Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Spotkanie Tuska z Palikotem w sprawie emerytur

Spotkanie Tuska z Palikotem w sprawie emerytur

Money.pl / 2012-04-03 18:36
Wyświetlaj:
lukaszduran / 2012-04-04 20:53 / Bywalec forum
Witam,

po długiej dyskusji z osobą po finansach i rachunkowości oraz z 3 firmami (nie wliczając mojej) i 4 innymi osobami indywidualnymi przedstawiamy propozycję bazy kilku reform w tym reformy emerytalnej:

Reforma emerytalna:

- ukrócenie przywilejów różnych grup zawodowych wliczając w szczególności zapisy ograniczające dostęp do zawodu (jeśli ma być egzamin to państwowy, co więcej, testuje się czy nie jest za trudny na losowo dobranych osobach dopuszczonych już do zawodu - jeśli wśród nich obleje ponad 20% - jest ewidentnie za trudny)

- ukrócenie przywilejów emerytalnych - wszyscy wepchnięci w 1 system na tych samych zasadach, liczymy składki wpłacone. Jeśli ktoś był w np. mundurówce i nie miał płaconych składek - łaskawie liczymy, jakie by zapłacił, gdyby to co otrzymał było pensją netto. Jako przejaw wybitnej łaski mnożymy to razy powiedzmy 1,5.
- Formalnie nie podwyższamy wieku emerytalnego, tylko:
- ujednolicamy dla obu płci do 65;
- można przechodzić wcześniej, o ile się już dotąd zgromadziło dość składek by wyszła minimalna emerytura;
- liczymy jaka jest spodziewana długość życia na emeryturze obecnie i wpisujemy wzór by dokładnie tyle samo lat zostało w latach następnych, prezes GUS będzie podawał obliczanie na każdy kolejny rok i tym samym na niego spadnie "wina" za podwyższanie wieku jak dożywalność będzie rosła;
- można zdecydować w małżeństwie, że składki zapłacone w danym roku składki sumujemy i dzielimy na dwa, tak by coś było dla np. niepracującej żony. (fakultatywnie)

Podatki:
-Minimum 4 miesiące vacatio legis na zmiany w podatkach (tak ustawy, jak i rozporządzenia), jak coś trzeba na szybko - trzeba uchwalić większością 3/5
-Duża ilość uproszczeń - przykładowo: fakultatywność stosowania zwolnienia z VAT przy refakturze, możliwość liczenia wartości nieodpłatnych świadczeń ryczałtem, skończenie całkowite ze zryczałtowanym KUP wysokości 50% dla twórców, podwyższenie progów dla sporządzania dokumentacji cen transferowych, skończenie z rozróżnianiem umów o dzieło i zlecenie, rezygnacja przynajmniej z jednej z obniżonych stawek VAT (mamy mnóstwo takich kwiatków, rzucamy przykładowe)

Substancje psychoaktywne:
Wprowadzenie monopolu państwa na sprzedaż miękkich narkotyków na wzór skandynawskich monopoli alkoholowych

Likwidacja subwencji wyborczej
Likwidacja finansowania związków wyznaniowych z budżetu Państwa
Rozwiązanie Konkordatu (był podpisany bez wiedzy i zgody Narodu - Polska de facto finansuje obce Państwo)
Likwidacja Senatu
Likwidacja Funkcji Prezydenta (system kanclerski)
Prywatyzacja ze 100% udziałem MSP KRRiT (likwidacja koncesji na nadawanie programów RTV - firma która będzie chciała nadawać wykupuje tylko częstotliwość)
Prywatyzacja ZUS i US ze 100% udziałem MSP
Państwowy Program Korporacje Studenckie www.korporacjestudenckie.pl
Państwowy Program Spółdzielnie 50 Plus (wkrótce opis na www.spoldzielnie50plus.pl) dla osób od 50 roku życia, które utraciły pracę.
Nieodpłatne przekazanie infrastruktury kolejowej samorządom.
Przekazanie rodzicom placówek oświatowych w ramach stowarzyszeń oświatowych utworzonych przez rodziców i gminy z jednoczesnym otrzymaniem 100% subwencji na ucznia.

Pozdrawiamy
grupa Reformatorzy RP

reformatorzy@gmail.com
lukasz.duran@gmail.com
dzeromijo / 46.112.49.* / 2012-04-04 14:22
Myślałem ,że nasza Konstytucja to gwarantuje...
Rtx / 213.238.77.* / 2012-04-04 20:10
Ależ oczywiście.
Czytałem Konstytucję i na pewno nie zabrania spotkań z Palikotem.
Eryk22 / 2012-04-04 14:24 / Bywalec forum
To co już Tusk nie dogaduje się dobrze z Pawlakiem?
lukaszduran / 2012-04-03 23:50 / Bywalec forum
DOSYĆ TEGO!!! TUSK, KACZYŃSKI, PAWLAK, PALIKOT, MILLER, ODEJDŹCIE, ODDAJCIE WŁADZĘ LUDZIOM, KTÓRYM NA PRAWDĘ ZALEŻEĆ BĘDZIE NA POLSCE I NA PRZYSZŁYCH POKOLENIACH!

PRZEZ OSTATNIE 20 LAT MIELIŚCIE JUŻ SWOJE 5 MINUT I JE ZMARNOWALIŚCIE!

VOX POPULI, VOX DEI! JEŚLI TO DLA WŁADZY NIC NIE ZNACZY TO WŁADZA DLA NAS TAKŻE!

LUDZIE, CZAS NA REWOLUCJĘ! ZRÓBMY TO CO ZROBIŁA ISLANDIA (o tym POlskie media nie poinformują)www.reformatorzy.org.pl/docs/pdf/Islandia-zaczyna-od-nowa.pdf

CZAS NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ www.reformatorzy.org.pl.

CZAS NA REFORMATORSKIE SPOŁECZEŃSTWO!

JEŚLI NARÓD NIE OBALI TEGO BAGNA TO TO BAGNO WCIĄGNIE DO RESZTY CAŁY NARÓD. IDŹMY POD SEJM, PROTESTUJMY WSZYSCY, APELUJMY O PODJĘCIE POKOJOWYCH ROZMÓW BY OBECNI POLITYCY ZREZYGNOWALI. JEŚLI TO NIC NIE DA TO TRZEBA PODJĄĆ RADYKALNE KROKI M.IN. ZAPOWIEDZIEĆ BLOKADĘ EURO 2012.

ZROZUMCIE, ŻE TU CHODZI O WASZE ŻYCIE, O WASZE DZIECI I RODZINY O CAŁE POKOLENIA. TO WSZYSTKO JEST OD PONAD 20 LAT NISZCZONE! O TYM GDZIE MA WŁADZA NARÓD ŚWIADCZY KONSTYTUCJA (ART. 104 UST.1 I ART. 105)

POWOŁUJEMY RADĘ JEDNOŚCI NARODOWEJ A NASTĘPNIE RZĄD JEDNOŚCI NARODOWEJ.

SZCZEGÓŁY NA www.reformatorzy.org.pl

APLIKACJA DO RJN NA www.reformatorzy.org.pl/docs/Aplikacja-RJN.doc

MOJĄ APLIKACJĘ DO RJN WYŚLĘ KAŻDEMU, KTO SKONTAKTUJE SIE ZE MNĄ POPRZEZ E-MAIL ORAZ PODA SWOJE PRAWDZIWE DANE KONTAKTOWE (CZTERY OSOBY JUŻ TAK ZROBIŁY. PONADTO SKONTAKTOWAŁY SIĘ ZE MNĄ 3 FIRMY ORAZ OSOBA Z POZNANIA, KTÓRA JEST PO FINANSACH I RACHUNKOWOŚCI I WKRÓTCE PRZEDSTAWIMY CIĘCIA PO STRONIE WŁADZY ORAZ PRO-PRZEDSIĘBIORCZE RUCHY)

NA PONIŻSZE ADRESY E-MAIL W/S INICJATYWY ODPISAŁO JUŻ KILKA OSÓB

ODNOŚNIE BEZROBOCIA TO MAM APEL DO LUDZI (SZCZEGÓLNIE MŁODYCH W WIEKU 18-25 LAT). POMÓŻCIE ODSUNĄĆ OBECNYCH POLITYKÓW OD KORYTA.ZRÓBMY REWOLUCJĘ CHYBA ŻE NADAL CHCECIE PRACOWAĆ W POLSCE NA UMOWACH ŚMIECIOWYCH LUB PRACOWAĆ NA NIEMCÓW, FRANCUZÓW ITP. STWORZYMY MIEJSCA PRACY Z UDZIAŁEM SKARBU PAŃSTWA W PROGRAMIE GOSPODARCZYM „KORPORACJE STUDENCKIE” (NAZWA JEST UMOWNA, DOBRZE PŁATNĄ PRACĘ DOSTANIE KAŻDY KTO BĘDZIE CHCIAŁ NIEZALEŻNIE CZY BĘDZIE PO STUDIACH CZY PO SZKOLE ZAWODOWEJ)

PROGRAM ZOSTANIE OPISANY NA BIERZĄCO POD ADRESEM WWW.KORPORACJESTUDENCKIE.PL

JEST TO MÓJ AUTORSKI PROGRAM

Ja i osoby biorące udział w inicjatywie REFORMATORZY RP podejmiemy się zadania. Działam od 14 lat charytatywnie w pozarządowej organizacji typu non-profit Stowarzyszenie Miłośników Miasta Orzesze www.smmo.org.pl. od 2008 roku jestem w zarządzie i pomimo ogromnej odpowiedzialności karnej i finansowej (prowadzę księgi rachunkowe i opracowuję sprawozdania finansowe) nie biorę za to "złamanego grosza". podaję KRS 0000035797 dla wiarygodności. żeby moc rządzić i robić reformy zrzekniemy się pisemnie immunitetów i przywilejów w ramach sprawowanego mandatu. nam wystarczy średnia krajowa a podstawą rządzenia będzie cięcie wydatków i odbieranie politykom a nie społeczeństwu.

przedstawiamy bazę kilku reform (przywileje, emerytury, prezydent, senat, sejm, abonament rtv, podatki, uwolnienie dostępu do zawodów, legalizacja miękkich środków psychoaktywnych - m.in. dopalacze, gospodarka - program korporacje studenckie www.korporacjestudenckie.pl). pomysły były konsultowane z kilkoma firmami oraz osobami prywatnymi m.in osobą po finansach i rachunkowości. dziękujemy za dotychczasową dyskusję oraz pomysły. osoby z naszej grupy są bezpartyjne - dla nas liczy się społeczeństwo a nie partykularne interesy takie jak ustalenia w "magdalence", przy "nocnej zmianie" czy "okrągłym stole".

Reforma emerytalna:

- ukrócenie przywilejów różnych grup zawodowych wliczając w szczególności zapisy ograniczające dostęp do zawodu (jeśli ma być egzamin to państwowy, co więcej, testuje się czy nie jest za trudny na losowo dobranych osobach dopuszczonych już do zawodu - jeśli wśród nich obleje ponad 20% - jest ewidentnie za trudny)

- ukrócenie przywilejów emerytalnych - wszyscy wepchnięci w 1 system na tych samych zasadach, liczymy składki wpłacone. Jeśli ktoś był w np. mundurówce i nie miał płaconych składek - łaskawie liczymy, jakie by zapłacił, gdyby to co otrzymał było pensją netto. Jako przejaw wybitnej łaski mnożymy to razy powiedzmy 1,5.
- Formalnie nie podwyższamy wieku emerytalnego, tylko:
- ujednolicamy dla obu płci do 65;
- można przechodzić wcześniej, o ile się już dotąd zgromadziło dość składek by wyszła minimalna emerytura;
- liczymy jaka jest spodziewana długość życia na emeryturze obecnie i wpisujemy wzór by dokładnie tyle samo lat zostało w latach następnych, prezes GUS będzie podawał obliczanie na każdy kolejny rok i tym samym na niego spadnie "wina" za podwyższanie wieku jak dożywalność będzie rosła;
- można zdecydować w małżeństwie, że składki zapłacone w danym roku składki sumujemy i dzielimy na dwa, tak by coś było dla np. niepracującej żony. (fakultatywnie)

Podatki:
-Minimum 4 miesiące vacatio legis na zmiany w podatkach (tak ustawy, jak i r
Marco54 / 89.234.218.* / 2012-04-03 23:29
Rodacy obudźmy się z tego hipnotycznego zniewalającego letargu i działajmy. Mamy przecież bogate przykłady w historii naszego kraju do czego może doprowadzić brak przeciwdziałania takim decyzjom rządzących. Obecna decyzja podniesienia wieku emerytalnego, to nic innego jak pogłębienie niewolniczej roli naszego społeczeństwa w UE. Późniejsze przechodzenie na emeryturę w naszych warunkach społeczno gospodarczych( ponad 2 mln bezrobotnych w kraju, drugie tyle na emigracji za chlebem poza granicami) bez zwiększenia dostępności miejsc pracy, spowoduje jeszcze większe problemy z jej znalezieniem. Skutek będzie taki, że młodzi nie mogąc dostać pracy, za godziwą płacę, w kraju znajdą ją na rynkach europejskich, wprawdzie na upokarzających warunkach ale lepiej opłacaną (przelicznik walutowy) niż w kraju. Efekt pseudo reformy będzie taki, że młodzi sprawni ,a więc bardziej wydajni będą pracować na emerytury innych nacji, starzy natomiast będą próbować, wiadomo z jakim skutkiem, ratować resztki pozostałej gospodarki kraju i wegetować( mając wypracowany wirtualny kapitał ) bez większej nadziei na przyszłość. Mamy więc odpowiedź na pytanie komu ma służyć ta reforma i upór w jej wdrażaniu, godny lepszej sprawy( np. walka z bezrobociem, poprawa warunków pracy) oraz cały ten spektakl medialno -koalicyjny wokół niej. Pozostaje więc dopytać tylko, czy my robimy to tak sami z siebie, czy dlatego bo ktoś nam tak każe? Odpowiedź twierdząca zarówno na pierwszy jak i drugi człon pytania niestety nie może dobrze świadczyć o naszych decydentach, bo jak wykazałem w tym krótkim wywodzie działania te nie będą służyły polskiej gospodarce ani nie poprawią sytuacji naszego społeczeństwa. Prawdziwe powody obecnej i przewidywanej trudnej sytuacji to min. : bezrobocie, umowy śmieciowe, nieszczelny system ubezpieczeń, zbyt dużo prerogatyw dla różnych grup zawodowych i na końcu być może demografia. Być może, bo przecież wzorem UE można w przyszłości, o ile zajdzie taka potrzeba otworzyć rynek pracy dla cudzoziemców niwelując skutki niskiego przyrostu naturalnego. Obawiam się, że mimo zaklinania przez nasz parweński rząd rzeczywistości i mamienia nas po raz kolejny złudnymi korzyściami, jesteśmy rozgrywani celem zepchnięcia nas do roli pariasów Europy o niskiej świadomości społecznej, którzy mają tylko dostarczać, na potrzeby rynku europejskiego, taniej siły roboczej. Ten świetny, w mniemaniu niektórych pomysł, w krótkiej perspektywie może okazać się kolejnym nie do odkręcenia fortelem. Zresztą tak jak i OFE. Bądźmy choć raz mądrzejsi przed szkodą, a nie jak zwykle.
sg / 92.22.62.* / 2012-04-03 22:05
UWAGA !!! Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tyś osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już podzielone pod stołem. Po prywatyzacji ogłosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tyś ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomóżcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest opłacana przez te spółki ! Po tej sprzedaży 2 największa energetyczna spółka państwowa przejdzie w ręce obcego kraju ! Przyklejajcie to proszę na różne fora, nagłaśniajcie , może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dające całym rodzinom pracę ale i potężne zyski skarbowi państwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych ! ) prof. dr Kula Lis 30.03.2012 11:51:07
tojano / 94.42.61.* / 2012-04-03 21:58
Wszystkiego najlepszego panie premierze Tusk z okazji prima aprilis - bo to podobno pana swieto.
m-53 / 83.24.40.* / 2012-04-03 21:57
Ale szopka!!!

Bezpłatne badanie lekarskie po sześćdziesiątce.
sprawę można uznać za załatwioną - przekonywał Donald Tusk.

Głupie lemingi to łykną - a przecież każde dziecko, każdy ubezpieczony, każdy emeryt ma to (teoretycznie) od dawna zagwarantowane. Konstytucja się kłania wszystkim idiotom i lemingom.

Czy może będzie specustawa gwarantująca natychmiastowe badania, dostęp do specjalistów i leczenia. Najlepiej w szpitalu MSWiA
Śmiech na sali.
Raczej spodziewałbym się jednak rozwiązań sugerowanych przez ministrę Muchę - nie warto.


obowiązkowych badań okresowych dla osób starszych.

Kolejny idiotyzm - obowiązkowe mogą być badania "stanowiskowe" i to jest od dawna określone (medycyna pracy) ale nie badania zależne od wieku.
"okresowe" - co to oznacza? co rok czy co pięć??

A jeżeli wynik będzie negatywny to co? Wyślą klienta na rentę inwalidzką czy przymusowo na "głodówkę".
A może zalecą klientowi po sześćdziesiątce przekwalifikowanie i znalezienie odpowiedniej roboty? Lżejszej.
Przecież zawsze fryzjer ze zniszczonym kręgosłupem może zostać dyrektorem u Muchy.
W końcu wolę by zarządzał stadionem niż miałby obciąć mi ucho. O goleniu brzytwą nawet nie chcę myśleć.
Chcę doczekać głodówki
Myszka Miki / 178.235.238.* / 2012-04-03 21:25
Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
Toster3d / 83.23.54.* / 2012-04-03 21:06
Ruch Palikota to Partia transferowa dla tych zdrajców. Socjaliści z PO&PIS&SLD&PSL okradają i wyzyskują nas 20 lat i zachodzi się na to że będą robić to jeszcze dłużej jeżeli nie położymy temu kres. Jedyna opcja na normalność to rozwiązanie siłowe, najlepiej szturm na wiejską i dokonanie sprawiedliwości.
jAK TAM W SZAMBIE / 193.200.47.* / 2012-04-03 21:30
trzeba to zrobic ,wybrać portal i skrzyknąć się jak arabowie tylko z lepszym skutkiem ,CHYBA NA TO ZASŁUGUJEMY CO??????
hi hi git / 178.37.183.* / 2012-04-03 20:53
przez niego przepadło referendum,teraz emerytury.
RUMCAJS ZBÓJNIK / 95.50.99.* / 2012-04-03 20:42
Ja wiedziałem ,ale do tych naiwniaków co glosowali na palikota że to przyciema jego partia ,celowo żeby ludzie dali się nabrać na nowa parie a to PO w II WYDANIU
JanuszPOlikot / 2012-04-03 20:25 / Tysiącznik na forum
POspólstwo z POletariatem PO szkołach POdstawowych się POdnieca......A Dyzmopajace POkazują szopki.....
fadh2 / 2012-04-03 20:14
to tak jakby ktoś dalej miał wątpliwości na czym polegał rokosz palikota :]
MAMTO GDZIEŚ / 78.8.14.* / 2012-04-03 19:22
a to przecież BZDETY ustalone między tuskiem i palikotem już dawno temu ...
jAK TAM W SZAMBIE / 193.200.47.* / 2012-04-03 19:15
tak moi drodzy ,rzucili ochłap a plebs ma sie cieszyć ,co za syf:(
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy