Forum Forum emerytalneOFE

Sprawdzanie zgodności przelanych skąłdek przez ZUS donaszego OFE !

Sprawdzanie zgodności przelanych skąłdek przez ZUS donaszego OFE !

Maciek AXA / 77.253.40.* / 2008-07-23 12:41
Witam

Muszę napisać bo szczerze bulwersuja mnie opinie że jest to nieuczciwa praktyka agentów!!!" Ja często oprócz dobrych przez ostatnie 2 lata wyników AXA powołuje się też na sprawdzenie czy wszystkie składki przez Zus zostały przelane jak argument o zmianie ofe. Wielu ludzi nie ma swojego przedstawiciela i nikt sie nimi nie opiekuje. Sami nie potrafią sprawdzić prawidłowośći a co jeśli Zus zalega ze skłądkami np za ostatnie 6 lat miałem taki przypadek to było ponad 12 tys. Zus po interwencji przelał pieniądze. Taka reklamacja to masa pracy i nie trzeba być pracownikiem Zusu. Ofe proponuja w listach do swoich klientów żeby sami sprawdzili ten przepływ. Niska świadomość, brak czasu i nie wiedza jak to zrobić tych ostatnich powoduje jednak lekceważenie takich listów. Dla niektórych może to oznaczać bardzo powazne uszczuplenie kapitału emerytalnego. I co jeśli ktoś się tym zajmuje to zazdrośnii agenci którzy albo nie potrafią tego robić albo im sie nie chce zamieszczają na forach brednie że to niedozwolona praktyka pomóc klientowi, straszac. Bo lepiej spisywać w tym czasie umowy i zbierać kasę niż biegać do Zusu z reklamacjami.


Pozdrawiam.
Maciek
Wyświetlaj:
Dzicky / 85.202.156.* / 2011-05-07 15:20
Sorry,ale mam pytanie.Dostałem z ZUSu dwa wykazy.Jeden ze składkami jakie ZUS dostawał od moich pracodawców i drugi,ze składkami jakie ZUS przelewał na konto moich OFE od początku reformy(trochę się tego uzbierało).I teraz podobno w bardzo prosty sposób mogę sobie sprawdzić,czy ZUS przekazywał do OFE tyle ile powinien.Wystarczy,ze wpiszę w jakiś kalkulator wysokość składki jaką ZUS dostał,powinna mi wyskoczyć kwota jaką ZUS powinien przekazać do OFE,porównuję sobie z wykazem i wszystko jasne.Tylko,że ja za cholerę nie wiem jak to zrobić,jaki to program,skąd go wziąć.POMOCY,bo mam wrażenie,że jestem debilem,skoro to takkie proste,a ja tak się motam
@@@ / 83.2.47.* / 2011-03-02 15:06
NAJLEPSZY NAJUCZCIWSZY OFE AXA!@!!!!
eme / 77.253.44.* / 2011-03-03 07:24
Jaki palant Chwali OFE AXA po różnymi nikami.Wystarczy spojrzeć na IP przy niku.Nie ma sie co dziwić, wszak oszołom z AXA.
NATALIA ZACHAJASZ / 83.2.47.* / 2011-03-09 15:09
witam!
chciałabym odpisać do eme!
korzystam z publicznego internetu-niestety nie mam innej możliwości
więC przepraszam bardzo ale znowu będzie to samo IP
ale opinia również nie zmienna bo jestem zadowolona w porównaniu np.do PZU ZŁOTEJ JESIENI!
EME nie każdy ma swój internet z tego co widzę,jak w pisuję się do książki użytkowania jestem dziś od 9:00-598 osobą korzystającą z tego urządzenia!
WIĘC LOGICZNE,ŻE KILKA OSÓB KORZYSTA WIEC TO SAMO WYSKOCZY?
MASZ możliwość pisania z biura-za to ci płaca-broń swojego OFE jeśli jeszcze nie utonęło!
a krótko i grzecznie mówiąc ODWAL SIĘ OD UCZCIWOŚCI
eme / 213.238.90.* / 2011-03-09 21:21
Natalia
1)uzasadnij na czym polega różnica pomiedzy OFE ktore reprezentujesz a OFE PZU.
2)Które OFE utonęło??
3)Jaka jest różnica w kapitale pomiędzy najlepszym, srednim i najsłabszym OFE zakladajac ze od 1999 roku wplywa ta sama skladka w wysokości np. 100 złotych.Jakie to ma przełożenie na wysokość emerytury w dniu dzisiejszym.
marta konieczna / 83.2.47.* / 2011-03-09 15:02
eme!
dlaczego wypisujesz bzdury o innych?
jesteś przedstawicielem ofe każdy o tym już chyba wie-wiec po co piszesz jeszcze?
PAAAAANNA NIKT / 83.2.47.* / 2011-03-02 11:13
POIERAM P[OPIERAM POPIERAM
AXA-AXA-AXA
NAJJJJJJJJ
NIE MA INNEGO SŁOWA
ANNONIM / 83.2.47.* / 2011-03-02 11:12
MACIEK AXA!
GRATULUJĘ ZA ZAGLĄDNIĘCIĘ TUTAJ I POBUDZENIE LUDZI DO WALKI O SWOJE PIENIĄDZE!
LUDZIE AXA TO NAJLEPIEJ INWESTUJĄCY I NAJLEPIEJ DBAJĄCY OFE O KLIENTA!!!!
GORĄCO POLECAM
MAGDALENKA Z RADOMSKA / 83.2.47.* / 2011-03-02 11:10
WPEŁNI SIĘ ZGADZAM BREDNIE KTÓRE SĄ WYPISYWANE TO ZASTRASZENIE LUDZI MASOWO CHCĄCYCH BYĆ W KONCU KLIENTAMI A NIE ROBIONYMI W BUTELKE JAK JA BYŁAM ROBIONA W PZU ZŁOTA JESIEŃ!!!
PAN I PANI / 83.2.47.* / 2011-03-02 11:09
AXA TO NAJLEPSZE OFE JAKIE DO TEJ PORY MIAŁAM!
W PORÓWNANIU DO NP.NORDEA GDEZIE ZGINELY MI DOKUMENTY,MIAŁAM GŁUCHE TELEFONY I NACHODZENIA AXA TO NAJLEPSZE OFE!
MAGDA I PIOTREK RANOSZEK / 83.2.47.* / 2011-03-01 20:40
PANIE MAĆKU!
JESTEM KLIENTKOM AXA Z RĘKI FIRMY DSA.
KORZYSTAMY Z MĘŻEM OD KILKU LAT Z TEGO OFE.JA PRZENIOSŁAM SIĘ Z GENERALI MĄŻ Z NAJUCZCIWSZEGO PZU!!!!
LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ I PRZEJRZYJCIE NA OCZY!
MY JUŻ TO ZROBILIŚMY.WIEMY,ŻE JESTEŚMY KLIENTAMI-CO ROKU MAMY TELEFON Z AXA CZY NIE POTRZEBUJEMY WIZYTY PRZEDSTAWICIELA BO MOZE COŚ SIĘ ZMIENIŁO.
LUDZIE JA PRZEZ LATA RAZEM Z MĘŻEM NIE WIEDZIAŁAM ZE NALEŻY MI SIĘ TAKA OBSŁUGA,ŻE KTOŚ MA ZA MNIE POPRAWIC DANE IŚC DO ZUS-U
ALE PRZEJRZAŁAM NA OCZY I JESTESMY W AXA!
NIE WIERZCIE W BZDURY ŻE TO TYLKO ZMIANA OFE ŻE ŻERUJĄ NA NASZYCH SKŁADKACH ALE ZMIEŃCIE I BĄDŻCIE KLIENTAMI!!!!
przyszły emeryt 4 / 194.181.127.* / 2008-08-29 10:31
Maciek AXA.

Czy nikt cie nie poinformowała o nieprawidłowościach w wykonywaniu takiej czynności.

Prosze przeczytaj:


Akwizytor jest wynagradzany przez towarzystwo emerytalne za pozyskiwanie nowych członków funduszy. Czasem dodatkowym zadaniem akwizytora jest sprawienie, by członek pozostawał w wybranym uprzednio funduszu. Nie jest on na pewno powołany do kontroli prawidłowości przesyłania składek z ZUS do OFE. Nie może postępować w taki sposób, że rodzi to sugestię, iż jest pracownikiem ZUS, Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, czy jakiegokolwiek innego organu państwowego. Żadna z instytucji państwowych nie kontroluje faktu przepływu składek w domu członka funduszu. Pracownicy ZUS mogą to zrobić w swoich biurach, a Komisja Nadzoru nie ma do tego kompetencji.
Akwizytor podając się za pod funkcjonariusza państwowego lub pracownika jakiejś niezależnej od funduszy firmy, zyskuje zaufanie członka, który nie sprawdza, jakiego rodzaju dokumenty podpisuje. W tego rodzaju sytuacjach nieuczciwi akwizytorzy wykorzystują powszechnie znany fakt kłopotów z przesyłaniem składek do funduszy emerytalnych i pod pretekstem pomocy zawierają umowy zmieniające fundusz.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego wielu akwizytorów bardzo chce uzyskać wgląd w wyciągi z konta członka funduszu. Otóż często wynagrodzenie akwizytora za pozyskanego w drodze zmiany funduszu członka zależne jest od wielkości przetransferowanych środków i regularności wpływu składek. Stąd wielu akwizytorów już w tym momencie chce wiedzieć, jaką prowizję zdobędzie za zawarcie umowy. Na tej podstawie łatwo też wyliczyć, jakie dochody miesięczne dany członek osiąga. Trzeba o tym pamiętać.
zbyl / 83.28.164.* / 2008-08-28 12:33
Macku masz całkowitą rację,a ty eme jak zwykle!!!!.Jestem z AXA i ostatnio serwisowałem klijenta z 15 letnim stażem pracy .Okazało się ,że przez te lata "uciekło" mu 5 składek miesięcznych z różnych okresów.Udało się to wyprostować.Jednakże "ratownik" z jego OFE zjawił się po inormacji o transferze i bez żenady naopowiadał mojemu klijentowi takich bzdur ,że aż głowa boli .Ja w tym czasie byłem poza Polską i klijent zbajerowany przez "ratownika" odpłynął z uratowanymi składkami do OFE które w jego sprawie nie kiwneło przez lata palcem.albi
MARTA 222 / 83.2.47.* / 2011-03-01 20:32
ZGADZAM SIĘ CAŁKOWICIE.ZMIENIŁAM OFE NA AXA.MAM AGENTA ODZYSKAŁAM BRAKUJĄCE SKŁADKI I TERAZ WIEM ZE WSZYSTKO JEST OK.
eme / 83.22.63.* / 2008-09-01 09:52
zbyl jak zrozumiec
Jestem z AXA i ostatnio serwisowałem klijenta z 15 letnim stażem pracy .

Co rozumiesz przez slowo serwisowałem??? Czy to jakas nowa nomenklatura w slowniku OFE??? Jakos nie mogłem sie doszukac czegos takiego w żadnej ustawie. Napisz parę słów kim jest dla ciebie klijent:):):)
KATARZYNA MORDAL / 83.2.47.* / 2011-03-01 20:35
JESTEM KLIENTKOM OFE AXA I WYTŁUMACZE NA CZYM POLEGA SERWISOWANIE.TO POLEGA NA PRZYJŚCIU EWENTUALNIE SKONTAKTOWANIU SIE ZE MNĄ I SPRAWDZENI CZY WSZYSTKO MAM OK.CZY ZUS MNIE NIE OSZUKUJE.ZA TO PRZEDSTAWICIELE I OFE BIORĄ CO MIESIĄC GRUBĄ KASE!!!!!!!!!!!!
any / 2008-08-28 16:40 / portfel / Bywalec forum
15 lat stażu pracy mówisz kolego...
I za cale 15 lat sprawdziłeś przepływ składek - ściemniasz...

do OFE które w jego sprawie nie kiwneło przez lata palcem

A może zrobić OFE w sprawie takiego klienta?
Serio pytam.
eme / 83.22.36.* / 2008-07-23 13:28
Maciekaxa to wszystko taki sam marketing i dilerka jak przy sprzedazy odkurzaczy-że masz kurz, przy sprzedaży ubezpieczen - ze masz braki ubezpieczeniowe. Wszystko jasne a tak naprawde chodzi o wynagrodzenie. Pomoc moze byc jedynie bezinteresowna reszta jest sprzedażą.Sam doskonale wiesz ze gdyby nie bylo braków skladek z zusu do ofe to bylby inny argument, byle sie dostac w progi klienta i zrobic transfer.
desik / 194.181.127.* / 2008-08-26 09:35
Jak zwykle eme masz rację. Liczy sie tylko kasa. A sprawdzanie składek to tylko pretekst , zeby sprzedać sredniej jakości fundusz i dostać prowizję
edafton / 83.14.149.* / 2008-08-27 10:29
Pewnie.Po co się przejmować tym,że nasz klient ma na swoim koncie emerytalnym kilkaset złotych mniej,skoro co miesiąc zabiera mu się po 7% od wpływającej składki.A niech się przepisują do AXA,a my nie robiąc nic naciągniemy nowych do niby super funduszy typu ING, CU, PZU, które wciskają ludziom ciemnote,pokazując sponsorowane przez siebie rankingi z gazet.
Maciek AXA / 77.253.40.* / 2008-07-23 13:42
Napisałem tego posta żeby uświadomić ludziom że argument o Zusie to nie tani marketing ani oszustwo ale realny problem którym dobry przedstawiciel powinien sie zająć nawet bezinteresownie bo za to nie dostajemy wynagrodzenia. Ja się tym zajmuje nie idę do klienta tylko po to żeby podpisać z nim umowę ale także pomóc. I denerwują mnie opinie że to tylko chwyt i ściema, szczególnie że naprawdę trzeba sie nabiegać żeby odzyskać składki. Nawet jeśli reszta jest sprzedażą to który ,,produkt'' jest lepszy tzw podpisz i zapomnij czy realna opieka nad klientem ??? I za ta opiękę muszę sie czasami tłumaczyć bo klient przeczyta że to chwyt marketingowy i oszustwo.Wśród przedstawicieli są naganne zachowania ale nie rozumiem czemu to często jest wymieniane wśród nich.
--nordea-- / 80.50.236.* / 2008-08-11 00:26
Maciek rozumiem cie doskonale. Wiem ile trzeba sie nabiegac aby zrobic serwis klientowi, ktory nigdy go nie mial. Robimy to gratosowo chocbysmy tak naprawde tego robic nie musieli ale dobro klienta jest najwazniejsze.
nielubie opiekunow / 80.53.53.* / 2008-08-10 17:54
Jestem czlonkiem OFE i szlak mnie trafia ,ze moje skladki sa rozdrabniane na czynnyki pierwsze i to robi nasz ""ukochany"ZUS tym problemem juz dawno powinna zajac sie prokuratura ,a nie przedstawiciele OFE.Dodam,ze jak raz przepisal mnie przedstawiciel do innego funduszu to dokladnie po dwoch latach zjawil sie nastepny z informacja ,ze to juz mozna przepisac bo dwa lata minely ale niestety tylko raz dalam sie nabrac .Tak przedstawiciele sie opiekuja moim rachunkiem w OFE na zasadzi po dwoch latach podaj dalej i z czegob tu mam byc zadowolona???? .A dodam ,ze dobry przedstawiciel jak ma znajomych w ZUS to dopiero jest "dobry "i opiekunczy ,a prokuratura tez dawno powinna sie tym problemem zajac.
fistek / 83.4.162.* / 2008-08-10 21:32
od kenta w ZUZ-sie, jak to się ma do chrony iedy to akwizytor ma dostęp do konta klidanych osobowych.Może ktoś wie jak to jest z osobami wylosowanymi ,że po dwóch latach od wylosowania zjawiają sie akwizytorzy z chęcią przepisania do innego OFE.Skąd mają namiary na na te osoby.Takim dziwnym zjawiskom powinna przyjrzeć się prokuratura.
od kenta w ZUZ-sie, jak to się ma do chrony iedy to akwizytor ma dostęp do konta klidanych osobowych.Może ktoś wie jak to jest z osobami wylosowanymi ,że po dwóch latach od wylosowania zjawiają sie akwizytorzy z chęcią przepisania do innego OFE.Skąd mają namiary na na te osoby.Takim dziwnym zjawiskom powinna przyjrzeć się prokuratura.
kosa.tychy / 78.88.233.* / 2010-05-19 23:53
witam
jestem zainteresowany spotkaniem z przedstawicielami OFE Aviva, bądź OFE ING – przede wszystkim, ale nie tylko, ponieważ interesuje mnie tematyka II filaru. Teren – Śląsk, Tychy. Bardzo proszę o kontakt – Łukasz, kos.a@interia.pl
fistek / 89.79.254.* / 2010-05-22 01:02
Kosa tychy- zgłoś na infolini na pewno ktoś się do Ciebie odezwie.
Kosa tychy- zgłoś na infolini na pewno ktoś się do Ciebie odezwie

Najnowsze wpisy