Forum Polityka, aktualnościKraj

Śmierć kapitana. Wojsko ujawnia przebieg bitwy

Śmierć kapitana. Wojsko ujawnia przebieg bitwy

Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-08-13 08:18 / Tysiącznik na forum
Ciekawe...a może byłoby lepiej gdyby Talibowie ustrzelili jakiegoś genereła?... Zawsze to i lepsze i skuteczniejsze... Jestem za.
PIOTR 35 / 83.3.134.* / 2009-08-18 20:28
Służyłem w armii 17 lat i przysięgałem bronić ojczyzny a bohaterem nazywa się żołnierza, który polegnie w obronie swojego kraju a nie państwa obcego, gdzie nasze interesy nie sięgają. Najpierw mieliśmy pasożyta ZSRR a teraz mamy pasożyta USA a nasi mądrzy politycy wysyłają młodych chłopaków na śmierć, aby przypodobać się Stanom Zjednoczonym. Nikt nie liczy się z kosztami, jakie ładuje się w armię poza granicami naszego kraju. A nasze szpitale są zamykane popadają w długi dzieci nie mają się gdzie leczyć starzy weterani wojenni, którzy są prawdziwymi bohaterami, ponieważ walczyli za nasza ojczyznę nie mogą związać końca z końcem, ponieważ z jałmużny, którą dostają nie rzadko nawet na opłaty nie starcza. Najemnicy z polskiej armii ponoszą własna odpowiedzialność za wypadki za granicami naszego kraju gdzie angażują się w konflikty niedotyczące naszego kraju. A jak są powoływani żołnierze nasi na misję bardzo prosto w żargonie wojskowym nazywa się to „PROPOZYCJA NI DO ODRZUCENIA” po prostu żołnierz ma wybór albo do cywila albo wyjazd, ale uważany jest za ochotnika proszę mi uwierzyć niewielki procent zapaleńców jedzie na ochotnika wiem, co mówię. Poległ Kapitan Wojska Polskiego wielka tragedia, ale czy wypada w tym przypadku robić z tego tak spektakularne wydarzenie żołnierska to rzecz polec w walce. A co z pozostałymi chłopcami, którzy polegli, dlaczego oni nie byli w podobny sposób potraktowani wychodzi na to, że są lepsi i lepsiejsi a robienie z tego sprawy politycznej zakrawa na kpinę po prostu żenada. W kraju mamy tyle ważnych spraw a ja tylko o jednym słyszę w telewizji. Jeżeli chodzi o warunki służby Polskich żołnierzy to potwierdzam są tragiczne. Jeżeli kraj decyduje się wysłać najemników w celu uregulowania spraw wewnętrznych obcego kraju należy armie do tego odpowiednio przygotować a nie wystawiać się na pośmiewisko a przy okazji złego wyposażenia tracić wartościowych ludzi.
Z Panem Generałem zgadzam się w 100% jako dowódca jego prawem i obowiązkiem jest domagać się i egzekwować od niekompetentnego rządu jak najlepszych warunków służby dla swoich podwładnych. Tak samo prawem żołnierza jest domagać się jak najlepszego dowodzenia od swojego dowódcy. A wypowiedzi laików z naszego rządu starających podważyć to, czego domaga się Generał oraz krytykujących jego stanowisko niech stukną się w głowę i zdobędą się na chwilę refleksji nad swoją głupotą. A czas na poruszenie tematu sytuacji w Polskiej armii był najbardziej odpowiedni i było to ze strony Generała bardzo mądre posunięcie, chociaż nie wiem czy coś to da, bo ludzi, którzy walczą i mówią prawdę o nieudolności naszych polityków zaraz się odsuwa pod każdym pretekstem na bok i w przypadku Generała myślę ze będzie podobnie a szkoda, bo „ mądry jest dowódca, który widzi krzywdę swojego wojska”, ale zanim twardogłowi nie przestaną mieszać, tak nie zmieni się nic trzeba skruszyć beton a potem pomału wszystko naprawiać.
Jotes / 88.199.33.* / 2009-08-25 23:39
cała prawda o polskiej rzeczywistości. Ja też nosiłem mundur a praktyka mojej służby dowiodła. że niestety widzimisię jest czasami ważniejsze od rozsądku i prawdziwej celowości. Polska nadstawia karku i poświęca swoje skromne fundusze, toteż brakuje pieniędzy na wiele ważnych spraw czekających od latt na rozwiązanie< rozdziobią włość wrony rodzime, pomogąim wrony obce, takie są właśnie polskie drogi przez demokrację na manowce
Jotes / 88.199.33.* / 2009-08-25 23:39
cała prawda o polskiej rzeczywistości. Ja też nosiłem mundur a praktyka mojej służby dowiodła. że niestety widzimisię jest czasami ważniejsze od rozsądku i prawdziwej celowości. Polska nadstawia karku i poświęca swoje skromne fundusze, toteż brakuje pieniędzy na wiele ważnych spraw czekających od latt na rozwiązanie< rozdziobią włość wrony rodzime, pomogąim wrony obce, takie są właśnie polskie drogi przez demokrację na manowce
bananqq / 2009-08-12 22:37 / Bywalec forum
dzis o 12 w tvp info byl wywiad z generalem patulickim o ile sie nie myle, tak czy
inaczej tworca gromu. Stwierdzil on iz jest to wojna i ludzie ginac beda wiec jak
mozna rozliczac z tego dowodcow, po 2 klich nie jest niczemu winny stwierdza on ze
problem jest z polskim uzbrojeniem i zlymi doradcami klicha.

helikoptery ktore mialy wesprzec polakow nie byly wyposazone w dzialka (zaniedbanie
mon-ktos nie przekazal info ze sa konieczne)

nastepnie brak samolotow do rozpoznania bezzalogowych, znaczy mamy izraelskie ktore
sa za lekkie (coz znowu zla inwestycja)

brak chipow w mundurach zolnierzy, tzn sa ale ich nie zamontowano (mozna kazdego
namierzyc bez trudu)

jak stwierdza general winny nie jest ani klich ani zaden dowodca z afganistanu,
jezeli juz winna jest biurokracja monu oraz zli doradcy (gen podaje tu nazwisko
bieleckiego, jakos tak)

Ponaddto nie uzbrojone wozy pancerne (w tv glosno o nich mowiono jako super wozie
pancernym), okazalo sie ze zostaly zakupione bez opancerzenia (winni poprzednicy
klicha, tak stwierdza general) wg niego klich za nic nie odpowiada gdyz sa to
wieloletnie zaniedbania i zamiast kogos rozliczac lub doslac tam polskich zolnierzy
nalezy przedewszystkim dozbroic polskich zolnierzy!!!!!

1. uzbroic helikoptery
2. wziasc w leasing samoloty rozpoznawcze
3. rozbudowac system lacznosci aby byl kompatybilny z silami usa
Wojciech Oświęcim a nie NIKT / 78.133.242.* / 2009-08-12 21:45
Nawet nie czytałem tego artykułu - bo po co!!...... i po co to bicie piany, Ich tam nie powinno w ogóle być !!! to nie nasza wojna!!! Poza tym skoro płacimy na armię już niemałe podatki to rozliczajcie !!! po misji dowódców albo lepiej tych co Naszych chłopaków wysłali. Poza tym podobno sami mają wpływ na wyjazd na takie akcje więc chyba tak naprawdę nie ma o czym mówić !!
ściemniacz w lampasach / 83.31.222.* / 2009-08-12 17:58
Zaatakowało ich ok 100 partyzantów, a wysłali Mi-17 wraz ze wsparciem 20 żołnierzy.

A podobno siły wroga były przeważające i atakowali z dwóch kierunków, nawet od tyłu.
lplp / 83.12.23.* / 2009-08-12 09:02
tyle sprzętu: radary, urządzenia reagujące na ciepło ciała i nie można zlokalizować wroga??? Namierzasz, wysyłasz samoloty, bombardujesz wszystko i masz w nosie... Potem znowu skan z satelity...
Skoro z satelity można oglądać gołą babę na plaży w Majorce to czemu nie można terrorystów? Dla mnie to podejrzane i wielce zastanawiające
asdad / 193.108.177.* / 2009-08-12 09:32
za duzo sie filmow naogladales...najlepiej jeszcze jakby tam byli sami terrorysci...a cywile gdzie indziej.....moze kazac im nosic tabliczki z napisem "jestem cywilem" lub "jestem terrorysta"...

idz sobie pograj w CSa...
bunto / 193.201.137.* / 2009-08-12 08:06
coś mi się to nie trzyma "kupy"
wiecho210 / 94.229.85.* / 2009-08-12 15:05
TE TAK ZWANE GEN ERAŁY NIECH NADSTAWIAJĄ SWOJE DUPY I PRZESTAJĄ ZAMYKAĆ ŻOŁNIERZY KTÓRZY ZABIJAJĄ TALIBÓW BO POTO TAM ZOSTALI WYSŁANI DLACZEGO O TYM ZAPOMINAJĄ??? A TERAZ MAJĄ PROBLEMY BO KAŻDY MÓWI O CZYM INNYM WYSYŁAJOM ŚMIGŁÓWCE BEZ AMUNICJI BO JĄ SPRZEDALI TALIBOM TAK SAMO JAK PALIWO
Redakcja forum / 2009-08-18 22:39 / Administracja forum
Prosimy o kulturę wypowiedzi na forum.
Redakcja forum
bananqq / 2009-08-12 21:53 / Bywalec forum
dzis o 12 w tvp info byl wywiad z generalem patulickim o ile sie nie myle, tak czy inaczej tworca gromu. Stwierdzil on iz jest to wojna i ludzie ginac beda wiec jak mozna rozliczac z tego dowodcow, po 2 klich nie jest niczemu winny stwierdza on ze problem jest z polskim uzbrojeniem i zlymi doradcami klicha.

helikoptery ktore mialy wesprzec polakow nie byly wyposazone w dzialka (zaniedbanie mon-ktos nie przekazal info ze sa konieczne)

nastepnie brak samolotow do rozpoznania bezzalogowych, znaczy mamy izraelskie ktore sa za lekkie (coz znowu zla inwestycja)

brak chipow w mundurach zolnierzy, tzn sa ale ich nie zamontowano (mozna kazdego namierzyc bez trudu)

jak stwierdza general winny nie jest ani klich ani zaden dowodca z afganistanu, jezeli juz winna jest biurokracja monu oraz zli doradcy (gen podaje tu nazwisko bieleckiego, jakos tak)

Ponaddto nie uzbrojone wozy pancerne (w tv glosno o nich mowiono jako super wozie pancernym), okazalo sie ze zostaly zakupione bez opancerzenia (winni poprzednicy klicha, tak stwierdza general) wg niego klich za nic nie odpowiada gdyz sa to wieloletnie zaniedbania i zamiast kogos rozliczac lub doslac tam polskich zolnierzy nalezy przedewszystkim dozbroic polskich zolnierzy!!!!!

1. uzbroic helikoptery
2. wziasc w leasing samoloty rozpoznawcze
3. rozbudowac system lacznosci aby byl kompatybilny z silami usa
zxy / 84.10.173.* / 2009-08-13 16:17
glupis biedny czlowieku....(zapewne jestes wojskowym)
Pripad / 94.246.126.* / 2009-08-20 02:41
A moje zdanie jest takie jak politycy są takie kozaki to niech wskoczą w kamasze i idą zabijać talibów polska bronią. Połowa z nich by sie już w samolocie popłakała ze strachu. Jestem z panem Generale.

Najnowsze wpisy