Forum Spółki giełdowe Elemental Holding SA

Spółka z perspektywa i przyszłością?

Spółka z perspektywa i przyszłością?

skomentuj
Cashdoradca / 2018-02-17 00:12
Moim zdaniem, jest to spółka bardzo perspektywiczna. Popatrzmy na to jak rynek recyklingu będzie się rozwijać oraz zwiększać. Z raportów i informacji zamieszczonych w internecie wynika, że zależy im na inwestycjach i przejęciach większości rynku. Szczególnie stara się o akwizycje w Niemczech.W wielu państwach są liderami, popatrzmy w bliską przyszłość. Firma zajmuje się recyklingiem zużytych akumulatorów, części komputerowych, lodówek przetwarza je na nowe surowce, które potem moze sprzedać. Popatrzmy jak 500+ wpływa na konsumenta, kupuje nową lodówkę, zmywarkę, pralkę, telewizor, telefon. Te przedmioty potrafią zawierać, cenne złoto, miedź, srebro.Stare rzeczy ludzie będą oddawać,a mówimy tutaj o latach oraz sporej liczbie osoby, której sytuacja finansowa się poprawia. A bardzo ważnym elementem strategicznym będą materiały do budowy akumulatorów do aut elektrycznych takich jak Tesla, albo aut hybrydowych. Będzie ich coraz więcej, wiec będzie zapotrzebowanie. Popatrzmy na dotacje, zwolnienia z podatków na tego typu auta.Z materiałów, recyklingowych ponownie będą również używane do części układu wydechowego. Katalizatory. Trzecia rzecz to poprzednie maksima cen akcji spółki, są dowodem na to, ze firma ma potencjał. ROE wynosi 7,19%. Jest to blisko optymalnego poziomu 10%, mówiący o tym jaką ilość zysku udało się spółce wygenerować z kapitału własnego. Oraz ROA 4,84%. Mówi nam o tym ile zainwestowana złotówka potrafi zarobić.
miodzio83 / 195.193.203.* / 2018-06-28 10:07
Patrz na cashflows zamiast na earnings. Ciekawa spolka ale bardzo ryzykowna. Operuja w high risk countries, a ich business wymaga high reinvestments both in capex jak i w working capital. Aby zarabiac w tym sektorze spolka powinna musi miec dostep do kredytow i powinna utrzymywac wysoki poziom cash na swoim B/S.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy