Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Spot wyborczy PO - Cud gospodarczy

Spot wyborczy PO - Cud gospodarczy

Money.pl / 2007-10-05 18:41
Komentarze do wiadomości: Spot wyborczy PO - Cud gospodarczy.
Wyświetlaj:
Milczacy29 / 94.42.46.* / 2010-05-16 19:04
I co po 3 latach powiecie gdzie ten cud i wspaniałości które obiecali?
studentkaaaaa / 194.146.219.* / 2007-10-12 22:30
spot ten podoba mi sie bardzo i wierze ze Ci ludzie cos zmienia.. na kaczynskiego nie moge juz patzrec. jesli wygra pis to oznaczac bedzie tylko ze polacy to naprawde glupi narod i wstyd mi znow bedzie ze jestem polką. Dobrze. ze Anglia stoi otworem dla młodych!!
frajer głosujący na PO-walonych kolesi / 89.76.171.* / 2010-04-01 19:30
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha i wierze ze Ci ludzie cos zmienia hahahahahahahahahahahahaha
pirek / 89.77.46.* / 2007-10-15 22:40
że PiS nie ma pojęcia o zarządzaniu gospodarką, to oczywiste. Ale czy ma to pojęcie PO, to nie jest takie oczywiste, chociaż fachowców tam na górze ma zdecydowanie lepszych. Doły są jednak też słabe... PO chyba nie wie / bo tego nie mówią/, skąd się wziął postęp gospodarczy w np. Irlandii. Bo wcale nie z obniżenia podatków, lecz z uzależnienia obniżki podatków od stworzenia miejsc pracy w firmie...
UPS / 128.241.45.* / 2007-10-05 18:41
Ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi; klakierow i poklaskiwaczy PO.
Elendir / 2007-10-05 21:21 / Łowca czarownic
Pewnie spot wyborczy PiS w którym pokazany jest sztab wyborczy konkurentów (z sugestią że to PO) jest lepszy?

Można mieć wątpliwości czy kolorowe obiecanki zostaną spełnione. Jednak o jakości tego spotu świadczy jak PiS kłapie na niego zębami. PiS wie, że ten spot będzie skuteczny.
MaturzystkaAA / 2007-10-09 19:47
naaaaprawde skuteczny. naprawde. szkoda tylko, ze jest w nim male klamstewko, ale Ty bys to nazwal pewnie "drobne niedopatrzenie". Mianowicie. Jakims cudem tacy inteligentni i wyksztalceni ludzie z PO przedobrzyli z podaniem liczby ofiar smiertelnych na drogach. Przedobrzyli i to o pare tysiecy:/
Zara pewnie uslysze, ze gdyby byly lepsze drogi,to byloby mniej wypadkow. Otoz przypomne, iz istnieje cos takiego jak przetarg na budowe drogi i to, jak wykona dane zlecenie firma, zalezy tylko i wylacznie od niej,a nie od PiSu.
Elendir / 2007-10-09 20:39 / Łowca czarownic
Ktoś się pomylił, błąd został naprawiony. Może ktoś zrobił literówkę i zamiast "zara" napisał "zaraz" (o przepraszam, zamiast 14 napisał 11). To nie ma większego znaczenia gdyż tu nie chodzi o dokładną wartość tej liczby.

O przetargu wspominasz? Widać tutaj że jeszcze nigdy w poważnej firmie nie pracowałaś. Przetarg powinien być tak skonstruowany by wyłonić firmę która będzie w stanie wybudować na czas, zgodnie z oczekiwaniami i za uzgodnioną sumę. Jeżeli ludzie z PiS nie potrafią tego zapewnić to znaczy że są niekompetentni. Przetargi trochę trwają ale nie aż 2 lata. I raczej nie jest to kwestia że jakaś firma nawaliła, bo wtedy byłby kozioł ofiarny. Zresztą wystarczy zwykłe porównanie tego jak było sprzed PiS i jak jest teraz. I to pomimo UE.

Jakże łatwo przyjąć retorykę "co dobre to my a co niedobre to oni". Kiedyś może nauczysz się podchodzić z rezerwą do ludzi wypowiadających się w tym stylu.
MaturzystkaAA / 2007-10-09 23:08
heh, pozwol,ze nie udziele zadnej riposty na ten pierwszy akapitu;) niech pozostanie on nadal nieodgadniony w Twoich wywodach filozoficznych.

no chyba po moim nicu latwo sie zorientowac,ze na takie typu przedsiewziecia mam jeszcze troche czasu;) jezeli ludzie z pisu sa TWoim zdaniem niekompetentni, to co powiesz, o udzielniu koncesji firmie kulczyka, ktora rowniez byla wielka pomylka dla Kwasniewskiego?
pirek / 89.77.46.* / 2007-10-15 22:23
maturzystko nie wypowiadaj się o takich sprawach , jak na . zlecenie dla Kulczyka itp. bo naprawdę jeszcze niewiele z tego rozumiesz. To co się dostaje do prasy, to ochłapy, aby ludzie myśleli, co powinni myśleć... jeśli kiedyś wdepniesz w to g..., to zobaczysz, jak to jest skomplikowane.
Elendir / 2007-10-10 07:01 / Łowca czarownic
Jesteśmy przy temacie dróg więc rozumiem że masz na myśli tą koncesję co niby PiS chciał cofnąć Kulczykowi, ale jednak w końcu się wycofał i w efekcie zapłacimy o 365 milionów euro więcej niż było w pierwotnym planie.

Wybacz, to było już komentowane i pozwolę sobie nie powtarzać głównych myśli.
MaturzystkaAA / 2007-10-09 19:49
w wyniku niedyspozycji mojej klawiatury, ktora zdarza sie jej bardzo rzadko w porownaniu z naszym bylym prezydentem, tam powinno byc "zaraz"
Elendir / 2007-10-09 20:40 / Łowca czarownic
A jak Ci się podoba nasz aktualny prezydent i jego dyspozycja?
MaturzystkaAA / 2007-10-09 23:01
przynajmniej nie musze sie za niego wstydzic;) wystarczy wejsc na taka zwykla strone internetowa typu :wikipedia" i wpisac sobie nazwiska obu panow. Jest taka fajna rubryka o popelnieniu roznych gaf(chyba moge tak to okreslic) przez naszych prezydentow. Zapoznaj sie z jej terscia;)
Elendir / 2007-10-10 07:28 / Łowca czarownic

wystarczy wejsc na taka zwykla strone internetowa typu :wikipedia" i wpisac sobie nazwiska obu panow. Jest taka fajna rubryka o popelnieniu roznych gaf(chyba moge tak to okreslic) przez naszych prezydentow. Zapoznaj sie z jej terscia;)

Ano zrobiłem zgodnie z Twoją radą. Rozumiem że chodziło tutaj o rubrykę "kontrowersje". I co znalazłem na wikipedii? Że Kwaśniewski ma mniej więcej tyle wpisów ile lat był prezydentem, a Kaczyński znacznie więcej. Już nie będę się wypowiadać które kontrowersje były większe, a które mniejsze bo można powiedzieć że każdy będzie interpretować to na swoją modłę. Ale zwróciłem uwagę na inną część opisu obydwu panów. Mianowicie na odznaczenia, a w szczególności zagraniczne.

W ciągu 2 lat Kaczyński uzyskał odznaczenia: tureckie, gruzińskie, maltańskie i saudyjskie.
Kwaśniewski w ciągu 2 lat (1996-1997) uzyskał odznaczenia: litewskie, brytyjskie, włoskie, francuskie, norweskie, greckie, łotewskie, finlandzkie, malezyjskie, ukraińskie, holenderskie i słowackie.

Kolejność tak jak w wikipedii. O czym my tutaj mówimy? To nie tylko ilość, ale również waga odznaczeń. No bo jak porównać odznaczenie saudyjskie "Kołnierz Króla Abdulaziza" do odznaczenia francuskiego "Krzyż Wielki Orderu Legii Honorowej"?

Wybacz, ale nawet źródło które podałaś świadczy o tym że w bilansie zasług i wpadek Kwaśniewski bije Kaczyńskiego na głowę.
MaturzystkaAA / 2007-10-10 19:48
widocznie masz odmienne zdanie niz ja. Ranga pewnych zdarzen z udzialem p.Kwasniewskiego jest po prostu powalajaca. To nie sa blahostki. On nas naraza na posmiewisko calego swiata. A tak PS. jesli zwrociles uwage na wyksztalcenie obu panow, to powiem tak: jest miedzy nimi gleboka przepasc.
Natomiast,jelsi mowic tutaj o jego partii i tym,co ona chce nam "zaoferowac", to po prostu w niektorych kwestiach sa one dla mnie "straszne". Mam na mysli wprowadzenie euro (a raczej konsekwencje jego wprowadzenia), zlagodzenie kar dla przestepcow (wypowiedz z niedawnej debaty Kwasniewski-Kaczynski), podatek liniowy.
Elendir / 2007-10-10 21:00 / Łowca czarownic
Proponuję byś zapoznała się najpierw bardzo dokładnie z programem partii którą popierasz. I z działaniami które podejmuje. Potem może przypomniała sobie odrobinę z historii i to całkiem współczesnej. Poszukała pewnych analogii. Jako wskazówkę możesz wykorzystać dyskusje które miały miejsce na tym portalu. Tudzież możesz przypomnieć sobie kilka wypowiedzi aktualnego ministra sprawiedliwości. Ciekawe do jakich wniosków dojdziesz?

Jeśli piszesz o wykształceniu, to wybacz, ale mając na uwadze szacunek Kaczyńskich do prawa nie robi to na mnie wrażenia. Przypomina mi się raczej następujący cytat: "Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Ale znajomości często." Wiesz kto to napisał?

Jesteś przeciwko wprowadzeniu euro? Wydaje Ci się że walka z przestępczością polega na zaostrzaniu kar wobec nich? Jesteś przeciwko podatkowi liniowemu? Nie martwi Cię że państwo nic nie umie zrobić w sferze gospodarki? Tylko odnoszę się do tematów które sama poruszyłaś.
MaturzystkaAA / 2007-10-16 13:08
tak, jestem przeciwna wprowadzeniu euro, bo wiem, jakie to bedzie mialo skutki.
zaostrzenie kar jest to jeden ze sposobow walki z przestepczoscia. Na pewno nie jest nim lagodzenie ich w celu tzw "resocjalizacji".
tak, jestem przeciwna wprowadzeniu podatku liniowego.
nie, nie martwi, bo gospodarka ma sie dobrze. Jesli TWoim zdaniem sie nie ma, to podaj przyklady, bo chcialabym, sie z takowymi zapoznac.
Elendir / 2007-10-16 13:48 / Łowca czarownic

tak, jestem przeciwna wprowadzeniu euro, bo wiem, jakie to bedzie mialo skutki.

Jakie? Proszę wymień co wiesz...

zaostrzenie kar jest to jeden ze sposobow walki z przestepczoscia.

Na ten temat już się wypowiedziałem. W skrócie znacznie bardziej kosztowne dla społeczeństwa (utrzymanie) i mniej skuteczne niż inne metody.

tak, jestem przeciwna wprowadzeniu podatku liniowego

Dziś na ten temat się wypowiedziałem. Może się odniesiesz?

nie, nie martwi, bo gospodarka ma sie dobrze

A słyszałaś o cyklach koniunkturalnych? I o tym że jest to zjawisko powszechne? Co powiesz jak zacznie się recesja? Widzisz może pierwsze objawy: wzrost zadłużenia Polaków, wzrost inflacji? Na ten temat już też kiedyś coś napisałem.
viewer / 87.205.204.* / 2007-10-05 19:03
UPS, PISSdzielcu, prawda w oczy kole..... PISSdzielce psuja ten kraj od dwoch lat, a Ty chyba jestes zaslepiony, ze tego nie widzisz.
CYR / 83.23.181.* / 2007-10-08 17:58
3P3 - "koledzy wyjechali, zarabiają...... pracują; my pozostaliśmy dlaczego ? bo tam żeby zarabiać należy pracować"
za PRL ambitni uciekali, pozostali wyznawcy zasady "czy się stoi, czy się leży itd.." , dzisiaj mamy ten sam scenariusz
KTO ZGASI ŚWIATŁO ?
normalna / 85.237.170.* / 2007-10-12 22:03
Przykre, że poparcie dla PO rośnie. Tusk tylko gada i gada - to chyba jedyne co potrafi. Sugeruje spojrzeć w przeszłość i zobaczyć co zrobił Tusk i Kaczyński zanim zaczęli "rzucać" się na stołek prezydenta. Przykro mi, że większość wykształconych młodych ludzi (widać - chyba prywatnych szkółek poprzybywało) myśli, że Tusk sprawi że nastanie cud gospodarczy. A kasę na to weźmie skąd ? Od nas zwykłych ludzi a Ci co mają "znajomych" (i niech nikt nie mówi, że takie "układziki" nie istnieją). Osobiście uważam,że jak wyeliminuje się pośrednie "rączki" biznesmenów to więcej kasy będzie można jakoś rozdysponować ... . Kontrola nikomu nie zaszkodzi chyba że ma coś na sumieniu. Zanim pójdziecie na te wybory to się naprawdę głęboko zastanówcie .... bardzo głęboko i nie wierzcie, że Amerykańka kaczka ma receptę na wszystko. Oby nie doszło do cudu PO ....
pirek / 89.77.46.* / 2007-10-15 22:31
kontrola nieraz zaszkodziła całkiem uczciwym ludziom. Szczególnie, gdy kontrolerzy byli nieuczciwi /czytaj: z PiS-u/.

Najnowsze wpisy