Forum Prawo - porady i tematy

Skazani zapłacą za pobyt w więzieniu

Skazani zapłacą za pobyt w więzieniu

Money.pl / 2007-04-08 08:41
Komentarze do wiadomości: Skazani zapłacą za pobyt w więzieniu.
Wyświetlaj:
adria / 83.15.35.* / 2010-04-09 16:20
Proszę Państwa ostudźmy emocje, pomysł dobry na pierwszy rzut oka, ale proszę użyć wyobraźni, do więzienia bogaci rzadko idą, trafia szarak wychodzi bez pieniędzy, bez pracy i z komornikiem na głowie. Czy państwo myślicie, że uczciwie położy się i będzie czekał na śmierć, pójdzie "w miasto" i będzie nas przeciętnych okradał i zabijał żeby przetrwać i nic tu po tym, że znowu trafi tam do izolacji. Bo lepsze życie będzie za kratami, niż wegetacja tu. Czy nie mam racji?
querty21 / 77.236.4.* / 2009-01-18 10:03
Go p. Jerzego Stefaniaka. To, że buduje się im ''luksusowe więzienia'' to przesada. Wiadomo, że sa to ludzie i nie moga mieszkać w ''syfie'', ale uwierz, że wysokiego standardu nie mają. Studiuję resocjalizacje i widziałam parę aresztów śledc zych i zakładów karnych. :-) sale sie odnawia (maluje ściany, prostuje prycze), ale i tak za miesiąc cela wygląda... masakrycznie.
Jerzy Stefaniak / 85.89.191.* / 2008-10-07 13:37
Jestem za tym by więźniowie ponosili koszty swojego pobytu w więzieniu. To całkiem naturalne by społeczeństwo ich nie utrzymywało. Powinni również ponosić koszty sądowe, śledcze i ścigania ich. Jeżeli są tacy mądrzy, co się temu sprzeciwiają to niech ich oni utrzymują, a nie naród zmuszany do życia poniżej ubóstwa. Kto tu ma karę bandyta czy np. rencista, który okradziony przez rząd ma rentę w wysokości 625 zł? Nie wszyscy więźniowie pracują w więzieniu i jeżeli taki wyjdzie z więzienia to powinien spłacać dług wobec społeczeństwa. Przecież niektórzy traktują pobyt w więzieniu, np. jako przezimowanie na koszt podatników. Śmieszne, że dotychczas tego nie uczyniono by oni ponosili koszt wynikłe z przestępstwa. Okazuje się, że bandyta ma lepiej ode mnie i innych znajdujących się w podobnej sytuacji materialnej, a zawinionej przez ustawodawców.
koras / 83.21.198.* / 2007-05-05 17:50
Mało tego, dodam, że władze polskie w znacznej części nie znają prawa i te ich wspaniałe pomysły kończą się w Trybunale Konstytucyjnym i/lub Trybunale Europejskim. Tak np. było z tą akcyzą od sprowadzanych samochodów itp. najpierw trzeba znać dobrze prawo, a potem myśleć o takich rzeczach. Bo daję sobie głowę uciąć, że ta sprawa skończyłaby się w/w miejscach.
kerkorian / 2007-04-09 16:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wielu z nich ma spore majątki a w więzieniu utrzymuje się z pieniędzy biedniejszych podatników to polki skandal !!!
K. Kowalski / 212.76.37.* / 2007-04-08 08:41
Kolejny nieprzemyślany pomysł. A co w sytuacji kiedy skazany za drobne przestępstwo posiada wyłącznie mieszkanie. Po dwóch latach odsiadki wychodzi i ma komornika na karku który to mieszkanie chce mu sprzedać. Teoretycznie ma trzy lata na spłatę. Ale jako były skazany nie może przez te 3 lata znaleźć pracy a komornik wystawia mieszkanie na licytację. I w majestacie prawa niszczymy komuś życie. Czy o to chodziło pomysłodawcy ? Bo idea w pewnym sensie niegłupia ale wg. mnie najpierw powinno się przemyśleć wszystkie aspekty a dopiero potem przedstawiać projekt publicznie.
Jerzy Stefaniak / 85.89.191.* / 2008-10-07 13:51
To jego zmartwienie. Mógł nie popełniać przestępstwa. A moż ty się martwisz o siebie?
rychu66 / 83.29.20.* / 2008-05-22 16:22
całe więziennictwo jest chore:/ przestępca odbywa kare, a jeszcze narzeka, że mu źle:/ , ze to, ze tamto:/ a co to kurde, wakacje ma, czy jak???? w ogóle powinni ograniczyć wydatki na więźnie do minimum... bo w jakim cywilizowanym kraju wydatki na więźniów są większe, jak na pacjentów w szpitalu:/
miejmy nadzieje, ze w przyszłości ktoś w końcu doprowadzi to do normalności, tzn, ze kara w więzieniu, to będzie rzeczywiście kara, a nie darmowe wakacje:/
trzezwo myslacy / 94.254.148.* / 2009-08-02 16:03
to nie sa wakacje.i trzeba pamietac ze skazany pozbawiony jest tylko i wylacznie wolnosci,a swoje zale ze ma sie niska emeryture nie wylewac na wiezniow i prywatyzacje.caly system jest chory.prosze odjac koszty wuzywienia od calej miesiecznej sumy na wieznia.
Jerzy Stefaniak / 85.89.191.* / 2008-10-07 13:48
W Polsce bandytów się nagradza, a obywateli poniewiera. Zgadzam się z tobą. Buduje się dla nich luksusowe więzienia. Ja nawet takich warunków nie mam. Tylko czy to, co piszemy coś zmieni. Chyba nie. Zawsze władze w Polsce były i są sprawowane przez ludzi podobnych tym przestępcom, a uważam, iż jeszcze gorszych przestępstw się dopuszczają.
socjolog / 94.254.148.* / 2009-08-02 16:14
widze jurek ze jestes typowym przykladem reliktu bylego ustroju.nie odnalazles sie w nowych warunkach.kiedys miales pensje czy lezales czy siedziales.a teraz trzeba wlozyc troche kreatywnosci w to co sie robi.pozatym sobie jak to sie kiedys mowilo zakombinowales i pare groszy wpadlo.bo kiedys sie w zakladach pracy kombinowalo.a teraz stoisz na mownicy i krzyczysz ze zlodzieje maja luksusy.posluchaj tych normalnych ludzi co sie znalezli za kratami w wyniku pomylki.czy oni mowia po wyjsciu dalej o luksusach
katolik ze sląska / 87.105.250.* / 2010-04-08 21:55
Człowik pracuje i musi za 1350 zł utrzymać rodzine,za więżnia płacą 1600 zl a za4 zł ma calodzienne wyżywienie piekny ma luksus.Pamiętaj Polacy dzielą się ci co siedzieli ,ći co siedzą i ci co będą siedzieć.

Najnowsze wpisy