Forum Forum prawneCywilne

sprawa sądowa z dojazdem

sprawa sądowa z dojazdem

bonzur / 2013-05-27 10:47
Czy mam prawo domagac sie od sądu zwrotu kosztów dojazdów na rozprawy w których wystepuje jako świadek? Jak wygląda taka procedura? Czy musze pisać jakis wniosek? Czy jest to automatycznie jakos rozliczane. Na jakiej zasadzie obliczyc koszt dojazdu samochodem?
Wyświetlaj:
Pawelraj / 5.173.176.* / 2021-02-25 10:01
Mnie w mojej sprawie reprezentował adwokat z kancelarii Cejrowski. Zdecydowanie polecam.
prokuratorek / 2013-05-28 09:26
Zacznijmy od tego ze świadkowi który stawił sie przed sadem ustawowo przysługuje możliwość domagania się o zwrot należności za dojazd oraz za nocleg a czasem także utraconych zarobków bądź dochodów w ciągu tego wyjazdu. Koszty obliczane są na takiej samej zasadzie jakby to była podroż służbowa, tak samo oblicza się koszty noclegu oraz utrzymania w miejscu przesłuchania. Świadek ma także prawo otrzymać wynagrodzenie za utracony zarobek za każdy dzień udziału w rozprawie. To jest obliczane indywidualnie. Ważne jest to ze zwrot wydatków następuje na wniosek który trzeba złożyć do 3 dni od zakończenia rozprawy. Mozna tez skorzystać z opcji ustnego żądania które zostanie odnotowane w protokole.
rurek / 2013-05-27 12:49
napewno musisz sam o to wnioskowac to po pierwsze a jak bys chcial jechac samochodem to musisz znalesc przelicznik jaki obowiazuje dla samochodu prywatnego uzywanego do celow sluzbowych i na tej podstawie obliczyc koszty dojazdu.

Najnowsze wpisy