Forum Polityka, aktualnościKraj

Skrzypczak przeprosił ministra. Czeka na decyzję prezydenta

Skrzypczak przeprosił ministra. Czeka na decyzję prezydenta

skomentuj
Wyświetlaj:
historyk / 89.77.247.* / 2009-08-20 12:04
myslałem że Skrzypczak ma jaja a on przeprasza za prawdę po rozmowie z szefem sztabu gen, słabo Skrzypczak już cię przerobili a masz kadencje tylko jeszcze dwa miesiące mogłeś wysadzić wspaniałego ministra z siodła, wszyscy tak mysleli dla dobra żołnierzy, ale cóż kariera ważniejsza
globus1 / 94.254.150.* / 2009-08-20 01:04
Bzdury bzdury bzdury pismackie i łamanie kręgosłupa generalskiego.
Skrzypczak dobrze zaczął.Łagodnie, ma szansę przeważyć ministra.
Ciapy - pismaki piszą - spekulują raczej - że Prezydent może zapytać Klicha o dalszą współpracę z szefem WL.
Jeśli SzP Prezydent nie poszedł zbyt daleko w politykę i układy, zwolni Klicha.
Zrobi to również jeśli pomyśli o wyborach.
Klich idzie na dywanik - a nie kurde [ciapy dziennikarskie!] będzie pytany o to czy ma czy nie ma woli z Gen. Skrzypczakiem współpracować - odszczekacie to przy dymisji Klicha.
Jeśli cokolwiek się stanie z generałem,to niestety temu człowiekowi złamie się kręgosłup,
może się otrząśnie.. ale czy będzie dobrze pełnić swoje obowiązki na arenie cywilno - wojskowej? Nie będzie zbyt uległy ze szkodą dla WL ?
Ehh ludzie, ludzie, jaki świat i figury na nim żyjące mogą być niedoskonałe i nikt z tym nic nie zrobi, prócz cichego, nie publicznego prawie osądu historii.
sc / 99.232.235.* / 2009-08-19 22:27
Skrzypczak nie ma za co przepraszać Klicha. Klich i jego ministerstwo zawinili straszliwie. Jak wiemy, poszło o niedostarczanie najbardziej potrzebnego sprzętu wojskowego dla naszego wojska w Afganistanie. Minister obrony wysyła wojsko na wojnę, daleko od ojczyzny, ale nie daje sprzętu. To jest zbrodnią. Każdy samodzielnie działający pluton powinien posiadać uav do celów wywiadowczych. Taki zestaw, który mieści się w dużym plecaku i wraz z komputerem i oprogramowaniem kosztuje $150 tys. Kurs operatora trwa 10 dni, do miesiąca. Większość państw w Afganistanie posiada uav wywiadowcze z wyjątkiem Polski. Kiedyś czytałem, że Polska też ma samoloty bezzalogowe w Afganistanie ale okazało się, że dopiero ma zamiar mieć. Nawet jest opcja dla tych, których nie stać na kupno. Można je wypożyczać od firm amerykańskich i izraelskich, które je produkują, za całkiem przyzwoitą cenę. Dużo armii na całym świecie właśnie tak robi. Wygląda, że poprzez ignorowanie potrzeb żołnierzy, Klich i jego ministerstwo przyczyniło się do śmierci żołnierzy. Skrzypczak powinien zostać nagrodzony a nie ukarany, bez względu na to, czy wypowiedź jego kolidowała z regulaminem czy nie.
skomentuj

Najnowsze wpisy