Forum Forum prawneZmiany w prawie

Spadek po zmarłym bracie

Spadek po zmarłym bracie

robin68 / 2007-11-06 22:35
Zmarły Brat nie miał dzieci, ani żony Ojciec złożył odpowiednie dokumenty w sądzie, na sprawie podał ,że jest jedynym spadkobiercą po śmierci swojego syna ,a mojego brata zeznając, iż syn jego nie miał rodzeństwa .Sąd wydał wyrok- spadek dziedziczy ojciec .Moje pytanie .Czy Sąd mógł wydać taki wyrok skoro ojciec okłamał sąd ,nie podając iż zmarły brat miał rodzeństwo? .Obecnie złożyłem odpowiednie pismo dotyczące zapytania sądu który wydał wyrok, czemu wraz z siostrą zostałem pominięty w spadku .Niestety wiem ,że sprawa stanie w martwym punkcie gdyż siostra od kilku lat mieszka za granicą i nie znam jej adresu .Czy można nie ujawniać według własnego widzi misie spadkobierców ,bo nie znamy dokładnego adresu ,bo nie chcemy żeby ktoś otrzymał część spadku ,Tak jak postąpił Mój Ojciec czy Sąd mógł na tak zwaną gębę i słowo uwierzyć i wydać po myśli mojego Ojca wyrok . Z góry dzięki za odpowiedź
Wyświetlaj:
MoniqueBelle / 5.173.200.* / 2019-12-01 20:50
Hm.. sprawa brzmi dosyć skomplikowanie. Wydaje mi się, że jesteś w IV grupie i możesz dziedziczyć, ale lepiej dopytać szczegółowo prawnika, który by się bliżej przyjrzał sprawie. Takimi sprwami zajmuje się radca prawny - Anna Klisz. Myślę, że ona będzie lepiej wiedziała od nas wszystkich na grupie :)
lionakol / 89.64.35.* / 2019-10-27 15:44
Mi wszystkich formalności pomogła dopełnić notariusz Cejrowska z Tczewa. Grunt to profesjonalna pomoc.
renia1971 / 2010-01-09 12:40
Bardzo proszę o pomoc w sprawie .W październiku 2009 zmarł mój brat miał 42 lata . Chciałabym sie dowiedzieć
na temat spadku czy należy mi sie jakaś część . Brat był żonaty ale jego żona zmarła dwa lata wcześniej ,
nie mieli dzieci , ale ona miała syna z pierwszego związku, w czasie gdy sie pobierali był pełnoletni. Brat
żył z tą kobietą ok.2 lata.Brat pozostawił po sobie część jakąś pięniedzy w banku jak i gospodarstwo rolne ok.3 ha
również dom na wsi który rodzice przepisali mu na połowę ze mną. Rodzice obydwoje żyją mieszkaja w tym domu na wsi
jest jeszcze jeden brat który mieszka w drugiej miejscowości. Chciałabym sie dowiedzieć czy mi się cos należy gdzie sie bedę musiała
udać zeby załatwić formalności bo najbardziej zależy mi na domu na wsi bo już jestem włascicielką 1/2 domu z działką.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-19 18:19
Jak nie zgłosili się inni spadkobiercy. Wzruszenie sprawy. Albo pozwać ojca o wydanie przypadającej części spadku.
lasse / 2008-05-17 09:29
możesz ubiegać się o uchylenie postanowienia. należy napisać odpowiedni wniosek (czyli zwykłe pismo, byleby zawierało wystarczające informacje o tym, której sprawy dotyczy, i dołącz wyciągi - swój i siostry - z aktów stanu cywilnego na dowód że byliście rodzeństwem spadkodawcy. uchylenie postanowienia gwarantowane. takie orzeczenie sądu da podstawy do roszczenia przeciw ojcu by wydał wam wasze części spadku po bracie (lub tego równowartość). po szczegóły sprawy odsyłam do radcy prawnego lub kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego).
cerawi / 2008-05-10 01:31 / Bywalec forum
napisalbym pismo procesowy do sadu . O wydanie czesci naleznego mi spadku po niezyjacym bracie.

Najnowsze wpisy