Forum Polityka, aktualnościKraj

Skończył się optymizm Polaków

Skończył się optymizm Polaków

Money.pl / 2008-05-14 08:51
Komentarze do wiadomości: Skończył się optymizm Polaków.
Wyświetlaj:
nn / 195.205.2.* / 2008-06-30 17:45
byl w Peru i otwieral boiska na podparkaciu a co z rodakami ktorych odwiedzal w Anglii przed wyborami ? zagladnie przed wyborami prezydenckimi ? cudowny ten premier :) ekipa Pan pawlak :) i Pani Kopacz
Handel wyrokami 1 / 83.21.26.* / 2008-05-19 20:38
Premierek Dyzma nas kocha !
Maczo Picu to słońce całego świata i niedługo wszechświata. Picować trzeba ........
wyborcaQ / 87.205.161.* / 2008-05-19 18:37
Udało im się nabrać Polaków(chyba jednak perfidniej niż PiS-owi) prawie tak samo jak SLD i Millerowi, którzy obiecywali gruszki na wierzbie. I dostaną takiego samego kopniaka w tyłek jak tamci. Tylko ciekawe czy bedzie sens do czegoś wracać, czy coś jeszcze zostanie z PL - wcielonej do superpaństwa UE, ubezwłasnowolnionej prawno-instytucjonalnie, ograbionej przez roszczeniowców wszelkiej maści i okrojonej terytorialnie na rzecz IV Rzeszy Niemieckiej(ziemie odzyskane).
man13 / 2008-05-19 08:34 / Tysiącznik na forum
Ciekawie wyglądała by taka rozpiska pomiędzy moherowymi i normalnymi.
Jan 2 / 217.153.161.* / 2008-05-16 06:50
Przypomniała mi się debata Kaczyński Tusk, w której to Tusk wytykał Kaczyńskiemu podwyżki cen. Ilu dało się na to nabrać oceńcie sami.
Alicja Brauer / 85.178.53.* / 2008-05-16 12:39
Zupełnie zgadzam się z powyższą opinią! PO to mistrzowie manipulacji!
Pajchiwo / 2008-05-16 12:16 / Tysiącznik na forum
Zawsze warto powalczyć o stado baranów - dobrze zna to SLD, zna PO, a zapomniał PIS.
Rozsądni ludzie nie poszli w ogóle do urn w czasie ostatnich wyborów - naprawdę szkoda było czasu...
~Kris / 2008-05-16 12:41 / Tysiącznik na forum)
Nie nazwałbym tych, co nie poszli na wybory 'rozsądnymi ludźmi'. Raczej zgorzkniałymi malkontentami. Taka postawa jest całkowicie jałowa - nic dobrego z niej nie wynika.
Pajchiwo / 2008-05-16 14:55 / Tysiącznik na forum
A co wynikło dobrego z głosowania na którąkolwiek partie do tej pory?
Naprawdę ciekaw jestem Twojej odpowiedzi.
Zaaz56 / 77.114.175.* / 2008-05-16 19:53
Pachwino powiedz mi proszę na co narzekasz? Czy uważasz że nie było by podwyżek cen gdyby PiS wygrało wybory? Czy znasz jakieś cudowne rozwiązanie problemów tego kraju?! Jeśli tak to pisz do gazet i polityków może ktoś posłucha. Albo napisz tu na forum żeby trochę polaków to przeczytało. Jeśli będą logiczne i poprawne uwierz mi ja je poprę i będe przekazywał je dalej wśród rodziny i znajomych tłumacząc im jak powinny te rozwiązania zadziałać. Wtedy jeśli nawet tylko kilka osób tak jak ja zacznie o tych pomysłach mówić to kiedyś one przejdą i wszystkim nam będzie żyło się lepiej :) a teraz jeśli pomysłów brak to może lepiej już nic nie pisz...!!!!

Pozdrawiam
Pajchiwo / 2008-05-16 21:23 / Tysiącznik na forum
Ja na nic w tej chwili nie narzekam, ja się Ciebie pytam co konkretnie wynikło dobrego z głosowania na poszczególne partie.
I to w zasadzie nie ograniczam się z tym pytaniem tylko do ostatnich wyborów.
polaczek zrezerwowany? / 77.254.5.* / 2008-05-19 07:41
Jeśli chodzi o ostatnie wybory to wreszcie nie zajmujemy się tematem : Kto komu pokazał w piaskownicy język.
Krytykujemy rząd i za to nikt nas nie obraża tylko zastanawia się co trzeba zmienić.
Mam nadzieję, że w końcu weźmiemy się poważnie za Euro 2012.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-19 10:08
Mnóstwo życzeń i pachnącej atmosfery, żadnych konkretów.
Pajchiwo / 2008-05-19 10:24 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak jak napisałe(a)ś.
mkg / 2008-05-15 10:26 / Bywalec forum
Nie dajcie się indoktrynować i manipulować wynikami z sufitu kreowanymi przez "przepowiadaczy" , wystarczy analiza rzeczywistości , w której optymizm i wiara w siebie jest niezbędna
12wqas / 62.181.176.* / 2008-05-15 21:39
Zelmer stanie się najwięszką firmą AGD świata oczywiście po przejęciu gruby Elktroluxa, Bosch i Siemensa.
FSO przejmie Porsche, Toyotę i Fiata a potem doprowadzi do bankructwa GM'a
Orlen wyruguje zachodnie koncerny z bliskiego wschodu i stanie się monopolistę w wydobyciu ropy naftowej na bliskim wschodzie i ameryce południowej.
Bumar wykończy amerykański przemysł zbrojeniowy
PZL Mielec rewolucyjnymi konstrukcjami rzuci na kolana Boeinga i Airbusa.
Polskie uczelnie staną się najbardziel elitanymi szkołami świata
Gazeta wyborcza dostanie monopol na prawdę
W Łodzi będzie Hollwood a Gołota zdobędzie mistrza świata.
rty / 83.9.184.* / 2008-05-15 11:15
Nie dajcie sie indoktrynować i manipulować unio-mediami oraz "gazetą wybiórczą"!
Alicja Brauer / 85.178.53.* / 2008-05-16 12:50
Bardzo mądra opinia aby większość była tego w pełni świadoma! Jestem przeciwnikiem gazety wyborczej!
nicpon / 85.128.12.* / 2008-05-15 15:38
Nie dajcie sie tym którzy tak mowia jak ci dwaj powyzej...miejcie wlasny rozum !!!
mko / 213.25.181.* / 2008-05-15 10:09
Ludzie, czy Wy żyjecie w innym kraju niż ja? Przecież zarabiamy coraz więcej, mamy coraz lepsze samochody, ładniejsze mieszkania, komputery, RTV, AGD itp.., supermarkety są pełne kupujących z pełnymi koszami.. Rozejrzyjcie się! Naprawdę jest coraz lepiej. Widzicie to, że żywność podrożała, a zapominacie, że pensje nam wzrosły?
pilon80 / 82.177.232.* / 2008-05-15 15:01
przejedź się przez inne rejony niż duże miasta a zobaczysz czy wszędzie jest tak pięknie.
e.gon / 198.28.69.* / 2008-05-15 13:59
Co do meritum racja, ale sondaż dotyczy postrzegania przyszłości. Percepcja się rózni od realu i to jest jeden z przykładów. Dla rządu, który działa tylko na percepcję - wyniki tego sondażu moga być niebezpieczne.
# / 212.219.233.* / 2008-05-15 13:58
Tobie moze wzrosly innym nie np emerytom
Pozdrawiam
rty / 83.9.184.* / 2008-05-15 11:17
Ile wzrosły wynagrodzenia a ile domy i mieszkania w ciągu, dajmy na to, 4lat??
Nie dajcie się manipulować przez "unijne media"!
~Kris / 2008-05-15 12:06 / Tysiącznik na forum)
Chcesz powiedzieć:
nie dajcie sobie wmówić, że jest wam dobrze, bo tak naprawdę jest bardzo źle?

Źle, w porównaniu do czego?
Czy mogliśmy pójść jakąś inną drogą, i żyć nieporównanie lepiej? Gdzie na świecie są te tanie mieszkania i wysokie wynagodzenia?
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-15 12:13
Ty się dobrze czujesz? W Polsce są wysokie wynagrodzenia? Do 3000 brutto, tak jak zarabia 50% młodych Polaków z wyższym wykształceniem? (IBW 2007). Wszędzie na Zachód i Północ można lepiej żyć. Więc jest źle nawet w porównaniu do Czech, nie mówiąc nawet o Grecji, Portugalii, Hiszpanii. A o UK nie ma co nawet wspominać.
~Kris / 2008-05-15 11:15 / Tysiącznik na forum)
No, nareszcie jakiś głos potymizmu!

Dobrobyt sam z nieba nie spadnie, ale przynajmniej możemy o niego powalczyć - większości z nas żyje się lepiej niż 10 lat temu, a dla tych co pamiętają stan wojenny jest to skok wręcz nieprawdopodobny.
jur / 91.94.28.* / 2008-05-18 19:34
Jeszcze większy skok będzie gdy porównamy obecną sytuację z sytuacją jaka była w czasach.......wspólnoty pierwotnej!!!
Muuuuuuuuuuuuuu / 78.131.205.* / 2008-05-15 09:06
to rozniosły by w pył tego nieudolnego Tuska i Jego rząd .
A na dziś wolą nas raczyć od 6 miesięcy podgrzewanym kotletem w stylu "a PIS i Kaczyński to dopiero było zło" .
e.gon / 198.28.69.* / 2008-05-15 14:01
To media stworzyły ten rząd i przyczyniły się do obalenia lepszego. I będą Tuska popierać aż do końca.
emef / 217.97.165.* / 2008-05-15 07:55
Wszyscy socjologowie w kraju wiedzą (albo chociaż powinni), że w Polsce występuje wysoka rozbieżność między odpowiedziami o sytuację i perspektywy ogółu mieszkańców i osobistą jednostek.
Gdyby pytanie brzmiało "Czy w ciągu najbliższego roku spodziewa się Pan/Pani polepszenia czy pogorszenia swojej sytuacji życiowej?", to odpowiedzi były by diametralnie różne.
Najwidoczniej specjaliści z MillwardBrown SMG/KRC nie mają o tym pojęcia! Nie mieli szczęścia kształcić się u śp. prof. Sitka.
jur / 91.94.28.* / 2008-05-18 20:32

Gdyby pytanie brzmiało "Czy w ciągu najbliższego roku spodziewa się Pan/Pani polepszenia
czy pogorszenia swojej sytuacji życiowej?", to odpowiedzi były by diametralnie różne

Optymizm zależny od zadanego pytania. Dobre!!! To dowód na to jak można manipulować różnego rodzaju sondażami.
kazik111 / 87.205.32.* / 2008-05-15 04:42
to zla prognoza.Dobre prognozy ma tylko GW.Wg Michnika jest i bedzie coraz lepiej wg nich 90 procent tak ze bedzie poprawa.
TuuuuuuubaPR / 78.131.205.* / 2008-05-14 20:34
tylko duka coś jak pierwszoklasista , a siedzi w Londynie w banku jak ważna persona , a ja mam butelki plastikowe pakować do kartonów i mam znać dwa języki w mowie i piśmie . Taką cudotwórczą ekipę ma Tusk na wszystkich frontach to nie ma dziwne , że jest gnój na łodzi :-(
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:02
O ile ja dobrze pamiętam, to Marcinkiewicz był premierem w rządzie PiS. J. Kaczyński przecież złożył wyborcom obietnicę, że jeśli brat wygra wybory prezydenckie, to on Jarosław nigdy nie zostanie premierem (jedna z wielu dotrzymanych obietnic). Czyżby Marcinkiewicza do Londynu Tusk wysłał?
Taką cudotwórczą ekipę ma Tusk

Marcinkiewicz, "ekipa Tuska"..., "gnój na łodzi"...CO JESZCZE WYMYŚLISZ?
taki tam / 87.205.65.* / 2008-05-21 15:28
Widzę, że POplecznicy mają amnezję i nie pamiętają, że po pierwszych sukcesach rządu Marcinkiewicza, PO próbowało je zdyskredytować histerycznym jazgotem, że to szef partii ma być premierem.
Tusk się domagał objęcia stanowiska premiera przez Jarka, licząc że wtedy gospodarka będzie działała gorzej niż za Marcinkiewicza. A tu nic z tych rzeczy.
Dopiero gdy sam Tucze objął rządy, ro nareszcie jest tak jak PO oczekiwało - inflacja wzrosła, a tempo wzrostu spadło.

Teraz pytanie:
Dlaczego kiedy PiS przed wyborami zapowiadało, że bezrobocie może spaść grubo poniżej 19 procent, a wzrost dochodu przekroczy 4 procent - najgłośniej śmiało się PO?
Odpowiedź:
Oni byli przekonani, że się nie da, bo wiedzieli, że im by to nie wyszło.
No i nie wychodzi, bo wyjść nie może.
Taki rząd, jacy wyborcy - tylko we własnym przekonaniu są lepsi od tamtych drugich.
Pajchiwo / 2008-05-14 22:49 / Tysiącznik na forum
heh - a co ma do tego Tusk (albo zresztą jakikolwiek inny polityczny ściemniacz)?
To po prostu głupota pracodawców - a na głupotę nie ma lekarstwa.
TuuuuuuuuPR / 78.131.205.* / 2008-05-14 23:37
Jak to co ma ? Tusk wmawia nam , że jak będziemy znali dwa języki i pakowali te plastiki do kartonów to będzie nasza Irlandia . Irlandię to my już mamy ... na stacjach CPN-u , ceny są jak w Irlandii . Kaczor przerżnął wybory bo nie odpowiedział na pytanie Tuska po ile są jabłka . Ciekawe czy Tusk wie po ile jest teraz benzyna ?
nicpon / 85.128.12.* / 2008-05-15 09:05
A jak by byl Kaczor to benzyna na stacjach kosztowała by 1 zł za litr tak? bardzo fajny wywód logiczny...:))
o s a / 79.184.74.* / 2008-05-15 07:47
Zgadzam się, to POrażka. Właściwie, to Tusk walnął się wtedy podczas debaty - mówił, że ziemianiaki podrożały, gdy tymczasem były o 50% tańsze niż przed rokiem. Ale Kaczor tego nie wiedział i nie użył w debacie. Teraz Tusk milczy na temat podwyżek, a są okropne, o wiele większe niż za Kaczora. Szkoda, że niektóre agrumenty sa dobre tylko podczas kampanii...
Pajchiwo / 2008-05-15 07:36 / Tysiącznik na forum
heh - ale to zjawisko o którym piszesz forsowały wszystkie ekipy rządzące jeszcze od czasów PRL. Popierał to także (z bardziej już zrozumiałych względów) cały polski biznes - od mikro do dużych przedsiębiorstw. Zawsze podkreślano, że u nas są niskie koszty prowadzenia działalności w tym bardzo tania siła robocza - tak była "koncepcja" promowania Polski jako kraju gdzie warto inwestować. A to o czym piszesz to jest tego efekt.
Rządy Tuska taki stan rzeczy właściwie zastały - co nie znaczy, ze próbują go zmienić, nie, nie - jet on promowany przez wszystkich (również przez PO), ponieważ nie wymaga żadnych nakładów - i w tym tkwi sedno tego, że nie możemy zostać "drugą Japonią" Wałęsy wydając 0,5 PKB na badania i rozwój i cały czas obniżając jakość naszego szkolnictwa.
Taki stan rzeczy był jakimś (nie uważam wcale, że dobrym) stanem rzeczy, dopóki faktycznie byliśmy biednym państwem i tanią siłą roboczą - teraz realia są inne i stoimy przed efektami działań (czy raczej ich zaniechania) poprzednich ekip rządzących.
taki tam / 87.205.68.* / 2008-05-15 15:23
Na inne ekipy nie ma co zwalać winy. Albo się pcha do władzy jako do żłobu tylko, albo umie się coś zrobić. Ten rząd wykazuje, ze nic nie umie. Znaczy się pchał się tylko do żłobu.
Bo jeśli nie, to po co?
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:14
Jeśli kupisz dom (a sprzedający wmawiał Ci, że jest on w bardzo dobrym stanie) i wali Ci się wszystko do czego byś się nie dotknął, to chyba jednak będziesz miał trochę pretensji do poprzednich właścicieli.
taki tam / 87.205.65.* / 2008-05-21 15:12
Jeśli właściciel u którego kupiłem, z lubością nazywał się specjalistą zdecydowanie lepszym od poprzednich, to będę miał pretensje przede wszystkim do niego, że mnie okłamał. Nie miał żadnego obowiązku udawania specjalisty. Jeśli to zrobił, to znaczy, że całą odpowiedzialność wziął na siebie.
Pajchiwo / 2008-05-15 17:28 / Tysiącznik na forum
Jak nie ma, jak to jest kwestia nie aktualnego rządu, tylko skutek przyjętej przez naszych "fachowców" od sposobów poprawienia rozwoju Polski strategii?
Co do władzy to jest inna sprawa - i tu akurat masz ewidentnie rację.
taki tam / 87.205.65.* / 2008-05-21 15:18
Tak sobie patrzę, jak to wzrost PKB na Litwie sięga prawie 12 procent, a nasz Dyzma tylko biadoli, że mu wszystko przeszkadza, a miały być ponoć cuda, cuda, cuda.

Albo Dyzma zapowiadając cuda, znał się na gospodarce, albo się nie znał. To właśnie za jego rządów wzrost gospodarczy zaczął wyraźnie się zmniejszać, a inflacja rosnąć. Gdyby mu tak się nie spieszyło do władzy, nie spadłyby na niego te nieprzyjemne konsekwencje.
Jeśli nie umie sobie poradzić, zawsze może zrezygnować.
Porównamy kto sobie lepiej u władzy poradzi.
Pajchiwo / 2008-05-21 18:26 / Tysiącznik na forum
Wzrost gosp. akurat zaczął hamować przy poprzedniej koalicji, określenie "wyraźnej" zmiany jest tu IMO zbyt szerokie, ponieważ sygnałem niepokojącym jest jakiekolwiek spowolnienie tempa rozwoju.
Co do umiejętności to obawiam sie, że i Tusk i Kaczyńscy znają sie i owszem - ale na polityce. A to nie wystarcza do prowadzenia państwa.
Nie znaczy to oczywiście, że uważam, że poprzedzające ich Rządy miały fachowców - wręcz przeciwnie, gdyby nie te napastowane teraz przez wszystkich wymogi UE nadal byli byśmy na etapie mafii węglowej i układów inspirowanych przez przykład Agory...
a kaczorek ma motorek / 79.184.22.* / 2008-05-14 18:59
Hop sztaplerski program PO został zrealizowany nabrali naiwnych entuzjastów lepszego jutra
Czego to Dyzma nie naobiecywał, o co byście go zapytali dwa lata temu to wszystko był wstanie zrobić
Prawdziwym programem PO było za wszelką cenę nie dopuścić by w Polsce władze miał taki rząd który by chciał dążyć do wyjaśnienia znanych nam afer i rozliczenia osób w to zamieszanych
Nie dopuścić do zmian w prawie o przedawnianiu przestępstw gospodarczych [teraz mogą dalej się przedawniać ]
W pierwszym planie PO skutecznie destabilizowało prace istniejącego Rządu przeciwstawiało się wszelkim ustawą których wnioskodawcą był PIS i nie ważne było to że przed przegranymi wyborami PO głosiło te same potrzeby zmian prawnych.
Telewizja szczególnie TVN [telewizja „biznesmenów”] wspomagała swą podłą propagandą PO
Dowiadywaliśmy się i dowiadujemy się jakie to nie dobre było ABW bo np: z samego rana bez zapowiedzi śmiało niepokoić osobę wpływową rewizją. Z TVN dowiadywaliśmy się że takie rewizje powinny być przeprowadzane w godzinach popołudniowych po uprzednim umówieniu się z taką osobą.
Chętnie były głoszone slogany że PIS funduje nam Państwo Policyjne że Ziobro jest nie dobry czepia się i wpływa na tok śledztwa , pominięto tylko fakt że był ministrem sprawiedliwości i fakt kontroli śledztw jest [był] jego obowiązkiem
Kto jest nadal entuzjastą PO niech się zastanowi co oni dla Was zrobili?
Ceny towarów nie musiały aż tak wzrosnąć. Bardzo duży wpływ na ceny ma cena paliw ale dlaczego cena akcyzy w Polsce bez uzasadnienia wzrosła wraz ze wzrostem ceny paliwa?
Dyzma Tusk niech odpowie
Alicja Brauer / 85.178.53.* / 2008-05-16 12:56
Racja!!
rrrgggt / 213.158.196.* / 2008-05-14 20:55
A co ma piernik do wiatraka? Czy w ogóle wiesz skąd się wzięły wyższe ceny na żywność? Czy tylko widzisz efekt i winisz wszystkich w około, a że nie lubisz Tuska to jest to pierwsza osoba do winy? Primo, kolego, ceny żywności rosną na całym świecie, czy to też wina Tuska? Nie, bo wyższe ceny to efekt rosnącego zapotrzebowania na żarcie ze strony Chin i Indii (gwałtownie bogacące się społeczeństwa - ). Duo, wprowadzenie biopaliw. Czyli te rośliny które dotychczas szły na żywność/pasze teraz idą na paliwa. A więc większy popyt (Chiny+Indie) i mniejsza podaż (biopaliwa)= wyższe ceny, takie prawo rynku na co ani Tusk ani ktokolwiek inny nie mają wpływu, chyba, że tęskno ci za systemem centralnie sterowanym...
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:25
Ta wypowiedź nie pasuje do Ciebie, ale widocznie są cuda na tym świecie i rozwijasz się w dobrym kierunku. Kierunek popieram, więc się nie czepiam.
ceny żywności rosną na całym świecie, czy to
też wina Tuska?

Jasne, że tak. Spytaj Brudzińskiego. Jak gdzieś padnie linia przesyłowa prądu, bo spadnie śnieg, miej pewność, że Tusk maczał w tym palce.
taki tam / 87.205.65.* / 2008-05-21 15:20
Jeśli Tusk twierdził, że śnieg nie spadnie, a śnieg spadł, to sam sobie wystawił świadectwo jaki z niego meteorolog.
Publika tylko potwierdza własne świadectwo Tuska o sobie.
Komu się to nie podoba i dlaczego?
jur / 91.94.28.* / 2008-05-18 22:20
Jeszcze rok temu rrrgggt napisałby, że wyższe ceny żywności są z winy rządzących czyli PIS-u i J. Kaczyńskiego. Teraz gdy rządzi PO i D. Tusk winni są Chińczycy i Hindusi oraz biopaliwa. Lepiej od razu powiedzieć, że za wszelkie niepowodzenia obecnego rządu winni są......cykliści.
wtedy jest o.k. / 81.210.19.* / 2008-05-15 08:22
Pytasz w czym zawinił p.Tusk? Ano w tym, że rozbudził w ludziach wiarę w cuda. Jeśli mówi to kaznodzieja, to w porządku. Premierowi nie wypada, chyba, że jest kaznodzieją, a nie premierem.
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:30
Czy tak samo dosłownie brałeś obietnice wyborcze poprzednich rządów? Wtedy było by o.k.
urukhaj / 85.128.12.* / 2008-05-15 09:25
Pewnie premierowi wypada inwigilować, szantażować wlasnych obywateli, aby na innych donosili itd Piekna przyszlosc w takim panstwie...
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-15 10:01
O rety, znowu u was biją Murzynów.
taki tam / 87.205.68.* / 2008-05-15 15:26
Poza tym, jak się zdaje człowiek ma powody, żeby się bać.
A mnie lustracja nie przeszkadzała. Odpowiedź na pytanie dlaczego, jest niezwykle prosta - nie kolaborowałem.
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:35

A mnie lustracja nie przeszkadzała. Odpowiedź na pytanie dlaczego, jest
niezwykle prosta - nie kolaborowałem.

To wcale nie znaczy, że Macierewicz też tak uważa, i że nie umieścił Cię w ANEKSIE.
taki tam / 87.205.65.* / 2008-05-21 20:38
Jakieś straszliwe konsekwencje w związku z tym na mnie spadną?
wkurzona / 79.185.195.* / 2008-05-22 10:27
Dopóki nie kandydujesz, raczej nie, ale wychyl nosek z norki, a mogłą próbować Ci go ustrzeć.

A tak na marginesie: "taki tam" , nie bierz dosłownie wszystkiego co piszę, czasem swoją wypowiedzią chcę tylko kogoś "potrząsnąć", postawić do pionu. Śmieszy mnie i wkurza jak forumowicze skaczą sobie do oczu, wyzywają się, zwalczają...Jak czynią to politycy różnych opcji, to jest w porzo, za to im płacą, ale my? Poza tym politycy pokłócą się przed kamerami, zrobią show, a poza kamerą bywają kumplami, zwracają się po imieniu. Tego nie można powiedzieć u ludziach wypowiadających się na tym forum. Są oczywiście chlubne wyjątki.
Miło było z Tobą pogadać.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-05-18 09:18
- po prostu i nic więcej nie trzeba dodawać.
Karkołomne naginanie pojęć zostawcie Geremkowi. On szanuje prawo dlatego nie złożył wymaganego ustawą oświadczenia lustracyjnego - to też bardzo proste
wygralepszy / 79.188.238.* / 2008-05-14 13:41
przepytacjie tuska z obecnych cen żywności, idę o zakład że nie ma pojęcia jak bardzo wzrosły za panowania jego w a t a c h y !
tady / 85.222.94.* / 2008-05-14 18:22
tylko ze Tusk nie ma nic wspolnego z obecna inflacja. Wez moze doucz sie troche a pozniej wypisuj zajmuj glos... no chyba ze wielbisz Jarka to zaczynam rozumiec o Ci chodzi.
polic. / 217.173.191.* / 2008-05-16 09:23
To ,że ktoś krytykuje Tuska nie musi oznaczać .że wielbi jarka.Dla mnie mogą rządzić nawet kosmici ,byleby naprawdę podejmowano działania ,a nie obietnice poprawy.
pol. / 217.173.191.* / 2008-05-16 09:22
To ,że ktoś krytykuje Tuska nie musi oznaczać .że wielbi jarka.Dla mnie mogą rządzić nawet kosmici ,byleby naprawdę podejmowano działania ,a nie obietnice poprawy.
taki tam / 87.205.68.* / 2008-05-15 15:32
Tusk jednak kojarzył cenę kilograma jabłek z rządami Jarosława.
Który z was się nie zna na ekonomii - ty, czy Tusek?
frankeX / 79.188.238.* / 2008-05-15 08:53
a z czym k....a ma wspólnego ?
przeciez on totalnie nic nie robi , kompletnie NIC ! widzieliście jego jak brał udział w BIAŁYM SZCZYCIE ?

na boisko piłki nosić !
czater / 2008-05-14 14:44 / Tysiącznik na forum
Jarka przepytaj ze słów hymnu Polskiego też się zdziwisz
weyzyzr / 148.81.129.* / 2008-05-18 09:20
czater, rządzi PO niech pokarze co jest warta, jarek od 8 miesięcy nie rządzi obudź się.
wkurzona / 79.185.165.* / 2008-05-19 10:46

jarek od 8 miesięcy nie rządzi obudź się.

Tak Ci się tylko wydaje (i nie od 8 miesięcy!), zapominasz o Palacu Prezydenckim, o wetach prezydenckich (staly się już faktem)...
Ale propozycja "czatera" z przepytania wymienionego z imienia patrioty ze slów hymnu polskiego zasługuje na poparcie.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-14 16:38
A u was biją Murzynów.
taki tam / 87.205.68.* / 2008-05-15 15:44
Wyborca PO będzie szedł w zaparte, ze
przez tę jedną pomyłkę Jarka, teraz
nam się gospodarka rozwala, a nie z powodu nieudolności rządów Tuska. Wszak mamy teraz rządy, które mówiły, że będą dużo lepsze. A skoro mówiły, to są. Przecie by nie mówiły ze wiedzą co robić, gdyby nie wiedziały, No nie?
Na przekonanie o wyższości własnej inteligencji nad wyborcami PiS, to zupełnie wystarczy.
Jaka inteligencja wyborców PO, taki i rząd.
~Kris / 2008-05-14 13:39 / Tysiącznik na forum)
Mam szczęście być w takim wieku (36 lat), że pamiętam czasy poprzedniego systemu, i widzę jak Polska się zmienia. Obserwowanie tych zmian daje mi więcej satysfakcji niż stabilne nudne życie w jednym z rozwiniętych krajów starej Unii.

Drodzy pesymiści na forum, uśmiechnijcie się!
Krytyczny głos zawsze się przyda, ale Wasza totalna krytyka wszystkiego wygląda, jak głos z innej planety. Więcej optymizmu!
3zuza3 / 89.76.250.* / 2008-05-14 18:01
Ja mam 34 lata,gdy konczyłam podstawowke był 1989rok,po skonczeniu liceum zawodowego nie mogłam znalesc pracy bo....nie miałam praktyki min 5 lat i znajomosci min 2 jezykow obcych...tak było.Skonczyłam w sklepie bo nic nie było lepszego(wszystko po znajomosci) a tych nie miałam.Po skonczeniu w 1998 r,studium ekoniomicznego o kier .finanse i rachunkowosc,rowniez nie mogłam znalesc pracy bo....znowu nikt nie miał czasu "cytuje ...siedziec nad Pania i doszkalac,my potrzebujemy kogos ,kto usiadzie i bedzie pracował..." nie trzebabyło mnie dokształcac,bo wiedizałm co robic ale.....pani w skarbowce miała napewno wiele powodow aby mnie nie przyjac...na wakat miała kogos innego a ja poprostu musiałam z nia odbyc rozmowe aby ona mogła z czystym sumienie powiedziec podwładnemu ,ze sie nie nadawałam do pracy ale jej znjoma i owszem.Teraz jest o tyle lepiej ,ze absolwent ma mozliwosc stazu i tu po niskich zarobkach ale moze nabrac doswiadczenia zawodowego.Dlaczego wtedy tego nie było????dlaczego terz nikt nie chce przyjac na staz osoby "nie absolwenta" a chcacego zmienic lub doszkolic sie????A niby jest tyle ofert pracy...niby brak pracownikow a...ja dostałam prace za 1000zł netto.....hmmmmgdzie z tego wyzyc????swiatek piatek do pracy i taki jeden z drugim pomiata bo kasjerki wina ,ze do pracy za marne grosze nie ma chetnych.....takie sa realia.Albo masz znajomosci(mam tego przykład na swojej ulicy albo nie masz i konczysz z ambicjami w powijakach,pracujac za psie grosze.Takie sa srednie krajowe,taki jest system zycia .Te podwyzki zabija nas malutkich a dadza zycie wyzyskowi....przykład płaciłam 150zł za 2 mies /prad,teraz płace za te same dwa miechy 230 zł,acha mam dwie taryfy bo taniej wychodzi a gdybym jej nie miała??????
Domini / 217.98.25.* / 2008-05-18 01:06
żałość człowieka ujmuje.....macie takie ,,elity,, jakie sobie wybraliśćie.Fryc
Ivv / 89.77.151.* / 2008-05-15 09:23
Należysz do straconego pokolenia, podobnie jak ja, gdzie bez znajomości jest się nikim i wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. Mielismy trudny start i teraz też mamy trudno, bo dobra praca juz dawno rozeszła się po znajomości, a takiej nikt nie opuszcza. Wakaty tworzą się w miejscach, ktore ludzie z ulgą zwalniają jak tylko im się uda. Ja trafiłam do takiej pracy z pozoru obiecującej, a okazało się, że tam mobbing nie do wytrzymania i po 3 mies. już nie przedłuzyłam umowy. Teraz siedzę na bezrobociu i podoba mi się, że żadna cholera mnie nie gnębi. Aż robi mi się niedobrze na myśl, że jak skończą się oszczędności, to trzeba będzie iść do roboty pewnie na kasie mimo wyzszego wykształcenia, bo odzewu na oferty pracy specjalnego nie mam, a znajomosci też nie. Gdyby nie małe dzieci to pojechałabym do Anglii, bo tam na kasie płacą więcej i szybciej mozna uzbierać na kolejny "odpoczynek". A teraz pomnóż moje losy przez x osób skrzywdzonych przez pracodawców w tym kraju w okresie galopującego bezrobocia, to dowiesz się dlaczego ludzie stąd uciekają za granicę.
3zuza3 / 89.76.250.* / 2008-05-15 14:43
Wiesz ale wkurzam sie o te znajomosci.Przykłąd: na mojej ulicy mieszka dziewczyna nie pracowaa 10 lat,skonczyła liceum ekonomiczne i teraz po znajomosci dosatała prace ,co prawda na poł etatu(bo wiecej nie musi-Tesciowie dokładaja do zycia) wiec pracuje sobie w firmie handlujacej samochodami w obsłudze klienta....Pracuje 3 dni w tygodniu po 9 godzin i sie dobrze ma.Nie mysl ,ze jestem zła ale wkurza mnie to ,ze nie majac znajomosci jestem skazana na kase w hipermarkecie.Chce isc na studia ale zastanawiam sie po co?????Znowu nie bede miała etatu bo stazu nie mam.teraz młodym jest lepiej ,konczy szkołe i dostaje sie na staz -to jest plus .
Tak samo te zarobki,3000zł brutto ,pytanie kto je ma?????ja mam 1000zł netto -to około 1500zł brutto.a gdzie reszta? komu jest dobrze?prezesom,starym komuchom...ahhhh nie chce mi sie juz pisac,bo wcale mi sie nie usmiecha w tym kraju zyc.Mam sama dziecko, tak jak ty ,wiec wyjechac nie moge,ale mysle o wyjezdzie i jezeli tylko dziecko mi podrosnie ,to wyjade bez zmruzenia oka,nawet na zmywak ale tak jak moi znjomi nie bede czuła sie gorszym gatunkiem w kraju POLSKA, kiedy przyjade tu na wakacje:-)
Floyd / 2008-05-14 17:52 / Tysiącznik na forum
Każdego mieszkańca tego kraju interesuje jego osobista sytuacja, a nie średnia krajowa. Ty oceniasz według swoich kryteriów,. inni według swoich. Jeszcze coś niejasne? Jak czytają takie teksty jak Twoje, to dopiero ich szlak trafia.
polic. / 217.173.191.* / 2008-05-16 09:33
Tak ,ale takich ludzi jak 3zuza3 jest niestety większość,a średnia krajowa nie jest odzwierciedleniem dobrobytu wszystkich lub nawet większości polaków.
SENTENCJA / 79.188.238.* / 2008-05-14 13:42
to głos twojej ulubionej stacji tvn, tej od milana !
~Kris / 2008-05-14 14:59 / Tysiącznik na forum)
Rozwijając klasyka:
wolność polega na tym, że wolno twierdzić, że 2 + 2 = 4,
ale również, że 2 + 2 = 3
Jedni i drudzy są wolni, tyle że ci drudzy są słabsi w rachunkach.

