Forum Polityka, aktualnościKraj

Specjaliści ostro krytykują ustawę "żłobkową"

Specjaliści ostro krytykują ustawę "żłobkową"

Wyświetlaj:
carollla / 83.28.226.* / 2011-07-07 21:12
co o tym myśłicie - stronka anglojęzyczna
http://www.pr-controlled.com/pr-controlled-Polish-EU-presidency-a-challenge-and-an-opportunity.php
http://www.pr-controlled.com/pr-controlled-5-Polish-inventions-used-throughout-the-world.php
tommy888 / 83.28.226.* / 2011-07-07 21:11
o tym co w naszym kraju i nie tylko http://www.pr-controlled.com/pr-controlled-Polish-EU-presidency-a-challenge-and-an-opportunity.php
http://www.pr-controlled.com/pr-controlled-5-Polish-inventions-used-throughout-the-world.php
Klubik / 46.112.255.* / 2011-02-23 09:22
Prowadzę opiekę nad dziećmi w formie klubiku. Sądzę ,że robię to na wysokim poziomie. Zatrudniam panie o umowę o pracę . Mam pelen komplet dzieci. Rodzice przekazują innym rodzicom o naszym punkcie i generalnie każdy kto zapozna się z naszymi warunkami korzysta z naszej opieki.Dlaczego ustawa chce mi zabronić taką dzialaność gospodarczą. Wlożylam w to swoje pieniązki a teraz czytam ,że jeżeli klubik to tylko do 5 godzin. Jest to ograniczanie mojej dzialaności. Może ktoś powie ,że mogę zglościć się w myśl nowej ustawy jako żlobek spelniając nowe wymogi o których jeszcze nic nie wiadomo. Państwo kusi dofinansowaniem. Uwazam to za kolejne nieporozumienie. Brakuje pieniędzy na wszystko, odebrano w tym roku okolo 60% środków finansowych dla bezrobotnych. Nie ma pieniędzy generalnie na nic. Jak to sobie ustawodawca wyobraża. Myslę ,że jest to kolejna rzecz stworzona zza biurka. Mam firmę z której placę podatki. Jeżeli nie będe mogla dalej dzialać jak do tej pory zwolnię pracowników i zostanę bezrobotną . Czy tak to mialo być?
klub makucha / 217.153.99.* / 2011-02-07 15:39
W takim razie ta ustawa nadaję się jako papier do dup... który rodzic pośle dziecko na 5 godzin z całym szacunkiem panie premierze znowu nie wykonaliście zadania głosowałem na pana porażka jak zwykle proponuję dymisję wyjdzie pan z twarzą kluby zapewne nie będą chciały się przekształcać tylko będą zamykane
Grotek / 77.115.207.* / 2011-02-04 12:10
Chodzi o to, aby były takie instytucje jak na zachodzie Europy, jeśli już muszą być instytucje, a nie ochronki. Chcesz oddać dziecko do żłobka rodem z PRL-u??? Bo ja nie.
pertamelon / 77.253.188.* / 2011-02-11 17:15
Jakie ochronki? O jakich latach mówisz?Chyba przedwojennych.Żłobki rodem z PRLu nie były wcale złe. i był wykwalifikowny personel i czystość. Nie rozumiem czemu z takim uwielbieniem patrzą niektórzy na zachód. No mamy zachód i kapitalizm-prawdziwy.
Za komuny były żłobki nawet tygodniowe-dla samotnych matek i nie tylko. A w dzisiejszej dobie nie ma odpowiedniej ilości żłobkow bo ktoś posprzedawał sobie budynki i wziął pieniążki. A te pomysły z dziennym opiekunem(ktory niekoniecznie ma odpowiednie kwalifikacje) czy obecne żłobki i 45 dzieci na grupie to mądry pomysł? Kiedyś były normy-teraz musi się opłacać.
Paś baranki moje / 178.37.131.* / 2011-02-05 23:28
Żłobki w PRL były dużo bardziej eleganckie niż londyńskie obecnie. Za PRL karano uczniów okradających kolegów, ręką albo pasem.Teraz uczniowie zastraszają nauczycieli przy pomocy kuratorium.Obiektywizmu trochę.
anka m / 83.5.102.* / 2011-02-03 21:39
panie zaburzenie nietrzymania moczu a panowie erekcji, a ja i moja koleżanka i tak oddajemy swoje dzieci pod opiekę "obcej" (przepraszam pani Jadziu za to słowo) a ta zajmuje się nimi z całym sercem, tylko tyle, ze w szarej strefie
wiwan / 2011-02-03 17:27

Niektóre zapisy tzw. ustawy żłobkowej stoją w sprzeczności z wiedzą o rozwoju człowieka, a nawet stwarzają warunki sprzyjające powstawaniu zaburzeń u dzieci - piszą specjaliści w liście otwartym do premiera Donalda Tuska, parlamentarzystów i rodziców.

