SKOK-i to banki

Money.pl / 2006-09-19 15:16
Komentarze do wiadomości: SKOK-i to banki.
Wyświetlaj:
SKOK Wesola / 2011-08-22 13:40
Gwoli informacji oraz aktualizując artykuł - informujemy, że od grudnia 2010 r. wartość gwarancji depozytów wszystkich członków SKOK Wesoła została zwiększona do kwoty stanowiącej równowartość 100 000 euro.
Oznacza to, że każdy Członek lokujący swoje środki będzie miał gwarancję zwrotu 100% swoich depozytów do wysokości 100 000 euro. Pieniądze w SKOK Wesoła są chronione w takim samym stopniu jak depozyty ulokowane w bankach.

Zwiększenie wartości depozytów przez TUW SKOK, związane jest z wdrożeniem dyrektywy 2009/14/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 marca 2009 r., zmieniającej dyrektywę 94/19/WE w sprawie systemów gwarancji depozytów w odniesieniu do poziomu gwarancji oraz terminu wypłaty.

Depozyty złożone w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych są chronione przez Program Ochrony Depozytów Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.
Na program ten składają się dwa elementy:
- fundusz stabilizacyjny, tworzony ze składek płaconych przez wszystkie kasy, będący w dyspozycji Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (KSKOK),
- ubezpieczenie depozytów oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (TUW SKOK). KSKOK w maju 1998 r., na podstawie ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych ustaliła normę dopuszczalnego ryzyka dotyczącą bezpieczeństwa środków pieniężnych zgromadzonych przez członków SKOK, która nakłada na każdą ze SKOK obowiązek ubezpieczenia oszczędności każdego członka Kasy.

TUW SKOK jest towarzystwem ubezpieczeniowym podlegającym nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Od 2007 r. TUW SKOK podobnie jak Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest członkiem EFDI - European Forum of Deposit Insurers, organizacji zrzeszającej instytucje zajmujące się gwarantowaniem depozytów w krajach europejskich.
rybka / 2006-09-19 21:37 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że SKOK-i nie różnia się od banków.

Jeśli jest zapotrzebowanie na takie ekspertyzy, to służę!
Mogę je tworzyc za pól ceny :-)
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-09-20 09:30
Rzeczywiście nie trzeba być autorytetem, żeby to zjawisko zauważyć. Natomiast trzeba być autorytetem i mieć określoną pozycję społeczną, aby takie ekspertyzy miały uznanie i wartość normatywną wśród jak najszerszego gremium odbiorców, a przez to może mieć stosowną wycenę materialną takiej pracy.
MN / 80.51.231.* / 2006-09-19 17:56
To dobra okazja, aby zwolnić wszystkie firmy z podatków bezpośrednich.
A cóż zrobić ze SKOKami? Można je na szybko ubezpieczyć w PZU.
cień / 83.8.144.* / 2006-09-19 16:37
Panie Zawisza a moze tak byśmy wszystkie Polskie firmy pozwalniali z podatków, co pan na to? Wtedy może Polacy nie musieli by uciekać w poszukiwaniu pracy za granicę. Wspaniała instytucja te skok-i do czasu aż coś się złego stanie a wtedy ciekawe kto odda chociaż część powpłacanych pieniążków czlonkom sksk-ów.
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-19 16:26
Podstawą zdrowej gospodarki jest równe prawo dla podobnych podmiotów. Jeżeli prawo dla podobnych podmiotów jest różne, to służy jakimś grupom interesów i jako takie podważa zasady działania gospodarki w demokratycznym kraju. Innymi słowy rodzi "bezprawie". I nieważne czy - jak poniżej pisze Marqus - "PO jest siedliskiem...", czy też nie jest. I czy prawo Marqus uważa za bandyckie, czy boskie. Ważne, że jest ono takie samo dla tak szerokich kręgów gospodarczych i społecznych jak jest to tylko możliwe i racjonalne. Ideałem by było, żeby prawo równo traktowało wszystkich. Ale to niestety ideał niedościgniony. Tam, jednak gdzie różnice są tak rażące, jak prawo dla SKOKów i banków, powinny one być natychmiast zniwelowane. I gówno mnie obchodzi, czy Zawisza i ska jest zamieszany w SKOKi, czy nie. I czy robi się teraz medialny szum. Mnie zależy wyłącznie na zlikwidowaniu tych różnic. One dają "papu" organizatorom i protektorom. Nic nie dają ludziom z nich korzystającym ani mają się nijak do prawdziwych tradycji tego typu kas na które się powołują. Jeszcze jedno wielkie oszustwo.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-09-20 11:02
mniej zacietrzewienia a więcej zrozumienia.
Poszukaj może w słowniku co to jest siedlisko , bo ja nie znajduję w tym słowie nic negatywnego. Wygląda na to, że też uważasz że należy utrzymać "liberalne" ustawodawsto i rozszerzyć je na wszystko - a jak np jestem za wolnym rynkiem. Mam prawo. "bankowy tytuł egzekucyjny" to właśnie przykład bandyckiego prawa bo stwarza gigantyczną nierówność w traktowaniu stron.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-09-20 09:31
Bardzo celne!
Desstin / 2006-09-19 16:24 / Bywalec forum
Ciekawe jakie ekspertyzy pan zaprezentujesz...i jakie "autorytety ekonomiczne" się pod nimi podpiszą?
Marqus / 217.8.162.* / 2006-09-19 15:35
PO jako siedlisko wzorowych liberałów chce rozszerzenia obowiązków SKOKów zamiast zmniejszenia tychże dla banków. Mnie akurat cieszy wiadomość że SKOK nie ma prawie bandyckiego bankowego tytułu egzekucyjnego
Andre7 / 2006-09-19 16:38 / Tysiącznik na forum
już próbowali uzyskać, a pamiętaj że SKOKi są pod jeszcze mniejszą kontrolą niż banki ..
maa / 2006-09-19 16:36 / Tysiącznik na forum
A jak SKOK zbankrutuje, to ja będe zwracał Panu ze swoich podatków pieniądze, które Pan tak ulokował? Bo SKOK-i nie płacą do do Funduszu Grarancyjnego ani grosza.

Poza tym, nie wierzę, żeby cały zysk SKOKów był konsumowany przez dyrekcję tej "spółdzielni" mimo pałaców, które sobie budują. Ciekaw jestem czy, a jeśli tak, to ile pieniędzy ciągnie nielegalnie dla siebie PiS.
Pamięta ktoś PC, "Telegraf". PiS i PC to ci sami ludzie...
observe / 213.134.160.* / 2009-05-23 00:30
Nie zbankrutuje bo nie ma wirtualnych pieniędzy. Bankowcy i różni doradcy pomijają fakt mimo wszystko mniejszych rat przy takiej samej kwocie pożyczki,różnica od 50zł miesięcznie i więcej między różnymi bankami. Można porównać na stronach internetowych.
Piecia / 83.31.2.* / 2007-02-11 18:21
Skoki płacą do własnego funduszu gwarancyjnego. Tak na marginesie przyjrzyj się jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny - on nie istnieje i tworzony jest teoretycznie jedynie w razie potrzeby, więc wyobraź sobie teraz co się stanie jak większy bank straci płynność.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-09-20 11:04
SKOKi mogą się ubezpieczyć - także wzajemnie - nie potrzeba do tego instytucji FG.
jliber / 212.180.147.* / 2006-09-19 15:16
Zawisza! Zwolnij także mnie z CITu! Zapewniam że wtedy mi się także uda!!
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-19 16:28
Krótko i trafnie

Najnowsze wpisy