Forum Forum inwestycyjneSpółki

SKOTAN, CASH FLOW, SWARZĘDZ - ja chyba lubie pływać...

SKOTAN, CASH FLOW, SWARZĘDZ - ja chyba lubie pływać...

umck / 87.99.40.* / 2007-07-12 16:15
Popłynąłem tak że szybciej się nie dało... kupiłem w szczytach Skotana po 20pln teraz jest po ok 12,5pln, Cash Flow po 24pln teraz jest po ok 16, Swarzędza po 1,50pln a teraz jest po ok 1,20pln. Na dzień dzisiejszy jedyna najlepsza inwestycja to chyba przemysł zbrojeniowy kal 9mm i kulka w główkę!! Co według Was mam robić?? Sprzedać to wszystko?? Bo w dodatku teraz zapowiada się spora korekta, która zostanie spotęgowana przez podaż akcji z funduszy inwestycyjnych. A jeśli korekta już nastąpi to odkupić te akcje czy kupić cos innego…?? Help hilfe!!!
Wyświetlaj:
karbid / 87.99.40.* / 2007-07-18 17:02
No i masz potwierdzenie siły swojego swarzedza - nie dał sie korekcie i zdolal w trakcie jej trwania utrzymac popyt nad podaza, nawet skotan odbil ale to chyba jest falszywe wybicie (korekta spadku) w byc moze ostatniej (najsilniejszej) fali trendu spadkowego, moze wszystko rozstrzygnie sie po ogloszeniu raportow - poczynania R.K. sa ciezkie do zbadania :):), a cash flow.... coz ciezki do przewidzenia kurs narazie odbija sie od sredniej kroczacej SMA200 ale za to jest pod SMA100 i niewiadomo czy nie przypikuje jeszcze w dol zwlaszcza ze niewiele informacji zacheca do jego kupna w tej chwili, no i moga miec klopociki z emisja obligacji na zwichrowanym rynku (orlen sie od emisji obligacji narazie wstrzymał)
lichy / 83.14.240.* / 2007-07-13 17:43
poczekaj nie tylko TY jestes w plecy ja kupilem skotana po 15,08zl , csg po 20zł a jest po 12,87zl
gienz / 85.193.250.* / 2007-07-13 11:02
Żle dobierasz spółki - mocno przereklamowane, często juz po duzych wzrostach i bez fundamentów. Z twoich spółek tylko SWZ jako tako mi sie podoba.

Podejście musi być inne, tzn. trzeba szukać spółek które mają fundamenty i co do których napływają bardzo dobre informacje ale kurs jeszcze nie ruszył. Taka spółką worcową jest Polcolorit - wyniki sprzedaży rosną, planowane przejęcie spółki na Ukrainie i emisja z pp, a kurs cały czas akumuluje sie w granicach ok. 3 zł. Informacje więc są ale wzrost nastąpi z opóźnieniem po akumulacji, która ma teraz miejsce. Takim przykładem jest Monnari - w tamtym tygodniu spółka podał dobre dane sprzedażowe, prezes spółki informował dwukrotnie o nabyciu akcji spółki, a kurs po spadkach chwilowo nie rósł (chociaż co wytrawniejsi zauważyli, że zawsze w trakcie dnia gro transakcji było zawieranych po wyższych cenach niż cena zamknięcia) i co - teraz mamy pokaźne wzrosty.
Nie ma co kupować balonów, które nadmuchane i reklamowane przez tych co zarobili wciągają naiwniaków, aby było komu sprzedać.

Osobiście polecam jeszcze Pegas (ta spółka ma bardzo dobre fundamenty i wskaźniki a obecnie zwiększa się jej płynność, a to musi w pewnej chwili zacząc przekładać się na kurs, chociaż to może potrwać), DGA (kurs trzyma się nisko (mimo, że wyniki są coraz lepsze, perspektywy też, no i emisja z pp), KPPD-ceto - ma świetne wskaźniki i notuje coraz lepsze wyniki, a do tego przeprowadza się na GPW - giełda napewno ją doceni i odpowiedni wyceni.

Obserwuj RDN - spółka jest w momencie, kiedy nastąpi odwrócenie długiego juz trendu spadkowego. Uregulowała kwestiwe zadłużenia, teraz wzięła się za sprzedaż produktów. To musi dać efekty. Ta branża jest rentowna, co pokazuje - lpp. artman, monnari i inni.
mariuszal / 2007-07-13 23:00
Gienz_proszę o komentarz do mojego portfela na dłuższy termin: Kruk, Sanwil, Fam, Żurawie, Centrostal SA.
Miesiek / 216.89.95.* / 2007-10-16 19:52
Co mam powiedzieja kupiem go po 44 zl potem stracil na 20 dokupiem drugie tyle i teraz jest po 8 zl wrzucilem tam cala kase na dom a teraz nie zostalo nawet na dobre auto...
Karillon / 2007-07-13 07:46 / Bywalec forum
SKOTAN?? TEN SHIT ODBIJE DOPIERO JAK BEDZIE PO 4 ZŁ
Kusep / 84.234.41.* / 2007-07-13 04:08
SKOTAN i SWARZĘDZ ja bym trzymał.
Skotan za rok bedzie po 40 zł
W Swarzedz wchodza fundusze
CASH FLOW nie znam
tomasz1 / 83.31.94.* / 2007-07-14 12:15
witam!
niewiem skąd masz info związane z swz..,że fundusze wchodzą ... nigdzie na ten temat nie znalazłem artykułu ... Co do skotana to chcialbym aby bylo jeszcze w tym roku tyle, natomiast swz .. czytałem na forum , że miał byc nawet i 3zł , przy moim szczęściu pewnie sprzedam a pójdzie w górę .....co do cash flow może dojść do 20 zł bo cos już koło tego był... Ale najważniejsze jest to kiedy będziemy widzieli wszystko na zielono ,kiedy nastąpi [prawdziwa hossa]...
alagun / 87.99.40.* / 2007-07-12 16:52
Sprzedaj wszystko!!!! kup sobie porządny rower i jedz na grzyby :):):) kontakt z przyroda i swierze powietrze dobrze ci zrobi, a stabilny wzrost grzybow zastapi ci ryzykowne wahania rynku na GPW :):)
lalka / 212.2.101.* / 2007-07-12 22:37
jestes nie mily i nie sympatyczny ,tez radze ci blizszy kontakt z przyroda
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy