skandia transfer

m0nikah / 2008-05-27 18:38
Czy moglibyscie, jeszcze raz wytlumaczc jak dziala transfer.Mam z tym problem, nie bardzo wiem w ktora zakladke wejsc.?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-05-27 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Żeby było całkiem przejrzyście:zakładka"zmiana struktury całego portfela to właśnie konwesja,która na dobrą sprawę blokuje nas na tydzień. Zakładka:dyspozycja sprzedaży całości,lub części FUNDUSZY(-U) to właśnie transfer-jak napisał max,zasady takie same,ale zapewnia dużo większą płynność portfela.Jeśli odpowiednio zdywersfikujesz swój kapitał,to można naprawdę wyprawiać cuda...robi się prawie giełda(oczywiście musisz pamiętać,że "prawie"robi wielką różnicę).
Zeus52 / 2008-05-27 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Lekcji ciąg dalszy:Po wejściu w zakładkę"sprzedaż całości,lub części funduszy"pokazuje się skład Twojego portfela,a poniżej możesz złożyć dyspozycję sprzedaży. Wybierasz,który fundusz(pojedyńczy) chcesz sprzedać,a obok jaką jego część(jeśli całość to 100%,jeśli pół to 50%...dowolnie).Następnie potwierdzasz decyzję i wtedy pokaże się strona na której możesz wybrać który fundusz chcesz zakupić i w jakiej ilości.Na tej stronie zakupujesz 1 fundusz w zamian za sprzedany...wtedy wpisujesz 100%,możesz też rozdzielić kapitał pozyskany ze sprzedaży na więcej części. Wtedy wpisujesz kolejno nazwy fundów i ile procent pozyskanego kapitału przeznaczasz na ich zakup. Robisz tak dotąd,aż zużyjesz cały kapitał ze sprzedaży,czyli suma zakupów wyniesie 100%. Musisz jeszcze potwierdzić całą transakcję(do tego momentu masz możliwość anulowania całej operacji) Dopiero po potwierdzeniu i gdy pokaże się informacja,że Twoja transakcja została zaakceptowana,możesz przystąpić do sprzedaży następnego fundu,lub jego części...i tak kolejno,aż do osiągnięcia zamierzonego celu.Chciałem tak przy okazji w miarę przystępnie opisać .na czym polega transfer...to dla nieśmiałych i niezorientowanych,jeśli czytają nas tacy... mam nadzieję,że jakoś się udało,a różne możliwości,jakie wynikają z użycia tej opcji już sami sobie wydedukują. Pozdro All!
PEPE-nowicjusz / 62.111.131.* / 2008-05-27 23:22
Rozumiem, że jest to sprawa darmowa że tak pozytywnie na ten temat piszesz?
Również będąc ich klientem ledwo trzeci miesiąc, czy muszę jakieś frycowe poczekać?
Bo rzeczywiście konwersja "zablokowała mnie" w praktyce na tydzień choć niby dokonana była trzeciego dnia.

Za wyjaśnienie z góry dziękuję
max1224 / 2008-05-28 00:35 / Tysiącznik na forum
tak to są sprawy darmowe
a Twoje frycowe to czas który stracisz na poznanie zalet i możliwości produktu
życzę otwartego umysłu i wielu sukcesów
m0nikah / 2008-05-27 20:20
Dziekuje Ci bardzo. Czasem potrzebna jest lopatologia, a mysle ze wiele osob Was czyta . Popzdrawiam.
max1224 / 2008-05-27 18:59 / Tysiącznik na forum
na stronie szczegóły polisy znajdziesz zakładkę dyspozycja konwersji po wejściu w tę zakładkę masz do wyboru
Zmiana struktury całego portfela inwestycyjnego
albo
Dyspozycja sprzedaży części lub całości funduszy
Jeśli chcesz na nowo ustawić strukturę całego portfela wybierasz tę pierwszą opcję, a jeśli chcesz tylko zamienić jeden lub część jednego z posiadanych funduszy wybierasz tę drugą
zasada działania jest identyczna tzn. od chwili zlecenia dwa dni robocze trwa operacja jeśli zlecenie jest zadane przed 16:00 w pozostałych przypadkach jeden dzień dłużej (po 16:00)
zaletą drugiej opcji jest to że blokowana jest część zamieniania pozostałe masz w dalszym ciągu do dyspozycji pierwsza blokuje cały portfel i tylko pierwsze dwie w miesiącu są bezpłatne
powodzenia
jerzy3711 / 83.1.101.* / 2008-05-30 12:30
Pierwsze dwie konwersje w miesiącu bezpłatne ,za kolejne opłata administracyjna (Obecnie opłata nie jest pobierana) sprawdziłem osobiście .
Pozdrawiam
skan / 83.3.99.* / 2008-05-29 14:09
zastanawiam się czy przy konwersji pieniądze w naszych funduszach przez te 2 dni już nie pracują?czy tylko blokowany jest dostęp do tej części portfela
max1224 / 2008-05-29 15:51 / Tysiącznik na forum
oczywiście pracują
blokowany jest dostęp do transakcji tzn. dopóki transakcja nie pojawi się w skandii jako wykonana nie można zlecić kolejnej w stosunku do środków zaangażowanych w tę transakcję
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy