Spadek

MDo / 85.222.84.* / 2017-09-23 14:46
Dzień dobry

Chciałabym zapytać jakie podatki musiałabym opłacić przy otrzymaniu spadku od przyjaciela (osoby niespokrewnionej). Przyjaciel sporządził testament, w którym wydziedziczył syna, który od lat nie utrzymuje z nim kontaktu, a swój majątek ( nieduże mieszkanie) zapisał mi. Syn ma po matce prawo do ¼ mieszkania. Zastanawiam się z czym ta sytuacja się dla mnie wiąże?

-Rozumiem, że będę musiała opłacić najwyższy podatek od spadku (grupa 3). Jak wyznaczyć kwotę podatku od spadku mieszkania ? - konieczna jest wycena rzeczoznawcy czy wartosc mieszkania mam zadeklarować samodzielnie?
-Czy jeśli sprzedam mieszkanie jak najszybciej ( aby mieć pieniądze na podatek od spadku) będę musiala jeszcze zapłacić podatek dochodowy?
-2% podatek rozumiem że płaciliby Kupujący mieszkania?
-Czy dzieci wydziedziczonego syna mojego Przyjaciela (3 wnuków) ma jakieś prawa do spadku?. Mój Przyjaciel nie wspomniał o nich w testamencie. Czy jestem zobowiązana im coś wypłacić?
Monikka70 / 89.76.89.* / 2018-03-29 01:57
Na wszystkie pytania dotyczące prawa spadkowego odpowie Ci adwokat. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu możesz udać się do www.adwokat-wroclaw.net.pl. Bardzo miła obsługa i szeroka wiedza w dziedzinie prawa.

Najnowsze wpisy