Forum Forum ubezpieczeńNa życie

SPRZEDAM NA ZASADZIE CESJI POLISE W SKANDII - DYSKONTO

SPRZEDAM NA ZASADZIE CESJI POLISE W SKANDII - DYSKONTO

tomaszcz / 83.5.22.* / 2010-02-27 16:09
Sprzedam na zasadzie cesji polisę inwestycyjno-ubezpieczeniową Skandia Multiportfel Spektrum Plus (szczegóły programu http://www.skandia.pl/file/pdf/centrum_inwestycyjne/informacje/spektrum_plus.pdf).

początek okresu trwania polisy: 25.02.2008
czas trwania 30 lat
składka regularna: 2400zł (po 5 latach można przejść na okres bezskładkowy)
do tej pory opłacono dwie składki regularne
termin wymagalności najbliższej składki 11.08.2010
częstotliwość opłacania (możliwa zmiana) - roczna

aktualna wartość polisy: 4050zł (aktualnie w dołku, po ostatnich przecenach na rynkach surowcowych)

sprzedam za 2800zł

505080192
Wyświetlaj:
lezdrub@interia.pl / 79.191.22.* / 2010-02-28 17:43
Tomaszku Popatrz na rachunek. Skandia do swoich rachunków daje pin i można sprawdzić stan konta.
Wnioskuje,ze nie sprawdzasz i nie masz wiedzy o rynku finansowym.
Przecyny na rynkach surowcowych były na przełomie styczeń 2009 r.
obecnie ceny surowców na swiecie poszły w granicach 100% w górę.
Miedź zdrozała od dołka ponad 150%.

Wykupiłeś sobie program niewolniczy to jest fakt.
Mam pytanie. Czy na umowie pisało,ze program jest na 30 lat???

Wiem ,że jasno pisało.Więc po co wchodziłeś w taki program???

Nie reprezentuję Skandi.Ale poprotu mnie pan smieszy panie tomaszku.
tomaszcz / 83.5.8.* / 2010-03-02 14:04
Witam panie kolego!
Bo widzisz taki z ciebie zabawny prześmiewca, że nie omieszkam odpowiedzieć.
Inwestuję znaczną część aktywów w fundusz Schroder Alternative Solutions Commodity Fund (SCH1). Pisząc o 'przecenach surowców' może wyraziłem się mało precyzyjnie. Fundusz inwestuje w surowce i towary na rynku instr.poch. a od początku grudnia/stycznia2010 futures'y ropy złota i niektórych towarów wchodzących w skład portfela SCH1 jednomyślnie zniżkowały, żeby potem zacząć odbicie w lutym - wszystko w ramach małoznaczących krótkoterminowych trendów. Sam początek bieżącego roku dla funduszu stosującego swoje strategie inwestycyjne (nie praktykują sprzedaży krótkiej) rozpoczął się korektą odrabiania strat po przecenach o których wspomniałeś z II półrocza 2008. Także zabawne masz wnioski kolego, wnioskuj tak dalej i podpieraj się swoim zuchwalstwem, na pewno wyjdzie ci to na dobre. Czy program niewolniczy ? To dyskusyjna kwestia. Nie będę roztrząsał o słuszności wyboru inwestycji, bo kolego każdy ma swoje realia i potrzeby. Niestety, jak to w życiu bywa, czasami zdarzają się szczególne sytuacje, które zmuszają do pewnych działań. Pozdrowienia panie koleżko i śmiechu po pachy życzę.
lezdrub@interia.pl / 79.185.112.* / 2010-03-02 14:48
Ja sie z Pana nie śmieję.Ja panu współczuje straty.
Ale nigdy nie załozyłbym sobie takiego niewolniczego programu.

Moze ten wpis uchroni innych przed takimi niewolniczymi programami.
Choć Pan widzę ma jeszcze nie do końca zrozumiał,ze jest to program niewolniczy.

Ja myśle,że Pan straci wszystko. Nikt tego nie odkuppi.Ale życzę szczęścia. Moze się jakiś naiwny trafi.
tomaszcz / 83.5.8.* / 2010-03-02 15:33
Mimo Pana czarnych scenariuszy, pozostanę jednak optymistą. Pouczę Pana, iż żeby 'stracić wszystko' musiałbym się nieźle napracować, ponieważ mogłoby się tak zdarzyć jedynie przez wyjątkowo nieumiejętne zarządzanie portfelem (i tak byłby to trudne zadanie). Najgorszą opcją będzie dla mnie ewentualne Świadczenie Wykupu, które w najbliższym czasie wynosić będzie ok. 45% wartości polisy. Także Pańskie mroczne wizje nijak się mają z rzeczywistością.

Najnowsze wpisy