Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skończmy już z postkomunistycznym mitem

Skończmy już z postkomunistycznym mitem

Cezar / .* / 2004-08-11 16:40
Komentarze do wiadomości: Skończmy już z postkomunistycznym mitem.
Wyświetlaj:
księgowy / .* / 2004-08-14 09:54
Zgadzam się że autor artykułu jest głupi.pracownik jest również klientem i nie może być biedny bo nic nie kupi.Tacy szmaciarze niszczą ten kraj
Michał Wolski / .* / 2004-08-26 14:52
Biedak to nie taki co nic nie posiada i nie zarabiaa, tylko taki który posiada niewiele, a żyje sobie spokojnie od wypłaty do wypłaty co wcale nie przeszkadza mu być klientem. Nie wiem kim jest "szmaciarz", ale wiem kto niszczy ten kraj, a raczej co powoduje popadanie w coraz większe ubóstwo coraz większej ilości ludzi - jest to mianowicie polityka monetarna prowadzona przez prezesa NBP. A odpowiedź dlaczego można znaleźć w filmie Fahrenheit 9/11
tadkop / .* / 2004-08-13 22:36
Panowie ekonomiści!Kilka dni temu minęła któraś (50?0rocznica zdelegalizowania Komunistycznej Partii USA.wiasdomość ta poraziła mnie myślą,ze to dlatego u nich jest dobrze a u nas i u nam podobnym żle,a tym zachodnim nieco lepiej ale też terochę kiepsko nie mówiąc o krajach w komunistycznym" rozkwicie"Czy w tym przypadkowym spostrzeżeniu nie ma ani odrobiny sensu?Proszę do dzieła p. felietonistów! Pardon za błedy.
Zenek / .* / 2004-08-15 12:05
A wiesz kto nie ma racji: ten kto robi błędy.
omega999 / .* / 2004-08-12 10:18
A z innej bajki... trzepiacie się gościa, on też przecież ma swój punkt widzenia, jak każdy polityk i ekonomista w tym kraju. Problem nie leży w ilości lecz w jakości tych do których należą kluczowe decyzje. W szkole nas uczono.... że nie należy rozpoczynać zdania od np i, a; - i co z tego wynika zobacz powyżej.
kamyk / .* / 2004-08-12 10:25
Nie żebym się trzepiał, ale może lepiej omega zrezygnowałaby z instruowania o pisowni polskiej?
omega999 / .* / 2004-08-16 08:28
Mam nieodparte wrażenie, że trafiłem na zatwardziałego zwolennika tzw. polskiej "bylejakości".
Cezar / .* / 2004-08-12 10:48
Jeżeli chodzi o ortografię to zauważam w internecie dwie szkoły. Jedna to ci , którzy nie uznają polskich znaków ( to nie ja ), druga to ci starają się pisać poprawnie i albo popełniaja zwykłe błedy jak na klasówce albo np okienko do odpisywania jest tak małe , że trudno kontrolować własny tekst. Czyli zgodnie z tezami autora tekstu jedni są głupi choć w większości drudzy mądrzy choć w mniejszości, zwyciężają niechluje z obu stron ale liczy się warość tekstu, nawet domyślna. ITP,ITD.
lechold / .* / 2004-08-12 07:50
Oj, Panie Olgierdzie...Primo: ekonomia j e s t dyscypliną dającą przewidywalne, sprawdzajace sie prognozy. Oczywiście nie w szczegółach - na to nie pozwoli statystyka.Secundo: błedne prognozy i co gorsza decyzje podejmują "fachowcy" od wszystkiego - najierw pracowali w ministerstwie zdrowia, później w ministerstwie dziwnych kroków, później ...itd. Po prostu, choć może to wredne: decyzje muszą podejmować ludzie kompetentni. I to właśnie jest nasz kluczowy problem - bo niestety tego brak.
nizki / .* / 2004-08-13 17:14
Gdyby ekonomia była taka przewidywalna, to większość Państw i narodów żyłaby w dobrobycie.Tak naprawdę to ekonomia głównie zajmuje się opisywaniem zdarzeń minionych i próbą przewidywania na tej podstawie zdarzeń przyszłych, co jednak w większości przypadków niewiele się różni od wróżenia z fusów. Inaczej uniknęlibyśmy niejednego kryzysu w skali makro lub mikro.
lejco / .* / 2004-08-13 22:00
Człowieku co ty piszesz za bzdury (nizki) ty chyba nigdy nie widziałeś książki od mikro luba makro ekonomii. To są narzędzia tylko problem jest w tym , że ci którzy rządzą w kraju i uważają , że je znają wcale nie mają pojęcia o ekonomi w szerokim tego słowa znaczeiu. Żeby ci to udowodnić zwróć ueagę na jedną rzecz na tvn24 często wypowiadają się młodzi ekonomiści. Ludzie ci są pracownikami zachodnich prywatnych firm z różnych branż (najczęściej banki). Oni się znają na rczey i mówią co trzeba zrobić żeby było dobrze w kraju , niestety nikt ich nie słucha. W konsekwencji oni też to mają w d...pie bo mają niezłe pensje i im się żyje dobrze. Jak myślisz czy ktoś im płaci za nic ?! Nie !!!! Oni zarabiają wykorzystując swoją wiedzę w taki sposuba żeby na koniec roku obrotowego stopa zwrotu była na +. Teraz jeden fakt jak by ekonomia nie dawała możliwości analizy przyszłości w oparcju o jakieś dane to dla przykładu Bank PKO S.A. nie osiągną by zysku 200 zln $ za rok 2003. Jak nie wierzysz to wejdź sobie do najbliższego oddziału nie fili (mam nadzieje że umiesz odróżnić) i poszukaj na tablicy informacynej bilansu spółki i sobie sprawdż. Takich przykładów jest wiele. Powiem ci jedno chce się rżnąć PANA a nie ma się w głowie to jedna z zasad ekonomi mówi , że biednyś boś głupiś.
andy / .* / 2004-08-17 18:06
Uważam że nie ma Pan racji.http://www.mises.pl/site/subpage.php?id=53&content_id=112&view=full
George / .* / 2004-08-12 07:02
Mit iż Lud wie najlepiej nie jest wcale postkomunistyczny, opiera się na nim przecież demokracja, również ta zachodnia. A tak poza tym trzeba z przykrością stwierdzić, że tekst autora jest strasznie powierzchowny i płytki. Jeżeli ktoś czytuje takie periodyki jak chociażby BusinessWeek to wie, że zdania tych, którzy "rozumieją" ekonomię potrafią być zupełnie przeciwne. Na pytanie czy należy w bieżacej sytuacji podnosić stopy procentowe jeden ekonomista odpowiada TAK, drugi NIE. I każdy ma argumenty na obronę swojej tezy. Na kogo więc powienien głosować LUD? Wyobraźmy sobie parlament składający się z tych "rozumiejących" ekonomię, z których każdy - a jest to możliwe - ma inne zdanie w kluczowych sprawach ekonomicznych? Z resztą jak łatwo stwierdzić odwołując się do ekonomicznych prognoz sprzed dwóch lat, najczęściej są one po prostu chybione. Ekonomia to nie matematyka tylko dyscyplina, która usiłuje mierzyć się z tak złożonymi i niestabilnymi zjawiskami jakimi są procesy gospodarcze i - trzeba przyznać - jest bez szans. Tak więc to, że LUD nie głosuje na rozumiejących ekonomię nie jest ani straszne, ani dla ludu zgubne. Widzę zupełnie inne zgrożenia.
Jas / .* / 2004-08-11 22:50
Tak sądzę ,ze sam tekst przeczy tezom które głosi. Zacząłem pisać więcej, ale chyba należy przyznać "szkoda czasu i atłasu"
losos / .* / 2004-08-11 19:40
"Czemuś biedny, boś głupiCzemuś głupi, boś biedny".I tak ten świat siękręci ...
Cezar / .* / 2004-08-11 16:40
Idą c za Pańskim rozumowaniem, można napisać tak:jest Pan mądry bo w mniejszości ale lepiej wykształcony, plecie Pan głupstwa bo jest Pan sam, jest Pan sam bo plecie Pan głupstwa itd, itp. Ale idąc za światłą inteligencją Generalissimusa i krynicy lewicowej mądrości ( nie mylić z marszałkiem Oleksym ) można zadać sobie, Panu i innym czytelnikom pytania ( o zadania ? ).1/ Skoro naród słucha Leppera a nie Balcerowicza to kto jest głupi z tych trzech ? ( odp. Balcer bo nie zna języka polskiego )2/ Skoro naród nie chodzi na wybory ( coraz bardziej -ja też ) to kto jest głupi i godzien pogardy, politycy czy naród ? ( odp. politycy bo są skompromitowani ale tak głupi , że tego nie widzą )3/ Skoro żadna tzw. partia ( czytaj sitwa ) nie przedstawia pozytywnego programu polityczno-społecznego to kto jest głupi ? ( odp. sitwa bo naród głosuje nogami czyli nie głosuje, bo na gangsterów nie chce )4/Czy jest jakaś broń dla świadomych i nieświadomych wyborców aby pozbyć sie polityczno-ekonomicznych łobuzów ? ( tak bojkot aż do skutku wszelkich wyborów-czyli wykorzystanie demokracji porzez zaniechanie )5/ I co Pan na to Panie ładny ( jak mówią w Warszawie ) ?
Andy / .* / 2004-08-11 18:48
tekst Autora jest godna kabaretu, dyskusja z nim równiez; dodam i ja swoja zlota mysl: bunt powszechny nie jest mozliwy, bo przeciez zawsze zaglosuja na siebie owe polityczno-ekonomiczne lobuzy.

Najnowsze wpisy