Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

sprzedać DOLARY czy trzymać ?

sprzedać DOLARY czy trzymać ?

niewiedząca / 83.3.188.* / 2008-07-17 09:17
co mam zrobić z dolarami które dostałam - trzymać mając nadzieję ze w ciągu roku lub dwóch pójdą do góry czy sprzedać teraz i w coś zainwestować??
Wyświetlaj:
trani / 83.5.238.* / 2008-09-23 23:29
uciekac od dolarow , juz cały swiat tak robi .
kati / 91.94.75.* / 2008-09-11 12:57
Moje dolary dzięki informacji na www.dtsfinance.pl pracują na koncie zbliżonym do lokaty choć na ponad 5% stabilnym zysku.
Idyll / 2008-07-17 21:18 / Bywalec forum
Jeżeli nie potrzebujesz tych pieniędzy teraz to niewątpliwie inwestycja tej gotówki byłaby świetnym rozwiązaniem. Ostatnio przeczytałem o jakiś funduszach dolarowych inwestujących w obligacje, było to zdaj się na stronach Union Investment.
Z drugiej jednak strony musisz wiedzieć, że jeżeli banki centralne na świecie zdecydują sie wycofać swoje rezerwy walutowe w dolarach, a inwestorzy wyjdą z amerykańskich oblacji skarbowych to czeka nas bezprecedensowy stan na amerykańskim rynku finansowym - nie wiem kto podjąłby się jego naprawy... brrr
Balrog1 / 2008-09-23 19:35 / Bywalec forum

Jeżeli nie potrzebujesz tych pieniędzy teraz to niewątpliwie inwestycja tej gotówki
byłaby świetnym rozwiązaniem. Ostatnio przeczytałem o jakiś funduszach dolarowych
inwestujących w obligacje, było to zdaj się na stronach Union Investment.
Z drugiej jednak strony musisz wiedzieć, że jeżeli banki centralne na świecie zdecydują
sie wycofać swoje rezerwy walutowe w dolarach, a inwestorzy wyjdą z amerykańskich oblacji
skarbowych to czeka nas bezprecedensowy stan na amerykańskim rynku finansowym - nie wiem
kto podjąłby się jego naprawy... brrr



Tak jak koledzy proponują napewno nie zamieniaj tylko zainwestuj dolary. W przypadku wzrostu wartości waluty w stosunku do złotego zarobisz podwójnie a to jest bardzo realne że dolar teraz będzie się pioł mozolnie do góry. A fundusze dolarowe np Uniona kolega już napomknoł.
NAPEWNO NIE ZAMIENIAJ.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy