Skandia

ANDRYJ_ALEALEALE / 84.40.150.* / 2006-11-24 17:44
Brat zapisał się do Skandii (MultiPortfel Spektrum). Namówił go pewien doradca finansowy. Pieknie go omamił, naopowiadał jakie to wszystko cudowne i piękne. I jak to brata kupka z pieniędzmi będzie rosła. Brat się skusił, podpisał umowę, wpłacał składki przez pierwsze 2 miesiące. Później sie zakrztusił, popadł w chwilowe tarapty finansowe. Nie płacił składek przez 2 miesiące. Skandia napisała, że rozwiązuje z nim umowę. Postawnił zrezygnować ze Skandii, wycofać swoje pieniądze z funduszu.

I co się okazało? Że owszem, może się wycofać, ale jego składki w 100% przepadają. I że jest to zapisane w tajemniczych Ogólnych Warunkach Uczestnictwa.

Przeglądam wszystkie papiery, jakie brat dostał od Skandii - a jest tego dużo: piekny segregator, świstki, druki do wpłat, foldery, listy, ulotki. Nie ma jednak czegoś takiego jak Ogólne Warunki Uczestnictwa. Jedynie we wniosku o zawarcie umowy znalazłem informację przy podpisie, że "oswiadczam, że otrzymałem i zapoznałem się z zwartością Ogólnych Warunków Iczestnictwa". I tu pies pogrzebany.

Brat mówi, że nic takiego jak te Ogólne Warunki Uczestnictwa mu nie pokazywano. Nic doradca mu nie mówił o tym, że w razie wycofania się traci całą wartośc jednostek.

Od godziny przeszukuje internet. Na stronie Skandii można przeczytać jak cudowne są ich programy oszczędzania i ubezpieczeń - nie ma jednak żadnych dokumentów do pobrania by się zapoznać z warunkami umów.

Oczywiście wina leży po stronie brata, który podpisał coś o czym nie miał pojęcia, dał się zmanipulować doradcy, okazał naiwność. Uważam jednak, że takie działania SKANDII SĄ NIEETYCZNE I NAGANNE. Doradca zataił część prawdy o swojej ofercie, Skandia również nawet nie zamieszcza tej prawdy na swojej stronie interentowej, a klientom zamiast dać treśc umowy woli wręczyć segregtor pełen gównianych świstków i folderów. JEST TO WPROWADZANIE W BŁĄD. Łapią ludzi nieorientujących się na rynkach finansowych w swoje szpony i wyciskają z nich soki.

Mam nadzieję, że Wy się nie dacie Skandii.
Wyświetlaj:
Mims / 83.30.109.* / 2011-06-12 23:57
Hej! Sam pracuje w branży i oferuje rozwiązania aegona, skandi, axy jak również rachunki maklerskie, supermarkety funduszy TFI jak również IKE. Różni mnie tak naprawdę jedna rzecz od konkurencji 2008r stopa zwrotu 3% 2009 sz 53% 2010 sz 15%. Zarówno ja jak i moi klienci tak mają pomnożone pieniądze na polisach, które są takie straszne :) Wypisałeś opłaty tak, że rzeczywiście wygląda to naprawdę odstraszająco ale sam chyba nie posiadasz takiej polisy więc nie wiem jak możesz się wypowiadać na ich temat... W Axie płace 2,25% za zarządzanie i około 11 zł za prowadzenie rachunku. AAA no i 0,5gr za SU 100 zł.
Dlaczego o tym piszę? A no dlatego, że żaden produkt finansowy axa aegon supermarket funduszy IKE nie będzie miał sensu jak nie będziemy aktywnie uczestniczyć w rynku i interesować się zarządzaniem, a z tym w dzisiejszych czasach mamy największy problem, bo jak wejdziemy na FORA to ludzie nie piszą raczej o opłatach w polisach, a o tym, że stracili pieniądze... Sam jestem czynnym uczestnikiem na rynkach CFD gdzie pomnażam swoje pieniądze. Nie nauczam wątpliwych metod, bo sam na rynku inwestuje i... zarabiam. Jako inwestor indywidualny mam wystarczającą swobodę do podejmowania decyzji. Co więcej nie zauważyłem we wpisie absolutnie żadnych pozytywnych aspektów polis... Oczywiście zgodzę się z Tobą np. że mogłyby być tańsze w dodatkowej opłacie za zarządzanie tylko wróć do góry i spójrz na wynik, bo ja już tam wliczyłem te opłaty tak więc czy naprawdę jak zarobiłem 20/30/40% to 2,25% zrobi w tym momencie jakąś różnicę? Odradzam zawierania jakichkolwiek umów inwestycyjnych jeśli się na tym nie znamy albo osoba nie jest nam w stanie pokazać ile sama na tym zarabia, bo skoro sama nie zarabia to na ile ona jest wiarygodna? Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę samych sukcesów inwestycyjnych!
cienias666 / 212.76.46.* / 2010-06-17 10:19
Witam,
mam w skandii ubezpieczenie (multiportwel spektrum plus od 3 lat. N apoczątku byłem załamany i chciałem się wycofywać bo po dwóch latach i wpłaceniu 4800zł na koncie miałem jakieś 1600zł... teraz jest nie źle bo po wpłaceniu 7410zł mam jakieś 9250zł. Natomiast nadal narzekam ponieważ jednak te 210zł miesięcznie to duze obciążenie dla domowego budżetu. chciałbym się wycofać alw muszę poczekać jeszcze niecałe 2 lata żeby nie stracić. Stąd moje pytanie czy aby napewno zapis o tym że nie można się wycofać przez pięć lat nie należy do klauzul zakazanych w umowach ubezpieczeniowych? jednak ogranicza to moje działanie w swobodnym dysponowaniem własnymi ciężko zarobionymi pieniążkami. proszę o odpowiedź. na gg 2652122
szczery nabity w butelkę / 85.222.46.* / 2010-06-26 10:06
Jeżeli ktoś myśli o Skandii na tym forum pozytywnie to nie miej złudzeń jest to albo agent albo idiota.Mnie na Skandal namówiła przyjaciółka agentka :-)
Dziewczyna przjrzała na oczy pracowała w aegon i zrezygnowała.
Twierdziła że nie mogła patrzeć ludziom w oczy kiedy miałą sprzedawać tą lipę
Robią szkolenie take na zasadzie huuuuura zmenimy życie swoje i klienta, bedzie ku.wa cudownie pomożemy ludziom zarobić, i to prawda ludzie z zarządu zarabiają i to naprawdę cudownie.To jest genialny pomysł na biznes tak to wygląda Ludzie wpłącają ciężko zarobioną kasę (agent dostaje dobrą prowizję ale jednorazowo) a Zarzad Zarząd wydaje twoje pieniądze dokąd tylko będziesz naiwnie je wpłacał.
[...] ZARZĄD JUŻ PRZEBALOWAŁ TWOJĄ KASĘ

Ja zrezygnowałem po 4 latach i ani przez chwilę nie mam wątpliwości że postąpiłem słusznie.
Zrezygnuj bo teraz to będzie i tak mniejsza strata niż później

pozdrawiam

Maciej

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

privy / 2010-06-26 11:16 / Tysiącznik na forum
Gratuluję, opanowałeś użycie Ctrl+c i Ctrl+v, jesteś dobry, to nie jest takie proste. Spróbuj teraz opanować nie tylko czytanie, ale i rozumienie pisanego słowa. Wiem, to jest zadanie niemal dla supermena. 4 lata nie wystarczyło, może za kolejne 4. Jak już tę sztukę opanujesz pokaż mi, idiocie, zapis w OWU o przebalowywaniu kasy przez zarząd, a przynajmniej wytłumacz na czym to polega. Rozumiesz, ja jestem w Skandii od ponad 8 lat więc mój umysł jest zapewne nieco zatwardziały bo do tej pory się nie połapał w tych przekrętach więc twoja błyskotliwość i przenikliwość będzie dla mnie bezcenna. Jeśli okaże się, że masz rację podpowiedz mi co mam robić, dokąd pójść z tą kasą i kilkuset procentowym zyskiem.
pięknie, pięknie / 83.6.234.* / 2011-01-01 18:40
kilkaset procent zysku buha haa!!!! 5 lat wpłacania składek po dwieście pare zloty a mam teraz pięćset zloty ponad to co wpakowałem przez pięć lat!!!
privy / 2011-01-01 21:15 / Tysiącznik na forum
Program jest ze składką jednorazową bo tylko z taką ma to większy sens i inaczej liczy się przyrost kapitału do zainwestowanej gotówki to po pierwsze, po drugie przyrost kapitału zależy w dużym stopniu od zarządzania portfelem funduszy, a po trzecie jeśli coś Cię dziwi to zamiast się śmiać zacznij zadawać pytania bo może to Ty czegoś nie rozumiesz. A po czwarte, pomyślnych wiatrów w nowym roku.
cienias666 / 212.76.46.* / 2010-06-17 10:37
Przepraszam za błędy.... tak już mam że jak na komputerze piszę to nie zwracam na to uwagi.
zawiedziona33333 / 89.77.102.* / 2010-04-09 14:00
ODRADZAM SKANDIE!!!!!!!Jeśli chcesz stracić ciężko zarobione pieniądze to tylko w Skandii!!!!!!
krótko mówiąc wpłacisz 20.000 zł., na koncie masz tylko 15.000, a jak chcesz się wycofać po 4 latach dostaniesz 10.000
ciekawe gdzie poszła różnica między 20.000, a 15.000 nigdzie nie ma takich opłat i prowizji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
opozycjonista / 89.228.21.* / 2010-04-12 12:41
Myślisz,że pozjadałaś wszystkie rozumy? Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mów nic.Robisz ludziom wodę z mózgu swoimi przemądrzałymi wywodami.Myślisz,że sama znajomość pisma,którego nauczyłaś się w pierwszej klasie szkoły podstawowej wystarczy,żeby być mądrym na starość.Ja od kilku lat mam Skandię i jestem bardzo zadowolony z tego programu pomimo kryzysowych lat na rynku kapitałowym (2007 i 2008).Gdy czytam bezsensowną paplaninę na temat Skandii zastanawiam się czy zdecydowałbym się na założenie tam programu inwestycyjnego ,gdybym polegał na takich opiniach-kompletny ciemnogród.Ludzie jeżeli jesteście rozsadni.nie ulegajcie takim "mądralińskim".
kinia123 / 2010-05-01 00:00
Popieram Cię w 100%, powyższy komentarz jest wręcz żałosny. Ktoś tu myli pojęcia zysk krótko i długoterminowy no i chyba lubi wszystko wyolbrzymiać o 300% wiadomo że każda instytucja pobiera jakąś opłatę, nie czarujmy się żadna nie jest instytucją charytatywną!! A ta różnica to żadne opłaty! Zastanów się co piszesz to poprostu twoje nie przemyślane decyzje i brak wiedzy na ten temat!
arturGeter / 81.168.168.* / 2011-06-10 11:43
i tylko Skandia opłaty ma na poziomie 100% przez pierwsze 2 lata (gdyby komuś chciało się zrezygnować i nie wierzyć, że Skandia upcha mu portfel) a dalej wypłacane są 40 % składki... jakaś porażka.
co mi z tego, że na koncie mam o 50% więcej, jeśli nie mogę tych pieniędzy ruszyć? a jeśli ruszę, to tracę wszystko... likwidacja konta kosztuje 8000 zł? takie rzeczy tylko w skandii
anty-akwizytor / 192.165.213.* / 2010-04-29 13:09
No argumenty masz nie do przebicia..pewnie sam jesteś akwizytorem z efectu czy innego open finance...
max1224 / 2010-04-09 14:09 / Tysiącznik na forum
mam lepszy pomysł chcesz stracić pieniądze i życie kup samolot i bez odpowiedniej wiedzy usiądź za sterami efekt identyczny to nie skandia jest zła a sposób inwestowania pozdr;-))
open_fajans / 84.38.21.* / 2009-07-10 18:59
odradzam szczerze (-15 k)


bij szweda!
mafiaf / 193.93.92.* / 2009-02-12 00:00
Sam jestem spod znaku parasolki i niestety jest mi wstyd za człowieka który był u państwa w celu podpisania umowy. Jednak należało wezwać tego marnej jakośći przedstawiciela i zmusić do podjęcia działań w celu uchronienia Pani brata przed zaistniałą sytuacją. Nazwisko i Imię agenta znajduje się na polisie i w szczegółach polisy na stronie On line. Jedyne co mogę powiedzieć to przepraszam i zapewnić, że nie wszyscy działamy w tak godny pożałowania sposób.
bamosb / 83.31.239.* / 2008-06-06 12:00
każdy kto jeszcze nie wie to mu powiem ,każdy parasolik proponowany przez doradców ma jeden ukryty cel, który jest stały "czy się stoi czy się leży prowizja się należy".Ten znienawidzony przez wszystkich podatek belki to nic przy prowizjach jakie fundują parasoliki.No i podatek belki jest od zyzków a prowizja ma gdzieś zyski bo ona JEST. Parasole mają fajne mechanizmy zmiany funduszy , tylko pytanie:czy laik któremu doradzono parasol na tym się zna? Nie. Czy doradca go kocha jak przed podpisaniem umowy ? Nie. Wierzcie najlepszą kasę zarabia się na ludzkich marzeniach.Prawda jest taka że jak jest koniunktura i akcje lecą do góry to zarabia się na byle czym. Prawdziwy zarobek jest na bessie ale to już nie dla laików(99 % społeczeństwa). A prowizja jest !Co rządzi światem?Pieniądze. A pieniądze to banki a to wszystko jest temat rzeka i zapraszam do dyskusji
bamosb / 83.31.239.* / 2008-06-06 12:36
Jeżeli już koniecznie chcesz aby twoje pieniądze się pomnażały to zastanów się przez jaką liczbę w skali roku chcesz to robić, i jak się nie znasz a się nie znasz to wybieraj rozwiazania pewne równoważące wzrost inflacji(lokaty ok 5% netto powtarzane co roku regularnie przez okres 10 lat dadzą te same zyski co przeciętny fundusz akcji),w tym czasie rób to na czym się znasz i unikaj doradców bo charytatywnie nie robią ,a zaoszczędzisz sobie dużo nerwów. Możesz oczywiście mieć swoje zdanie ale od dużych zysków jest bardzo krótka droga do dużych strat, marzenia są fajne ale nie wtedy kiedy przemnażasz je przez liczby ułamnowe a doradca i tak ma prowizję i ma cię gdzieś.co najwyżej Ci powie "Pana/Pani pieniądze pracują na pana/panią" super
ps: i taka sztuczna hossa jak 2006-05.2007 prawdopodobnie może nie być jakieś 20 lat także pozdro dla wszystkich którzy uwierzyli w reklamy i w szczycie wierząc doradcom wpłacili pieniążki, niejednokrotnie niemałe
max 1224 / 83.29.205.* / 2008-06-06 12:50
jeśli nawet jest jak piszesz bo chyba faktycznie mało wiem
to przeciez moje pieniadze i nie narzekam a nikt nie odbierze mi radości z zabawy jaką jest inwestowanie i tego co z zysków w dwa lata zmaterializowane czuj duch a prowizja ?
swoimi zabawami zarabiam tyle ze nie zauwazam ubytku
max1224 / 2008-06-06 12:50 / Tysiącznik na forum
a ponoć nie mamy hossy
max1224 / 2008-06-06 12:27 / Tysiącznik na forum
każdy zarobiony pieniądz oblany jest ludzkim potem a hossa nigdy nie trwa wiecznie więc jeśli ktoś chce pomnażać pieniądze to nie zakopuje ich jak biblijnych talentów tylko troszczy się o nie i zabiega, jak potrafi tak mu się to udaje a jeśli jest jak piszesz laikiem to utyskuje na sprzedawców i albo ucieka do banków na lokaty albo sięga po literaturę i edukuje sie bo nie ma lepszej motywacji
czytałem o pewnym eksperymencie w klasie 6 podstawówki prawie połowa miała problemy z rachunkiem pamięciowym ale pieniąze liczyli wszyscy perfekcyjnie
pozdr
bamosb / 83.31.239.* / 2008-06-06 12:56
No wiesz nawiązanie do biblii jak najbardziej trafne tylko że ci którzy na niej swój kościoł oparli chętnie obdarli by cię nawet z tego jednego talenta. Jestem przeciwnikiem "zakopywania dóbr pod ziemię" no chyba że to złoto. Ale uważam też że wybieranie ryzykownych rozwiązań oszczędnościowych przez osoby niezorientowane może się dla nich nieciekawie skończyć, zwłaszcza dla ich zdrowia,samopoczucia a co za tym idzie wydajności w pracy w której oni specjalistami(a wiesz mi mam z takimi kontakt na co dzień), właśnie dlatego że ich ciężko zarobionymi pieniędzmi zajął się doradca, a co do dzieci i ich wykształcenia to się wszyscy przekonują jak zadziałała buzkowa reforma
ps:głubszy naród łatwiejszy do zmanipulowania
max1224 / 2008-06-06 13:29 / Tysiącznik na forum
no dobrze powiem tak i możesz to sobie dowolnie interpretować będąc totalnym laikiem i amatorem nie znającm sie na giełdach rynkach surowcowych kursach walut w szczególnoci parach walutowych koniunkturach i dekoniunktórach twierdzę że hossa trwa tylko z giełd poszła gdzie indziej a na dowód fakt
tylko poprzez skandię i dostępne w niej fundusze mój portfel zwiększył się o ok. 25% od początku roku byłoby ponad 30% ale jak mówią
nobody's perfect
max1224 / 2008-06-06 13:30 / Tysiącznik na forum
dodam jeszcze ze wiele bzdur napisałem na tym forum ale mniej więcej 2/3 przeprowadzonych w tym czasie operacjijest na tym forum opisane
kierun / 83.31.239.* / 2008-06-06 15:19
Na szczęście dobry jestem w innej dziedzinie i z tego mam profity,przygoda ze skandią sporo mnie nauczyła i moich znajomych którzy w nią weszli,to taki podatek od głupoty na młode lata,wolę teraz stracić i z niej wyjść , niż komuś powierzać moje oszczędności, ciułając i oszczędzając samemu w sposób bezpieczny jestem w dobrej kondycji psychofizycznej i świadomy że nikt bezpośrednio na kasie mnie nie dyma ,a wtedy i praca jest ok i nastrój jest ok i więcej człowiek zarabia
max1224 / 2008-06-06 15:24 / Tysiącznik na forum
Twój wybór moja zabawa
formę też mam jak na swoje lata różnimy się tym że zamieniamy się jakby miejscami tzn. do tej pory ciułałem oszczędzając a teraz bawię się i to nieźle w skandii
bamosb / 83.31.239.* / 2008-06-06 14:20
Masz rację ,nie jesteś laikiem, odradzam Skandię laikom,chyba że sami konwersją się nie zajmują a mają do tego kompetentną osobę a takich naprawdę jest niewiele.
Poza tym za wcześnie na wnioski te za 20 lat
max1224 / 2008-06-06 15:13 / Tysiącznik na forum
nie chodzi o to czy mam rację tylko czy moje decyzje powodują wzrost czy spadek wartości portfela i oczywiście nic nie ma za darmo dostałem po d.... w maju 2006 zacząłem inwestować w kwietniu i postanowiłem coś z tym zrobić a z efektów za te dwa lata jestem dumny
co będzie dalej czas pokaże ale jakoś z większym optymizmem patrzę w przyszłość a na tym forum jestem po to by z ludzi wydobyć drzemiący w nich potencjał bo skoro mi się jakoś udaje to innym też może
ponadto jeśli sam skorzystałem dzięki dyskusjom tu prowadzonym to czuję sie zobowiązany oddać to tym co potrzebują opinii porady czy też zwykłego pocieszenia
brooks / 86.63.91.* / 2008-06-29 23:36
przygladam sie tej dyskusji z zainteresowaniem. Posiadam dwa fundusze Skandii, obydwa przynoszą w tej chwili straty, tj. wartosc zgromadzonych srodków jest niższa niż saldo wpłat. Jeżeli rzeczywiscie zarabiasz i chcialbys sie podzielic jak, to chetnie poslucham jak. Czuje sie troche bezradna bez dobrego doradcy - mam ochote aktywnie tym zarzadzac...
max1224 / 2008-06-30 00:50 / Tysiącznik na forum
niestety nie jestem doradcą
dość dużo piszę na tym forum co robię ze swoimi środkami wystarczy przejżeć moje wpisy uwaga przy tym na daty aktualnie jestem w całości zapakowany w sch1
pozdr
Zeus52 / 2008-06-30 15:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja doszedłem do znanego wszystkim wniosku"licz zawsze na siebie". Skandia to narzędzie...bardzo dobre narzędzie! Ale,żeby się nim fachowo posługiwać,należy samemu się doszkolić,a nie liczyć na doradców. Mam cały czas kontakt z doradcą,(ekonomistką)mimo,że już daaa...awno minął okres "gwarantowanego doradztwa",ale ten kontakt wygląda w tej chwili trochę inaczej,niż było na początku. Teraz spotykamy się i wymieniamy poglądy,tak jak na tym forum i coraz częściej słyszę:"Wie pan Panie Zenonie(stąd: Zeus),chyba to,co Pan proponuje będzie lepsze...myślę,że też tak zrobię! W tej chwili przeglądamy wykresy,omawiamy sytuację na rynku. Oczywiście wtedy,gdy mam trochę wolnego czasu. Konkluzja: Nie należy zostawiać wszystkiego doradcom,choćby najlepszym...chcesz mieć wyniki...ucz się sam! Powtarzam:narzędzie(Skandia)jest dobre,przyznał to "bamosb", ale trzeba się zgodzić z tym,że laikowi trudno się nim posługiwać po mistrzowsku. Ja cały czas się uczę(na co mi przyszło na stare lata!),ale to jest niezła zabawa! Pozdro.
brooks / 81.7.200.* / 2008-07-08 17:26
Patrząc na Wasze wypowiedzi, dochodze do podobnego wniosku jak Zeus. Tylko ze ja wybierajać Skandie kierowalam sie innymi przeslankami - pracuje dosyc dlugo, chcialam zainwestowac luzna kase wlasnie w fundusz, tak zeby to ktos efektywnie tym zarzadzal. I jak widac pomylilam sie, bo zeby miec efekty - musze sama sledzic. A na to nie mam czasu...Potrzebuje wiec dobrej porady - byc moze mozemy razem pograc w te klocki - max, skoro Ty twierdzisz, ze jest ok, podziel sie wiedza :) Widze ze SCH1 nadal na Topie - konwersja?
Zeus52 / 2008-07-08 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładny tytuł wątku:"Aktualne poziomy GPW i możliwy max spadek"
Zeus52 / 2008-07-08 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podpisałaś się pod moim postem,a nie maxa,ale z tego co wiem max ma od pewnego czasu 100% portfela w SCH1 !.Zobacz wątek pt:"Jazda w dół i możliwe spadki GPW"...czy jakoś tak. Pozdro
bamosb / 83.31.247.* / 2008-06-11 18:52
Widzisz problem tylko w tym że wchodząc w skandię doradca zapewniał mnie że to on obserwuje rynek on podpowiada i wogóle wszystko cacy tylko 25 % w tył jest a z konta dodatkowego kasa mi będzie potrzebna znacznie wcześniej niż za 20 lat ,nie twierdzę że skandia jest zła ale trzeba się umieć nią posługiwać, jeżeli masz pomysł na rozwiązanie sprawy chętnie posłucham
Klubbe / 77.254.5.* / 2008-03-16 18:34
nacisnij na odnosnik oplata regurlana tam powinno byc wsyztsko pokazane za co biora

wiecej na gg 3411914
Zeus52 / 2008-03-16 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Klubbe przecież to ktoś pisał w 2006roku!
prawnik (kiedyś w UOKiK) / 83.17.244.* / 2008-03-17 16:48
Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że pobieranie 100% opłaty likwidacyjnej stanowi abuzywną klauzulę i nie powinno wiązać z mocy prawa.
Sugeruję zgłosić sprawę do UOKiK albo od razu wystąpić na drogę sądową. Jest też tzw. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który władny jest orzec o tym, że dane postanowienie OWU stanowi niedozwoloną klauzulę umowną.
Radzę prześledzić rejestr klauzul a zobaczycie ile jest podobnych jak w umowie ze Skandią. Poza 100% opłatą likwidacyjną niedozwolonym postanowieniem jest też zastrzeżenie, że zmiany w strukturze portfela inwestycyjnego decydowane przez skandię (zwłaszcza wycofanie istniejących) nie uznawane jest za zmianę umowy. Jest to rażące naruszenie przepisów kc o możliwości odstąpienia od umowy.
mirmro / 2008-06-17 10:09
Hej czy mogłabym prosić o kontakt mailowy w sprawie skandii? Mam duży problem zostałam wprowadzona w bład i chce sie wycofać, potrzebuję rady. Mój e-mail:
malgosia_r@o2.pl
olawawa / 85.128.12.* / 2007-10-02 10:38
masz na mysli ogolne warunki ubezpieczenia i regulamin

twoj brat mial niekompetentnego doradce :(
doradca finansowy / 85.14.121.* / 2007-09-25 10:44
Skandia jest w porzadku tylko zanim sie cos podpisze trzeba sie wypytac o rozne dobre i zle strony, sama inwestuje i pracuje w Skandii wiec wiem co mowie. W takich wypadkach trzeba pisac o przedluzenie okresu platnosci np. o 2 lata i przez pewien czas nie placic wtedy wplacone pieniadze zarabiaja a my nie ponosimy kosztow za to jest przerwa w placeniu i nie likwidujemy rachunku. Polacy dopiero sie ucza jak zarabiac na gieldzie i dlatego sa niedoinformowani ale to w naszym interesie jest wiedziec jak zarobic pieniadze i nalezy sie interesowac. Zainteresowanych prosze o kontakt 500 629 558
marcinllll / 83.28.108.* / 2007-07-13 13:57
to chyba normalne, każdy o tym wie... po 5 latach mozesz wycofac te pieniadze to jest w umowie. spróbuj wycofać pieniądze z ZUS...:P
blueberg / 2008-03-16 22:13 / Tysiącznik na forum
dokładnie - przeciez na tym polegaja te programy, że inwestujesz przez pierwsze 5 lat i tego nie wypłacasz - to raczej niemożliwe, by doradca o tym nie powiedział, przecież na tym polega ten program...
ja mam program w skandii i jak był u mnie doradca to i tak ja o wszystko wypytałem..
bamosb / 2008-06-12 08:47
pięć lat wpłat obowiązkowych i te wpłaty a raczej to co z nich zostało na plus lub minus wypłacane jest według tabeli wykupu w zależności od długości planowanej polisy do czasu jaki już ona trwa,przez pierwsze dwa lata nie dostaniesz nic,później troche ponad 60 %i z roku na rok rośnie ale bardzo powoli, konto dodatkowe jest dostępne cały czas
Zeus52 / 2008-03-16 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam! Kolego,zobacz na daty postów!
wanilia67 / 79.186.136.* / 2008-05-27 16:49
I co z tego ze daty są stare - problem nadal aktualny. I dobrze że ludzie pisza.
misia1620 / 83.28.242.* / 2007-05-28 10:18
Oni sie bardzo dobrze zabezpieczają. Brałam udział w szkoleniu na doradcę finansowego, które organizaowała Skandia, patronami byli Open Finance i Noble Bank ora Instytut Analiz Społeczno-Ekonomicznych. W połowie zorientowliśmy się, że jest to jedno wielkie oszystwo. Że zadne z tego szkolenie na doradcę finansowego tylko szukają sobie agentów ubezpieczeniowych. Opłata była 200zl(150 egzamin, 50 zł zaświadczenie o niekaralności). Egzamin miał być państwowy. Jeśli ktoś nie miał zamiaru zawierać z nimi umowy agencyjnej, nie powinien przystępować do egzaminu-tak brzmialy słowa jednego z prowadzących. Oczywiście nie głośno, lecz jak ktoś osobiscie zapytał. Ja do egzaminu nie przystąpiłam, domagałam się zwrotu moich 150 zł jednak pan z panią prowadząca stwierdzili, ze była to opłata za kurs, który w rzeczywistości kosztuje 5000zł. Najpier mówili ze kurs jest oczywiscie bezpłatny. a ta opłata to za egzamin. Oczywiście egzamin nie był zadnym egzaminem państwowym. Jeżeli bym ich nagrywała od poczatku moze teraz mozna byłoby im cos udowodnic, a tak to walka z wiatrakami.
matheus / 62.21.115.* / 2006-12-01 11:39
Ja skorzystałem z usług doradcy finansowego Open Finance, który polecił mi właśnie Skandię. Powiedział mi wszystko, łącznie z tym, co stracę wycofując się wcześniej. Jeśli doradca nie omówił Twojemu bratu warunków umowy, to albo Twój brat nie wpadł na pomysł aby się spytać, albo trzeba winić doradcę. Ciekaw jestem czy jest to doradca Skandii czy jakiejś firmy doradczej. Ja mam umowę od stycznia i jestem bardzo zadowolony, bo widzę jak moje pieniązki rosną.
Tomwic / 2006-11-28 16:41 / Bywalec forum
To nie wina Skandii, tylko agenta-pośrednika-doradcy jak się tam zwał.
Miał OBOWIĄZEK przedstawić klientowi wszystkie warunki przed podpisaniem wniosku.
Jakiekolwiek reperkusje mogą dotknąć jego i wyłącznie jego.
np.utrata licencji
Ale trudno to będzie udowodnić jeśli brat podpisał że się "zapoznał"
xxxzzz / 83.23.239.* / 2006-11-24 18:15
W mBanku, MultiBanku i innych można kupować, konwertować, odkupywać fundusze bez płacenia żadnej prowizji i bez podpisywania niejasnych umów - nie dawajcie się naciągać Skandią i innym podobnym, inwestujcie sami kiedy chcecie i na jak długo chcecie.
mentat / 2008-05-31 11:59
To, że w mBanku, czy multibanku jest ponad 160 funduszy inwestycyjnych - to tak naprawdę nic nie znaczy... - można się tylko pogubić w tym bezmiarze instrumentów inwestycyjnych. A w Skandii FI wyselekcjonowane z tago belizku... w sensowny sposób i to właśnie Skandia daje możliwość inwestycji w najlepiej na świecie zarabiające fundusze.

Zauważcie, że Skandia przysyłała ostrzeżenia o niewpłynięciu składek, trudno jej coś zarzycić tak naprawdę... można było zadzwonić na infolinię i spróbować w jakiś sposób z nimi to załatwić, jednak brat ANDRYJA_ALEALEALE po prostu schował głowę w piasek... No i ktoś Tu już o tym napisał - spróbuj odzyskać jakiekolwiek pieniądze wpłacone do ZUS albo PZU... albo dowolnego innego Towarzystwa Ubezpieczeniowego jeśli nie zapłaciło się składki obowiązkowej w terminie.

Niemniej przykład brata ANDRYJA_ALEALEALE pokazuje, że lepiej się wszystkiego dowiedzieć przed podpisaniem czegokolwiek :-)
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-05-30 19:19
niechcę, aby wyszło, że popieram 1 lub 2 rozwiązanie - mam konto w mbanku i bawie się w sfi - ale jest spora część ludzi, którzy nie chodzą po stronach i forach inwestycyjnych, a po prostu widzieli reklamę i się nią zainteresowali i poszli do różnych firm, gdzie ludzie tam pracujący im doradzili i spróbowali wytłumaczyć " o co chodzi w te klocki ". Dlatego mimo wszystko uważam, że oferty mbanku, multibanku itp. mają istnieć równolegle z firmami typu expander, open finance, skandia itp. Zależy po prostu czego dany klient potrzebuje i czego nie wie.
ANDRYJ_ALEALEALE / 84.40.150.* / 2006-11-24 18:29
Racja. Zamieściłem historię mojego brata ku przestrodze.

Niestety kiedy on podpisywał umowę byłem za granicą, a pewnie bym mu odradził.
Sam inwestuję na własną rękę, bez żadnych "doradców", Skandii, itp
ANDRYJ_ALEALEALE / 84.40.150.* / 2006-11-24 19:37
A jak myslicie - czy warto dzwonić do Skandii i domagać się zwrotu jednostek. Mowic o tym, że Brat został wprowadzony w błąd? Że nie przedstawiono mu Ogólnych Warunków Uczestnictwa, nie wręczono mu ich, a dano mu umowe do podpisania?
Czy jest to jakikolwiek powód by unieważnić umowę? Czy warto pogrozić Skandii zgłoszeniem sprawy do UOKiK i prasy?
mick / 2006-11-24 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ciezko bedzie udowodnic im dzialanie na szkode klienta, zwlaszcza ze Panski brat podpisal dokument. takie chwyty sa szeroko stosowane w obrocie gospodarczym, a zwlaszcza w instytucjach finansowych. inaczej (latwiej) by bylo im cos takiego udowodnic gdyby nie bylo tego podpisu (rozmowa ustna).
sprobowac zawsze mozna...ale moze warto sie zastanowic czy gra jest warta swieczki. nie wiem jak duzo tam sie wplaca przez te 2 miesiace (mysle ze nie tysiace a setki zlotych), ale moze warto sobie dac spokoj - oni pewnie maja sztab prawnikow i tak obroca kota ogonem ze wyjdzie ze to wasza wina i powinniscie im jeszcze doplacic (regula w tego typu instytucjach jest to ze przez pierwsze kilka okresow wiekszosc kasy jest na prowizje dla agenta).
ANDRYJ_ALEALEALE / 84.40.150.* / 2006-11-24 20:06
niestety chyba masz rację mick. w każdym bądź razie powiem bratu by spróbował zadzownić - tak dla zasady. A sprawę i tak zgłoszę do UOKiK i do prasy. Niech zrobią z tym co chcą.
xxxxxx / 194.54.189.* / 2006-11-26 19:03
Bardzo proszę o kontakt w sprawie brata, aktualnie pomagam odzyskac piniądze kilku osobom poszkodowanym w podbnej sprawie ze Skandii, 0602 321 755.
providiusz xxxxxxxxx / 194.54.189.* / 2006-11-27 19:20
nie zrozumiałeś mnie kolego lunatyku, proponuję klientom rachunki w Skandii z brakiem opłat wstępnych od składek dodatkowych, sprzedaję skandię od 7 lat i wierz mi kolego że mozna odzyskać pieniądze ale to nie twój problem, prosiłem o kontakt poszkodowanego bo aktualnie prowadzę takie sprawy. inteligencja społeczna na poziom .
PS Uważaj na okreslenia typu oszust, naciągacz.
analityk / 2006-11-26 23:04 / portfel / Bywalec forum
w jednym poście piszesz że masz rachunek w skandii w drugim że pomagasz odzyskać kasę ,
wyjaśnię jeszcze raz brat kolegi nie odzyska kasy i nie obiecuj mu czegoś co jest niee do odzyskania , to przez takie osoby jak ty jesteśmy nazywani naciągaczami i nie dziwię się temu
nawet nie chcesz się normalnie podpisać
pozdrawiam
analityk / 2006-11-24 21:07 / portfel / Bywalec forum
przykro mi , ale wyjaśnię Ci jasno , winan leży po stronie agenta działającego na rzecz Skandii to on powinien przedstawić warunki umowy, więc Skandia jako firma jest kryta, i nic nie zyskasz tylko będziesz szarpał nerwy. Ja pracujeę dla podobnej firmy i uważam że to co zrobił agent jest naganne ( dlatego piszecie i nazywacie nas naciągaczami), moja rada i prośba zarazem : Twój brat powinien napisać do Skandii i opisać całą sytuację z prośbą o
wyjaśnienie jak sprawa została załatwiona , może Skandia zerwie współpracę z tą osobą
bo tycy ludzie psują opinię tym ktorzy starają sę być o.k.Swoją drogą Skandia nie ma agentów wyłącznych tylko sprzedaje przez firmy zewnętrzne które w swej ofercie mają wiele produktó a ich pracownicy nazywaj ą się "brokerami" choć nie mają pojęcia o brokerce... Moim zdaniem już dawno firmy ubezpieczeniowe winny wprowadzić rejestr takich osób aby nie mogły pracować w branży. Przykro mi że twój brat nie odzyska pieniędzy bo tak stanowią warunki umowy. Unieważnienie umowy może nastąpić w przypadku gdyby twój brat był ubezwłasnowolniony lub podpisał pod groźbą.
Ogólne Warunki Umowy winien dostarczyć agent w dniu podpisania wniosku nie później jednak jak w dniu dostarczenia polisy. Twój brat trafił na złego człowieka ktorego nadrzędnym celem była prowizja i wierzę że już nigdy nie spotka się z agentem nawet gdyby mu dawał złote góry.
katya / 62.121.136.* / 2006-11-30 22:35
jestem posrednikiem skandii i zgodze sie ze zdaniem przedmowcy .
Wina lezy po stronie agenta poniewaz nie POWIEDZIAL TEGO ZE W WARUNKACH SKANDII obowiazuje cos takiego jak oplata likwidacyjna w przypadku zerwania umowy i w pierwszych dwoch latach programu wynosi ona 100% .Ta informacja nie jest ukrywana .Zawsze mowie o tym klientowi i o wszystkich konsekwencjach i oplatach jasno i wyraznie.Nie nalezy wieszac psów na Skandii tylko na osobie posredniczacej.I takze uwazam ze powinienes Ty czy Brat zadzwonic do skandii i opisac sytuacje podajac nazwisko agenta- powinien stracic mozliwosc sprzedazy Skandii.
Skandia jako taka i programy w niej sa ok i zyski takze- a warunki jasne i przejzyste a jak to przedstawia agent to inna juz sprawa.-zawsze klient ma mozliwosc zadzwonienia do skandii i zadania wszelkich pytan( agenci to tylko ludzie a ludzie nie zawsze sa uczciwi, natomiast firma jako sama w sobie jest bez zastzrezen..sama inwestuje i jestem zadowolona). Wina lezy po stronie niekompetentego agenta...tacy ludzie psuja reputacje firmy..
cianos / 83.24.119.* / 2010-04-28 19:45
wina agenta? przepisy wymyśliła Skandia po to żeby każdy agent mógł dowolnie dymać klientów. Wystarczy, że nie powie wszystkiego i już jest zarobiony tak jak i jego pracodawca.
Bazujecie na ludziach starych i laikach którzy nie czytają małych książeczek. Mam nadzieję, że doradca mojego teścia, będzie miał wypadek. Oby tylko pożył jeszcze chwilę bo chcę pojechać i stanąć nad jego zdychającym truchłem i patrzeć mu prosto w oczy.
katya / 62.121.136.* / 2006-11-30 22:36
Natomiast klient ma OBOWIAZEK ZAPOZNAC SIE Z REGULAMINEM PROGRAMU I ma miesiac czasu na podjecie decyzji nawet po oplaceniu juz składki- cale 30 dni na rezygnacje. To chyba jest fair
Przemasg / 62.89.69.* / 2007-05-28 15:30
Witam

Jestem klientem Skandii od 5 lat (multiportfel jakiśtam z tych pierwszych - teraz już go nie ma w ofercie). Wpłacam po 200 zł miesięcznie i patrzę jak mi rośnie. Mój pośrednik bardzo jasno i uczciwie mi to przedstawił na początku (właśnie te dwa lata bez wykupu, że pierwsze kilka lat jest większa prowizja a później spada). No i tak właśnie było u mnie, wartość polisy przekracza o 60% sumę wpłaconych składek z czego większość zarobiłem w ostatnim roku - rośnie pięknie. Mam możliwość manipulowania swoim portfelem jak chcę, zmieniać strukturę za darmo ile razy chcę, w ofercie jest wiele ciekawych funduszy m.in. Legg Masons Akcji i CU Akcji. Efekt jest taki, jakbym miał ulokowane pieniądze w funduszu parasolowym, podatek Belki też zapłacę na końcu. Także nie narzekajcie tylko jak coś podpisujecie to czytajcie warunki przed podpisaniem. Tym bardziej, że zwykle jest kilka dni na to po podpisaniu aby dobrze przeczytać i zerwać w razie czego. Ludzie, MUSICIE zakładać, że człowiek, który wam cokolwiek sprzedaje jest nieuczciwy, on chce zarobić. To od was zależy co kupicie ... Mutliportfele Skandii nie są po to aby szybko zarobić, od tego są mBank i inne podobne. Skandia to swoisty trzeci filar emerytury więc z założenia jest to długoterminowa inwestycja

Pozdrawiam
klientka skandii / 213.158.197.* / 2008-03-16 17:30
Witam wszystkich,

sam mam skandie, ale nie wiem czy mam byc zadowolona. Ponizej wklejam 'wyciag'. Po prawie 1,5 roku inwestowania tylko mam nieco wiecej niz suma wplaconych skladek. Jak widac ponizej, oplata wynosi ~13 procent skladki. Czy to sie wszystko zgadza z warunkami ogolnymi? tam przeciez mialo byc jakos kolo 3 procent oplat rocznie...

Licze na to, ze ktorys z panow doradcow mi odpowie.

Pozdrawiam.

wpłata składki 312,00
opłata regularna -42,93
wpłata składki 312,00
opłata regularna -41,36
wpłata składki 2,00
wpłata składki 310,00
opłata regularna -39,05
wpłata składki 312,00
opłata regularna -40,05
Zeus52 / 2008-03-16 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam! Piszę mając przed sobą książeczkę(jedną z trzech,z którymi każdy podpisując umowę powinien sie zapoznać)pt:"Ogólne Warunki Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym ze Składką Regularną"Multiportfel Spektrum Plus"".W zależności od okresu na jaki zawarta jest umowa opłata wstępna wynosi 15-19lat:6%;20-24lat:3%;25-30lat:0%.W zależności od okresu Twogej umowy,jeśli cała suma(312,00PLN)jest wpłacana jako skł.regularna,to od jażdej wpłaty zostaje pobrana suma odpowiadająca którejś z powyższych stawek.Do tego dochodzi comiesięczna opłata administracyjna w wysokości 12,50PLN.Oprócz tego opłata za zarządzanie w zależności od wysokości składki 3,5-2,3% w skali rocznej od całej zgromadzonej sumy.W Twoim wypadku powinno to być 3%rocznie,czyli 0,25%miesięcznie od całej sumy.Są jeszcze opłaty za np portfel modelowy,jeśli w taki wejdziesz i opłata za ryzyko,ale to pomijam,bo to jest kwestia 3 i4 miejsca po przecinku,na dodatek w skali rocznej,czyli do pominięcia. 3% z 312,00PLN=9,36. 9,36+12,50=21,86PLN. Reszta np ostatnia podana przez Ciebie pozycja40,05-21,86=18,19PLN to powinno stanowić w przybliżeniu 0,25% Twojej zgromadzonej sumy,czyli jeżeli masz na koncie około7216,00PLN to wszystko się zgadza.Piszę"około"bo nie znam wszystkich szczegółów.
neste25 / 62.21.36.* / 2008-11-08 21:11
Mam pytanie do osób,które w przeciwieństwie do mnie więdzą więcej na temat produktów skandii. Od 2,5 roku wpłacam składkę regularną w wysokości 200 zł. Po tym okresie oszczędzania są ogromne straty rzędu ok 2000zł!!! Inwestycjami sama się nie zajmuję gdyż nie mam o tym zielonego pojęcia. Największa składka idzie na PM4 ok 74% a reszta na PM3. Zdaję sobie sprawę, że podpisywałam umowę na 30 lat i bądź co bądź do dnia dzisiejszego niczego nie żałowałam, ale teraz zastanawiam się jak najlepiej ominąć koszty likwidacyjne i kiedy najlepiej to uczynić by nie stracić wszystkiego na co ciężko człowiek pracował!!! Błagam o Waszą poradę i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
max1224 / 2008-11-09 00:02 / Tysiącznik na forum
przede wszystkim wycofaj się z PMów przerzuć to w fundy ,których jest mnóstwo czytaj Zeusa, Lukaszyna, i jeszcze kilku innych zawsze coś podpowiedzą i lepiej na tym wyjdziesz pozdr i nie wycofuj się jak minie te 30 lat to się zdziwisz jak bedziesz bogata
neste25 / 62.21.36.* / 2008-11-10 20:20
Dziękuję za odzew choć nie ukrywam, że nie spodziewałam się tego:) Hmm widzę, że muszę przysiedzieć nad tą skandią i przeanalizować co nieco, albo udać się porostu do mojego "SUPER" doradcy. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Agnieszka
max1224 / 2008-11-10 20:46 / Tysiącznik na forum
OK po to jesteśmy
Przynajmniej część z nas na tym forum choć może nie wiele mądrzejsi to po przejściach
pozdr
elayeth / 194.7.233.* / 2009-02-10 17:28
Witam,
mam trzy Multiportfele w Skandii od 8 lat. Niestety móje założenie inwestycyjne nie było chyba trafione, gdyż zakładałem, że nie będe ręcznie manipulował funduszami zaleznie od koniunktury. Portfele rozłożyłem tak, że 70% wrzuciłem w akcje inwestujące w różnych krajach, reszte w zrównoważone). Niestety na dzień dzisiejszy mam stratę. Chcę się z tego całego "interesu" wycofać. Niestety na dzień dzisiejszy Skandia chce skasować ponad 50%. Najsensowniejszym rozwiązaniem jest zatem wytrwać do 11 roku i wycofać wszystko bezkosztowo. Jednak słyszałem, że co niektórym się udało. Nie znam szczegółów, ale wiem, że np: zapisy Skandii nie sią zgodnz z KC jak również z Ustawą o Ochcronie Konsumentów i Konkurencji. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie? Czy faktycznie komuś udało się wyjść z tego w sposób bardziej korzystny niż zapisany w Regulaminie (tj. nie płacąc drakońskiej opłaty likwidacyjnej)?
wew / 81.186.224.* / 2009-07-08 23:10
Wyglada na to ze jedynie sprawa cywilno-sądowa moze przyniesc jakies rozwiazanie. Polecam konsultacje z prawnikiem np poprzez internet.
tomekkji / 83.7.175.* / 2009-05-31 19:39
nie, nie da sie. Jeslibys sie wycofal wczesniej doradca ma zapewnione 50%, a tfi druga polowy kwoty ktora Ci przepada. Piramida finansowa
Rafał Cieniewicz / 212.76.46.* / 2010-12-09 11:01
Witam,
Czy ma juz ktos sposób na rozwiązanie umowy multiportfel spektrum plus ze Skandią zawartej na 30 lat??? jestem w 4 roku wpłacania... ogólnie jest ok bo mimo opłat itp. Jestem na plusie jakieś 17% no ale jak na ponad 3 lata to kiepsko. A może ktos by chciał kupić ode mnie tą polisę.. obecnie jest... jakieś 10.700zł. a wpłaciłem jakieś 8700zł. opłata likwidacyjna obecnie jest na poziomie ok 60%. składka miesięczna 210zł.
rafał cieniewicz / 212.76.46.* / 2010-12-09 11:02


Witam,
Czy ma juz ktos sposób na rozwiązanie umowy multiportfel
spektrum plus ze Skandią zawartej na 30 lat??? jestem w
4 roku wpłacania... ogólnie jest ok bo mimo opłat itp.
Jestem na plusie jakieś 17% no ale jak na ponad 3 lata
to kiepsko. A może ktos by chciał kupić ode mnie tą
polisę.. obecnie jest... jakieś 10.700zł. a wpłaciłem
jakieś 8700zł. opłata likwidacyjna obecnie jest na
poziomie ok 60%. składka miesięczna 210zł.



Mój mail cieniewicz@op.pl lub tel. 0660-405-997
Przemek74 / 89.77.47.* / 2012-07-29 20:26
Wszystkim osobom poszkodowanym polecam witrynę https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/skandia
Zamierzamy w najbliższym czasie pisać również zbiorową skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów . Im więcej nas będzie tym nasz głos będzie silniejszy i również instytucje dowiedzą się o wielkości problemu.
Polecam, ponieważ witryna i logowanie jest bezpłatne. Jeżeli są państwo zainteresowani proszę napisać na tamtym blogu swoje dane kontaktowe. Posiadamy również kontakt z kancelarią adwokacką, która pomoże w indywidualnym rozwiązaniu sprawy bądź zbiorowym w celu odzyskania środków bez opłat likwidacyjnych

Pozdrawiam
tedchom / 2012-07-29 22:43 / Tysiącznik na forum
Fajna koncepcja;)
Zarobi na was dodatkowo kancelaria i tyle. Zbiorowy pozew ma sens kiedy nas ktoś oszukał innymi słowy inaczej było w umowie (regulaminie) a inaczej w praktyce. To że ktoś podpisywał umowę chcąc mieć dodatkową kasę za np. 30 lat, a dzięki kryzysowi spanikował i teraz chce zerwać umowę po kilku latach. To ma taką możliwość. Natomiast zrobić to nie ponosząc kosztów to już takiej możliwości nie ma.
Dlatego kancelaria chętnie obłupi was z kolejnych środków ale nic nie zrobi. Każdy ma na swoim profilu dostęp do OWU, jeśli zgubił swoje papierowe i tam jest wszystko czarno na białym napisane.
Jednak istnieje możliwość dokonania ,,CESJI,, i to najlepsze wyjście, ale każdy zrobi co zechce.
Jeśli już musiałbym zerwać to na pewno nie w okolicach dołka na rynku, ale z drugiej strony gdyby nie panika to takiego spadku nie byłoby wcale.
Jest prosta zasada jeśli ktoś ma zarobić mnóstwo to ktoś to mnóstwo MUSI stracić.
Jeśli ktoś sprzedaje to MUSI być po drugiej stronie drugi który kupuje!
Teraz jest dobry czas na kupowanie, nie na odwrót!!!!
Proszę sprawdzić, czy dawców kapitału (osób sprzedających fundusze, wycofujących się z akcji i zrywających tego typu polisy) pojawia się najwięcej na rynku o okolicach górki czy dołka???
Wniosek jaki się nasuwa jest porażający.
Pozdrawiam
Przemek74 / 89.77.47.* / 2012-08-09 11:49
Ech Panie

Tu nie chodzi o dołki czy górki, tylko o opłaty.
Nie pozwalają one zarobić nawet przy wielkiej hossie. Opłaty likwidacyjne są już od kilku lat zakazane przez UE. Nie da się za pomocą cesji, bo osoba po drugiej osobie musiała by przenieś na siebie ryzyko, że po zakończeniu okresu polisy, ubezpieczony na pewno da tą kasę(ubezpieczonego nie da się zmienić).
KNF ogranicza pomoc ze strony doradztw finansowych, żeby proponowali fundusze w zależności od koniunktury (nie pozwala doradzać) a pozwala na zamrażanie kapitału klientów, którzy są nabierani przez doradców tych samych firm i za pomocą jednego podpisu rujnują życie wielu osobom. Także zbiorowy pozew jak widać nie dotyczy tylko skandii ale jej (nie powiem brzydko) pośredników-złodziei. Cały ten system musi się zawalić. Zdobywa ona na rynku ubezpieczeń pozycje, której tak na prawdę nie ma. Liczy się tylko kolejny oszukany klient.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy