes? Otóż bez względu na to czy wpłacony kapitał ofiary jest mały czy duży TU niezależnie od tego zarabiają na kosztach opłat adm. Zobacz jednak co się dzieje gdybyś z biegiem lat uciułał np. 50 tys pln: co roku TU (CO ROKU!!!) odbierze swoją dolę w wysokości 1,5% ( nie licząc należnych opłat TFI w portfelu od 2 do 4%)
No i ostatni pkt umowy! NIE DAJ SIĘ NABRAC NA MOZLIWOŚĆ WYPŁATY – WYCOFANIA KAPITAŁU PO NP. 5 LATACH
To jest najczęściej tzw „Gwóźdź” rozmowy handlowej z doradcą. OFIARA omotana prze „dobrego znajomego” dla tzw „Świętego spokoju” godzi się na warunki umowy myśląc: „Co mi tam, 5 lat wpłacam a potem najwyżej wypłacę kasę i coś z nią zrobię sensownego”. I tutaj czeka na Ciebie nie miła niespodzianka. Doradca zapomniał wspomnieć iż możesz wypłacić kapitał ale: tylko jego cześć np. 40% wpłat, lub możesz go zostawić na koncie Aegon…. bez konieczności dalszych wpłat składek.. tylko że koszty TU pobiera cały czas takie same!!! Te 40% wynika z tzw kosztów wcześniejszego zerwania umowy – obecnie zakazane w UE!!!. Bez względu na hossę czy bessę TU zarabia a TY? No cóż, masz super inwestycję z możliwością zaglądania na nią przez Internet, darmowe konwersje na różne fundusze od agresywnych po bezpieczne itd…..:)))
Ale Ofiaro ciesz się! Gdy w końcu to co zostanie na Twoim koncie po np. 15 latach wypłacisz UNIKNIESZ podatku Belki!! …a i tak wyjdziesz na tym jak Belka… przepraszam Zabłocki na mydle!!
Co zatem zrobić gdy trafi się nam taki DORDCA (zwłaszcza w rodzinie, które przyjdzie na swoje pierwsze handlowe spotkanie z menagerem)?
- Gdy poproszą Cie o listę referencyjną (czym dłuższa tym lepiej) poproś o…. taką samą listę referencyjną klientów , których „obsłużył” Pan menager. Niech to będzie lista z numerami Tel i możliwością kontaktu z klientami celem weryfikacji ich zadowolenia z inwestycji!
- Zapytaj dlaczego tak wiele osób walczy w sądach o uzyskanie zwrotu wpłaconych pieniędzy?
- Zapytaj o wykształcenie menagera i/lub doradcy – jakie studia ekonomiczne, finansowe ukończył?
- Poproś o gwarancje na piśmie (najlepiej symulację wpłat i wartości kapitału) iż zyski, o których mówi „DORDCA” są realne i gwarantowane przez jego TU lub jego samego – jak będzie w desperacji, z widmem nie spłaconej kolejnej raty za Porsche to podpisze takie oświadczenie na pewno )))
Ostatecznie możesz zapytać o koszt zarządzania funduszem potrącany przez TU Aegon czy Skandię . (1,95% - 1,25). Gdy uzyskasz zapewnienie że to jedyny koszt, który ponosisz jako klient – DZWOŃ NA POLICJĘ – żartowałem, policja nie będzie wiedziała co z tym fantem zrobić .
„Oszustwo” polega na zwrocie werbalnym używanym przez pseudo doradcę – „To jedyny koszt za zarządzanie funduszami jaki pobiera Aegon, Skandia…” Jak wspominałem wcześniej koszt zarządzania funduszami w poszczególnych TFI jest kosztem standardowym i jest wliczony w cenę jednostki. Te jednostki uczestnictwa w Twoim imieniu zakupuje Aegon od TFI i…. dolicza swój koszt 1,95!!!!
Powodzenia!
Zenek, … nie OFIARA:)
Ewa1215 / 164.127.147.* / 2013-01-22 17:48
Bardzo Ci współczuję, jeśli trafiłeś na doradcę takiego jak piszesz. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką Skandii od 7 lat. Przeszłam bessę 2008, hossę 2 lata później i nadal jestem zadowolona. Wiesz dlaczego? Bo przed podpisaniem umowy przeczytałam warunki ogólne, wypytałam o wszystko i samodzielnie podjęłam decyzję czy to akceptuję czy nie. Zdecydowałam, że jestem skłonna za możliwości, jakie oferuje mi ta firma, zapłacić opłaty, jakie są WYRAŹNIE wyszczególnione w warunkach , a nie ukryte, jak ty piszesz. Tak więc była to moja decyzja, a nie decyzja agenta w moim imieniu. Jak ktoś ie odpowiada za swoje decyzje to niech ich po prostu nie podejmuje, a jak podejmuje, to niech będzie świadomy, na co się zgadza. Mój doradca, czy tam agent, nic przede mną nie ukrywał (sprawdzałam potem w warunkach ogólnych i wszystko się zgadzało), a nawet podpowiedział, co zrobić żeby było najtaniej.
Nie chce mi się nawet odpowiadać na inne zarzuty, bo szkoda mi czasu, ale jedno musze jeszcze poruszyć: moja koleżanka też miała taką umowę Skandia i jak zmarł jej mąż to mimo że miała na rachunku tylko połowę tego co wpłaciła, bo to było po bessie w 2008r to firma wypłaciła jej wszystkie wpłacone pieniądze. Jak to nie jest ochrona ubezpieczeniowa to co niby? Pokaż mi człowieku fundusz taki normalny, gdzie by zapewniali, że jak Ci spadnie nawet do zera i mąż ci umrze to ci wypłacą wszystko to, co wpłaciłeś. To mi się właśnie podoba w tej firmie i nie żałuję, że w niej odkładam.
p.s.
a ile ty odłożyłeś przez ostatnie 7 lat? Jak masz taką samodyscyplinę, że co miesiąc odkładasz parę groszy i nigdy z tego nie wybierasz to ci gratuluję, bo ja bym tak nie umiała, dlatego właśnie nałozym sobie taki obowiązek i wiem, po co to robię - nie po to żeby wypłacić za 5 lat, tylko po to, żeby mieć jak skończę 50 wcześniejszą emeryturę.
Myślę, że najważniejsze, żeby każdy wybrał sam to co uważa dla siebie za najlepsze wtedy będzie zadowolony. I ŻEBY CZYTAŁ WARUNKI OGOLNE, to się nie zdziwi w przyzłości
Myślący / 83.23.57.* / 2013-05-16 17:08
..żałosna próba obrony twierdzy AEGON!!!!
anent / 194.177.30.* / 2013-05-16 20:27
Rzeczywiście odpowiedziałeś na zadane powyżej pytania. Każdy wybiera co uzna za słuszne. Niestety nie każdy wie wszystko o wszystkim. Szanuj człowieku również zdanie innych, nie każdy musi być anty takim produktom, czy jesteś to w stanie zaakceptować?
Podpisałem agent choć nie jestem ale i tak zaraz otrzymam taką łatkę więc co mi tam. Ja zarabiam akurat nie na aegon i jestem również zadowolony, niestety żale wylewają głównie osoby co spanikowały i chciały wypłacić kasę wcześniej jak w umowie.
letoiv / 2013-06-11 15:12
Zapraszam na stronę NaviFund.
Tam jest pomoc dla każdego inwestora, dla tego co, zna się na rzeczy, jak i tego, który niema wiedzy.
Jeśli chcesz korzystać z profesjonalnego narzędzia, trzeba się zalogować
podając numer referencyjny: 07908
Pozdrawiam.
Przywiązana do polisy / 80.51.83.* / 2012-09-24 11:03
Witam,
Miałam polisę na życie w AEGON z ubezpieczeniowym funduszem inwestycyjnym. Przestałam płacić i zabrali mi 99% oszczędności. Moja Kancelaria wygrała moją własną sprawę przeciwko AEGON. Teraz przygotowują pozwy zbiorowe przeciwko AEGON, Skandii, AXA i innym ubezpieczycielom. Na mojej stronie www.przywiazanidopolisy.pl znajdziesz wszystkie informacje i kontakt. Pozdrawiam. Ania
Krystyna m.. / 83.68.75.* / 2012-11-29 22:07
nie prawda, tez mam ten program a Aegon. w umowie jest jasno napisane ze moge się spoznić z opłatą 150 dni max a potem zrywają umowe i pobieraja pierwszo roczna składkę. Aegon dostaje od 11 lat nagrode Krajowej Izby Gospodarczej "fair play" za przejrzystość zasad i poziom pracy z klientem.. to program dla ludzi ktorzy chca oszczedzać na powaznie i zobaczyc efekt kiedy warunki zarobkowe moga być kiepskie a nie nazbierać na nowa plazme i wypłacić wszystko
Nani / 31.182.94.* / 2013-05-20 01:12
Też inwestuję w Aegon i Skandia Życie, tyle że o zmianie funduszy decyduję sam. Pisałem pracę magisterską: Fundusze inwestycyjne na rynku kapitałowym w Polsce. Znam dobrze warunki i faktem jest to co piszą przedmówcy, że jesteśmy związani z tymi firmami na długi czas Aegon 10 lat Skandia 15. Jeśli chodzi o spóźnianie się ze składkami to aegon jest dużo elastyczniejszy. Można w nim nie płacić składki przez 59 dni i polisa nie upadnie. Skandia jest bardziej rygorystyczna. Po 30 dniach jest upomnienie, a po 50 dniach polisa upada. Można też zawiesić opłacanie składek w aegon po 2 latach w skandii po 3. Plusy są takie,że na jednej i drugiej polisie pomimo "straszliwych opłat" jestem na plusie. te polisy traktuję jako zabezpieczenie emerytury, wszak OFE już nam zabrano, a wirtualne konta w ZUS mnie jakoś nie przekonują... Ale zawsze mozna teraz wyśmiewać obie firmy a na starośc mieć pretense do całego świata że emerytura nie starcza nawet na leki... jesli ktoś potrzebuje porad jak inwestować to w miare wolnego czasu(do wakacji nie mam go w ogóle) oczywiście bezpłatnie mogę komuś pomóc buchas małpa wp kropka pl pozdrawiam
humanoid / 2012-07-09 01:33 / Bywalec forum
http://www.money.pl/forum/skandia-axa-aegon---opinie-t608529.html#F608529
1ava / 2012-06-15 13:13
Witam
Sprzedam polisę AEGON Multi PIN 2008 H plus
Składka: 500 zł/mc
rozpoczęta 4,01,2010
zakończy się w 4,01,2020
Zgromadzone środki ponad 14 000zł
Spredam za 9 000zł
Na polisie nie ma żadnych zaległości jest opłacana regularnie, sprzedam na zasadzie cesji.
kontakt 511598667 Ania M.
kzaboro / 77.255.204.* / 2012-01-16 23:00
Witam chętnie doradze cos ciekawego na te ciezkie czasy Łodzkie darmowe porady i analiza rynku w granicach województwa dojade bezplatnie tel 508443649 Krzysztof
wilczekosy / 2011-12-30 15:12
Ostrzegam przed dużymi wpłatami na fundusz inwestycyjny AXA na konto podstawowe regularne . Ja w zeszłym roku wpłaciłem nascie tysiecy i z przyczyn odemnie niezaleznych chciałem sie wycofać - niestety opłata likwidacyjna do 2 lat do pełne wpłaty roczne polisy - jej wartość . Tracisz po prostu wszystko. Moja wina Bo nie doczytałem tego pumnktu w umowie ( Tabelka opłat i limitów punkt 12) . Albo tracisz cały wkład albo musisz dalej płacic składki i patrzec jak tracisz dalej. Niestety przyszły rok zapowiada sie gorzej niz 2011. Zrozumiał bym opłate likwidacyjną 30-50 % ale nie 100 % . Opiszę to we wszystkich serwisach bo mim zdaniem jest to nie wporzadku.
....
,kquwguerjuyvbatcdrg,32 / 91.199.246.* / 2012-07-06 12:24
"Moja wina Bo nie doczytałem tego pumnktu w umowie" wiec co się plujesz?? Nie obwiniaj Axa za swoj brak myslenia. Kazda firma ma okres likwidacyjny, musza miec jakies zabezpieczenie.
endriu 15842 / 83.27.205.* / 2012-05-10 11:11
Również mam ten sam problem. Odradzam inwestowanie z AXA. Wpłacam i patrze jak pieniędzy ubywa.
hanna952 / 89.68.101.* / 2012-11-08 17:19
AXA - stanowczo odradzam. z mężem wpłacamy skladke co miesiac lącznie 1000 zl . po roku strata 800 zlotych, teraz patrzymy jak pieniadze topnieja, a my musumy wplacac przez 5 lat, ODRADZAM
tedchom / 2012-11-08 20:51 / Tysiącznik na forum
Polecam inną platformę, ale proszę pamiętać, że takie produkty dają zarobić i to całkiem dobrze, jednak trzeba tym zarządzać chociażby minimalnie. Polecam śledzić wątki na tym forum oznaczone np.20.IX.2012 - 25.XI.2012.
Można również skorzystać z gotowych strategii. było kilka polecane na forum. Ja również korzystam dodatkowo z kilku, niektóre polecam:)
douhi.pl / 78.8.68.* / 2012-07-04 17:54
tylko że nie jest to wina Axa - w programie są dostępne takie fundusze, które w tym okresie zarobiły. Wybrałeś nieodpowiednie fundusze, nie wiń za to produkt, tylko siebie.
wilczekosy / 2011-12-30 15:11
Ostrzegam przed dużymi wpłatami na fundusz inwestycyjny AXA na konto podstawowe regularne . Ja w zeszłym roku wpłaciłem nascie tysiecy i z przyczyn odemnie niezaleznych chciałem sie wycofać - niestety opłata likwidacyjna do 2 lat do pełne wpłaty roczne polisy - jej wartość . Tracisz po prostu wszystko. Moja wina Bo nie doczytałem tego pumnktu w umowie ( Tabelka opłat i limitów punkt 12) . Albo tracisz cały wkład albo musisz dalej płacic składki i patrzec jak tracisz dalej. Niestety przyszły rok zapowiada sie gorzej niz 2011. Zrozumiał bym opłate likwidacyjną 30-50 % ale nie 100 % . Opiszę to we wszystkich serwisach bo mim zdaniem jest to nie wporzadku.
tomek from danzig / 89.69.179.* / 2012-03-26 13:38
masakra z takim podejsciem do inwestowania. Jak ktos nie czyta umow i warunkow umowy to niech \nie podpisuje. Przeciez to kazdy wie ze jak sie inwestuje w fundusze jakiekolwiek to wsytepuje cos takiego jak oplata likwidacyjna. \jak zawirales umowe dlugoterminowa to trzeba bylo oszacowac ryzyko niepowowdzeniainwestycji i nie pakowac sie w takie cos.
Fundusze inwestycyjne sa dla ludzi ktorzy troche lizneli finansow albo takich ktorzy interesuja sie swoimi pieniedzmi
Pan Dread / 83.20.4.* / 2011-05-04 16:07
uzyl bym aegona bo jest najtanszy do tego opcje aegon alfa gdzie ludzie zarzadzaja ta kasa za Ciebei i dosyc bezpiecznie ale z waznych zreczy musisz wiedziec na jak dlugo chcesz je zainwestowac
janek@net.pl / 83.12.166.* / 2011-08-18 13:52
bzdura,niedaj sie czlowieku oszukac.Zdaleka od Aegonu.
tad2com / 213.77.35.* / 2011-07-07 13:44
Niestety nie jest to prawda do końca. Wbrew temu co mówią akwizytorzy opłaty są wcale nie bagatelne a dodatkowo próba rezygnacji wiąże się ze stratą prawie całego zgromadzonego kapitału. aegon pobiera opłaę miesięczną za "zarządzanie" co nie zobowiązuje go do niczego, musisz sam dbać o swoje pieniądze, to lepiej inwestować na giełdzie.
Ewa1215 / 164.127.147.* / 2013-01-22 18:03
a ja dostałam od mojego agenta możliwość zalogowania się do takiego systemu, który mi podpowiada, w ci wejść.Tylko trzeba zaangażowania, żeby raz na tydzień przeczytać maila i zrobić tak jak każą.Tylko dla niektórych to trudne, bo myślą, że jak w Amber Goldzie dadzą im za darmo 15%. Ja się już od dziecka uczę, że żeby mieć, trzeba się przyłożyć. Jak działkę zostawisz nie plewioną to też ci truskawki nie urosną nie?
Esler1 / 2011-05-04 20:53
Jeżeli koszt zarządzania czy opłaty emisyjnej jest jedynym kryterium oceny wartości funduszu, to gratuluję. Przypomnij sobie przysłowie "tanie mięso psy jedzą". Jakość i doświadczenie kosztuje, a zysk długoterminowy, a nie jednorazowy, winien być nadrzędną ideą inwestowania. Każda inwestycja, nawet w obligacje, niesie ryzyko. Ocena tego ryzyka to trudna sztuka. Korzystaj z doświadczeń instytucji pracujących 30-80 lat na rynku, a nie jednorazowych strzałów i zysków, a wtedy ograniczysz ryzyko inwestycyjne. Parasol funduszy to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że bezkosztowo przeniesiesz środki w ramach tego parasola, a umorzena nic cię nie kosztują. Jak ognia unikaj firm ubezpieczeniowych (wszystkie pozyżej to ubezpieczyciele, anie specjaliści od inwestycji), chyba że jako Św. Mikołaj lubisz komuś darować 30-50% możliwych do osiągnięcia zysków - takie są właśnie koszty ich pracy, a piękne budynki to efekt pseudomyślenia wielu takich Mikołaji.
tedchom / 2011-05-04 21:10 / Tysiącznik na forum
Esler1 zadziwia mnie twoja opinia,
opisz proszę z jakiego rozwiązania korzystasz?
Esler1 / 2011-05-04 21:55
Po pierwsze edukacja BAFIN (niemiecki KNF) oraz WKO (Austriacka Izba Gospodarcza. Po drugie, korzystam z funduszy kupowanych na rynku niemieckim (FIO i FIZ), dokumnety do których są emitowane nawet po polsku. Korzyści - niskie i klarowne prowizje, prawo niemeckie, które oznacza nawet 4-krotnie większą niż w Polsce kontrolę działania FI. Silna konkurencja wymusza inne standardy kosztowe i pełną klarowność ofert bez haczków. Zyski: FIZ-y nieruchomościowe netto 25-40% rocznie, FIO obligacyne-akcyjne 20-50% żaden problem. Pracując przez wiele lat u ubezpieczycieli, wiem jakie są realne łączne koszty klienta.
qwertyuiopfghjkcx / 178.37.155.* / 2011-03-14 21:30
ar ju krejzy?
KK30 / 83.12.71.* / 2011-02-25 11:50
oszalałeś? inwestuj w fundusze bez opłat i prowizji...

polecam bestfunds.pl oraz mbank...
józefat / 31.42.24.* / 2017-09-05 16:58
Czytam uważnie wszystkie wpisy i tak się mi wydaje, że każdy z Was ma rację. Ja mam program w AXA od 10 lat i jestem z niego zadowolony. Powiem jeszcze, że zainwestowałem znaczną kwotę w fundusze(nie ubezpieczeniowe) i przeżywałem różne chwile. W 2007 roku gdybym chciał je zbyć osiągnąłbym stopę zwrotu siedmiokrotności wzrostu, ale nie miałem potrzeby więc zostawiłem je na swoim miejscu. Po hossie przyszła bessa i moje fundusze zrobiły się chudziutkie i trwało to kilka lat. Obserwując ich tendencje wzrostową czekałem na stosowny moment i potrzebę w domu. Postanowiłem umorzyć moje jednostki uczestnictwa. Powiem tak opłaca się inwestować tylko trzeba odwagi, czasu i cierpliwości.
SAAE / 91.199.246.* / 2011-02-25 10:54
Nie inwestuj, skoro według Ciebie Skandia, Axa i Aegon to fundusze.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy