Forum Polityka, aktualnościKraj

Słup energetyczny na mojej działce

Słup energetyczny na mojej działce

barte9 / 2008-09-25 11:07
Witam
na mojej działce stoi słup energetyczny który znajduje się na niej już odkąd tu mieszkamy. 5 lat temu wykupiliśmy działkę od Skabu Państwa. Słup bardzo utrudnia wjazd do garażu i znajduje się praktycznie na środku działki. Co można zrobić z takim problemem, jak można dochodzić roszczeń od przedsiębiorstwa energetycznego???
Wyświetlaj:
ździcho / 213.146.55.* / 2013-02-15 21:57

Co można zrobić z takim problemem

Pogodzic się z nim. PGE to siła i wpływy. Dawid pokonał Goliata, ale nic podobnego nie zdarzyło się nigdy później. Pokochaj ten słup, traktuj go jak członka rodziny, to jedyne co możesz zrobic
Bożena720 / 87.205.254.* / 2013-02-15 19:41
Witam serdecznie.
otrzymałam w spadku po rodzicach działkę na której stoi słup energetyczny betonowy, a który stoi od wielu lat.Słup usytuowany jest blisko ogrodzenia, które aktualnie muszę odnowić, a słup mi przeszkadza poprowadzić betonową podmurówkę. Linia elektryczna biegnie bezpośrednio nad ogrodzeniem, gdzie w razie jej zerwania, zagraża porażeniem prądem .Co mam zrobić, aby ZE usunął tę linię?Z jakimi roszczeniami mogę zwrócić się do ZE,Czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości?,Ten słup na obecną chwilę stoi bez żadnej umowy ZE ze mną.Proszę o pomoc, za co z góry dziękuję.
Karol2122 / 89.78.162.* / 2011-09-30 22:01
ODSZKODOWANIA
za słupy energetyczne

Czy wiesz, że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacje, stacje transformatorowe, rozdzielnie, przepompownie itd.) wybudowane na Twojej ziemi?

 Odszkodowanie dotyczy każdego rodzaju słupów energetycznych (stalowych – dużych, betonowych i drewnianych – małych), zlokalizowanych w dowolnym miejscu działki
 Odszkodowanie należy się również jeśli na działce nie ma słupa energetycznego, ale nad działką przechodzą kable. Odszkodowanie jest należne za każdy słup osobno, tzn. jeśli na działce są np. 3 słupy to odszkodowanie x 3
 Odszkodowanie należy się za każdy rodzaj instalacji zlokalizowanej na prywatnym terenie – słupy energetyczne (również kable wkopane), wodociągi, gazociągi, kanalizację, linie telekomunikacyjne, światłowodowe, instalacje przesyłu pary, ciepłownicze itd.
 Można uzyskać odszkodowanie za 10 lat wstecz oraz opłaty przez kolejne 10 lat do przodu

Wszelkie informacje dostępne karol2122@wp.pl
T. / 81.190.69.* / 2008-09-25 20:46
Zwróć się do właściciela o przesunięcie słupa . Jeśli się zgodzą , to napewno na wstępie odetną wam prąd , nie wiadomo na jak długo . Albo zaczekać do czasu ,kiedy w tym kraju nastąpi demokracja.

Najnowsze wpisy