Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Spółdzielnie chcą od państwa milionowych odszkodowań

Spółdzielnie chcą od państwa milionowych odszkodowań

Wyświetlaj:
Czar43 / 79.162.59.* / 2009-01-09 10:13
Podstawowym zadaniem i celem spółdzielczości na świecie
było i powinno być wzajemne pomaganie sobie przez członków spółdzielni.Oczywiście u nas musiało to być wypaczone.Bo u nas nie da się inaczej i już. Nigdzie na świecie w zarządach danej spółdzielni nie ma nie członków spółdzielni.Administracja to wyłącznie członkowie.Wtedy muszą pracować dla swoich.To nie są ludzie nawiedzeni z kluczy partyjnych,towarzyskich,rodzinnych itd.
Mafia prezesów spółdzielczych grzmi,że spółdzielnie straciły miliony na sprzedaży mieszkań.To oni tracili miliony zł. z wpłat spółdzielców.To prezesi powinni oddać te miliony spółdzielcom i przekazać władzę członkom .
Ustawa o spółdzielczości powinna zakazać pracy w całej administracji danej spółdzielni ludziom którzy nie są jej członkami i nie mieszkają w jej zasobach.Zniknęły by zadłużenia bo członkowie mający kłopoty finansowe mogli być zatrudniani bez koneksji i układów bo to członkowie wiedzieli by najlepiej jak im pomóc bo po to zakładali spółdzielnię.W każdej spółdzielni są członkowie którzy mogli by piastować stanowiska konieczne do działania spółdzielni.Precz z prezesami ich rodzinami i kolesiami pracującymi w administracjach spółdzielczych i nie będącymi członkami tych organizacji .
takiswiat / 83.20.10.* / 2009-01-08 20:38
Ktoś rodzi się w bogatej rodzinie i ma od początku mnóstwo pieniędzy i dom, a następnie ci co urodzili się w biednej rodzinie, bedą ich utrzymywać, bo "pieniądze robią pieniądze".
I to jest "sprawiedliwość" kapitalistycznego świata, a wy czepiacie tych biednych ludzi którym może być trochę lżej bo nie będą musieli utrzymywać "ciężko pracujących" prezesów spółdzielni
Adam222 / 77.88.137.* / 2009-01-08 20:34
Prezes i jego biurokraci to nie spółdzielnia. To wynajęci pracownicy. Właścicielami jest Państwo i spółdzielcy. Państwo swoje prawa do przejęcia mieszkania przekazało spółdzielcom. Mają więc oni pełne prawo do przejmowania swojego mieszkania.
a szkoda gadać / 83.11.122.* / 2009-01-08 08:23
Głupota.Spółdzielnie są dla spóldzielców i jesli
ktoś spłacił kredyt to za co ma jeszcze płacić by stać sie właścicielem.
Spółdzielca bez sklrerozy / 62.111.137.* / 2009-01-09 08:49
Przypominam tym, którzy twierdzą, że niesprawiedliwym jest, iz "tylko wybrańcy otrzymali prawo własności mieszkania spółdzielczego (co to w ogóle za twór???? - ale ten twór jest) za złotówkę, a ja kiedyśtam musiałem za nie zapłacić", że państwo, które udzieliło kredytów na budowę mieszkań objetych tą ustawą kredyty te umorzyło bodajże w końcówce lat 80-tych. Czyli dało po uważaniu, a teraz uporządkowało sprawę i umocowało prawnie indywidualne prawa własności.
Państwo ma prawo być dobrym.
Utyskujący na rozdawnictwo państwa przypominają robotników z pierwszej godziny dnia kiedy już wszyscy robotnicy za swoją pracę otrzymali po denarze :)
Prezesi zaś nie potrafiący gospodarować bieżcycmi funuszami remontowymi to drobne cwaniaczki a nie obrońcy majątku spółdzielców. Bronią własnych wpływów i dochodów nie interesów spółdzielców. Spóldzielcy bez prawa własności o własność sie nie troszczą, nie chodzą na zebrania, nie wypytują prezesów a tym samym ich nie odwołują. Spóldzielcy nie dajcie się podzielić na tych którzy mieli i tych którzy teraz mają - wespół gospodarujcie spółdzielniami a prezesów do roboty zagonić :)
KKP / 89.228.223.* / 2009-01-08 17:46
A jak ktoś nie spłacił, a spółdzielnia musiał mu oddać mieszkanie? A kto miał według PiSu spałcać resztę kredytu za przekształcone, dawne mieszkanie lokatorskie? Spółdzielnia, czyli reszta lokatorów! Na tym polega "Solidarna Polska"!
:-P / 89.78.213.* / 2009-01-08 12:40
spółdzielnie to związki spółdzielców. spółdzielcy soba tworzą społdzielnie - więc z twojej wypowiedzi wynika, ze spółdzielcy są dla innych spółdzielców. i tak jest. więc oddanie komuś "mojego" mienia (wspólnego) jest niezgodne z prawem. poza tym zapominasz, ze pieniądze uzyskane z tych wykupó idą na fundusz remontowy, a wię także na remonty w twoim budynku a niekiedy i mieszkaniu jeśli zachodzi taka potrzeba. nie bierzesz pod uwagę, ze jesli padnie ci cała stara instalacja w twoim wyodrębnionym mieszkanku to NIKT !!! wtedy nie kiwnie palcem, zeby ci pomóc i nie dopominaj się zadnych kwot z funduszu remontowego. sam sobie płać za te awarie :)))))))

A poza tym- mylisz spółdzielnię z własnością - to nie ty wyłożyłeś całą kwotę na budowe tylko spółdzielnia ze środków wszystkich spółdzielców - efekt synergii - a ty teraz mówisz ze to wszystko twoje. to oddaj mi z odsetkami ten wkład ode mnie, któy cały czas na ciebie pracował i cały czas korzystałeś z moich i innych spółdzielców pieniędzy.
uleczka / 87.207.220.* / 2009-01-09 03:59
popieram,ponieważ przed 35-laty byłam zmuszona kupić mieszkanie,nie miałam innego wyjścia pożyczyłam i 160tys.!! wówczas wpłaciłam gotówką.Nie musze pisac ile musieliśmy się wyrzec i gdzie są odsetki za te 35lat!!! Dlaczego dzisiaj domagacie się bo to "nasze".Dzisiaj wszyscy za to zapłacimy raz będą podnosić fundusz remontowy a jeśli spółdzielnie zaskarżą Skarb Państwa ,to my podatnicy zapłacimy!!!!!!!
:-P / 89.78.213.* / 2009-01-08 12:42
p.s. - i nie chrzań o jakimś tam kredyciku - bo to się ma nijak do całych kwot które włożyli inni spółdzielcy
paranoja / 195.116.169.* / 2009-01-08 09:36
Mnóstwo ludzi bierze kredyty na mieszkania i poźniej spłaca je po 30 lat, a jeszcze większa ilość ludzi wykupiła mieszkania spółdzielcze za grosze i jest teraz zadowolona, bo ma własne M i może je sprzedać po kilku latach za niezła kasą.
I gdzie tu jest sprawiedliwość????
cz4ja / 83.26.12.* / 2009-01-08 09:27
gdybys ktos mial kredyt to by kupil sam mieszkanie

spoldzielnia to nie bank... spoldzielnia nie udziela kreduty na mieszkanie a jedynie wynajmuje lokale na przyjaznych warunkach,.... jak na mnie tez bym poszedl do sadu
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2009-01-09 05:48
Powiem krótko,odwdzięczę się PISuarom w przyszłych wyborach.Zagłosuje tak jak poprzednio na PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radzę zrobić to samo wszystkim poszkodowanym przez PISuarom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy