Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

SP500, DJIA i inni narciarze gotowi do skoku?

SP500, DJIA i inni narciarze gotowi do skoku?

skomentuj
analizagieldowapl / 2010-01-10 22:36
Trwają tegoroczne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przyjemnie się ogląda mistrzowskie loty skoczków. Ale zanim którykolwiek z nich skoczy, musi się dostać na szczyt skoczni. Droga na górę jest konieczna, żeby ładnie polecieć w dół. I punktowany jest tylko ten lot w dół.

Ale do rzeczy. Zupełnie inaczej jest na ... indeksach akcji. Punktowana jest droga do góry, a lot w dół to konieczny i często bolesny etap – bez punktacji.

Trzymając się tej analogii, napiszę tak: Wytrawni skoczkowie typu DJ i SP są już na górze mamuciej skoczni, siedzą na ławce i szykują się do skoku. Niech każdy kibic i sponsor sam decyduje, co będzie znaczył dla niego ten lot – punktację czy traumatyczne doświadczenie.

Oto niektóre argumenty przemawiające za takim narciarskim scenariuszem. Zaznaczam (dla jasności) - bardzo chciałbym dalszych wzrostów i prawdziwego rynku byka. Ale piszę to, co widzę na wykresie. A wykres staje się coraz czytelniejszy.

Układ fal z ostatnich 30 lat (SP-500). Widać tu szczyt fali III i rozpoczętą w roku 2000 korektę płaską abc (3-3-5). Podaję tu także możliwy poziom docelowy, który wynika też z formacji M.

[wykres]

...

Powered by: asp
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-01-11 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analizy na przestrzeni ostatnich 30 lat ?Przepływ informacji teraz a 30 lat temu, czy jest taki sam ?Obecnie inwestorzy siedzą sobie w Polsce i kupują w NJ a jeszcze bardziej odwrotnie.Obecnie są tak tanie kredyty że aż sie prosi brać papier na kredyt i wygląda na to że sie to szybko nie zmnieni.
Chcesz niby powiedzieć że będzie większa zwałka ?Coś tam sie skorekci jak to bywa ale jest sporo gorącego pieniadza , ale w Marcu i Kwietniu może być jeszcze wiecej.Pozdrawiam
Ps podaj linka do tego wykresu co o nim piszesz.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy