Forum Polityka, aktualnościPolityka

Solidarność na usługach PiS?

Solidarność na usługach PiS?

Money.pl / 2006-03-02 20:50
Komentarze do wiadomości: Solidarność na usługach PiS?.
Wyświetlaj:
gocha / 83.8.236.* / 2006-03-04 12:59
Gra an czas. Potem może coś przyjdzie do głowy.
ko / 83.26.209.* / 2006-03-04 12:57
ja bym proponował równie interesujące rząd i związki zawodowe tematy jak zapobieganie nieporządanej ciąży, zagadnienia eku(o)nomiczne i walka z bezbożnictwem.
emigrant96 / 83.225.66.* / 2006-03-03 15:33
..."Przypomnijmy, związkowcy w Poczcie Polskiej domagają się gwarancji zatrudnienia na 9 lat. Janusz Śniadek nie chce komentować tych żądań. – Co do zasady, uważam, że gwarancje być powinny, co do terminu, nie chcę się wypowiadać. To sprawa komisji zakładowej Solidarności w Poczcie Polskiej - stwierdza.."

A jak się skończyła afera z gwarancjami dla energetyków podczas poprzednich rządów...? Skoro dano jednym, to dlaczego nie pozostałym...?
Jak widać nie jest to pomysł tej ekipy rządzącej tylko "głównego hamulcowego" rozwoju Polski z ostatnich kilkudziesięciu lat...
Dyskryminacja. A w czym oni są lepsi, że zasługują na taką gwarancję.
To są gwarancje, które forują nieudolnych kosztem pozostałych co z rozwojem nie ma nic wspólnego, wręcz przeciwnie.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-03-03 10:18
Jak to ma być taki dialog jak z Samoobroną i LPR to szkoda czasu. Chociaż bardzo mnie interesuje wpływ związków zawodowych na obniżenie bezrobocia. Jak związki moga pomóc upadającej firmie? Pracowac za darmo? Za połowę? Mogą, ale kto im zapłaci jak firma zbankrutuje.
DżemZBiedronkiJestDoKituLepszaSzynka / 83.30.55.* / 2006-03-03 07:41
To zapraszamy Kaczyńskiego i Marcinkiewicza do Bielska-Białej aby negocjowali z GM. Solidarność chce zamkniecia zakładu bo nie zgadza się na rozwój firmy.
Miecek / 87.239.29.* / 2006-03-03 13:32
Czy to człowieku naprawdę wiesz jaka jest prawda, czy tylko bazujesz na doniesieniach "prasy".
DżemZBiedronkiJestDoKituLepszaSzynka / 83.30.55.* / 2006-03-03 23:39
Prawda jest taka, że tylko Solidarność się nie zgadza na 6 dniowy tydzień pracy. Tzn. obecnie mozna pracować w sobotę za nadgodziny ale bez nadgodzin juz sie nie da. I to nie chodzi o pracę przez 6 dni ale o pracę zmianową. Raz na jakiś czas trzeba będzie popracować w sobotę. Skoro może tak pracować FIAT-Avio, to czemu FIAT-GM nie może ?? Ludzie są z innej gliny w Avio ??
Moim zdaniem jest to typowa zagrywka na wyszarpanie "dla siebie i tylko siebie" przez kierownictwo zakładowe Solidarności (to takie POP) jakiś benefitów. I tak sie zgodzą i tak ale co sie nachapią to ich.
Czy mogą sobie pozwolic na to aby pareset osób poszło na bruk.... raczej nie bo by tym brukiem dostali po łbie.
"Zamknięcie" zakładu to skrót myslowy... bo jak przeniosą produkcje, to co najwyżej bedzie trzeba zamiatac hale.
300 nowych pracowników to całkiem sporo rodzin z polepszonym bytem, pieniedzmi do wydania, mniejszymi zapomogami itp.
A tak w ogóle to chodzi o to, że jeżeli Kaczyński i Marcinkiewicz chcą zacieśniać współpracę, to niech pomogą tu na miejscu. Skoro premier może jeździc na narty aby spotykać sie "z ludem", to może też przyjechać do nas.
anty / 83.25.221.* / 2006-03-04 14:37
Nie ma przyszlosci dla Solidarnosci!!!!!!
George / 83.25.252.* / 2006-03-03 07:39
Święty Boże! Czy to się nigdy nie skończy? Czy tym panom od polityki tak trudno jest pojąć, że jednoczesna walka z bezrobociem i o gwarancje zatrudnienia to jak jednoczesne naciskanie gazu i hamulca w samochodzie? Te dwie rzeczy pozostają ze sobą w oczywistej sprzeczności. Myślałem, o ja naiwny, że PiS ustrzeże się błędów AWS, ale jak widzę, szykuje się powtórka z historii. Nie ma już przyszłości dla tego kraju.
sa52 / 82.210.168.* / 2006-03-02 20:50
Czy te oczy mogą kłamać:tak,tak,tak!!!
(dobre pytanie,dobre pytanie i coraz więcej słomy...a szkoda????????)
Bernard / 83.30.119.* / 2006-03-02 21:05
Jeżeli mnie pamięć nie myli to najsłabszą gospodarkę, najwyższą inflację mieliśmy gdy w sejmie zasiadało najwięcej związkowych działaczy. Ale może już wzorem Beger porobili matury i uczą się angielskiego aby iść do europarlamentu i tam uchwalać dla nas wyższe dopłaty do wszystkiego co w Polsce jest niedochodowe. Oj to będzie raj.
emigrant96 / 83.225.130.* / 2006-03-11 22:40
Pamięć Cię nie myli, ale z dedukcją jesteś na bakier...
Najsłabszą gospodarkę zastawili im w spadku rządzący poprzednicy. Gospodarka to nie samochód, gdzie wskoczysz i jedzie... na to trzeba pracować kilka lat... Potem znowu przyszli komuniści...
...Dzięki głosom "mądrych" rodaków...
I wszystko wróciło do "normy"...

Najnowsze wpisy