Forum Forum finansoweKredyty

Skazani za argentynę !!! Szukam byłych lub obecnych pracowników konsorcjów...

Skazani za argentynę !!! Szukam byłych lub obecnych pracowników konsorcjów...

wicher / 2007-01-24 21:42
Szukam byłych argentyńczyków którzy niesłusznie zostali oskarżeni i ukarani za pracę w tych firmach - zostałęy zasądzone im wyroki lub co gorzej sami muszą naprawiać szkody... Czy są osoby z takimi przypadkami??? L
Wyświetlaj:
drei / 88.156.71.* / 2008-08-27 19:27
ja jestem skazany i to powójnie i człą kase co wpłacili do firmy mam ja zwacać a to prawie 300 tys.
rybka / 2007-01-25 09:46 / Tysiącznik na forum
Niesłusznie oskarżeni? Pozwól, że Ci coś wyjaśnię: Jeśli pracownik takiej firmy powiedział klientowi, że w ciągu 2 tygodni otrzyma pieniądze, wiedząc, że otrzyma on....ale zawiadomienie o konieczności spłaty rat i info o wciągnięciu na jakąś liste, to jest to podręcznikowy przykład wyczerpania znamion przestępstwa określonego w art. 286par.1kk.
Problem takowych pracowników polega na tym, że ślepo wykonywali polecenia przełożonych, być może w przeświadczeniu, iż nie łamią prawa? To jednak może być tylko pewną okolicznością łagodzącą przy wymiarze kary, bo kwestia winy jest raczej przesądzona.
Druga strona to sposób wynagradzania tych pracowników. W większości przypadków dostawali oni prowizje z tzw. opłaty przygotowawczej, którą gotówką uiszczał klient. Zatem im więcej "ściemionych" tym wyższe zarobki!
Właściciele firm "argentyńskich" mają więc na sumieniu nie tylko wiele tysięcy oszukanych klientów, ale również pokaźną rzeszę wrobionych w łamanie prawa swoich pracowników.
drei / 88.156.71.* / 2008-08-27 19:31
Podręcznikowo to mnie za prace w takiej firmie skazano a firma miała się dobrze
wicher / 2007-01-26 20:59
No tak - tylko że zwykły pracownik niewiele miał wspólnego z całością opłat wpłacanych przez klienta a sądy idę teraz na łatwizne i domagają sie naprawy szkody przez pracownika i dochodzi do sytuacji takiej że to pracownicy danej firmy spłacą całośc wpłat klientó a ci co trzepali grubą kase udają niewiniątków a później korzystają z tych wyprowadzonych pieniędzy kupijąc i rejestrując wiele rzeczy bp. na .zone.... I są tacy biedni.... Przecieź oni nic nie mają.... Zgoda jestem gotów ponieść kare zwrócić osiągnięte korzyść ale nie oddawać pieniądze do których czy z których nie czerpałem żadnych korzyści....
rybka / 2007-01-26 22:31 / Tysiącznik na forum
Nie ma róży bez kolców!
W tym akurat przypadku ktoś pomyslał co zrobić, żeby ukrócić "argentynę". Nie można było dobrac się do "szefów", to uderzono w pracowników.
System argentyński to w skali kraju min. kilkadziesiat tysiecy poszkodowanych, naiwnych ludzi. Ty najwyraźniej masz żal, że "beknąłeś" sam, a szefowi nic się nie stało. Nie staraj sie tłumaczyć, że nie wiedziałes, że oszukujesz tych ludzi.
Kotwica / 2007-07-05 13:54
A co z firmami takimi jak URiWF? Regulamin był kontrolowany przez UOKiK i mam artykuł z cytatem pewnej Pani z tej instytucji z Lublina, która stwierdza w nim że ich umowa nie jest związana z systemem konsorcyjnym (argentyńskim). Jest niestety bardzo niekorzystna dla klientów. Teraz okazuje się, że może być inaczej - z tego co wiem dochodzenie nadal trwa.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: