Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sposób, w jaki polski rząd rozdał warte setki milionów euro limity praw do emisji dwutlenku węgla przez krajowy przemysł, pokazuje blaski i cienie wspólnego rynku.

Sposób, w jaki polski rząd rozdał warte setki milionów euro limity praw do emisji dwutlenku węgla przez krajowy przemysł, pokazuje blaski i cienie wspólnego rynku.

skomentuj
Wyświetlaj:
U-bot / .* / 2005-09-12 23:14
Panie Jakimczyk,Panu to już zupełnie oczy "zarosły" sierpem i młotem, pozdrawiam i serdecznie zalecam wizytę u kowala
Paweł Z. / .* / 2005-09-09 11:31
Szkoda strzępić języka.Na każdym kroku śmierdzi krętactwem. Albo "pomyliłem się", albo "zapomniałem" są na porządku dziennym. I nikt nie ponosi odpowiedzialności. Ale spróbuj Ty szary, przeciętny człowieczku się pomylić - w najlepszym wypadku dostaniesz upomnienie, a w najgorszym - wyrzucą Cię z pracy, obciążą karami lub wsadzą do więzienia.To dlatego niedołęgi życiowe pchają się do żłoba.Pozdrawiam
darson / .* / 2005-09-08 14:55
Ciekawe czy ktoś obliczył ile kosztują gospodarkę te ekologiczne idiotyzmy? Większość przepisów to kaganiec na małe firmy i kraje na dorobku. Ciekawe jak gospodarka ma się rozwijać skoro wzrost gospodarczy koreluje dodatnio z zużyciem energii. Juz teraz na podstawie przewidywanej produkcji energii mozna ocenić wielkość jej produkcji w kraju i tym samym możliwy wzrost produkcji przemysłowej. Chyba, że ktoś sobie sprytnie wykoncypował, że Polska może oprócz ropy i gazu importować jeszcze energię elektryczną. Problem w tym, że importowana będzie kosztowała tyle ile w kraju eksportera. Chyba trzeba będzie zamienić IIIRP w jeden wielki park narodowy. W końcu może i taki jest plan sądząc po dotychczasowym tempie realizacji budowy autostrad i budownictwa mieszkalnego.
Gościnny / .* / 2005-09-08 12:51
Przecież to jest czysto wirtualne dbanie o środowisko. Jak jakaś fabryka ma emisje poniżej limitu, to może niejako 'sprzedać czyte powietrze' firmie, która przekracza limit. Statystycznie jest dobrze, ale ta fabryka, która emituje CO2, nadal to robi, ale tym razem zgodnie z przepisami, bo nadmiar CO2 'sprzedała' tam, gdzie nie ma tej emisji. Sprzedała tylko wirtualny CO2, ale dla urzędników jest wszystko w porządku.To tak jakbym ja nie miał w kieszeni ani złotówki, a kolega miał 1000 zł. Statystycznie obydwaj możemy wydać po 500 zł :)
Autor / .* / 2005-09-08 11:35
Zdanie "Jeszcze wyższą pulę, bo liczącą ok. 45 proc. w stosunku do wielkości ubiegłorocznej emisji gazu, otrzymał Zespół Elektrowni Dolna Odra." powinno oczywiście brzmieć "Jeszcze wyższą pulę, bo większą o ok. 45 proc. w stosunku do wielkości ubiegłorocznej emisji gazu, otrzymał Zespół Elektrowni Dolna Odra." Przepraszam za przejęzyczenie.
skomentuj

Najnowsze wpisy