Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprzedaz poprzez allegro

Sprzedaz poprzez allegro

szymon82 / 89.25.140.* / 2008-09-23 18:28
Witam serdecznie :)

Posiadam DG i chce rozszerzyć swoja sprzedaż za pomoca allegro.Mam takie male pytanka :

1. Czy pieniadz z wygranej aukcji musza byc przelewane na konto firmowe, czy moga byc np. na konto osobiste - moje prywatne.

2. Z jaka data powinnien byc wystawiony paragon do rzeczy ktora zostala wygrana przez klienta ? Z dniem kiedy system allegro zarejestrowal sprzedaz czy z dnie kiedy pieniadze trafia na moje konto, czy z dniem wysyłki ?

3. Czy musze cos aktualizowac w PKD jezeli zaczynam sprzedaz na allegro?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz :)
Wyświetlaj:
carlabruni / 83.22.220.* / 2011-07-22 17:31
Nie potzrebujesz dodatkowych kas fiskalnych, czy innych faktur, ja na szczęście nie sperzdaję dużo, kilka uzywanych przedmiotów na http://sprzedajemy.pl nie czyni mnie jeszcze opodatkowanym sprzedawcą :)
Moniaa82 / 2008-11-20 22:47
Nie trzeba wystawiać faktur (paragonów) jeśli nie proszą o to, podstawą do wprowadzenia będzie wyciąg bankowy lub należy wystawić sobie dowód wewnętrzny, który można sobie samemu sporządzic. Jeśli chodzi o datę to dzień sprzedaży = dzień wysłania przesyłki więc do dowodu wewnętrznego wpisujemy towary na dzień wyjścia z magazynu. Pozdrawiam
MissKiss / 83.12.163.* / 2008-11-06 13:06
Witam
Wiec tak: moj chlopak takze sprzedaje na allegro. Wszystkie pieniadze jakie trafiaja do niego za sprzedane rzeczy na allegro muszą byc na KONCIE FIRMOWYM.
Co do tej daty, to jak sie orientuje to paragon musi byc wstawiony na dzien w ktorym dostałas pieniązki na swoje konto.
Na allegro takze jest forum, i tam dowie sie pani wiecej co do tego wszystkiego:) pozdrawiam
beatuśkaa / 195.117.128.* / 2008-11-03 23:09
Proszę niech ktoś się wypowie na ten temat.Mam podobne pytania.Jeżeli prowadzę sklep stacjonarny i chciałabym sprzedawać na allegro co muszę zrobić żeby było legalnie?Dodam że płacę VAT i posiadam kasę fiskalną,czy muszę kupić drugą?PROSZĘ ODEZWIJCIE SIĘ!!!!!!

Najnowsze wpisy