Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Spokojny tydzień na GPW. Zaskoczyły wyniki spółek

Spokojny tydzień na GPW. Zaskoczyły wyniki spółek

Wyświetlaj:
wykresyGieldowe / 2015-03-01 15:30 / Tysiącznik na forum
wykresyGieldowe / 2012-02-12 16:37 / Tysiącznik na forum
usuń
Witam

Mamy "hossę robioną Apple". Tak naprawdę, to nie tylko Apple, świetnie zachowuje się też biotechnologia: Biogen, Amgen i reszta. Na stooq można sprawdzić index IBB.US.

Jedni się irytują, inni są zniechęceni swoją lokalną giełdą, jeszcze inni wygrażają "tym, tam z tą drukarką". Rządzą negatywne emocje.

Prędzej czy później te negatyne emocje ustąpią. Jeżeli gdzieś jest hossa, to nie ma co się złościć – trzeba się przyłączyć. I ludzie zaczną się przyłączać, nasdaq zacznie rosnąć w wzmacniającym się dolarze.

Pozdrawiam.


=====

Czasami warto wkleić stary post sprzed 2 lat. W zasadzie nic nie stracił na atualności - tyle tylko, że Apple jest o 60% droższe niż wtedy, a spółki bio-tech są 3 razy droższe, w coraz mocniejszym dolarze ...
synonim / 2015-03-01 16:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czasami warto wkleić stary post sprzed 2 lat.


No to skoro już wklejamy stare posty sprzed 2 lat na dowód twojej wszechmądrości rzecz jasna, to jak tam mądralo twoje zapowiedzi bessy na obligacjach sprzed 1,5 roku plus deklaracje że wyskakujesz z akcji żeby wziąć duże shorty na 10-latki?

wykresyGieldowe / 2013-10-10 22:23 /
Ja dla odmiany powoli wyskakuję z kwitów, i ustawiam się pod zajęcie dużej krótkiej pozycji na 10-cio latki

wykresyGieldowe / 2013-10-17 22:49 /
Jak wspomniałem potencjał zysków już niewielki, teraz pieniądze będą robione na obligacjach, po krótkiej stronie rynku
pgpoz / 46.204.85.* / 2015-02-28 21:53
Obecnie sporo osób ze 100 wg Forebs inwestuje w nieruchomości traktując biurowce, hotele itp jako bezpieczną formę na trudne czasy. Takie podejście może zwiastowac zabezpieczenie się przed planowanymi inwestycjami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-03-01 07:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Obecnie sporo osób ze 100 wg Forebs inwestuje w nieruchomości traktując biurowce, hotele itp jako bezpieczną formę na trudne czasy


Gdy banki centralne robią wszystko żeby zepsuć pieniądz to nie jest to głupie podejście. Sam od jakiegoś czasu rozważam zainwestowanie części kapitału w jakąś nieruchomość, tym bardziej, że dni złotówki są policzone na rzecz śmiecia zwanego euro, który upadnie w ciągu dekady i z kapitału jaki się ma może wiele nie zostać
pgpoz / 46.204.85.* / 2015-03-01 11:56
Choć na rynku nieruchomości mieszkań liczę na spadki cen
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Coś w tym jest / 31.174.193.* / 2015-03-01 08:51
Na tej samej zasadzie ja długoterminowo zainwestowałem w Bitcoin.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-02-28 16:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spółki europejskie są wciąż na minusie pod względem przychodów rok do roku, tylko 6% na minusie w IV kwartale

Quarterly revenues are still in decline overall – down 6 percent year-on-year in the fourth quarter

http://www.reuters.com/article/2015/02/23/us-markets-stocks-results-idUSKBN0LR1E420150223

A DAX na szczytach

Ach jak te giełdy efektywnie wyceniają gospodarkę
ZT / 79.191.142.* / 2015-02-28 17:20

Ach jak te giełdy efektywnie wyceniają gospodarkę

Giełdy wyceniają gospodarkę bardzo dobrze tylko zbyt emocjonalnie. Podam prosty przykład, nie raz odnosisz się do hossy dotcom, a spójrz jak trafnie giełdy przewidziały to co się stało w następnej dekadzie. Ja bardzo dobrze pamiętam jak w latach 90-tych wyglądał internet, a dziś cóż, jesteśmy jedną wielką siecią komputerową, do której jesteśmy podłączeni poprzez komputery, smartfony noszone w kieszeni, telewizory, drukarki, tablety, zegarki, dekodery sat i kablowe, urządzenia nawigacyjne itd., a co jeszcze przed nami, nie wiem. Moim zdaniem dokonał się przełom internetowy, dziś mało kto może obejść się bez internetu. To właśnie dyskontowały giełdy przed bessą 2000r. i poprawnie to przewidziały, a że po hossie jest bessa to wina nadmiernych emocji i przesadnych wycen, ale taka jest natura ludzka. Obecne wzrosty w USA też coś dyskontują, tyle, że co, dowiemy się po fakcie, może po prostu inflację po druku QE123 :-). Nie śmiej się z Kena bo może mieć rację.
synonim / 2015-02-28 18:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To właśnie dyskontowały giełdy przed bessą 2000r. i poprawnie to przewidziały



Upiększasz i dorabiasz teorię po fakcie i tyle

Nikt nie zna przyszłości, przyszłość nie istnieje i tym samym to niemożliwe żeby ją znać, więc nie było żadnego "przenikliwego dyskontowania" a za to było po prostu tak, że trwała zwykła bańka spekulacyjna oparta wyłącznie o chciwość i to wszystko. Napędzała ją wręcz ludzka głupota bo zbańczone były nawet spółki o podobnych nazwach do jakiejś znanej spółki - ci co dmuchali tę bańkę nawet nie umieli poprawnie wpisać nazwy waloru. Ty tu widzisz ogromną mądrość a ja po prostu głupi tłum który był chciwy na zasadzie efektu kuli śniegowej i tyle - rośnie to kupujemy bo rośnie

po prostu

niczym się to nie różni od hossy na pokemonach, bitcoinie czy komiksach

teraz gra rolę dokładnie ten sam czynnik

to masa napędza hossy a masa jest głupia i zawsze była i będzie

to wszystko

a reszta to dorabianie fajnej ideologii do czegoś co jest prozaiczne
Nie ma czegoś takiego jak "masa" tylko jednostki / 94.254.145.* / 2015-03-01 06:52
A Ty to KTO?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-03-01 07:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie ma czegoś takiego jak "masa" tylko jednostki


Bzdury, umykają cię elementarne obserwacje socjologiczne

Większość ludzi ulega myśleniu stadnemu i jest w stanie wyłącznie bezmyślnie naśladować innych i to jest masa. W bańce dot com umoczyło mnóstwo wiele przeciętnych Amerykanów, czyli przysłowiowej ulicy ("masa")

Natomiast poszczególne jednostki potrafią wyłamać się ze stadnego myślenia i iść pod prąd, myśląc samodzielnie, ale takie indywidualności to mniejszość
Wybiłeś się ponad masę? :))) / 31.174.193.* / 2015-03-01 08:49
Tak? No to ciemna masa trzymała się z dala od giełdy w latach 2009-2014 a ty razem z nią! Ha ha ha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-03-01 16:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tak? No to ciemna masa trzymała się z dala od giełdy w latach 2009-2014 a ty razem z nią! Ha ha ha


Odwrócenie kotka ogonkiem jak zwykle

A w USA to właśnie bezmyślna masa teraz kupuje akcje
where is argument / 84.153.254.* / 2015-03-01 18:58
jasne fachowcu od siedmiu boleści
fryzjerzy i malarze ustawiają się w kolejkach
where is argument / 84.153.254.* / 2015-03-01 12:19
hahahahhahhaha
ZT / 79.191.142.* / 2015-02-28 16:10
Oto analiza obecnej sytuacji na w20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Na wykres oprócz znanej już i omawianej formacji kraba dodałem linię trendu spadkowego zapoczątkowanego 8 IX 2014 (opadająca linia zielona) oraz oznaczyłem kolejno coraz wyższe szczyty i dołki fali wzrostowej zapoczątkowanej 16 I 2015 (łamana linia czerwona). Coraz wyższe szczyty i dołki świadczą, że mamy do czynienia z łagodnie postępującym ale jednak trendem wzrostowym (wcześniej mylnie pisałem o konsolidacji). Teraz jesteśmy w bardzo ważnym miejscu, ponieważ rynek doszedł do opadającej linii trendu spadkowego oraz do okolic szczytu z 13 I 2015 (linia pomarańczowa). Punkt ten jest ważny z dwóch względów, po pierwsze to szczyt sprzed umocnienia franka i po drugie przebicie tego punktu zanegowałoby serię coraz niższych następujących po sobie dołków i szczytów, trendu spadkowego (oznaczenia s1,d1,s2,d2,s3,d3). Reasumując opór w rejonie 2370-2380 może spowodować korektę, zaś wyraźne wybicie w górę potwierdzi i uprawomocni nowo zapoczątkowany w styczniu trend wzrostowy. A ponieważ jesteśmy (wg mnie) w fazie wzrostowej cyklu 10 miesięcznego, to wzrosty są bardzo prawdopodobne i po uprzedniej korekcie lub nie, będą kontynuowane do okolic czerwca 2015. Tu mała uwaga pisząc czerwiec mam na myśli mniej więcej okres kolejnego szczytu, gdyż, jak to z cyklami bywa, nie da się precyzyjnie tego określić, równie dobrze może to być maj, czy sierpień. Tak, że rokowania są dobre i należy dziś skupić swą uwagę na łikendzie. Ja osobiście zawieszę dziś wieczorem oko, przy dobrym trunku rzecz jasna, na snookerowym turnieju, który odbywa się u nas w Gdynii, niestety poprzez tv, ale może kiedyś pojadę.
.gangbang. / 213.199.253.* / 2015-02-28 11:50
No proszę a miała być BESSA , ciekawe gdzie się podział ten ciepły zarabiający na certyfikatach na turbo spadki branych w NIEDZIELĘ.Może jutro znowu oświeci nas maluczkich jakimiś zakupami turbo certyfikatów.
synonim / 2015-02-28 16:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No proszę a miała być BESSA ,


Bessa na GPW to jest od 2007 roku a ty nakupowałeś śmieci na których masz w plecy po 30%


ciekawe gdzie się podział ten ciepły zarabiający na certyfikatach


Certyfikaty łącznie dały zysk, coś czego nigdy nie miałeś bo jesteś tak w plecki, że straty nie do odrobienia


na turbo spadki branych w NIEDZIELĘ


Ceryfikaty turbo brałem w piątek a post z piątku przekleiłem w niedzielę do portfela i nie jesteś w stanie tego skumać już trzeci miesiąc

Ale czego więcej można się spodziewać po kolesiu, który 2 lata nie umiał zrobić prostego kopiuj/wklej a bitcoin to dla niego jedynie kolejna "spółka"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy