Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sprzedaż aparatów cyfrowych w Internecie

Sprzedaż aparatów cyfrowych w Internecie

Bartłomiej F / 2008-08-02 10:20
Witam serdecznie !!

Postanowiłem otworzyć własną DG i sprzedawać przez Internet aparaty cyfrowe i akcesoria fotograficzne. Chciałbym się dowiedzieć na jakich zasad będę musiał funkcjonować. Aparaty będę kupował za granicą, a dokładnie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach w sklepach internetowych i od osób prywatnych. Rozumiem że na zakupione towary muszę posiadać jakiś paragon czy dowód zakupu ? A jak ma się z osobami prywatnymi ? Jeśli dana osoba nie posiada DG nie może mi wystawić rachunku. Jestem ciekaw jak funkcjonują np komisy telefonów komórkowych, gdzie skupują towary od osób prywatnych. Czy jest na to jakiś przepis ? Drugie pytanie jakie mnie męczy to sprawa cła. Czy w tych krajach, które wymieniłem wyżej jest przymus opłacania cła ? Następne co jest problemem to forma opodatkowania. Myślałem nad ryczałtem. Aż tak wielkich kosztów nie będę ponosił podczas prowadzenia DG, a siedzimy firmy będzie się znajdować w moim domu. Tylko nie wiem czy będę musiał płacić 3% czy 20% ? A jak ma się sprawa podatku VAT i czy w takiej działalności muszę posiadać kasę fiskalną ? I ostatnia rzecz. Czy muszę płacić podatek od nieruchomości związanej z działalnością ? Czy muszę zgłosić do Urzędu Finansowego i podać informację ile metrów zajmuję na moją DG i wtedy dostanę decyzję ile mam płacić podatku od nieruchomości związanej z działalnością ?

Z góry dziękuję bardzo za informację

Pozdrawiam

Bartłomiej F

Najnowsze wpisy