Forum Polityka, aktualnościKraj

Sprzedawcy AGD łamią prawo

Sprzedawcy AGD łamią prawo

Money.pl / 2008-03-27 18:54
Komentarze do wiadomości: Sprzedawcy AGD łamią prawo.
Wyświetlaj:
JAW / 87.207.207.* / 2008-03-27 19:18
Ja swój sprzęt od dawna wywalam na śmietnisko, a od przyjęcia nowej ustawy wywoże przy okazji do lasu. Chromolę prawo, skoro obowiązuje ono w jedną stronę i jakoś nikt mi nic nie zrobił. Śmieci też nie segreguję, tylko wwalam do pojemnika i worów co mi w ręce wpadnie, bo śmieciarze biorą za to pieniądze i żyję. Popielniczkę z samochodu też wywalam na ulicę. Bo co mam sięprzejmować państwem, któe żąda ode mnie tylko pieniędzy, a bajzel na każdym rogu
paco45 / 83.27.25.* / 2008-07-30 21:33
to święta prawda-ten nowotwór pod tytułem najjaśniejsza chroni i ułatwia życie tyko złodziejom , oszustom krętaczom i malwersantom ,dla rzetelnego obywatela w tym chorym pokracznym tworze komunożydów nie ma miejsca. Ale to nieprawda że sam zatruwasz swoje środowisko oni to posprataja, w moim sąsiedztwie oprucz m,nie nikt nie ma pojemnika na śmieci albo ma ale go nie opłaca, palą śmieci między 2 a 3 w nocy, kiedy zgłosiłem to do gminy to urzędniczkę bardziej interesowało dlaczegi donoszę na sąsiadów niż że oni łamiąprawo ,czuję się jak idiota placąc rocznie 300 zł za wywóz nieczystości, kiedy reszta towarzystwa utylizuje odpady w kotle lub poblizkim lasku a to co zostanie wyp. na ulice
pestka17 / 195.82.167.* / 2008-05-05 08:50
Ty chyba człowieku (o ile można kogoś bez rozumu tak nazwać) nie wiesz co czynisz! a tak na marginesie, to czy podoba Ci się później widok lasu z Twoja pralką czy lodówką leżącą na polanie? aż żal tyłek ściska. Sam śmiecisz a narzekasz na państwo. zacznij sam coś robić,a zobaczysz efekty! nic się samo w Państwie nie zrobi,a przez takich idiotów nigdy tutaj porządku nie bedzie!
mancus / 2008-03-28 00:20
ze tez czlowiek taki glupi moze byc, to az dziw bierze...
mancus2 / 146.176.61.* / 2008-03-28 00:17
ze tez czlowiek taki glupi moze byc, to az dziw bierze...
canisll / 89.76.76.* / 2008-03-27 21:46

Bo co mam
sięprzejmować państwem, któe żąda ode mnie tylko pieniędzy, a
bajzel na każdym rogu

Jakiś ty głupi człowieku, miej w nosie to chore Państwo bo i ja je mam, ale to nie jemu robisz na złość tylko środowisku przez co sobie i swoim dzieciom. Jak masz tu głupoty pisać to lepiej skocz na fajkę, krócej pożyjesz.
czysty / 87.194.57.* / 2008-03-27 19:43
JAW wlasnie takich idiotow jak ty nie trawie co wypier....ja popielniczki na ulice i narzekaja ze bajzel na kazdym rogu. ja bym ci te kipy na kolanach geba kazal zbierac. cale szczescie tam gdzie mieszkam nie ma takich frajerow i jest czysto. Najbardziej mnie smieszy w polsce banda takich jak ty siedzacych na tylkach narzekajac na system i zamiast cos zrobic zeby bylo lepiej to sprawiaja ze jest duzo gorzej. Zycze ci pajacu zebys zarolsl kupa wlasnych smieci.
Pajchiwo / 2008-03-27 19:41 / Tysiącznik na forum
Widzisz forma transportująca śmieci to firma prywatna - na składowisko z reguły (przynajmniej w Polsce) jest państwowe.
Czyli płacisz (w podatkach itp.) to tylko za składowanie.
Prywatnej firmie dodatkowo płacisz za sam wywóz.
Nikt tego nie segreguje - ponieważ to kosztuje, ale to się niedługo zmieni.
Teoretycznie podstawa prawna już jest - gminy maja obowiązek zachęcać finansowo firmy zajmujące się wywozem śmieci, żeby dostarczały je w formie posegregowanej przynajmniej na makulaturę/szkło/plastik/rtv. Firmy przewozowe - wiadomo - ze nie będą zatrudniać do tego ludzi, więc prawdopodobnie dostarczyły by kilka różnych pojemników, albo obniżyły by koszty posegregowanych już odpadów.
Ale gminy mają to oczywiście w (...) i nie zrobiły z tym nic.
Niestety będą musiały - inaczej Polska zapłaci kary za brak osiągnięcia norm odzyskiwania i recyklingu.
Czyli za opieszałość gminy zapłacimy oczywiście my bo przecież gminie nic nie zrobią...
Co do samego RTV problem jest podobny.
Sklep musi ponieść koszty utylizacji lub recyklingu, a nikt mu ich nie zwraca - więc ma to w tym samym miejscu co gmina. I za to też będziemy musieli zapłacić...
layla / 85.193.255.* / 2008-03-27 18:54
własnie kupiłam pralke w E......Agd i za zabranie starej powiedzieli ze musze zapłacic 60 zł Skandal I tak własnie nie zapłaciłam im a stara pralka wyladuje na smietniku bo nie mam mozliwości zawiezienia jej do punktu skupu
xD / 89.200.165.* / 2008-03-27 19:35
Na złom możesz Oddać jeszcze to ty zarobisz :) ale ogólnie głupie przepisy bo np. ja jestem za ekologia ale np. skoro zbierają plastik to niech zbierają i zużyte płyty CD oraz inne sprzęty elektroniczne
Pajchiwo / 2008-03-27 19:31 / Tysiącznik na forum
No to Cię po prostu zrobili w "trąbę".
Też miałem taką sytuację, ale jak zacząłem się dopytywać i pytać dostawców o nazwiska to od razu się okazało, że mogę oddać bez dopłaty :)
[shadow] / 195.205.14.* / 2008-03-28 08:59
Nie zrobili w żadną "trąbę". Zażądali opłaty za "odebranie sprzętu od klienta". Klient może zostawić stary sprzęt w sklepie ale musi go sam do niego dostarczyć.
Pajchiwo / 2008-03-28 10:14 / Tysiącznik na forum
ee tam - 60 zł, za zabranie starej - skoro przywieźli nową (czyli transport się tu przecież nie liczy) to niezły biznes nie sadzisz?
Po prostu oszukali tą Kobietę i tyle - tak to widzę.
****myszka / 79.187.138.* / 2008-05-07 11:42
niestety przepisy przepisami a prawo mówi że to kupujący we właśnym zakresie musi dostarczyć sprzęt do punktu zakupy, tym samym sklep może zabrać z domu stary sprzęt ale zarzyczyć sobie za to dodatkowej opłaty. ale jest też druga sprawa wiadomo że te przepisy weszły od niedawna i że niejednokrotnie w domach zalegają nam stare sprzęty więc tu powinna zainteresować się tym gmina i zorganizować na terenie gminy zbiórke takich sprzętów, nawet gdybym miała zapłacić z 10 zł za coś takiego to i tak bym to oddała bo nie potrzebnie zaśmiecaś środowiska nie mam zamiaru.

Najnowsze wpisy