Pozdrawiam
srutututu / 213.158.196.* / 2008-05-14 17:02
to wydaje się za proste na klasyka (dla rozwijającego tezy klasyka owszem i tak), bowiem na pytanie ile jest 2+2 prawnik powie, że coś między 3 a 5, natomiast księgowa, a ile pan chce? - i co to ma za związek z wolnością, raczej z ilością szmalu, którą należy wpompować w odpowiednie kreatury, aby swoje podpoporządkowanie mamonie wszem i wobec następnie ogłaszały, jako osiągnięcie wolności osobistej.
Pajchiwo / 2008-05-15 07:45 / Tysiącznik na forum
Jasne - jak księgowa i prawnik mówi Ci takie rzeczy to lepiej ich szybko wymień, ponieważ pracują dla konkurencji. :)
Co do wolności osobistej to jest ona ograniczona w większości efektami demokracji i faktem, że niektórzy potrafią unosić się na jej powierzchni a inni nie. Fakt em jest też, że są również cwaniaczki, którzy po prostu stoją na plecach innych - nierzadko ich "topiąc" - ale to nie jest reguła dopóki sam nie zaczniesz tak robić.
Wobec czego zamiast rozpaczać nad tym stanem rzeczy i wzbudzać w sobie agresje do tych co im sie udaje, IMHO lepiej wsiąść sie za pracę, rozwijać się i iść do przodu. Po prostu dać sobie szansę Kolego srutututu.
Floyd / 2008-05-16 10:34 / Tysiącznik na forum
Złotouste rady liberałów.- "iść do przodu", "dać sobie szansę". Sami jednak liberałowie uznają, że w systemie gospodarki liberalnej istnieje bogactwo, ale musi też istnieć bieda.
Po prostu jak w sporcie, jest ktoś kto wygrywa i musi być ktoś ostatni. Podobno o to chodzi w tym wyścigu szczurów aby nie być ostatnim. W tej roli chętnie byśmy obdarzyli swego sąsiada czy kogokolwiek. Innego. Inaczej rzecz ujmują każdy powinien martwić się o siebie i mieć innych w d.....
Pajchiwo / 2008-05-16 12:14 / Tysiącznik na forum
A Ty uważasz, że bogactwo i bieda nie powinny występować?
Bo ja uważam, że to nieuniknione - kwestia sprawiedliwego podziału jest niemożliwa do osiągnięcia, niemożliwe jest też sprawiedliwe wynagrodzenie za wysiłki. Obie te sfery są torpedowane przez oportunizm, cwaniactwo itp. cechy które są immanentnie związane z każdym zbiorowiskiem ludzkim, w każdym systemie, więc proszę nie nawijaj mi tekstów, że liberalizm z tego powodu jest niedobry, bo IMHO z tego powodu właśnie dobrze odzwierciedla rzeczywistość.
Co do reszty to po prostu posuwasz się za daleko - trzeba dbać o swoje (to jest oczywiste) - ale nikt nie nakazuje Ci masakrować otoczenia gdy stanie Ci na drodze do sukcesu. takie teksty produkują tylko ludzie, którzy tak właśnie robią - oni generalizują, żeby zneutralizować swoje wyrzuty sumienia, żeby pokazać się jako ofiara, bo przecież "wszyscy tak robią".
Podobnie zresztą jest ze złodziejstwem - nawet swego czasu modne było przedstawianie bandytów i złodziei jako bohaterów w książkach, filmach i w opowieściach...
A to nie jest prawda - wcale tak nie trzeba robić.
Tak jest łatwiej, ale wcale nie znaczy, że tak trzeba...
Floyd / 2008-05-16 16:50 / Tysiącznik na forum
Jasne, że mi nikt nie karze, to oczywiste.. Tym nie mniej zwolennicy liberalizmu twierdzą, że w biznesie, ekonomi nie istnieje takie pojęcie jak moralność
Cyt. "nikt nie nakazuje Ci masakrować otoczenia gdy stanie Ci na drodze do sukcesu.", ale też nie jest to naganne jeśli nie mija się z prawem. Ja przynajmniej nie słyszałem aby było piętnowane.
Nawet prawo, jeśli istnieje możliwość jego obejścia, to się je obchodzi i jest się z tego dumnym (jaki inteligentny). Obchodzenie prawa jest powszechnie akceptowane (to mi się nie podoba). Niektórzy nawet dodają na swoje usprawiedliwienie, że gdyby tego nie robili to zepchnięci byli by na margines. Są też tacy którzy wręcz żądają ograniczenia prawa. Dziki Zachód by im się podobał?
Oczywiście zgadzam się że taka jest rzeczywistość, takie są cechy większości ludzi, ale czy każdemu to się musi podobać?
Diogenes przeszedł do historii bo obśmiewał taki styl życia ale z nim nie walczył, Ja też nie mam takiego zamiaru ani też nie mam zamiaru proponować jakiś nowy najczęściej utopijny system.
Mnie po prostu śmieszy mierzenie dobrobytu ilością wyrzucanych śmieci i pogoni za czymś co i tak nie jest osiągalne.
Pajchiwo / 2008-05-16 18:01 / Tysiącznik na forum
heh - no O.K. - dobrobyt to dość szerokie pojecie, ale większość identyfikuje go raczej z pełnym brzuchem i (teoretycznie oczywiście) "darmowymi" usługami niż z taką jak (na przykład) przytoczona przez Ciebie czystość ekologiczna.
Jakoś ostatnio nikt nie pamięta, że dla nas po 89 roku akurat taki sposób prowadzenia gospodarki był właśnie daniem szansy dosłownie każdemu człowiekowi z energią i umiejętnościami. W poprzednim systemie te cechy się nie liczyły.
Liczyły sie układy.
Z kolei w obu systemach (i w każdym innym) funkcjonuje cwaniactwo - choć w rożnym natężeniu.
Co ciekawe - mając ostatnio przyjemność przez przypadek przysłuchiwać się rozmowie zachodnich biznesmenów - usłyszałem ciekawe podsumowanie. Otóż oni twierdzili, że wreszcie w Polsce można zacząć myśleć o bezpiecznym biznesie, ponieważ wreszcie o wszystkim w firmach przestali decydować dodgers.
Oczywiście cwaniactwo jest wszędzie (i na zachodzie, i u nas, i - tym bardziej - na wschodzie) ale duży i poważny biznes lubi niezmienne warunki działania, a takich nie zapewnia reprezentant, który cały czas kombinuje i kręci - z takim lepiej w ogóle nie mieć do czynienia. I dotychczas często tak właśnie było. Czasami również zabezpieczano się bardzo rygorystycznymi warunkami kontraktów.
ta rozmowa jest optymistyczna co do tendencji na "gorze", a przykład zawsze idzie z góry, więc IMHO nie jest tak źle.
Oczywiście realia pracy w Polsce (i nie tylko) - są jakie są. Nadal większość posad jest obejmowanych przez znajomych o rzadko adekwatnych do stanowiska umiejętnościach - ale należących do układu. Tacy pracownicy są niestety z reguły niewydajni i nieustanie kombinują - bo inaczej wylecieli by z pracy.
Znam przypadek gdzie osoba odpowiedzialna za sprawność techniczną i eliminację problemów - gdy takie mają miejsce - ucieka do ubikacji i siedzi tam dopóki ktoś ich za nią nie rozwiąże... A bierze co miesiąc (bagatela) 4,5 tyś. i zawsze dostaje premie okolicznościowe - ponieważ jest kumplem kierownika...
To oczywiście nie jedyny powód złej pracy. Jest jeszcze kwestia efektu gapowicza, jest zwykły ludzki oportunizm, jest przyzwyczajenie do PRLowskich "ciepłych posadek" i traktowanie ich osiągnięcia jako wskaźnik dobrobytu, a i to nie wyczerpuje jeszcze tematu.
Z takich firm trzeba albo zwiewać, albo traktować je jako pracę tymczasową jeśli etyka nam nie pozwala na zachowywać sie tak jak w tej firmie jest w zwyczaju. Można również powalczyć o swoje jeśli ktoś ma pozwalającą mu na to naturę.
Stad uważam, ze - tak jak pisałem - nie ma przymusu zachowywania się "jak wszyscy" - chyba, że komuś tak naprawdę nie przeszkadzają takie warunki pracy...
przypominalski / 79.188.238.* / 2008-05-14 13:35
a co się dziwić infalcja dwa razy większa niż za PiS-u zżera marne emerytury a nie abonament 6 zł miesiecznie
no i tradycyjne dla tuska niedotrzymywanie obietnic, jak to on onegdaj mówił w wywiadzie ' za móiwnie prawdy mi nie płaca"

przypomnijmy co obiecywał w kampanii : czy cos w tych sprawach zaczęto robić ?
Donald Tusk
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z
ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do
domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy