Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skok na pieniądze z OFE. Rząd zabiera nam 150 miliardów złotych

Skok na pieniądze z OFE. Rząd zabiera nam 150 miliardów złotych

Wyświetlaj:
bonia / 159.205.199.* / 2016-03-06 10:01
Tusk i Rostowski pod sąd Złodzieje i oszuści oszukali miliony Polaków
mlodyrencista / 94.254.133.* / 2015-04-26 12:06
Ale nikt nierozumie jednego przeciez to zad namawial do ofe bylo dobre namawialo ludzi a teraz jest zle
PRAWDA JEST TAKA OFE BYLO SPECIALNIE STWORZONE ZEBY BYLA ODNOGA DLA ZUS ZE JAK ZACZNIE PRZYNOSIC KONKRETNE ZYSKI TO SIE SCIAGNIE JE DO ZUSU I TYLKO OTO CHODZILO ONIC WIECEJ.
nie oto zeby byly lepsze emerytury dlanas bo uwazam ze ofe wcale niemusialo oddawac tych pieniedzy a oddalo .
Niemusialo bo zyski generowalo a zus same dlugi robi .
Czemu ofe niewalczylo o te pieniadze .
Zaskarzyc decyzje zadu bo jakim prawem i cudem prawo zadzialalo w stecz i okradlo nas .owszem wprowadzili nowe przepisy i powinny dotyczyc i byc od momentu wprowadzenia w zycie bez ruszania tego co dotej pory nazbieralo .
Ofe mialo zyski inwestycje w energetyke drogi papiery wartosciowe a tym samym przyczynialo sie do tworzenia nowych miejsc pracy .
ZATO ZOSTALO ZABRANE BO MA ZYSKI I LUDZIE ZOBACZA ZE OFE MA DODANI WYNIK A ZUS MA UJEMNY .I WTEDY SIE OCZY OTWORZA ILE PIENIEDZY IDZIE NA UZEDY ZUS I NIEGENERUJA ZADNEGO ZYSKU.
WIEC PYTAM SIE SKAD BEDA BRAC W ZUS PIENIADZE ZA 20 LAT NA EMERYTURY CHYBA Z NIKAD BO BEDA ZWIEKSZAC WIEK EMERYTALNY I NIEDOZYJEMY EMERYTUR BO OTO CHODZI.
OFE LIKWIDOWAC ZWIEKSZAC WIEK EMERYTALNY CALE ZYCIE PRACOWAC I JAK KTOS DOZYJE TO NIEBEDZIE GO STAC NA LEKI I SZYBKO WYCIAGNIE SIE .
ZLIKWIDOWAC ZUS CALOS PRZEKAZYWAC DO OFE I Z TAKIEGO OBROTU SYTUACJI OFE WYGENERUJE TAKI ZYSK ZE BEDZIE ICH STAC UTRZYMAC WSZYSTKICH EMERYTOW.
I ITAK WYGENERUJA ZYSK.
POPATRZYC WYSTARCZY ZE KAZDY Z NAS PARE ZLOTYCH DAWAL DO OFE I ZYSKI BYLY BARDZO DUZE TO CO BY BYLO JAKBY XALA AKLADKE PRZEKAZALI DO OFE
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wqw / 82.115.83.* / 2013-10-07 23:42
w sto milionów wałęsy nigdy nie wierzyłem, ale moje 30tyś wyrzucone w błoto nierządu to granda, grabież i złodziejstwo
Janusz40852 / 46.169.1.* / 2013-10-07 09:15
OFE jest drogim systemem i żadne rozwinięte państwo o utrwalonej demokracji go nie wprowadziło. Pozostaje pytanie, dlaczego jego likwidacja przebiega etapami i długofalowo?

Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka; po pierwsze - całkowita jednorazowa likwidacja OFE spowodowałaby znaczącą utrate wartości części aktywów w postaci akcji (nie mówiac o nieuniknionych perturbacjach na giełdzie i upadku niektórych przedsiebiorstw, w których kapitały OFE stanowią większość udziałów). Po drugie za plecami OFE stoja potężne międzynarodowe grupy kapitałowe, które nie chcą utracić kontroli nad tak znacznymi pieniedzmi w obrocie (280 mld. zł.). Oczywiście, prócz tego są poważne konfitury z działalności OFE i nie idzie tu o widoczna dla wszystkich prowizję od wpłacanych składek (3,5 %), lecz o odpisywaną od aktywów OFE stawkę "za zarzadzanie", które PTE zabierają w wysokości 0,6 % rocznie (albo do 0,05 % MIESIĘCZNIE). To wyniesie za 2013 r. ponad 1,6 mld. zł. Rostowski nawet zajaknął się o zmniejszeniu o połowę prowizji, ale o stawce za zarzadzanie starannie milczał. Milczą takze o tym wszyscy bez wyjatku "eksperci ekonomiczni" skupieni w radzie pod kierownictwem K. Bieleckiego i inni, jak Balcerowicz, a ostatnio Buzek. Ci dwaj, to twórcy OFE, ale u podstaw tej obrony OFE leży owa śmietanka do podziału także dla rad nadzorczych PTE i zarzadów OFE. Warto wysłuchując mądrzących się dyżurnych ekonomistów i komentatorów spytać się, czy przypadkiem nie są w jakiejś radzie nadzorczej PTE (typowym przykladem jest tutaj niejaki prof. Orłowski).

Po trzecie w końcu - przeciwko likwidacji OFE są przyszli emeryci - płacący składki; zostali skutecznie zaindoktrynowani przez poszczególne PTE, które na reklamę i propagandę wydawały ogronmne pieniadze (teraz jest to zabronione). Niezależnie od tego w ustawie o OFE w sposób niefrasobliwy zawarto mozliwość jednorazowej wypłaty zgropmadzonego przez przyszłego emeryta kapitału. Kto by nie chciał. Tylko autorzy tego zapisu byli nadmiernymi optymistami - tak nie ma nigdzie na świecie w państwowych systemach emerytalnych.
gazo988 / 94.254.133.* / 2015-04-26 12:18
A co zrobilo zus nic . Jakos nieznam zadnego przyszlego emeryta ktory jest przeciwko ofe a wrecz przeciwnie oddali by cala skladke do ofe ktura idzie do zus .
Dlatego ze ofe moze ma i bedzie miec wiecej do zaoferowania niz zus.
Te smieszne 0.5 procenta czy mniej czy wiecej za prowizhe prowadzenie rachunkow to jest ich marza a w stosunku co do 1 obywatela to sa grosze kture w skali roku daja kilka zlotych.
A zus zabiera ile na emeryture i ile z tej skladki w skali roku ida na zarobki milionow uzednikow to z porownaniem z zus to sa grosze xo ofe zabiera.ale ma cos w zamian zysk .
A zus co ma za te pieniadze do zaoferowania nic a nawet troche wiecej bo zwieksza wiek emerytalny
ZLIKWIDOWAC ZUS CALOSC DO OFE I TO JEST PRZYSZLOS MOZE NIEPEWNA ALE ZUS JUSZ JEST NIEPEWNY A CO ZA KILKA LAT.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hooltay / 150.254.159.* / 2013-09-09 08:15
Wam zabiera? To Wasze pieniądze?
Kosmaly / 2013-09-08 16:04
Żadnych profitów dla budżetu grabież OFF-e nie przyniesie.To zwykła KSIĘGOWOŚĆ KREATYWNA.Na takich operacjach jak poprzednie STARE PORTFELE robi się ludziom krzywdę.Do dzisiaj moje świadczenie ROSTOWSKI okrada 850 zł miesięcznie.Wypłaca 600 zł koszty leczenia 450 zł internet 140 zł zostaję bez grosza.PODZIĘKUJCIE MU!
waldi622 / 87.206.240.* / 2013-09-07 09:14
dlaczego nikt nie mówi o dewastacji systemu emertalnego przez niejakiego Millera i Kwaśniewskiego? - to oni przywrócili/zachowali przywileje mundurówki i górników
Rycho / 93.159.161.* / 2013-09-06 23:15
Nie trzeba było zabierać Babci dowodu osobistego. Zabraliście, to macie. Raz popełniliście głupotę, to się zdarza, ale drugi raz głosowaliście na rudego, a to już jest głupota do potęgi n(tej).
Greg1234321 / 83.10.26.* / 2013-09-06 21:08
Co za POlityczne mendy ! Złodzieje, kłamcy. Jeśli zmieniają się zasady gry to proszę mi oddać pieniądze z OFE, mam w doopie wasze emerytalne waloryzacje. Złodzieje, złodzieje, złodzieje...
Greg1234321 / 83.10.26.* / 2013-09-06 21:08
Co za POlityczne mendy ! Złodzieje, kłamcy. Jeśli zmieniają się zasady gry to proszę mi oddać pieniądze z OFE, mam w doopie wasze emerytalne waloryzacje. Złodzieje, złodzieje, złodzieje...
Wapniak / 2013-09-06 20:13 / Tysiącznik na forum
Hmmm...a dlaczego nie, skoro dobry gospodarz/Rząd RP III/ wszystko prawie za bezcen sprzedał i przejadł?... Skąd wziąźć kasę? Na czym zarobić koro zostały tylko nieliczne usługi i urzędnicy? Nawet złodziej idiota, najlepsze kąski zostawia dla siebie...
Nie obcina gałęzi na której siedzi.
1999 / 81.243.137.* / 2013-09-06 19:30
"OFE psuja rynek", Forbes.pl
ost / 81.190.153.* / 2013-09-06 16:31
Ciekawe, kto teraz będzie kupował obligacje i czy dalej będą tak tanie jak obecnie? Sami sobie strzelają w kolano zadłużenie kraju będzie i tak szybko rosło i te 152 mld zł skonsumują w 3 lata
gość 342 / 78.31.91.* / 2013-09-05 19:54
Mnie wystarczy jedno zdanie "na drugim biegunie interes OFE, którym obiecano znaczne zyski"- komentuje ekonomista, prof. Witold Orłowski. - A czyim kosztem te zyski nas przyszłych emerytów, no może z moim wyjątkiem bo w życiu nie zapisałabym się do OFE ja na szczęście 20 lat temu też miałam wybór.
zawarrt / 62.182.213.* / 2013-09-05 19:42
jeżely komuś zabiera to zarządzającym tymi funduszami,którzy za nic nie robienie dostają ogromne pieniądze.reszta polaków może tylko zyskać na tej operacji.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy