Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Soros: Wyjście Niemców z Unii pomogłoby reszcie krajów

Soros: Wyjście Niemców z Unii pomogłoby reszcie krajów

Wyświetlaj:
laik 11111 / 83.12.226.* / 2010-07-16 09:25
Moim zdaniem pomału, w naturalny sposób wszystko się ułoży... ludzie nie kupują bo nie muszą i wolą poczekać. Pieniądze na niezbędne rzeczy łatwiej znaleźć niż na extra dobra luksusowe bez których możemy się obejść. Niemożliwością jest przez dłuższy czas nic nie konsumować. Samochody się zepsują, ubrania znoszą, młodzi gdzieś zamieszkają, a meble do nowego mieszkania są również potrzebne jak wiele innych produktów. Prędkość dokonywania zakupów nabierze naturalne tępo. Kryzys napędzany przez mediami zmęczył ludzi. Nikt się tym już tak nie przejmuje jak na samym początku.
szaren / 213.108.114.* / 2010-06-30 21:40
Ciekawy pogląd Sorosa.
Dokapitalizować banki z pieniedzy podatników, aby banki miały wiecej pieniedzy na zakupy obligacji państwowych, czyli aby państwa dalej zadłuzały sie w bankach.Który to dług spłacac beda oczywiscie podatnicy.
Machiaweliczny plan. :).
acomitam / 79.186.250.* / 2010-06-30 14:37
To żaden inwestor, tylko zwykły spekulant, który z niewiadomych powodów uważa się za Boga. Inwestor to ktoś, kto wspiera kapitałem wartościowe przedsięwzięcia. A cóż takiego wspiera Soros? Jedynie żydowszczyznę! Jego gospodarcze recepty pachną przekrętem na 100 km.
stajniowy / 87.205.31.* / 2010-06-30 14:32
Sluchanie doradztwa Soros to tak jak sluchanie zlodzieja gdzie pieniadze schowac!
ojro / 91.193.208.* / 2010-06-30 13:53

Jednak żaden bank nie został zmuszony do faktycznego oczyszczenia swoich bilansów. W Niemczech duże problemy mają wciąż banki krajowe. Niemieckie i francuskie banki są w posiadaniu dużej ilości hiszpańskich obligacji. Te są dzisiaj warte o wiele mniej, niż w czasie ich nabycia. Banki są więc de facto niewypłacalne lub co najmniej poważnie niedokapitalizowane. Potrzebują świeżej gotówki.

A skąd ją wziąć?

Z europejskiego funduszu ratunkowego.

Jak kolejne państwa wpompowują w banki miliony bądź nawet miliardy euro/dolarów, to ja się nie dziwię, że nie opłaca się tym bankom oczyszczać bilansów. Po co mają się martwić jakimiś zmianami, skoro zawsze znajdzie się darmowa kasa z jakiegoś funduszu ratunkowego?
MN4 / 78.8.35.* / 2010-06-30 14:31
Kolejne państwa ....
A, kto wpompuje potem gotówkę do tychże państw? Hłe, hłe ... niżej podpisany.
To, może od razu wpłacę do jakiegoś banku 1000zł będzie taniej i bez pośredników.
zupełnienikt / 212.160.172.* / 2010-06-30 13:41
Ja bym napisał "Legendarny złodziej" ;-)
Hegemon77 / 212.126.29.* / 2010-06-30 11:28
Jak widać towarzystwo Goldman i spółka dobrze sobie radzi. Wprowadzony plan w Stanach teraz najlepiej powielić go w Starej Europie. Później samo wszystko się pokula wraz ze wzrostem długu. Witam w niewolnictwie finansowym XXI wieku..
kaaaaaa / 87.205.188.* / 2010-06-30 10:56
"W końcu światowa gospodarka cierpi wskutek niedostatecznego popytu i wysokiego bezrobocia." Panie Soros, taki Pan mądry a takie bzdury mówi. Jak jest duże bezrobocie to jak ci biedni ludzie mają zwiększyć popyt i kupować więcej żeby ratować gospodarkę??? Za co mają kupować jak pracy i pieniędzy nie mają ??? Bankierzy i bogaci rozwalili gospodarkę USA a teraz najbiedniejsi mają ją ratować poprzez zwiększone zakupy dóbr im wcale niepotrzebnych ???
*finansista / 155.140.133.* / 2010-06-30 11:26
Co ty p**! A kto każe bezrobotnym zwiększać wydatki? Weź sobie najpierw książkę z ekonomii do ręki. Tu chodzi o to, że jeżeli mimo kryzysu konsumpcja się nie zmienia, to jest on duuużo łagodniejszy (jak w Polsce). Natomiast gdy maleje konsumcja czy to ludzi (ze strachu przed kryzysem) czy rządu (dla rzekomych oszczędności), to wyprodukowane dobra nie znajdują zbytu, są przestoje w produkcji, a niektóre firmy padają, a pracownicy są zwalniani, co zwiększa bezrobocie. Ono wraz ze wziększonym odczuwaniem kryzysu wpływa na jeszcze większe zaciskanie pasa i koło się zamyka.
Hayek / 89.74.151.* / 2010-06-30 13:58
No wlasnie w takim razie jesli wspominasz o ekonomi to sam moze bys sie nie tylko uczyl martwej teorii tylko zobaczyl na wlasne ocza statystyki i analizy finansowe/budzetowe danych państw. A jesli jestes takim wspanialym wyznawca filozofii John Maynard Keynes'a jak o dziwo dosc spora ilosc ekonomistow to zapoznaj sie tez moze z jego przeciwnikami jak f. Hayek i L. von Mises. Coraz wiecej ekonomistow uwaza wlasnie ze caly problem dzisiejszego swiata jest spowodowany zbyt wielkimi dofinansowaniami i sztucznym tworzeniem popytu. Gdzie aby to osiagnac potrzebujemy zazwyczaj duzo pieniedzy ktorych nie mamy wiec porzyczamy i porzyczamy i tak w kolko az w koncu nasz (panstwa) dlug siega takich rozmiarow ze nie jestesmy w stanie go w ogole splacic. Popatrz na budzet Ameryki. to sa bankruci a Obama im teraz jeszcze reforme zdrowia dolozyl. Dolar tylko dlatego nie jest wart tyle co papier toaletowy (przy tempie w jakim go dodrukowywuja - ladnie to okreslili w jednym filmiku na you tubie "polityka zimbabwe" - http://www.youtube.com/watch?v=_EPu54kF6Jc ) poniewaz jest glowna waluta rozliczeniowa i pare dosc poteznych panstw posiada cale sterty tego gow**. Ale w koncu to padnie - kwestia czasu.
kaaaaaa / 87.205.188.* / 2010-06-30 13:54
To kto ma pajacu zwiększać te wydatki??? Jak nie rozumiesz mojego postu to siedź cicho ! Kto pytam się? Państwo? Czyli ma szastać pieniędzmi podatnika żeby ratować zadłużone przedsiębiorstwa i chciwe banki które wcześniej udzielały kredytów na dowód nawet? Bo oszczędności wg Sorosa i Obamy to ZŁO ?! Ja mam dr z finansów więc mnie nie ucz laiku. Naucz się logicznie myśleć. Ktoś doprowadził do tego kryzysu i ten sam ktoś chce na nim jeszcze zarobić !!!
rozwado / 2010-06-30 10:54 / Tysiącznik na forum
Krugman: nie ciac bo sie zdusi wzrost w zarodku.

Noyer: rozlozyc redukcje deicytow na 5-10 lat.

Roubini: zmusic Grecje do refinansowania/kontrolowango bankructwa, znim bedzie za pozno.
Schiff / 109.243.42.* / 2010-06-30 08:57
Przecież to nie inwestor, tylko spekulant. Wszystko, co mówi jest obliczone na jego korzyść. Gdyby go posłuchać i nie ciąć wydatków to euro zawaliłoby się prędzej niż powstało. Tacy ludzie są po prostu niebezpieczni.
zyga PRL / 83.136.224.* / 2010-06-30 08:40
Obowiązkiem rządu jest opracowanie budżetu z deficytem na poziomie ZERO lub z nadwyżką.

Nie ma czegoś takiego jak sztywne wydatki. Sztywne są tylko żądania wybranych grup zawodowych (rolników, mundurowy, górnik). Wydaje mi się, że wybory można wygrać bez ich poparcia.

Wspieranie "wzrostu" PKB przez sektor publiczny doprowadzi do tego, że ludzie na prawdą przestana wydawać kasę (to ok. 20 % swojego dochodu, którego im państwo nie zagarnęło na 1000 sposobów) w obawie przed bankructwem skarbu państwa.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-06-30 07:06
Niewidzialna ręka rynku działa wtedy, gdy ktoś, albo coś ten rynek obserwuje i podejmuje działania. Niewidzialna ręka rynku nie podpisuje dokumentów, a w szczególności umów. Wreszcie, jeżeli jest niewidzialna ręka rynku, to gdzie jest niewidzialny mózg rynku?
Podatek Belki forever?
mateoo2 / 2010-06-30 08:07
W tym co mówi Soros, niewidzialnej ręki rynku wcale nie widać. Przynajmniej ja jej nie widzę.
j7-j8= 1 / 79.185.235.* / 2010-06-30 10:58
Rozbicie Unii byloby na reke wyznawcom Starego Testamentu ( oni sa odnas madrzejsi o 4 tys. lat),. Ponadnarodowe ich spekuly mialyby latwiej trzymac (radzic) na smyczy Unie oddzielnie , bo z Niemcami im nie na reke!.....
pokonana / 92.116.10.* / 2010-07-13 21:05
wy ,szczesliwcy, ktorzy nie macie jeszcze motorka biedy w dupie -czyli euro waaaal -u-ty,niewiele mozecie powiedziec o realiach tej pieknej unii, ale jeszcze zaplaczecie ,jako i my placzemy ,... i zatesknicie za marzeniem wydawania , kupowania, ..., szastania , inwestowania.....i wtedy zatesknicie za spelnieniem slow sorosa.
pamietaj o mnie jak lzy ci spadna na puste dlonie, na , ktorych ujrzysz wlasna krew z ciec i ciec i ciec unijnych jako i ja widze.
Pomysl wtedy o mnie, ktora ma pociete dlonie unijna spicruta, moze glupi obama chcial mi pomoc?

Najnowsze wpisy