Forum Forum dla firmZakładanie firmy

spółka zoo jaki adres

spółka zoo jaki adres

zap12 / 37.31.80.* / 2013-10-30 23:42
Witam,
Zamierzam kupić gotową spółkę, tylko nie wiem jaki adres mam podac, czy adres zameldowania czy zamieszkania? podobno siedziba ma mieć inny i inny adres dla zarządu, a jak zarząd itp. to ja?
Wyświetlaj:
Bryan / 185.161.93.* / 2019-07-14 11:23
A co myślicie o zaangażowaniu się w księgowość online? Niby dużo osób poleca, ale ja mam znakomitych księgowych z firmy Gama i muszę powiedziec, że niczego więcej nie potrzebuję, bo i po co. Sądzę, że księgowość to w sumie najważniejsza część naszego biznesu.
szklarek / 2013-10-31 10:16
Taki adres, jaki wynika z aktu założycielskiego, a który zgodnie z art. 41 KC jest siedzibą zarządu. Nie ma obowiązku podawania adresu precyzyjnego (nr. domu/mieszkania) wystarczy nazwa miejscowości.
Może to być inna miejscowość niż zamieszkania, jeśli dysponuje się tytułem prawnym do lokalu na jej terenie.

Co do zasady adres zameldowania ma być tożsamy z zamieszkaniem- nadal mamy obowiązek meldunkowy w Polsce.
anka276 / 89.64.38.* / 2019-07-07 01:01
a WITAM.
Prośba o jakiekolwiek wsparcie.

Link do zbiórki SiePomaga:

https://www.siepomaga.pl/maja-grabowska 

Link do opisu mojej osoby na stronie mojej fundacji Potrafię Pomóc:

https://potrafiepomoc.org.pl/podopieczny/240-240-maja-jowita-grabowska/ 

Link do konta Maja.Walczymy na Facebooku:

https://www.facebook.com/MajaWalczymy/ 

Dziękuję za życzliwość :) a a
Doradaca-spółki / 83.29.202.* / 2013-10-31 09:34
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
pytanko!!! / 37.31.113.* / 2013-10-31 09:50
a jak wygląda sprawa z zus, ubezp? np. jak są dwie osoby, jedna90%druga 10%dzialow. jak wygląda sprawa z ubezp z zusem itp.
szklarek / 2013-10-31 09:59
Wspólnik wieloosobowej spółki z o.o NIE jest w rozumieniu Ustawy o systemie ub. społecznych prowadzącym DG ( art. 8, ust. 6, pkt. 4 ). Zatem nie podlega z tego tytułu obowiązkowi opłacania składek ZUS.

Inaczej będzie, gdy wspólnik będzie jednocześnie członkiem zarządu na podstawie umowy z wynagrodzeniem- wtedy jego ZUS zależny od tej umowy.
pytanko!!! / 37.31.113.* / 2013-10-31 10:27
nie mogę znaleźć odpowiedzi na to wlasnie zagadnienie, wspólnie z zoną chcemy założyć spolkę a dokładnie kupic gotową i nie wiemy jak wygląda sytuacja z ubezp z składkami na emerytute. prowadzac dzialalnosc to placę składki tu i tu i jest i zus i ubezp a w spółce? przy zalozeniu ze zona90%udzialow ja10% wtedy nie płaci się ale jak wygląda sprawa z ubezp i tymi składkami? czy jestemy wtedy jako osoby "bezrobotne"?
szklarek / 2013-10-31 10:38
Już napisałem. Samo bycie wspólnikiem dwuosobowej ( w tym przypadku ) spółki z o.o. NIE jest tytułem do obowiązkowych ubezpieczeń. Można ubezpieczyć się w zakresie em-rent. dobrowolnie w ZUS( niezależnie od przychodów, od stałej podstawy nie niższej niż płaca minimalna ), oraz zdrowotnie w NFZ.

Oczywiście jeśli będzie w czasie posiadania udziału w spółce inny tytuł- to ubezpieczenia są z niego. Może to być etat, zlecenia, własna DG ( dotychczasowa, nowozałożona ).

Najnowsze wpisy