Forum Polityka, aktualnościKraj

Sprawa Smoleńska przed europarlamentem

Sprawa Smoleńska przed europarlamentem

Money.pl / 2010-12-07 08:13
Komentarze do wiadomości: Sprawa Smoleńska przed europarlamentem.
Wyświetlaj:
bbobby / 89.72.49.* / 2010-12-07 13:11
Śmiech i kompromitacja - niech pisowcy poszukają winnych wśród siebie a nie zawracają głowę innym
jake 1 / 93.105.64.* / 2010-12-07 08:57
Może pisuarowi euroeputowani postawią przez Europarlamentem krzyż i wszyscy obrońcy krzyża z Polski tam wyjadą i zostaną na stałe? To byłoby wspaniałe. A czescy deputowani nie powiedzieli ziobrze, kto stoi za katastofą smoleńską?
POrazka / 83.23.191.* / 2010-12-07 11:15
Ja sie tobie krzyz nie podoba to wynoś sie na wchód. Droga wolna. A swięta oczywiście bedziesz obchodził? Pomysl (głową) kim jesteś.
niezrzeszony / 2010-12-07 11:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiesz.. jak dla mnie Boże Narodzenie nie ma nic wspólnego z tym krzyżem sprzed pałacu prezydenckiego, który był tylko źródłem kłótni i politycznych przepychanek.
kuca / 77.114.44.* / 2010-12-07 15:42
Boże Narodzenie i Krzyż to domena jednej i tej samej osoby - Jezusa Chrystusa. On by od samego początku źródłem kłótni i przepychanek dla ówczesnej elity politycznej i obywateli.
Jak chcesz obchodzić Boże (czyli Chrystusa) Narodzenie nie uwzględniając jego Krzyża?
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 16:01
Co ma krzyż do narodzin Jezusa? Krzyż był narzędziem zbrodni na którym Jezusa bestialsko zamordowano. Sugerujesz, ze należy czcić coś, co zadało śmierć Jezusowi?
zdzisio 23 / 212.14.47.* / 2010-12-07 08:13
odpowiedzialni za śmierć pasażerow TU-154 którzy nie byli czlonkami PiS są decydenci z PiS ktorzy zmusili pilota do lądowania na lotnisku w Smoleńsku w warunakach pogodowych które nie pozwalały na to lądowanie. Nic nie zmieni faktu że ten lot w tych warunkach powinien zakończyć się lądowaniem w Mińsku i następnie przejazdem autokarami do Lasku Katyńskiego. tak więc skrajna wygoda i pogarda w stosunku do wszystkich innych pasażerów TU-154 sprawiły że zadecydowano o lądowaniu w Smoleńsku i tym samym skazano tylu ludzi na śmierć. Decydenci z Tu-154 nie dali tym pasażerom najmniejszego prawa do zadecydowania o swoim losie. Winni śmierci pasażerów i członków załogi winni być napiętnowani przed Światową opinią publiczną.
Tornado+ / 79.162.144.* / 2010-12-07 11:45
CO ZA BEŁKOT.
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 16:42

CO ZA BEŁKOT.

Daruj Tornado+. To nie jest JEGO bełkot. On powtarza jak papuga CZYJŚ bełkot. Młody pewnie jest, może mieć dopiero 23 lata. Malo kto w tym wieku miewa własne zdanie (zbyszek52 zaraz pewnie znowu napisze, że ja dyskryminuję zdzisia23).
wykształcony warszawiak / 79.191.62.* / 2010-12-07 11:06
Wstyd mi kiedy czytam takie polityczne komentarze obwiniające urząd Prezydenta RP i pilotów. Nagonka za życia i nagonka po dramatycznej śmierci.

Brak godności i honoru!

O tym czy piloci i popełnili błąd niech nie decyduje Gazeta Wyborcza, PO i rosyjskie media, ale fakty!
A fakty są takie, że to Rosjanie posiadają całą dokumentację, czarne skrzynki, wrak samolotu, a brak jakichkolwiek możliwości przesłuchania przez polską stronę kontrolerów lotów jest czymś nie do pomyślenia.

Jesteśmy słabym Państwem a moralność i godność polskich polityków jest bliska zeru skoro gesty i słowa przedkładają nad prawdę, sprawiedliwość i szacunek dla urzędu prezydenta RP!

http://smolensk-2010.pl/2010-10-29-list-z-polski-polskie-napisy-wersja-online-youtube.html
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 11:58
Nie potrzebnie się wstydzisz mój drogi krajanie. I do tego jeszcze wyksztalcony krajanie. O tym, że ten samolot musial się rozbić nie decyduje GW i inne media ( za Gazetę Polską to już glowy bym nie dal ) tylko warunki które panowaly w Smolensku. Jeśli już to powinieneś być zażenowany wykorzystywaniem tragedii smoleńskiej przez Kaczyńskiego i jego wiernych wyznawców do gry politycznej. To bym CI raczej poddal pod rozwagę. To jest dyskusja na temat granicy której nie może przekroczyc uczciwy czlowiek w dzialalności politycznej. Co jest moralne a co już nie jest . Jeśli Ci na tej moralności w polityce zależy no to dobrze byloby ją zdefiniować.
niezrzeszony / 2010-12-07 11:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Urząd prezydenta szanowany? To może za Wałęsy, bo potem było już tylko gorzej.. Kaczyński zupełnie nie miał już szacunku, a teraz jego brat odpłaca się za to Komorowskiemu.

Ale nie o tym jest temat. Temat jest o śledztwie, które było przeprowadzone byle jak. Co im teraz po komisji międzynarodowej, jak wrak został przeniesiony i niszczeje sobie gdzieś tam w Rosji? Jak ciała ofiar zostały powsadzane losowo do trumien, po uprzednim przebadaniu tylko przez Rosjan? Jak wszelkie dowody i zeznania mogły się do tej pory kilka razy pozmieniać?

Chcieli rzetelnego śledztwa, to było się starać dawno temu, zamiast się kłócić o krzyż i formować jakąś śmieszną sejmową komisję śledczą. Bo teraz to Macierewicz wygląda jak jakiś żebrak chodzący od drzwi do drzwi w poszukiwaniu pomocy.
I może takie śledztwo ukróciłoby spekulacje o jakichś laserach czy sztucznej mgle, które były przyczyną katastrofy.
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 12:06
Na temat śledztwa niewiele wiemy. Prokuratura milczy. Media podrzucają nam jakieś bombki czesto pewnie z inicjatywy polityków. Na tym nie da się zbudować rzetelnej opini. Jedno co wiemy z calą pewnością to to, że warunki panujace w Smoleńsku nie pozwalaly na ladowanie. Ale do tego nie potrzeba żadnych akt.
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 10:33
@zdzisio 23
Czy ta cyferka przy Twoim nicku, to Twój wiek może? Jeżeli tak, to nic mnie nie dziwi. To normalka w takim wieku, ze obwinia się ryby NAJGRUBSZE. Czemu całkowicie odrzucasz wariant niewłaściwych decyzji pilotów. Protasiuk słynął przecież z chorobliwej ambicji. Był ponoć najlepszym pilotem w Polsce i przez cały czas to udowadniał przed samym sobą i innymi. A znając zwyczaje L. Kaczyńskiego, to podejrzewam, że umierał nieświadomie, bo mógł najzwyczajniej w świecie wówczas drzemać. On nie miał w zwyczaju rozmawiać z personelem. Był na to za dumny
Nic nie zmieni faktu że ten lot w tych warunkach
powinien zakończyć się lądowaniem w Mińsku i następnie przejazdem autokarami do Lasku
Katyńskiego

Oczywiście. Ale teorie o zamachu Rosji lub naciskach PiSu są bardziej spektakularne.
Kuca / 77.114.44.* / 2010-12-07 15:50
Teorie o Katyniu 70 lat temu były też bardzo spektakularne.
Ci, którzy o tym mówili byli wrogami zbliżenia do ZSRR, pokoju politycznego, oszołomami, wrogami, szpiegami. Zabijało się takich ludzi, pozbawiało namajątku, niszczyło rodzinę, wywożono na Sybir, trzymano w więzieniach razem z oprawcami hitlerowskimi.
W naszej historii wszelkie nieprawdopodobne i okrutne historie niestety okazywały się prawdziwe.

Sam nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Widzę jednak, że historia może zatoczyć koło. Wystarczy tylko prześledzić co stało się przed katastrofą i po katastrofie.
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 16:27

Widzę jednak, że historia może
zatoczyć koło.

To Twoim zdaniem historia zataczająca koło jest koronnym dowodem w tej sprawie? Jeżeli przyjmiemy taką tezę, to pierwotna przyczyna tej katastrofy leży jeszcze u schyłku X wieku, kiedy to Władimir Wielikij, kniaź Rusi najechał na Grody Czerwieńskie a Bolesław Chrobry mu je odbił.
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 10:39
Ździchu w/g konstytucji czlowiek nie może byc dyskryminowany ze względu na wiek.
I slusznie bo to co Ździsio napisal jest mądrzejsze od tego co Ty. Powien nawet inaczej. To co on napisal jest mądre a to co Ty glupie.
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 10:52

Ździchu w/g konstytucji czlowiek nie może byc dyskryminowany ze względu na wiek.

A gdzie ja go dyskryminuję? Piszę tylko, że są dopuszczalne wyłącznie dwie teorie, a on się trzyma jednej z nich.
a to co Ty glupie.

Głupie jest to, że uważam, iż Protasiuk MÓGŁ spowodować katastrofę? Dlaczego to jest głupie? Bo niestosowne tak pisać?
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 11:08

Czy ta cyferka przy Twoim nicku, to Twój wiek może? Jeżeli tak, to nic mnie nie dziwi. To
normalka w takim wieku

Moim zdaniem wymowa jest jasna. A czy on bląd pilota odrzuca? Jak na to nie patrzeć to jest bląd pilota bo pilot na pokladzie jest Bogiem i on podejmuje decyzje. Ale obecność Blasika a nade wszystko Kazany świadczy o wywieraniu nacisków. Bo gdyby nie one to pilot prawdopodobnie nie podchodzilby do lądowania. Jaki pilot mialby interes, żeby lądować w takich warunkach? Rozumowanie Żdzisia jest jak najbardziej prawidlowe. I z dużą kulturą napisane. Czego nam wszystkim na tym forum warto życzyć.
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 16:18
Zbyszek, spórz zdroworozsądkowo na to, co sam napisałeś:
Po pierwsze:
pilot na pokladzie jest Bogiem i on podejmuje
decyzje.

Po drugie:
Ale obecność Blasika a nade wszystko Kazany świadczy o wywieraniu
nacisków.

Skoro pilot podejmuje decyzje, to ma prawo mieć takie naciski -no, zgadnij gdzie? Druga rzecz to znowu primo: Nie wiesz czy Błasik i Kazana tam byli; secundo; nawet jak tam byli, to skąd wiesz co mówili, czy robili? Trzecia rzecz: wyobraź sobie, że naciskający na pilota straszy go jakimiś sankcjami za niewykonanie polecenia. Co pilot woli wybrać? e sankcje, czy pewną śmierć? A gdzie instynkt samozachowawczy? Przyczyn mogła być cała masa: zamach, naciski, niefrasobliwość pilota, niekompetencja kontrolera lotu, niesprawność maszyny etc. etc. etc. Przyczyny najczęściej są złożone. Ty zaś wpierw postawiłeś tezę o naciskach, potem zaś uczyniłeś z niej święty dogmat, świętą religię, do której dokładasz sobie kolejne wybrane przez siebie puzzle, po to by przetrwała ona nieśmiertelnie (podobnież czynią "wyznawcy" świętego dogmatu o zamachu). A jak ktoś napisze coś, że główną winę może ponosi pilot i jego problem z przecenianiem własnych możliwości, to zaraz trzeba to uznać za głupie pisanie, bo pilota nie wolno obrażać, a Kaczyńskiego, Błasika, Tuska czy Putina - należy...Bo tak jest "polityczniej".
Wykształcony warszawiak / 79.191.62.* / 2010-12-07 11:22
Czy Wy myślicie trzeźwo? Gazeta Wyborcza i Salon puściły hasło, były naciski i wszyscy jak jeden mąż powtarzają był naciski! Czy nie liczy się wspólnota narodowa i fakty? Jaki jest cel oczerniania polskich pilotów i prezydenta Śp. RP? Czyżby taki, żeby zdjąć winę z Rosjan w imię dobrych relacji gestów i usmiechów.

O tym jakie były przyczyny niech zadecydują fakty i źródła - a te są na życzenie premiera w Moskwie, niech zostaną przesłuchani kontrolerzy lotu, niech zostanie zbadany wrak samolotu. W całej procedurze jest masa nie domówień i póki nie zostaną wyjaśnione wy ferujmy wyroków.

Więcej godności i szacunku!


http://smolensk-2010.pl/2010-10-29-list-z-polski-polskie-napisy-wersja-online-youtube.html
tesa1959 / 2010-12-07 11:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

masa nie domówień

niedomówień.

O tym jakie były przyczyny niech zadecydują fakty i źródła - a te są na życzenie
premiera w Moskwie, niech zostaną przesłuchani kontrolerzy lotu, niech zostanie
zbadany wrak samolotu.

Kontrolerzy byli przesłuchiwani, nawet dwukrotnie i z różnicą zeznań. Czy ten wrak może jeszcze coś powiedzieć? Przeleżał pod gołym niebem wiele miesięcy, był cięty na kawałki (podobno dla łatwiejszego transportu). Czy na życzenie premiera dowody i śledztwo zostały w Moskwie? To nie jest jasne. Jakoś żaden z naszych sojuszników, ani Unia, ani NATO nie sprzeciwiały się takiemu obrotowi rzeczy. Podobno taka jest umowa międzynarodowa, że śledztwo prowadzi strona, na której doszło do katastrofy. Od razu wiedziałam, że jeśli Rosjanie będą prowadzili śledztwo, to może nie ze złej woli - chociaż nie wykluczam, to ze względu na bałagan tam panujący od zawsze wyniki będą mierne.
tesa1959 / 2010-12-07 10:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To już nie Tusk i Komorowski są winni, tylko decydenci z PiS? Już chyba nie masz pomysłu kogo oskarżać. I jeszcze 12 plusów za te wypowiedź. Czy to są jaja, czy "tonący brzytwy się chwyta"?
zbyszek52 / 46.112.219.* / 2010-12-07 08:46
Lot byl też przez PIS zle przygotowany. Prezydent powinien być wyposazony w spadochron który pozwolilby mu opuscić bezpiecznie samolot w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.
Niektórzy mówią., że mógl skakac bez spadochronu i bezpiecznie wylądowac dzięki blonom między palcami. Ale jednak wyliczenia temu przeczą.
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 10:45

bezpiecznie wylądowac dzięki blonom
między palcami.

To nie wyliczenia temu przeczą. To biologia. Błony (w tym przypadku) są tylko między palcami kończyn dolnych. Widocznie nie miał zwyczaju sam wiązać sobie sznurowadeł, dlatego nie potrafił ich rozwiązać i buty pozostały na nogach do momentu kontaktu z ziemią.;-))Pozdro.
tesa1959 / 2010-12-07 11:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Humor dnia! :)))
tesa1959 / 2010-12-07 10:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Brawo! Lepszej ironii nie słyszałam.
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 10:34
Ja sobie mogę na to pozwolić. Jesli brat wykorzystuje w sposób beszczelny dla celów politycznych śmierć wlasnego brata to ja czuję się zwolniony z wszelkich hamulców.
tesa1959 / 2010-12-07 10:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale to było super i w dodatku w dobrym stylu tzn. bez wyzwisk, jak to czynią niektórzy na tym forum.
jt / 62.87.167.* / 2010-12-07 12:07
A moim zdaniem wpis zbyszka52 jest właśnie chamski,bo naśmiewa się z osoby zmarłej,i nie można tego tłumaczyć zachowaniem J.Kaczyńskiego.
Zbyszek52 sam sobie przeczy:

I z
dużą kulturą napisane. Czego nam wszystkim na tym forum warto życzyć.
Zbyszek52,Twój wpis nie jest napisany z jakąkolwiek kulturą.
A tak na marginesie to nie PiS przygotowywał lot do Smoleńska,tylko Kancelaria Premiera.
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 16:33

A moim zdaniem wpis zbyszka52 jest właśnie chamski

A dlaczego wpis zbyszka52 jest chamski? Oto jego wpis:
Niektórzy mówią., że mógl skakac bez spadochronu i bezpiecznie wylądowac dzięki blonom
między palcami.

A szczególnie dwa pierwsze wyrazy: "Niektórzy mówią...". Gdzie tu chamstwo zbyszka52?
jt / 78.8.237.* / 2010-12-07 17:38
Chamski ponieważ naśmiewa się z osoby zmarłej.
Może raczej powinienem napisać łagodniej np.niestosowny,niesmaczny lub coś w tym rodzaju,no może.Ale ja go oceniam jako chamski i tyle.
ździcho / 77.255.247.* / 2010-12-07 19:17

Ale ja go oceniam jako chamski i
tyle.

Masz do tego prawo. Podobnie jak ja mam prawo nie zgadzać się z Tobą w tej kwestii.
jt / 78.8.43.* / 2010-12-07 22:52
Ależ oczywiście że tak.Każdy ma prawo do swojej oceny.
tesa1959 / 2010-12-07 12:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie Kancelaria Prezydenta?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-08 18:37
Kancelaria Premiera. (są na to dokumenty, listy i tp)
Samolot był samolotem rządowym a nie prezydenckim
jt / 78.8.233.* / 2010-12-07 14:08
Nie,tesa1959,nie Kancelaria Prezydenta.Jak nie wiesz takich podstawowych spraw to najpierw się dowiedz,a potem zajmij się komentowaniem wydarzeń politycznych.
Jak dla Ciebie wpis zbyszka52 jest super i w dobrym stylu,to gratuluję dobrego samopoczucia.Jak ktoś nie używa wulgaryzmów,a naśmiewa się z osoby zmarłej to ok?.
Ciekawe czy tak samo byś powiedziała,gdyby to dotyczyło kogoś Ci bliskiego np.ojca?.
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 10:48

ja czuję się zwolniony z wszelkich
hamulców.

Zbyszek, a co Ty takiego ZŁEGO tu robisz, że się tłumaczysz? Daj spokój.
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 11:11
Sam mam wątpliwości. Gdyby nie te wszystkie akcje Kaczyńskiego nigdy na taką ironię bym sobie nie pozwolil.
pepe1234 / 86.63.152.* / 2010-12-07 09:38
komentarze osób, które informacje czerpią tylko z mediów, są, hmm jak by to ująć, trywialne, panowie nie marnujcie prądu... inwestycje czekają albo kupcie jakąś dobrą książkę z ekonomii, napiszcie coś mądrego
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 10:40

komentarze osób, które informacje czerpią tylko z mediów, są, hmm jak by to ująć,
trywialne

A informacje SKĄD są nie-trywialne? Czekać na głos z Nieba? Podaj jakąś rozsądną alternatywę wyboru źródła informacji. Chętnie skorzystam. Ja sam (wierz lub nie) opieram się prawie wyłącznie na informacjach forumowiczów piszących w Money.pl. Mogę pisać trywialnie. A kto mi zabroni?
tesa1959 / 2010-12-07 11:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No, pepe1234 chyba ma dostęp do źródła :) A może jest z kontrwywiadu?
zbyszek52 / 94.254.136.* / 2010-12-07 10:26
Napisz chlopie co myślisz- jeśli w ogóle myślisz. To co zawarleś w tym powyżej nie daje podstaw do takiego przypuszczenia.

Najnowsze wpisy