Nie negując tej opinii i postulatów zmian w ledwo uchwalonej ustawie pozwolę sobie zapytać, czy ich autorzy są w stanie ocenić w jakim stopniu wymagane warunki są zachowane...w domach, w przypadku gdy dzieci do żłobka nie są posyłane ? W 10 % przypadków, 15 % ?

Czy nie jest tak, że wobec faktu, że mamy coraz więcej niefrasobliwych rodziców posyłanie dzieci do niedoskonałego żłobka jest i tak zdecydowanie lepsze niż zajmowanie się nimi w rodzinie ? Tak globalnie.
GPS / 62.111.137.* / 2011-02-04 08:00
Dziecko nie jest workiem mąki.
Jeśli byłeś w życiu zraniony to szczerze współczuję.
Problem jest w tym, że jaśnie nam panujący urzędnicy chcą robić proces wychowawczy jak najtaniej i ZA rodziny. W zastępstwie rodzin w wypadku katastrofy i patologi interwencje społeczną (nie państwa)rozumiem, ale nie po to by wygnać jeszcze większą liczbę ludzi do finansowania upadających ZUS-ów itp.
Tylko czekać jak opieka państwa nad dziećmi będzie obowiązkowa jak w Koreii Pn., a dzieci odedrwane od rodziców będą pracować, aby zarobić na świetnie sformatowaną i owskaźnikowaną opiekę.
Jak się nie da tego myślenia światłych oświatowców w rządowych biurach zmienić, to podejmę rolę dziadka, a zdegenerowane gryzipiórki niech idą się sami bawić do kojców będących tworami ich chorej wyobraźni.
Buen camino
Lorunia / 188.47.18.* / 2011-02-04 20:18
Ustawa ,,złobkowa posłuży tylko tym którzy mają swoje działalności ! a teraz mają okazje fikcyjnie przerwać płacenie do ZUS bo państwo czyli my zapłacimy za nich . Taka osoba w sile wieku zaopiekuje się wnuczką , w taki sposób jak robiła dotąd tylko że bez opłacania obowiązkowej składki . Ciekawi mnie kiedy na to wpadną nasi decydenci , i kiedy będzie nowelizacja tej ustawy , a może uścislijmy ! bubla ..
bośka / 213.158.197.* / 2011-03-07 16:00
Ludzie czy wam się już nic nie podoba? Na wszystko narzekacie, nie było żłobków było źle jest znowelizowana ustawa też jest źle. Dlaczego wszyscy z góry zakładają że będzie źle. Dlaczego uważacie, że osoby zakładające żłobki będą niedobrze się opiekować dziećmi. Zauważyłam, że to co nowe jest krytykowane, a przede wszystkim Polacy potrafią tylko narzekać na wszystko i wszystkich. Właśnie ja mam zamiar otworzyć żłobek, jestem pedagogiem i wierzę, ze się uda. Dlaczego uważacie,że tylko państwowe jest dobre przecież to nie prawda. Ja uważam, że to osoba prywatna będzie się bardzo starać, aby dzieci czuły się bardzo dobrze w żłobku i chciały tam wrócić. Przestańcie pisać takie bzdury, jak nie macie pojęcia o czymś to się nie wypowiadajcie na dany temat.
cha ,cha , / 79.184.149.* / 2011-09-26 22:07
Ustawa jest do............. przede wszystkim dlatego że daje wolność samorządom.To brzmi jak komedia ,,prezydent Poznania chce na dziecko w prywatnym żłobku dokładać po 100 zł. cha..cha.Wlaściele klubów zapowiadają że nie będą się przekształcać w żłobki , no bo po co?Dla kogo więc mają być te żłobki za 1200 zł.Może dla pomysłodawców tej ustawy?Bo przeciętna polka jak zarabia 1500 zl. to się cieszy.A przeciesz to chyba o tę grupę spoleczną chodziło????????
cha ,cha , / 79.184.149.* / 2011-09-26 22:07
Ustawa jest do............. przede wszystkim dlatego że daje wolność samorządom.To brzmi jak komedia ,,prezydent Poznania chce na dziecko w prywatnym żłobku dokładać po 100 zł. cha..cha.Wlaściele klubów zapowiadają że nie będą się przekształcać w żłobki , no bo po co?Dla kogo więc mają być te żłobki za 1200 zł.Może dla pomysłodawców tej ustawy?Bo przeciętna polka jak zarabia 1500 zl. to się cieszy.A przeciesz to chyba o tę grupę spoleczną chodziło????????
Olga M / 83.31.40.* / 2011-07-07 20:58
Masz rację, Polaków nic nie cieszy. Nie ma autostrad - źle, robią autostrady - za wolno, zrobią autostrady - za drogo. Nie remontują dróg - źle, remontują - korki. Ehhhhhh ludzie ogarnijcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!! więcej wiary, potraficie tylko oceniać innych. Może sami ruszcie te d.... i sami pokażcie na co was stać.

Najnowsze wpisy