Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

sprzedaż mieszkania na własną rękę czy przez biuro

sprzedaż mieszkania na własną rękę czy przez biuro

heniuk / 2011-12-22 10:34
czy uważacie że lepiej sprzedawać mieszkanie na własną rękę czy przez biuro nieruchomości? jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? czy biuro faktycznie ułatwia załatwienie tej sprawy? dzięki pośrednikowi dużo szybciej można sprzedać nieruchomość?
Wyświetlaj:
Weendy / 5.173.181.* / 2021-09-01 08:44
Polecam https://goralczyknieruchomosci.pl/, ja z nimi sprzedawałam i to była bułka z masłem ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Agnieszka382 / 82.115.78.* / 2019-12-08 13:08
Ja jestem za sprzedażą przez biuro, to duży komfort, bo nie masz na głowie całej papierologii, telefonów, umawiania z potencjalnymi kupcami itd. My sprzedaliśmy mieszkanie za pośrednictwem agencji ABC DOM w Krakowie, poszło szybko, cały proces sprzedaży przebiegł bezproblemowo :)
Waldek907 / 188.164.149.* / 2019-03-14 07:57
Sprzedaż mieszkania przez pośrednika to dużo większy komfort. To pośrednik pokazuje mieszkanie i opowiada o nim, tak naprawdę nie musisz się spotykać z potencjalnym klientem do czasu podpisania aktu. U mnie sprzedażą zajmował się pan Wilczyński z agencji twoj-posrednik.pl - ze współpracy z nim jestem bardzo zadowolony.
michowitkowski / 31.0.27.* / 2019-02-25 19:43
Zależy na kogo trafisz, pośredników jest wielu i mają różne podejście do klientów. JEśli będziesz szukał kogoś sprawdzonego na terenie Poznania to polecam agencję twoj pośrednik. U mnie mieszkanie sprzedali w ciągu miesiąca.
Wojtek45135 / 5.173.160.* / 2019-02-10 17:54
Ja mam same dobre wrażaenia związne ze współpracą z pośrednikiem nieruchomości. Moje mieszkanie bylo bardzo trudne do sprzedaży, ponieważ sprzedawałem je z zameldowanym lokatorem, więc taka informacja każdego odstrasza od kupna. Po 2 miesiącach prób bezpośredniej sprzedaży w końcu zgłosiłem się do agencji Twój Pośrednik z Poznania i wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Pan Marcin w ciągu 2 tygodni znalazł kupców i załatwił wszystkie formalności.
Kolejny raz na pewno nie będę próbował sprzedawać bezpośrednio, bo wg mnie to strata czasu.
Mirek127 / 2018-09-25 11:18
Fachowo działa firma na https://www.wykup-nieruchomosci.pl/ jeśli chodzi o skup nieruchomości. Sprzedawałem im dom z przylegającą ziemią parę tygodni temu. Dom stał dość długo i tylko niszczał a zainteresowanych kupnem nie było dlatego zdecydowałem się na sprzedaż firmie i to był dobry pomysł.
Edyta071 / 46.171.64.* / 2014-11-19 13:36
Kiedyś napisałabym, że lepiej samemu, ale po problemach jakie miałam z najemcami - pseudo prawnikami wolę wynajmować przez biuro. Ostatnio korzystałam z usług biura Gross z Wrocławia, a trafiłam do nich po poradę prawną, jak sobie poradzić z niechcianymi najemcami. Okazało się, że świadczą też usługi pośrednictwa. Odkręcili wszystko i wynajęli mieszkanie, także warto skorzystać z usług pośrednika.
miszi / 83.20.105.* / 2014-08-18 10:11
Moim zdaniem dasz radę samemu. Czas będzie taki sami a koszta dużo mniejsze a właściwie żadne jak wystawisz na portau ogłoszeniowym jak http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10
tuma / 89.239.109.* / 2014-06-02 20:46
Finansowo najkorzystniej jest na własną rękę, ale nie jest to niestety takie proste. Ja próbowałem przez 7 miesięcy i się nie udało. Straciłem kasę na tych wszystkich portalach ogłoszeniowych i mnóstwo czasu na oprowadzanie zainteresoanych. Ostatecznie spasowałem i zleciłem sprawę pośrednikowi (gdyby ktoś szukał kogoś skutecznego, to: biuro@twoj-posrednik.pl) i po kilku tygodniach działań znaleźli się kupcy.
er / 2011-12-22 12:30
ja bym spróbował jednak na własną rękę umieścić ogłoszenie na różnych portalach, dużo ludzi szuka mieszkań właśnie przez internet i nie ma ochoty załatwiać tego przez pośredników
radoslaw_lenkiewicz / 2014-06-03 13:02
Wszystko zależy tak naprawdę od tego jaka to jest nieruchomość. Jeżeli jest to lokal mieszkalny z segmentu popularnego, to kluczową kwestią jest dostosowanie ceny do możliwości rynku. Pewnym problemem może być przebicie się z ofertą na portalach, które są zdominowane przez pośredników, ale przy cenie odpowiadającej cenie rynkowej, właściciel prędzej, czy później powinien poradzić sobie samodzielnie ze sprzedażą.
Musi mieć jeszcze anielską cierpliwość do wszelkiej maści pseudopośredników, którzy będą do niego wydzwaniali i twierdzili, że mają klienta, o ile on podpisze tylko z nimi umowę ;). Tanie chwyty, na które wciąż wielu się łapie.
Co innego, jeżeli nieruchomość jest nietypowa, jeżeli stan prawny jest nieuregulowany, bądź skomplikowany, jeżeli właściciel chciałby uzyskać ponadprzeciętną cenę, a na pewno lepszą niż cena rynkowa. Wówczas warto skorzystać z usług profesjonalisty.
W mojej prywatnej ocenie największy jednak problem leży w znalezieniu takiego profesjonalisty.
Niestety z przykrością stwierdzam (bo wywodzę się z tej grupy zawodowej - jestem pośrednikiem), że dla większości pośredników najważniejszy jest ich własny interes. Czyli ile zarobią. Nie ważne co chce klient. Nie ważne, że zarobię kosztem jego.
I z reguły za punkt honoru stawiają sobie wzięcie prowizji od dwóch stron transakcji. Chciwość i brak jakiejkolwiek etyki zawodowej spowodowały w mojej ocenie, że prawdziwi profesjonaliści, to znikoma część tego rynku. Jakiż to prestiż być pośrednikiem w obrocie nieruchomościami w dzisiejszych czasach?
Dzisiaj nie ma już licencji, więc pośrednikiem w obrocie nieruchomościami może być dosłownie każdy.
Są tacy, którzy twierdzą, że rynek wszystko zweryfikuje. Czy tak rzeczywiście będzie, okaże się w przyszłości.
Niestety dla konsumentów rynek niemal na pewno zostanie zdominowany przez wielkie podmioty, które będą działały na skale masową. Niska jakość usług za wcale niemałą cenę. Ale większość ich kosztów to budżety reklamowe, więc małe podmioty nie będą miały szans się przebić.
Ja w każdym bądź razie zapraszam do współpracy osoby szukające prawdziwych pośredników - profesjonalistów.
radoslaw.lenkiewicz@gmail.com

Najnowsze wpisy