Forum Forum inwestycyjneFundusze

Spotkanie z doradcą

Spotkanie z doradcą

gość / 193.219.28.* / 2007-04-24 12:29
Dałem namówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Przyszedł, zaprezentował obszary doradztwa, jakie świadczy firma (inwestycje, kredyty, ubezpieczenia, przyszłość dla dzieci itp.). Zrobił małą ankietę dotyczącą zarobków, zaciągniętych kredytów itd. Z całej oferty interesowało mnie tylko ubezpieczenia na życie. Umówiliśmy się na następne spotkanie, na którym miał zaprezentować konkretne produkty dot. ww. ubezpieczeń. Na następnym spotkaniu zamiast ubezpieczenia na życie namawiał mnie na fundusze inwestycyjne. Wymienił tutaj nazwę Unilink. Miała to być lokata z „ubezpieczeniem” przed podatkiem Belki (tak się wyraził), czyli jakiś parasol, nie dopytywałem, bo mnie to zupełnie nie interesowało. Co do ubezpieczeń na życie, to stwierdził, że widocznie zaszła mała pomyłka, ale jak chcę takie to mogę kupić bezpośrednio w konkretnej firmie (tutaj kolejne moje zdziwienie – dlaczego nie u nich, tak jak ustaliliśmy na 1szym spotkaniu). Dziwi mnie ta „pomyłka”, bo w ankiecie wyraźnie zaznaczyłem, że inwestuje na własną rękę a interesują mnie tylko ubezpieczenia na życie.
No i teraz pytanie – czy faktycznie „doradcy” działają w tak tandetny sposób – ”mamy wszystko ale kupić możesz tylko fundusz”? I czy po zakończeniu spotkania spisują klienta z dowodu (PESEL, seria) nawet jeśli nic nie kupił?
Wyświetlaj:
jertom / 2007-04-27 16:48 / portfel / Bywalec forum
żaden doradca nie ma prawa na poczatku w trakcie czy na końcu spotkania spisywać jakichkolwiek danych klienta bez jego zgody niektóre dane potrzebne są aby przygotować konkretną ofertę ale też za zgodą natomiast przy podpisywaniu umowy takie dane sa niezbędne
co do pierwszego pytania trafiłeś rzeczywiście na tandetnego doradce
prawdziwy doradca powinien w odpowiedni sposób w trakcie rozmowy dowiedzieć się czego oczekujesz i w jaki sposób wyobrażasz sobie swoją inwestycje
i wtedy powinien dopiero przedstawić ci dwa no może trzy warianty z uwzględnieniem plusów i minusów i ty i tylko ty dopiero wybierasz który wariant najbardziej ci odpowiada lub nie
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-26 22:14
poczytaj sobie ostatni mumer magazynu FORBES (strona 168).... na pewno się oświecisz na ten temat
jertom / 2007-04-27 16:50 / portfel / Bywalec forum
czytaj w temacie "co na początek"
radziej / 2007-04-24 17:46 / Bywalec forum
własnie podpisal z toba kontrakt:):):)
TiBO / 2007-04-24 13:07
Doradcy finansowi działają różnie i kładą naciska na różne produkty. Możliwe, że ten z którym się spotkałeś sprzedaje tylko polisy z funduszami inwestycyjnymi, bo generują najwyższą prowizję. Prawda jest taka, że gdyby taki doradca miał się znać na wszystkim, to nie doradziłby Ci w niczym.

Dziwi mnie natomiast spisywanie pesela i nr dowodu. Przy podpisywaniu umowy, to oczywiśćie te dane są niezbędne, ale w przeciwnym razie to jest nieporozumienie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy