Forum Spółki giełdowe EuCO SA w restrukturyzacji

Spółka EuCO wypłaci dywidendę akcjonariuszom

Spółka EuCO wypłaci dywidendę akcjonariuszom

skomentuj
Wyświetlaj:
miki1304 / 89.73.175.* / 2012-06-29 16:27
I jeszcze news:


Kluczowe kwestie z wywiadu PAP z wiceprezesem EuCO Adamem Wszołkiem:

- EuCO może osiągnąć w 2012 r. ok. 9 mln zł zysku netto, a wyniki spółki za I pół. prawdopodobnie będą lepsze rdr.
- do końca III kw. spółka chce wejść na nowy rynek w kraju Europy Południowej.
- ze względu na dynamiczny wzrost całej grupy EuCO nie będzie prawdopodobnie w tym roku konsolidować wyników spółki słowackiej i węgierskiej.
- EuCO nadal prowadzi rozmowy w sprawie przejęć krajowych podmiotów z branży odszkodowawczej, choć spółka stawia raczej na rozwój organiczny.
- spółka planuje rozszerzenie obszaru działalności poza dotychczasowy obszar związany głównie ze szkodami osobowymi z OC komunikacyjnego.
- na koniec I półrocza Kancelaria Radców Prawnych, spółka zależna EuCO, będzie obsługiwała ponad 3 tys. spraw o łącznej wartości ponad 100 mln zł.
Wywiad utwierdził nas w przekonaniu, iż spółka znajduje się na dobrej drodze ku realizacji naszych oczekiwań. Pierwszy kwartał 2012 roku przyniósł co prawda spadek zysku o 16% r/r, czyniąc naszą całoroczną prognozę nieco zagrożoną. Przy obecnych szacunkach zysków, EuCO jest handlowane obecnie na poziomie 6x P/E, co jawi się nam jako dobra wartość.
miki1304 / 89.73.175.* / 2012-06-26 23:28
EuCO to całkiem ciekawa spółka, po wynikach kwartalnych nadal są w pierwszej 20 najbardziej rentownych spółek
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy