Forum Forum inwestycyjneForex

Spór Chin z USA. O wartość dolara

Spór Chin z USA. O wartość dolara

Black Jack / 2009-07-27 15:20
- Domagamy się od USA prowadzenia polityki, która zapewni wartość dolara oraz stabilność odpowiednich inwestycji finansowych, powiedział Zhu Guangyao, podsekretarz stanu w chińskim ministerstwie finansów.

P.S.
..rozgrywka jest mistrzowska ..mam dziwne wrażenie że ktoś w końcu tego nie wytrzyma..
Wyświetlaj:
greenstar / 2009-07-27 18:56 / Pogromca jeleni
na eur/usd .jak i na papierach w NY.nie moga się zdecydować.................bardzo męczące. kosolidacja....pozostaje obserwowa ć - chyba bardziej prawdopodobny jest ruch w gorę
sierota marycha / 2009-07-27 19:02 / Tysiącznik na forum
teraz pozostaje jedynie oberwowac papiery a na rynek mozna wrocic po zamknieciu

@
greenstar / 2009-07-27 17:15 / Pogromca jeleni

..trunkowego..:):)..

..............................raczej takie otoczenie nie jest mile widziane:))
greenstar / 2009-07-27 17:01 / Pogromca jeleni

powyzej 1.4230 kierunek 1.43, ponizej mozliwy zjazd do 1.4175 i byc moze 1.4135, obserwuj
papiery

dzięki:)))
greenstar / 2009-07-27 16:52 / Pogromca jeleni

otoczenia trynkowego

..............................oczywiście rynkowego:))
greenstar / 2009-07-27 16:43 / Pogromca jeleni
kurs eur/usd poniżej 1,4230....możliwe aby wrocił na tory do wzrostow, czy lecimy w dół?

ps obawy o kondycję zielonego świadczą o przychylności otoczenia trynkowego do tej waluty. ale nie maja podstaw, do zmartwień, historia tej waluty dowodzi, iz nie z takich opresji wychodzila cało>))) tym bardziej w chwili obecnej, sytuacja jest pod kontrola i dzialania celowe:)
sierota marycha / 2009-07-27 18:15 / Tysiącznik na forum

ps obawy o kondycję zielonego świadczą o przychylności otoczenia trynkowego do tej
waluty. ale nie maja podstaw, do zmartwień, historia tej waluty dowodzi, iz nie z takich
opresji wychodzila cało>))) tym bardziej w chwili obecnej, sytuacja jest pod kontrola i
dzialania celowe:)

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aJCCDBZQm2HY
sierota marycha / 2009-07-27 16:53 / Tysiącznik na forum

kurs eur/usd poniżej 1,4230....możliwe aby wrocił na tory do wzrostow, czy lecimy w
dół?

powyzej 1.4230 kierunek 1.43, ponizej mozliwy zjazd do 1.4175 i byc moze 1.4135, obserwuj papiery
zielona_wrozka / 2009-07-27 15:38 / Bywalec forum
Now, China needs to stimulate its economy. It’s facing a very delicate situation indeed: It needs the money internally to finance its continued growth. However, if it were to sell dollar-denominated treasuries, several bad things would happen. Its currency would skyrocket — meaning the loss of its competitive low-cost-producer edge. Or, U.S. interest rates would go up dramatically — not good for its biggest customer, and therefore not good for China.

This is why China is desperately trying to figure out how to withdraw its funds from the dollar without driving it down — not an easy feat.

And the U.S. government isn’t helping: It’s printing money and issuing Treasuries at a fast clip, and needs somebody to keep buying them. If China reduces or halts its buying, the United States may be looking at high interest rates, with or without inflation.

All in all, this spells trouble — a big, big Chinese bubble. Identifying such bubbles is a lot easier than timing their collapse. But as we’ve recently learned, you can defy the laws of financial gravity for only so long. Put simply, mean reversion is a bitch. And the longer excesses persist, the harder the financial gravity will bring China’s economy back to Earth.

http://seekingalpha.com/article/151368-the-other-imminent-china-bubble
http://seekingalpha.com/article/151515-china-a-reason-to-be-cautious
http://seekingalpha.com/article/151526-china-losing-its-price-advantage
sierota marycha / 2009-07-27 15:26 / Tysiącznik na forum
buahahaahaha....niedawno pisalem, ze wraz oslabianiem sie USD zloci znowu zaczna kwiczec.....wyrolowali jankesow na opcjach a teraz jankesi roluja ich bujajac kursem, jezeli zolci nie wytrzymaja cisnienia to padna
Black Jack / 2009-07-27 15:38 / Bywalec forum
..tylko ja mam wrażenie że amerykańce nie do końca panują nad sytuacją..mam nadzieje że się mylę...:/
sierota marycha / 2009-07-27 15:45 / Tysiącznik na forum

..tylko ja mam wrażenie że amerykańce nie do końca panują nad sytuacją..mam nadzieje
że się mylę...:/

panuja, masz najlepszy dowod w jaki sposob poderwali indeksy, inzynieria finasowa z najwyzszej polki:) ale nad kryzysem jako takim nie panuja, bo nad tym nie panuje nikt
Black Jack / 2009-07-27 15:59 / Bywalec forum
...a jednak Juliusz Verne miał racje...podróże w czasie są jak najbardziej możliwe..:)
zielona_wrozka / 2009-07-27 15:44 / Bywalec forum
Amerykanie też nie panują nad sytuacją, ale to oni siedzą za kierownicą tego samochodu, który stacza się w dół.
Black Jack / 2009-07-27 15:23 / Bywalec forum
http://news.money.pl/artykul/spor;chin;z;usa;o;wartosc;dolara,186,0,495802.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy