Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Sprzedaż internetowa, a osoba niepełnoletnia

Sprzedaż internetowa, a osoba niepełnoletnia

Amelcia / 2010-02-19 19:53
Witam!
Mam 16 lat i chciałabym sprzedawać przez internet ręcznie robioną biżuterię i elementy do jej wyrobu, najlepiej w sklepie internetowym- nie w serwisie aukcyjnym. Czy mogę to robić nie posiadając Działalności Gospodarczej? A jeśli tak, to jak odprowadzać podatek?

I czy w ogóle osoba niepełnoletnia może prowadzić takową działalność? Wiem, że jest wiele takich tematów w sieci, jednak zdania są podzielone...
Wyświetlaj:
Grabicak / 79.184.32.* / 2010-02-20 22:54
pozostaje ci tylko allegro. tam możesz sprzedawać już jak masz 13 lat. robi to np mój siostrzeniec produkujący miecze.
szklarek / 2010-02-20 12:05
Działalności gospodarczej przed ukończeniem 18 lat otworzyć nie możesz.
Możesz natomiast być zatrudniona np. na umowę zlecenie i w tej formule działać z tą biżuterią na rzecz wytwórcy tej biżuterii.
Chyba, że uzyskiwany dochód będzie znikomy ( za rok 2009- 3091 zł )- wtedy nie podlega on opodatkowaniu.
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-02-22 12:30
musiałabyś uzyskać sądownie zdolność do czynności prawnych (czyli dowód najogólniej mówiąc) a do tej pory ewentualnie rodzic musiałby założyć działalność...
maminsynek / 2010-02-20 22:50 / Bywalec forum
Zgodnie z Polskim prawem nie możesz sprzedawać nic zanim nie skoczysz 18 lat. Rozumiesz tak przykładamy się do rozwijania naszej przedsiębiorczości, że zaradna młodzież nie może pracować sama na siebie, Koniec kropka.
maminsynek / 2010-02-20 22:53 / Bywalec forum
Aha dodam jeszcze, że Polska to kraj debili, w którym od 16 roku życia możesz uprawiać seks z 80 letnim dziadkiem ale nie możesz założyć własnej firmy.
Amelcia / 2010-02-21 13:06
Taak, to jest chore... No cóż, w takim razie będę kombinować inaczej. Rozmawiałam z mamą, powiedziała, że jeśli wszystko dobrze zaplanuję, przedstawię jej co, jak i za ile, to być może założy DG. Naprawdę dość mi na tym zależy. Swego czasu próbowałam jakieś ulotki itp., ale że mam jeszcze trójkę młodszego rodzeństwa, to wszystkie popołudnia i co drugie weekendy mam zajęte. Tak więc pozostaje tylko zarobek w domu. No nic, będę się dalej starać. ;) Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy