Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Służba zdrowia w Polsce. Lekarze grożą ogólnopolskim strajkiem

Służba zdrowia w Polsce. Lekarze grożą ogólnopolskim strajkiem

Wyświetlaj:
kasienka686 / 5.39.195.* / 2015-02-18 15:52
lekarze nie bądą juz leczyc, beda strajkowac bo Rzad nie dba o pacjentów, o zgrozo, a jak sami zachorują , bo np ortopeda może miec awał czy udar, to kto go będzie ratował ? Rada z Porozumienia Zielonogórskiego chyba wszystkich wyleczy ..z tępoty
75-latek / 81.190.37.* / 2015-02-16 13:10
Niech sobie strajkują. Do niczego oni nie są mi przydatni. nie choruje, nie leczę się. Żyję zdrowo. Cześć wam oszuści.
amelie2 / 217.8.185.* / 2015-01-05 16:41
To nie są lekarze. To biznesmeni zrzeszeni w strukturze typu związków zawodowych.Związki zawodowe górników, nauczycieli czy teraz biznesmenów-lekarzy (to "zielonogórskie" to tez związek zawodowy cwaniaków) to zawsze i wszędzie wróg społeczeństwa. Gdyby zaproponować lekarzom, aby za badania u ludzi otrzymywali takie same pieniądze jak za identyczne badania u zwierząt to dopiero byłby krzyk na cały świat. A ja każdemu lekarzowi z Arłukowiczem włącznie polecam jako wzór do naśladowania Klinikę Małych Zwierząt przy SGGW w Warszawie. Tam psuje od organizacji służby zdrowia mogą się wiele nauczyć. To nie Arłukowicz jest zły. Patologia tkwi w systemie, a cwaniacy z PZ próbują to wykorzystywać.
T.J. / 83.8.95.* / 2015-01-05 15:53
Co za głupie tłumaczenie.
Każdy lekarz który ma własną działalność jest biznesmenem bo działa na takich samych waru jak każdy inny przedsiębiorca.
W biznesie jest tak że czasami pracuje się po kosztach i nikogo to specjalnie nie obchodzi.
Jeżeli się jednemu lekarzowi nie opłaca prowadzić działalności gospodarczej to może drugiemu który ma mniejsze koszty będzie się opłacało. Każdy ma prawo walczyć o jak najwyższą dla siebie stawkę ale to nie znaczy że się ją otrzyma. To jest przeciąganie przykrótkiej kołdry jaką są wydatki na leczenie.
Inne sprawy takie jak pakiet onkologiczny nie rozwiążemy jeżeli nie spróbujemy, przecież od razu się nie zwiększy ilość chorych. Trzeba im się trochę bardziej przyjrzeć i być wyczulonym no i niestety bardziej wyuczonym, na możliwość zdiagnozowania nowotworu czy innego zagrożenia.
Niestety dotychczas za dużo było przypadków lekceważenia przez lekarzu wczesnych objawów np. nowotworu a potem było już za późno i nikt za to nie odpowiadał.
dasa / 79.191.167.* / 2015-01-05 14:21
Liczy się tylko kasa i r***********. Nawet gdyby dostali dwa razy więcej to podejście do pacjenta się nie zmieni.
Buta i kasa plus łapówki pod każdą postacią. Przepraszam to nie łapówki to dary od serca!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przytomny katolik / 153.19.191.* / 2015-01-05 13:51
Szum medialny jest nieadekwatny do problemu. Mówimy o terrorze mniejszości (>20% protestujących) wobec większości gabinetów i wszystkich pacjentów. Znam środowisko ochrony zdrowia "od środka" i uważam niestety, że PZ nie ma racji w tym sporze. Skoro po obu stronach stołu negocjacyjnego siedzą lekarze, to już lepiej być nie może. Lekarz lekarza nie omami tak, jak menedżera, że tamten się nie zna, że nie rozumie specyfiki ochrony zdrowia itp. Argument p. Krajewskiego "... że PZ nie zamyka też gabinetów każdego roku, co sugeruje minister. Raz zdarzyło się to nam 11 lat temu, i więcej tego nie było" oczywiście nie przekonuje pacjentów, bo tu chodzi o coroczne STRASZENIE zamykaniem gabinetów, jeśli się nie uda swoich warunków "wynegocjować".
A argument , że Pakiet nie jest dopracowany: dla pacjentów onkologicznych KAŻDY DZIEŃ ZWŁOKI we wdrożeniu pakietu (nawet nie idealnego), to mniejsza szansa na wyzdrowienie !!!
Waniek / 2015-01-05 13:27 / Bywalec forum
ha ha . Będziemy obserwowali za chwilę w przychodniach duże sale w których pielęgniarki będą klepać to co zalecił lekarz!!! Obecnie pielęgniarki mają potworną sprawozdawczość a teraz dotknie ona i lekarzy. Stąd bunty.
henopole / 2015-01-05 13:20
Teraz szantażują strajkiem.Czekam kiedy w ramach protestu zarżną kilku pacjentów.Szmaciarze nie lekarze.
dydelf / 77.254.78.* / 2015-01-05 12:54
Tu już widać rękę pani premier, dolewającej oliwy do ognia (zza węgła).
taki tam / 31.174.58.* / 2015-01-05 12:49
Sprywatyzowanie służby zdrowia i ubezpieczeń zakończy problemy. A przy okazji będzie można zwolnić kilkadziesiąt tysięcy nikomu niepotrzebnych urzędników.
sisisis / 83.13.16.* / 2015-01-05 12:01
Jeśli informacje o zarobkach lekarzy są prawdziwe to ich wynagrodzenia są zbyt wysokie w porównaniu do naszej średniej krajowej i to jest podstawowy powód dlaczego wiecznie w systemie nie ma pieniędzy.
niepoda@w.p / 213.155.191.* / 2015-01-05 13:06
Wiem mniej więcej ile zarabiają lekarze bo mam szwagra który pracuje w jednej z porządniejszych/lepiej płatnych specjalności i to jest jedna strona medalu.

Natomiast osoby takie jak ty zapominają o drugiej stronie, lekarz i jego rodzina odpowiada całym swoim majątkiem za błędy medyczne oraz nieprawidłowe wypisanie recept. Jest to coś zupełnie innego niż mają nasze urzędasy. Dodatkowo większość lekarzy musi zarejestrować własną działalność i odprowadzać ZUS i pozostałe złodziejskie składki bo przychodnie/szpitale praktycznie tylko w ten sposób zatrudniają.

I jeszcze jedno ile godzin musi spędzać na dyżurach lekarz oraz na ustawicznym kształceniu ?


PS.
Zarobki lekarzy są niczym, w porównaniu z zarobkami wyższych urzędników Państwowych, tylko że ci pierwsi mogą masowo wyemigrować zagranicę, a są niezbędni do zachowania opieki zdrowotnej ...


Pozdrawiam
pacjentka710 / 83.18.75.* / 2015-01-05 20:24
Po pierwsze tu nie chodzi o zarobki lekarzy tylko o kasę dla prowadzących przychodnie. Po drugie, może by zaczęli lekarzom płacić wyłącznie za pacjenta wyleczonego lub przynajmniej leczonego a nie za ZAPISANEGO. Ja płacę zdrowotne ale leczę się prywatnie, bo jak pójdę do przychodni z NFZ to traktują mnie jak natręta chociaż pieniądze za mnie biorą. Skierowania nie dadzą, leki chociaż nie pomagają przepisują te same, a jak chce się leczyć to trzeba iść prywatnie i tam już ten sam lekarz patrzy jakby inaczej na tego samego pacjenta. To skandal, że płacą nie za przyjętych pacjentów tylko za zapisanych. Trzeba się w końcu gdzieś zapisać, bo wypisać się nie da. I chociaż płacę prywatnie za leczenie to i tak biorą za mnie kasę. A ile jest takich ludzi???? I ciągle im mało.
A najwięcej wyrzuconych w błoto pieniędzy to cały NFZ. Oni tak naprawdę zabierają kasę, która powinna być przeznaczona na leczenie.
amelie2 / 217.8.185.* / 2015-01-05 16:47
Nie słyszałem o przypadku skazania i wyegzekwowania odszkodowania od lekarza za popełnione błędy w leczeniu.
dziwnyKraj1234 / 31.175.237.* / 2015-01-05 13:50
Kolego ja jako przedsiębiorca również odpowiadam za ewentualnie popełnione błędy w sztuce swoim majątkiem.
Dlatego mam ubezpieczenie.
W normalnych krajach tak to funkcjonuje.

Dlaczego pewne grupy społeczne mają być traktowane jak święte krowy?
KMO784 / 153.65.16.* / 2015-01-05 13:15
Jaki ustawiczne kształcenie - kiedy byles ostatni u lekarza ktory nie przepisał ci antybiotyku na oznaki choroby a znalaz przyczyne tej choroby i na to przepisał cos z czego nie ma "prowizji" ?
oti134 / 77.254.78.* / 2015-01-05 12:56
Są zbliżone do wynagrodzenia Prezydenta RP.
Węgrzyn123 / 217.33.11.* / 2015-01-05 11:48
Mają rację niech ktoś raz na zawsze rozwali to [...] towarzystwo, z premierami , ministrami i marszałkami sejmu!

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Chory313 / 89.70.199.* / 2015-01-05 11:34
Gdybym ja nie przyszedł do pracy to byłbym zwolniony dyscyplinarnie. Chyba że teraz te nieroby będą wypisywać sobie wzajemnie L-4. Nowy Rok, Trzech Króli, już jest długi weekend.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2015-01-05 11:37
Ich odpowiednik umowy o pracę WYGASŁ, tak jak pracownikowi umowa terminowa.
W przypadku lekarzy na etacie w placówce większej, której dyrekcja nie podpisała nowego kontraktu,których umowy się nie zakończyły- jest to przestój z winy pracodawcy w rozumieniu KP.
rembert2 / 2015-01-05 11:00 / Tysiącznik na forum
PSL chetnie siega do kieszeni innych-niech skladka zdrowotna bedzie na takim samym poziomie dla wszystkich obywateli?
letus / 77.254.78.* / 2015-01-05 12:59
Wybaczyłbym nawet owe "kawusie" i ich skutki, jeżeli zlikwidowałaby KRUS, by prawie wszyscy obywatele byliby na takich samych warunkach. Resztę można załatwić koncertowo, lecz na razie cicho, sza!
no i mamy Frankensteina / 159.205.139.* / 2015-01-05 09:18
A Wujec nie brał przypadkiem udziału w likwidacji zdobyczy PRL?:)))

Najnowsze wpisy