Forum Forum prawneCywilne

spór o podział majątku

spór o podział majątku

marcing007 / 2009-05-30 21:07
witam, posiadam 50% udziałów w nieruchomości(dom z działką +las), drugie 50% udziałów posiada moja zmarła ciocia, która ma dwie córki i jedna z nich jest zameldowana i mieszka w tym domu. Nie chce ona sprzedać całości nieruchomości i podzielić się pieniędzmi ze mną po połowie. Nie ma także dochodów(jest bezrobotna)i ma 3 letnie dziecko, jest rozwiedziona i żyje z konkubinem. Więc nie ma mnie z czego spłacić ani nie zgadza się żebym ja spłacił ją. Chciałem zapytać czy można tą sprawę załatwić sądownie? Mi zależy bowiem na spłacie a nie na nieruchomości. Jak sąd może rozstrzygnąć tą sprawę? Jak sąd przyzna mi spłatę a kuzynce nieruchomość to z czego ona mnie spłaci?Jak długo mogę czekać na spłatę ?Jak jeszce może postąpić sąd? ż góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
dobrowolna / 2009-06-18 12:25
To bardzo skomplikowana sprawa,bo sąd moze zarządać sprzedazy majątku i podzielenia się należnością albo kazać tej drugiej osobie spłacić Pana.W tym przypadku gdy nie ma żadnych szans by druga strona Pana spłaciła,najprawdopodobnie sąd nakarze sprzedaż majątku.Trzeba założyć sprawę,ale to Pan moze byc obciążony kosztami,ale skoro wart,to trzeba walczyć.

Najnowsze wpisy